AMD Radeon R9 300/Fury Series

poruka: 6.870
|
čitano: 558.743
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Pratim ovu temu i nevjerujem.NITKO tu nema fury x ali toliko hejtera da je to očajno,pogotovo ansha.Da imaš Fury x i da ti se ne sviđa pa bi razumijo jer si dao pare i ne sviđa ti se,ali nemaš grafu i toliko pljuješ

 

Nego koja je dobra za upgrade s gtx 960?r9 380x ili 390?

 
4 1 hvala 1
16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

390 ftw  

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
MadMax2015 kaže...

Pratim ovu temu i nevjerujem.NITKO tu nema fury x ali toliko hejtera da je to očajno,pogotovo ansha.Da imaš Fury x i da ti se ne sviđa pa bi razumijo jer si dao pare i ne sviđa ti se,ali nemaš grafu i toliko pljuješ

 

Nego koja je dobra za upgrade s gtx 960?r9 380x ili 390?

 ajde je ti kupi, pa nam javi dal valja grafa

 

edit: garantiram da na ovom forumu neće nitko imati famoznu Fury X, osim ako cijena ne dropa za 30% minimalno, jer ne vrijedi tih novaca

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 17:09 (Rasho).
15 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Neznam, meni se kod tih top modela čini da se prepirka svodi na "mercedes je bolji od bmw-a jer ima bolje performanse bla bla"

Mislim, ako češ več kupovat takvu grafu valjda znaš da nije ništa više isplativa od recimo mercedesa il bmw-a preko jednog običnog auta..

Kupuješ ju da se možeš malo napravit važan. Uvjek će postojat isplativija grafa između dvije ali to ne znači da nekom neće bit draža druga iz tko zna kojih razloga...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 17:28 (Dojitza).
 
2 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Postoje li vec kakvi benchmarkovi novih radeonki?

 

Citam da bi mogle pasti cijene Nvidija pa ne znam sad sto bih, odaniji sam AMDu ali potrosnja im nije jaca strana a imam napajanje od 650W, ne znam hocu li moci drzat sustav sa R9 390kom..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

hoces samo je ne klokaj previse 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
MadMax2015 kaže...

Pratim ovu temu i nevjerujem.NITKO tu nema fury x ali toliko hejtera da je to očajno,pogotovo ansha.Da imaš Fury x i da ti se ne sviđa pa bi razumijo jer si dao pare i ne sviđa ti se,ali nemaš grafu i toliko pljuješ

 

Nego koja je dobra za upgrade s gtx 960?r9 380x ili 390?

 Pokazi gdje pljujem? Mislim da ti nije jasno sta znaci pljuvat po necemu.

 

Inace sam uvijek za ATI i daleko vise sam imao ATI kartica nego nvidia, al kad vidis da ti draga firma radi ocajne poteze i izbacuje krajnje nekonkurentne proizovde, normalno da ih opravdano kritiziras. 

16 godina
online
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Dojitza kaže...

Neznam, meni se kod tih top modela čini da se prepirka svodi na "mercedes je bolji od bmw-a jer ima bolje performanse bla bla"

Mislim, ako češ več kupovat takvu grafu valjda znaš da nije ništa više isplativa od recimo mercedesa il bmw-a preko jednog običnog auta..

Kupuješ ju da se možeš malo napravit važan. Uvjek će postojat isplativija grafa između dvije ali to ne znači da nekom neće bit draža druga iz tko zna kojih razloga...

 Manje više. Jedina istinski neisplativa grafa je Titan. Sve ostale imaju koliko toliko uporediv bang for buck, s tim što dosta zavisi i od rezolucije na kojoj se igra. Recimo, kartica koja se po ovim grafovima pokazuje kao jedna od isplativijih (uvek u top dve) je 270X. Ali dok ona stvarno jeste super rešenje za 1080p, realno nije za više rezolucije od toga i onda džabe što je cena relativno mala, kada je i bang nikakav.

16 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

pa i ja volim ATi/AMD ali nemoj ih odmah otpisat kod prvih testova...cekaj nove drivere i otkljucan HBM

pa ce sve stvari sjest na svoje 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 19:54 (4mal).
12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Ivan(4) kaže...
 Recimo, kartica koja se po ovim grafovima pokazuje kao jedna od isplativijih (uvek u top dve) je 270X.

Realno i taj X je upitan tu, jel vrijedi dodati 10% cijene za 5% performansi

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

kao i prica sa 290/290x kad su izasle 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
4mal kaže...

kao i prica sa 290/290x kad su izasle 

Kad sam uzimao sebi 270, nasao sam brdo bencheva i sjecam se da je razlika u odnosu na X verziju bila 1-2 fpsa (ispod 60fps naslovi) a neki koje je gurala preko 80 tu je bilo i do 5fps sto je apsolutno zanemarivo. 

Taj famozni X kod 270/280/290 kartica je bas bio stvar "prestiza" i tako mala razlika jer platis a realno i ne primjetis razlike!

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 21:00 (chaselol).
15 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
4mal kaže...

pa i ja volim ATi/AMD ali nemoj ih odmah otpisat kod prvih testova...cekaj nove drivere i otkljucan HBM

pa ce sve stvari sjest na svoje 

 Otključan HBM i nema neku svrhu zbog i onako velike propusnosti!

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ Diablo 3
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
4mal kaže...

pa i ja volim ATi/AMD ali nemoj ih odmah otpisat kod prvih testova...cekaj nove drivere i otkljucan HBM

pa ce sve stvari sjest na svoje 

Pa to i je bit da ih nitko nece cekat jer mogu uzet 980 Ti, a ATI ce nam dotle tonut sve dublje i dublje.

 

16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Kada se nešto prodaje ili postoji sumnja da se neka firma prodaje to znači da nešto ne štima. Amd nije baš ok u zadnje vrijeme...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
toxic kaže...

Kada se nešto prodaje ili postoji sumnja da se neka firma prodaje to znači da nešto ne štima. Amd nije baš ok u zadnje vrijeme...

 to nema veze s performansama R9 300 serije

16 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 22:20 (4mal).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
4mal kaže...

a nv je kao fer i ok bila  sa svojim 970 3.5gb fijaskom?

 Naravno da nisu, cigani su tezi, al oni nisu na rubu egzistencije kao Ati/amd i mogu si priustit zaje*e...

11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

 za mene je to preskupo, kad je r9 290 prije godinu dana koštala toliko a isti je čip

13 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series
Bilo bi super kad bi se ovih 8gb vram-a moglo koristiti i kao dijelom npr. sistemske memorije. Popuni se ram, pa bi tu uskočio vram
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

ok 390x je brza od 290x 10-15% pa i to je nesto 

tako i 390 naspram 290... znaci tko ima 290 prelaskom na 390x neku

ocabilnu npr. msi dobije 20/25  % performansi i jos driveri kad se srede 

 

390/390x cf zvijer za 4K kad se fino ocnu 

 

bolje to od fury/x single rjesenja za 4k iako je 980ti elegantnije ... cf je jaci

a kosta nesto manje od nje...

 

ukratko jedina pametna stvar je za 4k(trenutno) 

 

390/390x cf ili 980Ti 

 

p.s 

vidjet cemo jos fury obican kako ce scalirat

i u kojim izvedbama doci 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 22:53 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
online
Re: AMD Radeon R9 300 Series
They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
14 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Ja sam prodao 7950 i sad sam u potrazi za poštenom 4K grafom. Znam šta hoću (980 Ti G1), osim ako ovaj Fury ne nudi neka čuda, a koliko vidim ne, i dosta je lošiji od ove kartice, koja dere čak i Titan X u nekim stvarima.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
softwaremaniac kaže...

Ja sam prodao 7950 i sad sam u potrazi za poštenom 4K grafom. Znam šta hoću (980 Ti G1), osim ako ovaj Fury ne nudi neka čuda, a koliko vidim ne, i dosta je lošiji od ove kartice, koja dere čak i Titan X u nekim stvarima.

Upikni si ti 980-ti ako ti se ne da cekat dok se amd sjeti optimizirat drivere...

 

14 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Dojitza kaže...
softwaremaniac kaže...

Ja sam prodao 7950 i sad sam u potrazi za poštenom 4K grafom. Znam šta hoću (980 Ti G1), osim ako ovaj Fury ne nudi neka čuda, a koliko vidim ne, i dosta je lošiji od ove kartice, koja dere čak i Titan X u nekim stvarima.

Upikni si ti 980-ti ako ti se ne da cekat dok se amd sjeti optimizirat drivere...

 

 Upravo to i mislim. Samo mislim da će frend iz Njemačke furat, jer ovi naši shopovi neće imat to barem mjesec dana, a da ne kažem da ću uštedit hrpu love tako.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
softwaremaniac kaže...

Ja sam prodao 7950 i sad sam u potrazi za poštenom 4K grafom. Znam šta hoću (980 Ti G1), osim ako ovaj Fury ne nudi neka čuda, a koliko vidim ne, i dosta je lošiji od ove kartice, koja dere čak i Titan X u nekim stvarima.

Jedina "postena" grafa danas za 4k je R9 295X2 sve ostalo je daleko daleko iza.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

Ako je u Linksu 5700 kn onda će bit u nekim šopovima za 5000 kn. 

15 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...
softwaremaniac kaže...

Ja sam prodao 7950 i sad sam u potrazi za poštenom 4K grafom. Znam šta hoću (980 Ti G1), osim ako ovaj Fury ne nudi neka čuda, a koliko vidim ne, i dosta je lošiji od ove kartice, koja dere čak i Titan X u nekim stvarima.

Jedina "postena" grafa danas za 4k je R9 295X2 sve ostalo je daleko daleko iza.

Nece valjda opet saga o 4k igranju..

Ocito je da ako se ne ode na dual gpu il crossfire/sli 4k nece bit 60fps/high, al igrivo ce bit ziher

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice