GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.353.474
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

 "Not to say that Pascal won't be great..."

 

 I dalje samo nagađanja, no radi se o novoj arhitekturi koja donosi više 'konjskih snaga' i brže memorije u paketu, što će u konačnici zasigurno razultirati i odličnim gaming performansama na 4k rezolucijama ;)  

Lijep pozdrav ;)
15 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Kako su nagadanja kad je čovjek objasnio učestale interpretacije raznih tech sajtova u korist gaming kad se zapravo priča o superračunalima i drugim poljima korištenja.

Volio bi i ja da donese sve to,ali ovo je realno objašnjeno bez hype alerta.
9 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

malo mi je splasnuo hype sada, ali sve što piše je realno, nije bilo govora o gamingu, nadam se da će biti uskoro priče i o tome. u svakom slučaju nisam mislio kupovati novi komp prije veljače/ožujka tako da ću sačekati travanj pa da vidimo šta će reći o pascalu. donedavno sam mislio kupiti 980 TI, al eto mislim da se bolje malo strpiti

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
doky01akablava kaže...
Kako su nagadanja kad je čovjek objasnio učestale interpretacije raznih tech sajtova u korist gaming kad se zapravo priča o superračunalima i drugim poljima korištenja.

Volio bi i ja da donese sve to,ali ovo je realno objašnjeno bez hype alerta.

 Baš i nije. Ništa što je on naveo ne piše na niti jednom ozbiljnom tech blogu/webu. Myth busta mitove koji ne postoje, tj. koje nitko nigdje ne navodi.

11 godina
neaktivan
offline
Nvidia Pascal (2016)

kad ce moze ocekivati nova nvidia serija zna iko?i kolko bi trebala biti jaca od zadnje serije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

AMD je najavio za sredinu 2016. tako da ce vjerovatno tada i Nvidia, trebala bi biti dosta jaca, kako kažu

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Nvidia GTX 680 kaže...

kad ce moze ocekivati nova nvidia serija zna iko?i kolko bi trebala biti jaca od zadnje serije?

D3lBoy kaže...

AMD je najavio za sredinu 2016. tako da ce vjerovatno tada i Nvidia, trebala bi biti dosta jaca, kako kažu

 http://www.bug.hr/forum/post/komentari-it-vijesti/amd-najavio-gpu-arhitekturu-polaris/4891809.aspx

16 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Tonči kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

kad ce moze ocekivati nova nvidia serija zna iko?i kolko bi trebala biti jaca od zadnje serije?

D3lBoy kaže...

AMD je najavio za sredinu 2016. tako da ce vjerovatno tada i Nvidia, trebala bi biti dosta jaca, kako kažu

 http://www.bug.hr/forum/post/komentari-it-vijesti/amd-najavio-gpu-arhitekturu-polaris/4891809.aspx

 Joj, joj, joj...   neka se zakuha scena malo pa da se i AMD i Nvidia moraju dodatno potruditi i ne previše dignut cijene :) 

 

 Osobno sam mislio ubost Pascala, no vidjet ću kakve će bit nove Radeonke ;) 

Lijep pozdrav ;)
12 godina
protjeran
offline
Nvidia Pascal (2016)

Hoces reci "Polaris", malo da i u nvidia temi pisemo o drugom taboru ma ubit ce i taj bijedni pascal...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Nvidia Pascal (2016)
Radije reći "novu generaciju" - ja se veselim i jednoj i drugoj, čak bih radije volio AMD vidjeti, malo za promjenu.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Tonči kaže...
Radije reći "novu generaciju" - ja se veselim i jednoj i drugoj, čak bih radije volio AMD vidjeti, malo za promjenu.

 A zašto ne nabaviti i GeForceicu i Radeonku pa ih povezati za dx12 naslove?  ;) 

Lijep pozdrav ;)
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Dado_ZG78 kaže...
Tonči kaže...
Radije reći "novu generaciju" - ja se veselim i jednoj i drugoj, čak bih radije volio AMD vidjeti, malo za promjenu.

 A zašto ne nabaviti i GeForceicu i Radeonku pa ih povezati za dx12 naslove?  ;) 

 Ne radi to baš tako. :)

11 godina
online
Nvidia Pascal (2016)

evo prvog pascala (ako se ne varam), ne baš u obliku u kojem smo ga čekali, ali je tu

 

http://www.techpowerup.com/218922/nvidia-announces-drive-px-2-mobile-supercomputer.html

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Novi Titan stiže u travnju, a high end GTX1080 u lipnju izgleda... 

 

Titan je preskup i ne zanima me, ali bi jedna 1080-tka mogla pasti na ljeto ;) 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
3 0 hvala 2
9 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

ošla nova serija na 1080p...mislim bzvz 

The Time is always righT
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Dado_ZG78 kaže...

Novi Titan stiže u travnju, a high end GTX1080 u lipnju izgleda... 

 

Titan je preskup i ne zanima me, ali bi jedna 1080-tka mogla pasti na ljeto ;) 

 Dakle, obrnuli su redoslijed: punokrvni Pascal stiže u travnju GP100, manji čipa GP104 u lipnju, a pravi slabiji GP100 (1080Ti) umjesto malo iza Titana stiže tek za godinu dana na ljeto. :(

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

Znači miran sam još jako dugo meni se čini. Ovo što sad imam je vec suludo brzo za sve. 4k ne namjeravam tako uskoro uzimati. Razmisljao sam mozda zeni zamijenit 970 al cak ni to mi se ne čini kao neki veci skok. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2016 9:15 (mislav_01).
11 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

taj clanak ne treba uzimati zaozbiljno jer se i dalje temelji na glasinama od prosle godine, tj ne iznosi nikakve nove stvari ili izvore

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

GTX1080 mi nikako ne stoji, troznamenkasto i bok, dosta je bilo vec i HD 69705432150X sad jos i ovo, ko ce popamtit

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
D3lBoy kaže...

GTX1080 mi nikako ne stoji, troznamenkasto i bok, dosta je bilo vec i HD 69705432150X sad jos i ovo, ko ce popamtit

 Iduća generacija možda bude i 4k ;) 

Lijep pozdrav ;)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Tonči kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Novi Titan stiže u travnju, a high end GTX1080 u lipnju izgleda... 

 

Titan je preskup i ne zanima me, ali bi jedna 1080-tka mogla pasti na ljeto ;) 

 Dakle, obrnuli su redoslijed: punokrvni Pascal stiže u travnju GP100, manji čipa GP104 u lipnju, a pravi slabiji GP100 (1080Ti) umjesto malo iza Titana stiže tek za godinu dana na ljeto. :(

 ne kuzim kaj brijes da ce 1080gtx doc tek 2017 wtf?

11 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Nvidia GTX 680 kaže...
Tonči kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Novi Titan stiže u travnju, a high end GTX1080 u lipnju izgleda... 

 

Titan je preskup i ne zanima me, ali bi jedna 1080-tka mogla pasti na ljeto ;) 

 Dakle, obrnuli su redoslijed: punokrvni Pascal stiže u travnju GP100, manji čipa GP104 u lipnju, a pravi slabiji GP100 (1080Ti) umjesto malo iza Titana stiže tek za godinu dana na ljeto. :(

 ne kuzim kaj brijes da ce 1080gtx doc tek 2017 wtf?

 Napisao je 1080Ti za ljeto 2017., 1080 i 1070 se očekuju ove godine

16 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Samo se bojim (pre)nabrijanih cijena...

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia Pascal (2016)

Odavno su se razbahatili s cijenama. Ja mislim da će bit skupe pun ku*** :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
_mark0_69 kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...
Tonči kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Novi Titan stiže u travnju, a high end GTX1080 u lipnju izgleda... 

 

Titan je preskup i ne zanima me, ali bi jedna 1080-tka mogla pasti na ljeto ;) 

 Dakle, obrnuli su redoslijed: punokrvni Pascal stiže u travnju GP100, manji čipa GP104 u lipnju, a pravi slabiji GP100 (1080Ti) umjesto malo iza Titana stiže tek za godinu dana na ljeto. :(

 ne kuzim kaj brijes da ce 1080gtx doc tek 2017 wtf?

 Napisao je 1080Ti za ljeto 2017., 1080 i 1070 se očekuju ove godine

 Piše crno na bijelom ili crno na sivom, ali svakako piše. Ne znam kako je to nevidljivo?!

11 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Valjda nije primjetio "Ti".

 

Što se tiče cijena, za očekivati je paprene cijene od strane nvidije te se sve nekako nadam da će ih AMD razbit u pogledu uloženo-dobiveno pa da se tržišna situacija malo popravi za dobrobit nas kupaca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

Ja se također nadam AMD-ovom snažnom odgovoru.

16 godina
odjavljen
offline
Nvidia Pascal (2016)

Ja bi više volio ono što se dogodilo 2007. izlaskom 3850 grafe za 1200 kn . Taj mi je dio najdraži, nisu mogli parirati nvidiji u najvišem segmentu sa performansama ali su ponudili jako dobar proizvod uz izvrsnu cijenu. Ali taj film više nebumo gledali. Ako AMD izbaci jaku grafu i koštalu bu jako. Brijem da ću na svojoj GTX 770 biti još par godina, ne zato jer nemam za dobru grafu nego zato jer ne vidim igru koja bi opravdala ulaganje od 4-5 soma kn u jednu komponentu. Nema šanse.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

Nemoraš kupovat nešto od 4-5 soma, ali nešto tipa 290X/390X i 970 su po meni grafe koje se isplate kupovat, ovo dalje 980 i Fury ne opravdava cijenu. A iskreno ja sa 290X kontam da mi još skoro nece trebat nešto novo, jer u svakoj igri sve slidere povucem desno i imam preko 60fpsa :) Ali da imam para upgradeao bi... because reasons

Battlelog: D3lBoy-00
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice