Promjena paste na GPU

poruka: 17
|
čitano: 2.926
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Promjena paste na GPU

poz imam 6870 i nikada nisam mijenjao pastu pa neznam dali to treba?Imam cooler master pastu koju sam dobio uz CPU cooler valja li mi ta pasta i valja li mi da promijenim pastu hoce li koristiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Promjena paste na GPU

Ne popravljaj ono što nije pokvareno ,forum je pun tema " mjenjao sam pastu - nemam slike na monitoru "...

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Promjena paste na GPU
maks-rs kaže...

Ne popravljaj ono što nije pokvareno ,forum je pun tema " mjenjao sam pastu - nemam slike na monitoru "...

 

Bilo koja pasta pravilno stavljena bolja je od tvorničke "žvake"!

 

Najjednostavnije naći nekoga tko zna da ti to napravi!

16 godina
offline
Re: Promjena paste na GPU
mirkossam kaže...

poz imam 6870 i nikada nisam mijenjao pastu pa neznam dali to treba?Imam cooler master pastu koju sam dobio uz CPU cooler valja li mi ta pasta i valja li mi da promijenim pastu hoce li koristiti?

ako se ne pregrijava nemoj ništa dirati..

u slučaju da ipak diraš, pazi i na thermal pads na memorijskim čipovima, gledaj da, kad ih makneš, imaju kontakt preko paste sa coolerom inače bude veselo

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Promjena paste na GPU

"Volim" ove pobornike teorije "dok radi ne diraj"...čisti nedostatak znanja i strah od nepoznatog!

Moj PC  
2 10 hvala 0
16 godina
offline
Re: Promjena paste na GPU
Rino kaže...

"Volim" ove pobornike teorije "dok radi ne diraj"...čisti nedostatak znanja i strah od nepoznatog!

mamlaz..

zakaj bi dirao išta ako su temperature dobre? onak iz zabave? pa da frajer još syebe nekaj

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
protjeran
offline
Promjena paste na GPU

pa ako su temperature normalne kao u početku,zasto mijenjati bilo sto??

 
1 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Promjena paste na GPU
nixass kaže...
Rino kaže...

"Volim" ove pobornike teorije "dok radi ne diraj"...čisti nedostatak znanja i strah od nepoznatog!

mamlaz..

zakaj bi dirao išta ako su temperature dobre? onak iz zabave? pa da frajer još syebe nekaj

svakako ako nezna nebi trebao to raditi ili ako nije imao nekog iskustva slicno tome! jer stvarno nepaznjom i neznanjem se mogu ostetiti okolni elementi cupajuci nepravilno pasivni hladnjak, na starim karticama i sam cip koji nije zasticen!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
15 godina
offline
Re: Promjena paste na GPU
nixass kaže...
Rino kaže...

"Volim" ove pobornike teorije "dok radi ne diraj"...čisti nedostatak znanja i strah od nepoznatog!

mamlaz..

zakaj bi dirao išta ako su temperature dobre? onak iz zabave? pa da frajer još syebe nekaj

 

Jako te lijepo mama odgojila...svaka čast...volim frajerčiće poput tebe koji se skrivaju iza tipkovnice i čistim trolanjem nabijaju postove!

 

Pretpostavljam da mu na grafi staroj 3-4 godine temperature više nisu na istoj razini kao dok je bila nova, a zamjenom paste dobio bi niže vrijednosti i sam ventilator bi se vrtio na nižim okretajima.

 

I "onak iz zabave" sam radio puno složenije stvari, nikad ništa strgao i puno toga naučio! {#}

 


Stjepanj kaže...
nixass kaže...
Rino kaže...

"Volim" ove pobornike teorije "dok radi ne diraj"...čisti nedostatak znanja i strah od nepoznatog!

mamlaz..

zakaj bi dirao išta ako su temperature dobre? onak iz zabave? pa da frajer još syebe nekaj

svakako ako nezna nebi trebao to raditi ili ako nije imao nekog iskustva slicno tome! jer stvarno nepaznjom i neznanjem se mogu ostetiti okolni elementi cupajuci nepravilno pasivni hladnjak, na starim karticama i sam cip koji nije zasticen!

 

Prestanite plašit čovjeka...kao što sam i rekao nađe nekoga tko je to radio i prvi put mu pokaže da ako stvarno nema iskustva nešto ne strga iako za to moraš bit "poseban"!

 

FYI hladnjak se nikad ne čupa nego zagrije fenom i lagano skine!

15 godina
neaktivan
offline
Promjena paste na GPU

Rino je u pravu, ako si gamer, bavis se svakodnevno racunalom onda ga trebas znat i odrzavati, u danasnje vrijeme bar to nije komplicirano, zamjena paste je jednostavna a ako je nekog strah moze jednostavno googlati ili jos bolje otici na youtube i pogledati, fakat ako je to tesko nauciti e onda stvarno u k...

Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Promjena paste na GPU

u ovoj temi se otišlo u svim smjerovima a nitko se ne pita osnovno..

uglavnom, autor nigdje ne kaže da mu se grafa pregrijava nego da je nikad nije mijenjao i treba li mu to?

evo ja imam grafu staru 3-4 godine, temperature su praktički iste kao i prvog dana, pasta nije mijenjana ne jer ne znam nego zato jer ne treba.

a ovo "gamer mora znat ovo ono" mislim.. to su izjave za djecu.. ako voziš auto, moraš znat promijenit filter zraka i zupčasti? ne moraš.

dakle zaključak, ako su temperature normalne, ne treba ništa dirati, pogotovo ako postoji strah oko toga da se nešto strga.

al što je da je, najbolje je sam počet radit takve stvari, jer i na greškama se uči..

 

isprike za vrijeđanje, nije mi bila namjera.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 10:18 (nixass).
15 godina
offline
Promjena paste na GPU

Isprika prihvaćena! {#}

 

Ja uglavnom uvijek na svakoj grafičkoj kartici promjenim tvorničku pastu, a ako je nova pazim da ne oštetim vijke i ne strgam zaštitne naljepnice.

 

Dobitci variraju od 5-25 stupnjeva u loadu ovisno o brand-u (ATI/Nvidia), TDP-u GPU-a kao i vrsti stock hladnjaka, ali nikada nisam imao lošije temperature.

 

Pozitivno je to što mi se samim time ventilatori nikada ne vrte na 100% što na turbinskim ventilatorima zna biti dosta glasno te imam nešto tiši komp (posebno bitno kada igram usred noći dok netko spava u istoj sobi) 

 

Što sam stariji buka mi sve više smeta pa biram grafe sa što boljim stock hladnjacima!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Promjena paste na GPU
mirkossam kaže...

poz imam 6870 i nikada nisam mijenjao pastu pa neznam dali to treba?Imam cooler master pastu koju sam dobio uz CPU cooler valja li mi ta pasta i valja li mi da promijenim pastu hoce li koristiti?

Ako ti je comp poput moga pasta ti vjerojatno nece pomoc. Temperatura CPU-a mi je uvik ogromna. Kad san stavia pastu spustila se za 15 stupnjeva nekih tjedan ipo i onda opet po starom.

16 godina
offline
Re: Promjena paste na GPU
mirkossam kaže...

poz imam 6870 i nikada nisam mijenjao pastu pa neznam dali to treba?Imam cooler master pastu koju sam dobio uz CPU cooler valja li mi ta pasta i valja li mi da promijenim pastu hoce li koristiti?

Ako se graficka pregrijava onda definitivno DA. Meni se nije pregrijavala ali posto se pasta pretvorila u žvaku na granici skamenjene žvake i cooler se uvijek ali uvijek vrtio na 100% onda sam zamijenio. Sad je graficka tiha ko prvi dan, drugi dan sam kupil novu LoL.

CoolerMaster CPU pasta je dobra i vjerojatno bolja nego ona koja je gore.

 

Youtube sadrzi bezbroj tutoriala kak za koju graficku i mozes super jednostavno sam napravit.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena paste na GPU
Rino kaže...

Isprika prihvaćena! {#}

 

Ja uglavnom uvijek na svakoj grafičkoj kartici promjenim tvorničku pastu, a ako je nova pazim da ne oštetim vijke i ne strgam zaštitne naljepnice.

 

Dobitci variraju od 5-25 stupnjeva u loadu ovisno o brand-u (ATI/Nvidia), TDP-u GPU-a kao i vrsti stock hladnjaka, ali nikada nisam imao lošije temperature.

 

Pozitivno je to što mi se samim time ventilatori nikada ne vrte na 100% što na turbinskim ventilatorima zna biti dosta glasno te imam nešto tiši komp (posebno bitno kada igram usred noći dok netko spava u istoj sobi) 

 

Što sam stariji buka mi sve više smeta pa biram grafe sa što boljim stock hladnjacima!

 

Ovo i ja isto radim budući da su tvornički nanešene paste ko lopatom nabacane. A što se tiće buke ventova ah nakon vise od 20 godina vise ih ne primjecujem :)

15 godina
neaktivan
offline
Promjena paste na GPU

Prije je to bilo puno jednostavnije grafičke nisu imale thermal pad-ove na RAM-u i hladnjak je bio samo na procesoru i sve je bilo lakše. Ja se danas ne usudim ni pomisliti kako bi izgledalo da ja sad idem rastavljat AMD R9 290X sa onolkim ogromnim hladnjakom. Osim toga pojma nemam gdje bih mogao nabaviti thermal pad u hrvatskoj jer razmazivanje psate po ramu mi nikako nije sigurno.

 
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Promjena paste na GPU
zeroname kaže...

Prije je to bilo puno jednostavnije grafičke nisu imale thermal pad-ove na RAM-u i hladnjak je bio samo na procesoru i sve je bilo lakše. Ja se danas ne usudim ni pomisliti kako bi izgledalo da ja sad idem rastavljat AMD R9 290X sa onolkim ogromnim hladnjakom. Osim toga pojma nemam gdje bih mogao nabaviti thermal pad u hrvatskoj jer razmazivanje psate po ramu mi nikako nije sigurno.

Nije samo to nego thermal pad nije iste debljine kao i razmazana pasta a svi znamo koliko su debeli slojevi paste beskorisni.

There is only one rule in metal, play it F*CKING LOUD!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice