ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć

poruka: 31
|
čitano: 31.414
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć
pitanje

 

 

Pozdrav

 

Prije nekoliko mjeseci za svoj malo stariji komjuter kupio sam ATI Radeon HD 3650 AGP. Kroz zadnjih mjesec i više dana konstantno se pojavljuje isti problem. Naime, nekoliko puta dnevno, tijekom igranja, slika se zamrzne a nakon nekoliko sekundi monitor se zarcni. Tada moram restartati kompjuter.Koristim Windows XP Home, Service Pack 3.

 

Pokušao sam skinuti nove drivere s ATI-jeve službene stranice, ali kada krene instalacija dobivam sljedeću poruku:

 

Setup did not find a driver compatible with your current hard or operating system.
Setup will now exit
.

 

http://i43.tinypic.com/4l58qq.jpg

 

Postoji li ikakvo rješenje za ovaj problem?

 

Hvala

 

 

 

 

 


 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć

Po svemu što si naveo sigurno ti se grafa pregrijava. Javi mi ima li pasivni ili aktivni hladnjak.

Ako ima ventilator pogledaj da li se vrti, skini bočnu stranicu i kada pokreneš neku igru stavi lagano prst na hladnjak grafe. Ako hladnjak nije jako vruć vjerojatno je greška u samoj grafi, a ako je vruć i ventilator ga ne stigne ohladiti nije dobro sjeo ili termo pasta nije kako treba pa opet moraš reklamirati.

Nemoj sam skidati hladnjak da ne bi ostao bez garancije. 

16 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć

Problem ti je najvjerojatnije u tome da drivere od prijašnje grafičke koju si imao u stroju nisi detaljno obrisao ili si napravio nešto djelomično u tom smislu, ali nedovoljno, pa se novi driveri kosaju sa starim i tako dolazi do problema koje imaš. Možda bi bilo dobro da nabaciš ostale bitne komponente u stroju jer ako nije do problema sa driverima, možda je u pitanju količina rama ili jakost proca....!!

16 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć
logan kaže...

Problem ti je najvjerojatnije u tome da drivere od prijašnje grafičke koju si imao u stroju nisi detaljno obrisao ili si napravio nešto djelomično u tom smislu, ali nedovoljno, pa se novi driveri kosaju sa starim i tako dolazi do problema koje imaš. Možda bi bilo dobro da nabaciš ostale bitne komponente u stroju jer ako nije do problema sa driverima, možda je u pitanju količina rama ili jakost proca....!!

 A možda si skinuo krivu verziju drivera pošto imaš AGP grafu, a skinuo si za PCI-e, to moraš dobro paziti u onim opcijama skidanja istih, na verziju OS-a koji koristiš i vrstu grafičkog porta koji koristiš (agp ili pci-e), čisto sumnjam da se radi o pregrijavanju grafe i to je po meni najmanje mogući razlog za tvoj problem !!
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć

Zbunjuje što nije od početka rikavalo nego zadnjih mjesec dana kako je lik naveo. Jedino da onda za sada vrati stare drivere pa neka javi što se dešava?

16 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć

pa ako su recimo krivi, verzija drivera, ili što nije potpuno maknuo stare,

za to postoji lijepo "Driver Cleaner .Net", potrazi recimo na ddlshark stranici,

te ga registrira, označiš kvačicu ispod, te izabireš i dodaješ sve što počinje s ATI, u listu desno, te klik na "započni", i on makne sve iz driver/win i dr. foldera, kao i reg.-a, a da ima veze s ATI-jem, a prije nije ni potrebno uninstallirati normalno,

 

i tada ili ako želiš prije vratiti one stare drivere, ili ako su skinuti krivi driveri, pokušaj s proizvođačeve stranice, a ne s ATI-jeve,

tako ja prije nekoliko tjedana uzeo bratu za starije računalo, Radeon 2400pro, i tek kad je stigla idemo gledati za drivere, i vidimo kod nje za PCIe, a na Club3D stranici koji je proizvođač, je posebno za nju te 3650 i 3850 u istom folderu za skinuti, a ne za sve radeone, pa možda i za ovu, trebaju posebni driveri, i nisu kompatibilni oni za sve ostale, iako ne znam razlog, a da bi ostale i slabije i jače, a AGP bile, pa za njih ni nema na Club3D stranici jer, pretpostavljam, valjda rade uredno driveri za ostale grafičke?!?

 

eto, to su samo moje preporuke, pa najbolje uninstall driver cleanerom najprije, a tada ostalo..

15 godina
offline
ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć

evo šta ja mislin izbriši drivere sa drivercleanel restartirraj komp instaliraj drivere ali pazi da je 8-12agp-hotfix_xp32 i kad ti krene instalacija

i dođe do onoga da nije komptabilno stisni continue anyway ja sam ima isti problem,ne doduše isti samo sa driverima, jer ti je već agp zastarjela tehnologija pa se u nju ne ulaže puno

pa ti amd/ati ne troši pare za takve licence i kad sam instalira sve je radilo probaj to

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć
Larson kaže...

 

 

Pozdrav

 

Prije nekoliko mjeseci za svoj malo stariji komjuter kupio sam ATI Radeon HD 3650 AGP. Kroz zadnjih mjesec i više dana konstantno se pojavljuje isti problem. Naime, nekoliko puta dnevno, tijekom igranja, slika se zamrzne a nakon nekoliko sekundi monitor se zarcni. Tada moram restartati kompjuter.Koristim Windows XP Home, Service Pack 3.

 

Pokušao sam skinuti nove drivere s ATI-jeve službene stranice, ali kada krene instalacija dobivam sljedeću poruku:

 

Setup did not find a driver compatible with your current hard or operating system.
Setup will now exit
.

 

http://i43.tinypic.com/4l58qq.jpg

 

Postoji li ikakvo rješenje za ovaj problem?

 

Hvala

 

 

 

 

 


Imam istu grafu kao ti i radi bez problema sa ovim driverima
mama ti je larva
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć

Ma nema ti tu matematike. Njemu je vrerojatno slučajno zadavala problema, nisam čuo od drugih da imaju problema sa tom grafom. Pazi samo ako ju overklokiraš da se nepregrije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć

Nebi htio da ispadne da pametujem, al ovaj problem se javi na bilo kojoj ATI kartici (a slično je i na Nvidia karticama, samo druga poruka) kada se driveri krivo instaliraju. Konkretno kada se stari ne skinu, već se samo presnimavaju jedni catalysti preko drugih, bez uninstala i reseta. Ništa, poslušaj ljude, uninstall drivera i svega atijevog, driver cleaner, skini agp hotfix drivere, i radit če ko urica. Kartica je 99,999% ispravna.

P.S.

Provjeri da si dobro podesio ploču, posebno njen AGP driver. Ako imaš neku od posljednjih AGP ploča (možda i hibridnu ULi) pogledaj i malo u BIOSu, trebao bi imat stavku koju trebaš uključit, ako koristiš nativno PCI-e grafičku na AGP portu.

Why so serious???
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć

Pravi problem je u tome što u WHQL Atijevim driverima ne postoji "ATI Radeon HD 3650 AGP model" u *.inf datoteci, moguće rješenje je da se kod manualne instalacije iz "device managera" izabere model "3600 series" ili bolje rješenje je instalirati hotfix (sa linka iz mog predhodnog posta)...

 

P.S. čini mi se da je autor ovog "threada" izgubio interes za daljnjom elaboracijom svog problema ili je problem već riješio...

mama ti je larva
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2009 23:26 ((s)izgoreo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć

Bez obzira na riješenje bilo bi lijepo da nam se javi. Valjda će uskoro možda je čovjek trenutno spriječen?

15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć
autorov komentar

Evo me, javljam se :) Malo me ovaj rukomet zaokupio pa zaboravio na forum.

 

Hvala ljudi na pomoći. Da skinuo sam taj hotfix jer na oficijalnoj stranici oni driveri nisu za AGP. Za sad radi sve ok. Hvala jos jednom.

15 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć

ako imaš istu grafičku kao i ja znači Ati agp hd 3650 512 GDDR 2 i ako ti je marka grafičke SAPPHIRE onda skidaš s SAPPHIROVE stranice. Kad sam skido s atijeve stranici isto mi se javljalo kao i tebi....probaj ništa te ne košta

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć

U biti to ti nema nikakve veze, drivere ne pravi Sapphire nego sam ATi.

 

No neka pokusa, nista ga ne kosta iako ne vjerujem da ce biti razlike ako skine iste drivere.

 

Preporucio bih ti da probas neke starije ATi drivere za AGP graficke, noviji su konstanto nestabilniji. Nazalost nemogu ti preporuciti koje jer sam koristim nvidiu, no imam u torrent masini ATi 7000 i sa driverima sam se namucio kao nikad u zivotu, sada rade..i to je dovoljno.

Ljudi su rjesavali problem u starijim driverima.. neka ti netko tko ima vise iskustva sa ATi AGP grafama preporuci neki.

I am the Alpha and the Omega
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć

I ja imam isti problem s istom grafom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć
xrobix kaže...

ako imaš istu grafičku kao i ja znači Ati agp hd 3650 512 GDDR 2 i ako ti je marka grafičke SAPPHIRE onda skidaš s SAPPHIROVE stranice. Kad sam skido s atijeve stranici isto mi se javljalo kao i tebi....probaj ništa te ne košta

 Točno, i ja sam imao problema s tom grafom i instaliro hotfix, radi bez problema.
Mislim da je ovo najnoviji http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=31625.

EDIT: Sad sam vidio da već jesi instaliro, al nema veze možda nekom drugom posluži.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2009 0:40 (Chris_28).
15 godina
neaktivan
offline
Powercolor ATI Radeon HD 3650 AGP 512 MB DDR2

Bok ljudi!

 

Evo sad da ne otvaram novu temu, kupio neki dan grafičku Ati Radeon HD 3650 AGP 512 MB, DD2, 64-bit.

 

http://www.nabava.net/powercolor-ati-radeon-hd3650-agp-512mb__30747_p.php

 

 

Konfiguracija:

Pentium 4 3.0 GHz

1.5 GB RAM

80 GB HDD

Asus P4S800

 

Windows 7

 

Imao sam prije nje Ati Radeon 9550 128 MB.

 

Driveri koje sam dobio na CD-u ne rade (kojeg li iznenađenja), trazio sam po internetu drivere, instalirao sa sapphire stranice njihove drivere - hotfix mislim da je 9.11 za vistu (7 ice nema...).

 

http://www.sapphiretech.com/presentation/downloads/download_index_01.aspx?psn=0006

 

Aero mi onda nakon reboota ne radi, HD video trza, igre su još gore nego sa starom grafičkom.

Da stvar bude gora, stara grafička ( 9550) može vrtiti recimo NFS: Undercover osjetno bolje od HD 3650 kojoj treba 5 min da dođe do gl. izbornika.

Kad sve drivere pobrisem, Windows 7 automatski s neta skine za HD 2600 Pro i stvar je opet ista.

 

Nisam probao karticu na XP-u jer se ne želim vraćat na njih. Bili su mi super, sad je došlo vrijeme za 7.

 

DA LI NETKO IMA/ZNA DRIVERE KOJI RADE ZA WINDOWS 7?

 

Jedino sta mogu napravit s njom je poklonit braticu za Božić.

Ljudi pomagajte! Nema mi smisla da grafička kartica stara više od 5 godina bude bolja od netom kupljene...

 

Unaprijed zahvalan!

Život je takav - čupav i dlakav; nauči se depilirat!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Powercolor ATI Radeon HD 3650 AGP 512 MB DDR2

Probat cu večeras kad dođem doma pobrisati sve drivere sta imam na kompu s onim programčićem, (jel zna netko kako spriječiti 7icu da sama instalira drivere, jer i kad se odspojim sa neta opet instalira?) instalirat ove drivere

 

http://www.powercolor.com/eng/support_driver.asp?CategoryID=1&SeriesID=2&ModelID=543

 

(iako mislim da su to oni isti sa CD-a)

 

Lijep pozdrav...

Život je takav - čupav i dlakav; nauči se depilirat!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2009 9:37 (Silvertiger).
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć

instaliraj drivere za vistu ako oces na win7 da rade +skini sa amd.ovog sajta AGP FiX - btw kod mene radi ta grafa solidno na win7 sa vistinim drajverima ali uskoro ce da dobije nogu iz kucista.... (a unutar win7.ce imas i update sa neta za drajvere koji radi perfektno ... makar su neshto ubacili u win da valja !ako bude problema javi se opet uploadat cu ti ja svoje drivere za win 7 ...

16 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć

AMD/ATI hotfixi - na ovu stranicu se dolazi odabirom "Radeon HD 3000 Series AGP" na AMD/ATI stranicama za izbor drivera za download, rade odlično i bez ikakvih primjećenih problema na mojoj sedmici x86, Asus HD3650 AGP

 

Treba reći da je instalacijska procedura novih hotfixa (9.12) po prvi put izvedena kako spada na Win7, naime u prošlim verzijama zbog nekih razloga instalirao bi se samo "Control Center" dok bi se sam driver morao instalirati "ručno", iz device managera, odabirom *.inf datoteke iz foldera sa raspakiranim instalacijskim paketom (%SystemDrive%\ATI\*)

... ovoliki je bija, majke mi...
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2010 2:19 ((s)izgoreo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon HD 3650 pci

kupio sam grafu ATI Radeon HD 3650 pci i nakon nekog vremena igranja izbacije me iz igre  ekran se prvo zacrni  i tada mi izbacuje neki problem..

na kutiji od nje piše da računalo mora imati 1gb rama ali nekoliko mojih prijatelja ima istu grafu i imaju 512 rama kako i ja i grafa im radi normalno može li mi tko reći u čemu je problem???

to je problem to je problem
marko
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2010 15:31 (marko555).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: ATI Radeon HD 3650 pci
marko555 kaže...

kupio sam grafu ATI Radeon HD 3650 pci i nakon nekog vremena igranja izbacije me iz igre  ekran se prvo zacrni  i tada mi izbacuje neki problem..

na kutiji od nje piše da računalo mora imati 1gb rama ali nekoliko mojih prijatelja ima istu grafu i imaju 512 rama kako i ja i grafa im radi normalno može li mi tko reći u čemu je problem???

  Radi se o VPU recoveru, koji ti restarta graficki driver u hodu kada on prestane funkcionirati, da ne moras restrartati cijeli pc. Imas u CCC tu opciju pod VPU recover

Ameri me poslali na mjesec, lagano sam failo putanju
15 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć

Pročitavši cijeli ovaj topic nikako da nađem rješenje za moju "muku",

 

Naime, moja graf.kartica Radeon HD 3650 AGP radi dobro s WinXP i SP2.

Međutim ako pokušam instalirati SP3 jednosatvno nema slike na monitoru.

Problem traje već preko godine, tako da i nemam instaliran SP3.

Pokušao sam sa drugim drajverima za HD 36.. ali nema koristi.

 

Da li netko ima rješenje kako rješiti problem da instaliram SP3 a kartica radi?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć
Ugor kaže...

Pročitavši cijeli ovaj topic nikako da nađem rješenje za moju "muku",

 

Naime, moja graf.kartica Radeon HD 3650 AGP radi dobro s WinXP i SP2.

Međutim ako pokušam instalirati SP3 jednosatvno nema slike na monitoru.

Problem traje već preko godine, tako da i nemam instaliran SP3.

Pokušao sam sa drugim drajverima za HD 36.. ali nema koristi.

 

Da li netko ima rješenje kako rješiti problem da instaliram SP3 a kartica radi?

 

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/CatalystAGPHotfix.aspx

15 godina
offline
ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć

Kada se ne žele instalirati driveri za AGP grafu ona ovako. Po standardu instalacija se ekstraktira u C:\ATI ili C:\AMD pa ATI_catalyst sljedeće što treba napraviti je otići na device manager i pod Display adapter staviti update driver ali tako da sami odaberete lokaciju gdje se nalazi driver.

Zatim odaberete driver koji se nalazi u ATI_catalyst/Packages/Drivers/Display te u folderu za sutav. Izaberete inf file zatim model vaše grafičke i instalirate bez obzira na upozorenja.

 

Ako ne se želite zamarati s time onda skinite ATI Catalyst agp hotfix drivere i instalirate i isto morate potvrditi da želite instalirati driver bez obrzira na sve.

Za 3650 barem kod pcl-e verzije meni dosad su bili najbolji ATI 10.5a hotfix driveri. Još nisam isprobao 10.10 ali danas ču isprobati.

Sometime the best defense is to attack!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 7:34 (Hummer).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć
ja imam SP3 i kada igram izbaciva me samo se monitor zacrni,gledao sam po forumima ja mislim da je to sve do grafičke,da ona ima neku grašku,jer mi prijatelj ima istu grafičku i obadvojica imamo iste probleme...
sad razmišljam kupiti ovu grafičku http://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-vtx-3d-pcie-ati-radeon-hd5670-1gb-v2/38288,da se riješim ove kante od grafe...
14 godina
neaktivan
offline
Re: ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć
Nemozes tu graficku jer imas AGP a ne PCIe utor.
You can either try to destroy it... Run from it... Or concede to it. Aren't you tired of running?
12 godina
neaktivan
offline
Re: ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć
11 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon HD 3650 AGP pomoć

jel postoji driver za windows 7 profesional s grafickom ati radeon sapphire hd 3650

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2013 23:14 (luchy85).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice