Intel Xe Club

poruka: 238
|
čitano: 116.591
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Intel Xe Club

Intel ARC Mobile grafe, ili točnije pet najavljenih ili predstavljenih modela.

 

 

Ne znam bi se smijal ili plakal, s obzirom na TDP radne Intel GPU frekvencija su smijurija niske u odnosu na AMD Mobile Rembrandt APU 6000 seriju.

 

 
 

 

Jezuš kristuš, grafa 120-150W a GPU frekvencija ne ide više od 1700mhz.

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 5 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Intel Xe Club

Ljudi jel Rambo retardiran ili se samo pravi?

Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Xe Club
ansha kaže...

Ljudi jel Rambo retardiran ili se samo pravi?

 Pitanje za milijun kuna

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
15 godina
offline
Re: Intel Xe Club
ansha kaže...

Ljudi jel Rambo retardiran ili se samo pravi?

Tu dijagnozu ne može nitko ovdje dati. Čak ni samo jedan doktor - potreban je cijeli jedan Konzorcij.

Meni njegovi postovi ne smetaju ali prosto je postalo više dosadno da se lijepe linkovi na sve što AMD ima kao i konkurenciju. Totalno navođenje vode na svoj mlin i vrlo često neka spika u suprotnim od AMD Clubovima ide ka odgovorima da njegovi postovi nisu u pravu.

Po meni njegovi postovi uopće nisu tema u Intel Xe i Intel Core clubovima. ne da nisu tema, nego kao što rekoh ljudi kojima trebaju prave informacije ovdje ih neće pronaći upravo zbog njegovih postova.

Ne znam tko su moderatori ali kada kap koja prelije čašu.... 

16 godina
offline
Intel Xe Club

Intel i GPU drajveri, nema dobrih vijesti ali to je za Intel več potpuno očekivano.

 

https://videocardz.com/newz/intel-forgot-to-deliver-updated-arc-gpu-driver-by-the-end-of-april-despite-promising-one

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Intel Xe Club
rambox kaže...

Intel i GPU drajveri, nema dobrih vijesti ali to je za Intel več potpuno očekivano.

 

https://videocardz.com/newz/intel-forgot-to-deliver-updated-arc-gpu-driver-by-the-end-of-april-despite-promising-one

AMD Raja Koduri - inside 

 

Sta ocekivt od AMD ekipe, unistili su jednu GPU divizju sad ce i drugu prije nego je uopce lansiraju 

5 godina
neaktivan
offline
Intel Xe Club

Ljeto samo što nije. Isplati li se pričekat nove Xe grafičke ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel Xe Club

Pa svakako se isplati pricekat razvoj situacije,mozda treci igrac na trzistu prodrma ove cijene.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xe Club
MEGATAMA kaže...

Pa svakako se isplati pricekat razvoj situacije,mozda treci igrac na trzistu prodrma ove cijene.

 GCN je imao dosta loše driver-e u startu. Nadam se da će Intel to izbjeći.

16 godina
offline
Intel Xe Club

Loši ARC GPU drajveri,za Kineze nema frke bit če ok sasvim dosta.Ionako večina Kineza ne može zaobič Kineski Firewall, a zanemariva majnina koja ipak može/zna koristit VPN usluge eto bit če ok.

 

https://videocardz.com/newz/intel-confirms-desktop-arc-will-be-china-exclusive-at-launch

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Xe Club
soulwire kaže...

Ljeto samo što nije. Isplati li se pričekat nove Xe grafičke ?

Ako voliš čekati kao kolega flowmaster koji samo nešto najavljuje još od AMD-a serije 300 (valjda ovo 300 znači 300.g.pr.k) onda definitivno se isplati. Imati ćeš novu seriju RTX-a, novev poluproizvode Radeon i novog-starog igrača na tržištu. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xe Club
Envy kaže...

Ako voliš čekati kao kolega flowmaster koji samo nešto najavljuje još od AMD-a serije 300 (valjda ovo 300 znači 300.g.pr.k) onda definitivno se isplati. Imati ćeš novu seriju RTX-a, novev poluproizvode Radeon i novog-starog igrača na tržištu. 

 Ne vjerujem da će nova serija RTX-a doći prije Intela, a ako i dođe biti će samo vrhunski modeli koji me ne interesiraju.

15 godina
offline
Re: Intel Xe Club
soulwire kaže...
Envy kaže...

Ako voliš čekati kao kolega flowmaster koji samo nešto najavljuje još od AMD-a serije 300 (valjda ovo 300 znači 300.g.pr.k) onda definitivno se isplati. Imati ćeš novu seriju RTX-a, novev poluproizvode Radeon i novog-starog igrača na tržištu. 

 Ne vjerujem da će nova serija RTX-a doći prije Intela, a ako i dođe biti će samo vrhunski modeli koji me ne interesiraju.

Pa zato kažem moraš izvagati za što će ti GPU točno. Da li samo radi prikaza grafike ili možda Casual gaminga... ili ćeš Hard Gaming kroz nižu rezoluciju.. itd itd... kombinacija je more.

 

Onda čekaj... je u ovim sulidim vremenima gdje litar ulja u BiH košta 5.9 KM.... bolje je pričekati*! 

*Zanimljivo da ja ovo prvi puta kažem... obično nisam neki fan čekanja nmečega.. kupi to i to u šta se dati moment daje, ali sada bi razmislio.

16 godina
offline
Re: Intel Xe Club
soulwire kaže...

 GCN je imao dosta loše driver-e u startu. Nadam se da će Intel to izbjeći.

Ne neče, ovo je puno lošija situacija ili debelo lošiji ARC GPU drajveri zato stalno nonstop odgode službenog lansiranja.O tome se šuška več mjesecima, uostalom početno lansiranje samo za Kinu to ti sve govori.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/intel-xe-club/281097.aspx?page=3&jumpto=6466854&sort=asc&view=flat

 

Sve glasine upučuju na isto, ARC GPU drajveri su i dalje samo onako za silu+i dalje se radi na peglanju.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2022 19:48 (rambox).
11 godina
offline
Re: Intel Xe Club
rambox kaže...

Ne neče, ovo je puno lošija situacija ili debelo lošiji ARC GPU drajveri ...

 kak ti to znaš?

da bi bila puno lošija situacija moraju imat problema s drajverima godinama, evo amd tek nedavno izbacio normalne drajvere za dx11

intel treba falšat bar jedno desetljeće da bi bio gori od toga 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xe Club
Envy kaže...

Pa zato kažem moraš izvagati za što će ti GPU točno. Da li samo radi prikaza grafike ili možda Casual gaminga... ili ćeš Hard Gaming kroz nižu rezoluciju.. itd itd... kombinacija je more.

 

Onda čekaj... je u ovim sulidim vremenima gdje litar ulja u BiH košta 5.9 KM.... bolje je pričekati*! 

*Zanimljivo da ja ovo prvi puta kažem... obično nisam neki fan čekanja nmečega.. kupi to i to u šta se dati moment daje, ali sada bi razmislio.

 Definitivno Hard gaming na 1080p, eventualno 1440p, ali htio bih glatko da ide na svim detaljima ukljućujući raytracing.

11 godina
offline
Re: Intel Xe Club
soulwire kaže...

Viđen je prvi Arc GPU 

 još samo da uslikaju jetija i to je to

5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xe Club
picajzla0707 kaže...

 još samo da uslikaju jetija i to je to

 Jeti je viđen više puta za razliku od Arca za sada samo jednom uživo.

16 godina
offline
Re: Intel Xe Club

Javi kad buš mogel kupit u maloprodaji, ili eto najnovijih glasina ARC/Alchemist večina toga i dalje ide samo za OEM.

 

- Intel i GPU drajveri=Krava i balet

 

Zamisli si da Nevidija ili AMD lansira nekaj novo, pa večinu toga ide onako samo za OEM zamisli takvu situaciju.

 

Tajming je isto simpatičan, ili nema ništa sigurno ili precizno sve visi u magli. Ukratko od oka, Intel gejming grafu(a da nije low end)možda kupiš u Protisu najranije tu negdje u devetom mjesecu.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xe Club
rambox kaže...

Javi kad buš mogel kupit u maloprodaji, ili eto najnovijih glasina ARC/Alchemist večina toga i dalje ide samo za OEM.

 Šuska se da prodaja Arc desktopa kreće u srpnju na veliko za neke modele, a oni najbolji krajem godine.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2022 20:31 (soulwire).
16 godina
offline
Intel Xe Club

Potpuno očekivano, GPU drajveri su solidni ili sasvim ok za Kineze.

 

https://videocardz.com/newz/intel-arc-a380-desktop-gpu-is-outperformed-by-radeon-rx-6400-in-first-independent-gaming-tests

 

https://twitter.com/IridiumWings/status/1539464660180688896

 

To je najslabiji Desktop model, pa eto u realnom FPS gejmingu ne može preskočit niti slabašni RX 6400.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2022 13:03 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel Xe Club

Nije jednostavno razvit softver te ga optimizirat.

Ja osobno smatram da intel ima šta trazit u medium rangu ako ponudi konkurentne cijene budu li pucali visoko nista od toga.

Jer kao da gledam bug ova ce bit. 

No od nečeg trebaš krenut, koliko se amd mučio sa softverom dok ga nisu ispeglali...

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Xe Club
rambox kaže...

 

To je najslabiji Desktop model, pa eto u realnom FPS gejmingu ne može preskočit niti slabašni RX 6400.

 Ali je i najjeftiniji gpu koji podrzava decode i encode AV1, HEVC/H.265 12-bit  itd...

 

Za HEVC/H.265 12-bit kreces sa GTX 1650 a za AV1 valja potegnuti do RTX 3050 tako da najslabija Intel Arc desktop grafika bude ujedno najbolja i najjeftinija sto se tice multimedije.

5 godina
neaktivan
offline
Intel Xe Club

a380 namijenjena je za multimediju, sljedeća a580 će biti za gejmanje jer ima 8GB VRAMa. Najvjerovatnije ispod ili blizu RTX3050.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Xe Club
rambox kaže...

* * *

 

To je najslabiji Desktop model, pa eto u realnom FPS gejmingu ne može preskočit niti slabašni RX 6400.* * *

Tko kaže da ne može. Instaslirmo si Unreal Torurnamen - rokamo se sa bilo kojom integrušom.


Offtopic: imaš neku bolest da sve što nije od AMD-a potkopavaš? Sine moj, ti meni nisi jasan.
 

spaljeni kaže...
* * *

 Ali je i najjeftiniji gpu koji podrzava decode i encode AV1, HEVC/H.265 12-bit  itd...

 

Za HEVC/H.265 12-bit kreces sa GTX 1650 a za AV1 valja potegnuti do RTX 3050 tako da najslabija Intel Arc desktop grafika bude ujedno najbolja i najjeftinija sto se tice multimedije.

A upravo ovo što sam boldao - takvi nam GPU-ovi trebaju. ;-) 

16 godina
offline
Re: Intel Xe Club
Bero_ng95 kaže...

Nije jednostavno razvit softver te ga optimizirat.

Ja osobno smatram da intel ima šta trazit u medium rangu ako ponudi konkurentne cijene budu li pucali visoko nista od toga.

Jer kao da gledam bug ova ce bit. 

No od nečeg trebaš krenut, koliko se amd mučio sa softverom dok ga nisu ispeglali...

Glavni problem Intela, pokušavaju biti katica za sve(pokušali na Mobitele, pa gadno potonuli)ali malo toga im na kraju i uspije.

 

Problem je puno veči, pogledaj ovo ili kao primjer na AMD sistemu A380 gejming performanse još su i lošije.

 

https://twitter.com/greymon55/status/1539807957172363264/photo/1

 

 Škart GPU drajveri, ili takve grafe je bolje ne lansirat ili može samo za Kineze.

spaljeni kaže...
Ali je i najjeftiniji gpu koji podrzava decode i encode AV1, HEVC/H.265 12-bit  itd...

 Za HEVC/H.265 12-bit kreces sa GTX 1650 a za AV1 valja potegnuti do RTX 3050 tako da najslabija Intel Arc desktop grafika bude ujedno najbolja i najjeftinija sto se tice multimedije.

Još godinu ili dvije, i sve te slabe grafe više se neče proizvodit s obzirom kaj dolazi iz AMD APU tabora.Bit če izbora ili stara krama, samo kao jefitna GPU nužda za ljude(stari kompovi) kojima je krepala grafa pa moraju nekaj kupit da dobiju sliku na monitoru.

 

Ma kakav AV1, pa večina ljudi niti ne zna kaj je žuto ili ih niti ne zanima.Da budem precizniji, 95% ljudi niti ne zna kako prebacit Jubitu da po defoltu nudi ili preferira AV1 video.Žutoga i dan danas na Jubitu ima vrlo malo, fučkaj ga sad a dalje neču nek ostane za drugu temu.

 

Svi Alder Lake non F procovi imaju AVI hardversku akceleraciju. Na AMD strani, sve kaj ide u novi AM5 socket ima AVI hardversku akceleraciju ili nema više AMD procesora bez iGPU ili točnije bez multimedijskog AMD VCN hardvera.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2022 14:18 (rambox).
11 godina
offline
Re: Intel Xe Club
rambox kaže...

Još godinu ili dvije, i sve te slabe grafe više se neče proizvodit s obzirom kaj dolazi iz AMD APU tabora.Bit če izbora ili stara krama, samo kao jefitna GPU nužda za ljude(stari kompovi) kojima je krepala grafa pa moraju nekaj kupit da dobiju sliku na monitoru.

 mda, nekako sam se tome nadao i na novoj seriji mobilnih, pa opet dreku pljuska

slabiji 4core i 6core procovi gdje je igpu bitna dobili su opet preslabu igpu, a 8core ionako ide uz neku nevidiju i sviri kujcu u laptopu

 

neće amd sam sebi skakati u želudac, kad i ovako prodaje mobilnu igpu pod okrljaštenu dgpu

da rx 6500 prodaje i za manje od 200usd, opet je zaradio na njoj više nego da je daje đabalesku unutar procesora

tak da sumnjam da ćemo uistinu dobiti neki normalni apu s kojim ćeš moći gejmati nove igre, eventualno neki 8core apu koji će biti skuplji od sadašnjeg 5800x3d, ostalo će dobiti igpu u intelovom stilu tek da daje sliku

16 godina
offline
Intel Xe Club

Još se sječamo, kak su ljudi propisno pljuvali na RX 6500XT nakon lansiranja.

 

 

 

 

Problem nisu samo GPU drajveri, a tu su i glasine da Intel čak razmišlja o odustajanju od ARC grafetina ili GPU biznisa.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2022 14:25 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Xe Club
rambox kaže...

* * *

 

 

 

* * *

 

Malo analiziraj sliku koju si postavio za taj Doom.

Idle od najgoreg do najboljeg razlika koliko: 12 W (wati)... koliko ono moderni punjači mobitela srču struje.
Razlika kada se netko igra? Koga briga.. evo i meni iako je vanjska temperatura daleko manja nego u kući nisam otvotro balkonska vrata sa mrežicom nego sam klimu od 2kW (2000 W) uključio da mi isušuje zrak.

Koliko je realno da netko tko kupi 3090Ti ima neki Core i5 ili ne daj bože Core i3?Živiš u imaginarnom svijetu.

Ne možeš postavljati grafikone koji  tebi odgovaraju....

 

... jednako kao što je idiotski postaviti testiranje nekih srednjih CPU-ova (i5 npr sa AMD u istom rangu) sa grafičkom od 3090Ti.
(Da, da, znamo postavi se najjača grafička da CPU test bude sve jasniji). Tko god ovu praksu prekine - skidam mu kapu.

To jednostano ne ide. To je kao da da živiš u nekoj šupi i ugodno ti je, a u garaži imaš Ferrarija od 900 KS. Ne postoji takva osoba na planeti.

Jednostavno kao i što ne postoji osoba na planeti koja će imati 3090Ti i neki srednji CPU.

I koja osoba sa 3090Ti igra na 1080p?

De malo saberi se.
A taj Hardware Unboxed treba biti zabranjen na ovom forumu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice