AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.667.819
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
AMD Navi

Neka švabe prduckaju kako ih volja, ali ovo priča drugu priču:

https://store.steampowered.com/hwsurvey/directx/

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2023 15:07 (Bevanda).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Bevanda kaže...

Neka švabe prduckaju kako ih volja, ali ovo priča drugu priču:

https://store.steampowered.com/hwsurvey/directx/

 Šta se misliš kupuj nevidiju odma dok nije nestalo.Steamovci će ti sve pokupovat.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
AMD Navi

Rx 6800xt je po meni bolji izbor od rtx4070. Nitro od amd je 670eura dok je ventus 3x od nevidije 730eura sad trenutno od dostupnih.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Pozdrav ekipa, 

 

Uzeo sam 7900xtx. Ne baca mi sliku crvena gpu lampica svjetli. Novi sistem am5 7700x ddr5 rami.

 

Ima li tko kakvih iskustava?

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Bloodraven kaže...

Pozdrav ekipa, 

 

Uzeo sam 7900xtx. Ne baca mi sliku crvena gpu lampica svjetli. Novi sistem am5 7700x ddr5 rami.

 

Ima li tko kakvih iskustava?

 Mijenjaj to dok mozes za 4070ti i rijesen problem. Gledam po netu da dosta ljudi ima isti problem.Neki su dobili sliku tako sto su ispremjestali kablove , dok za crvenu lampicu nema rijesenja.

Eire
13 godina
offline
Re: AMD Navi
DukeOs kaže...
Bloodraven kaže...

Pozdrav ekipa, 

 

Uzeo sam 7900xtx. Ne baca mi sliku crvena gpu lampica svjetli. Novi sistem am5 7700x ddr5 rami.

 

Ima li tko kakvih iskustava?

 Mijenjaj to dok mozes za 4070ti i rijesen problem. Gledam po netu da dosta ljudi ima isti problem.Neki su dobili sliku tako sto su ispremjestali kablove , dok za crvenu lampicu nema rijesenja.

 7900 XTX i 4070 Ti? Da se nismo malo zaletili?

 

I meni je odmah nakon kupovine krepala Gainward 3070. Po toj logici sam trebao preći na na RX 580 i "rješen problem"... 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Rx 6800xt je po meni bolji izbor od rtx4070. Nitro od amd je 670eura dok je ventus 3x od nevidije 730eura sad trenutno od dostupnih.

 rx 6800xt nije bolja niti od 3080, kamo li od duplo šparnije 4070

 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Bloodraven kaže...

Pozdrav ekipa, 

 

Uzeo sam 7900xtx. Ne baca mi sliku crvena gpu lampica svjetli. Novi sistem am5 7700x ddr5 rami.

 

Ima li tko kakvih iskustava?

Displayport kabel ili hdmi? Probaj jedan i drugi.

15 godina
offline
AMD Navi

Jbte ne bi se usudio uzet 7900 seriju. Ne izgledaju mi od samog starta pouzdano.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Papak

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Kant kaže...

Papak

 Priznajem jesam a ti si mačo sa 7900xtx ahahahah

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
AMD Navi

A jesam...

 

\o/\o/

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
DukeOs kaže...
Bloodraven kaže...

Pozdrav ekipa, 

 

Uzeo sam 7900xtx. Ne baca mi sliku crvena gpu lampica svjetli. Novi sistem am5 7700x ddr5 rami.

 

Ima li tko kakvih iskustava?

 Mijenjaj to dok mozes za 4070ti i rijesen problem. Gledam po netu da dosta ljudi ima isti problem.Neki su dobili sliku tako sto su ispremjestali kablove , dok za crvenu lampicu nema rijesenja.

DukeOs tu ima ili ju je imao.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-4070-ti-ventus-msi/293944.aspx?page=0&jumpto=6616520&sort=asc&view=flat

14 godina
offline
Re: AMD Navi
hummer0 kaže...
DukeOs kaže...
Bloodraven kaže...

Pozdrav ekipa, 

 

Uzeo sam 7900xtx. Ne baca mi sliku crvena gpu lampica svjetli. Novi sistem am5 7700x ddr5 rami.

 

Ima li tko kakvih iskustava?

 Mijenjaj to dok mozes za 4070ti i rijesen problem. Gledam po netu da dosta ljudi ima isti problem.Neki su dobili sliku tako sto su ispremjestali kablove , dok za crvenu lampicu nema rijesenja.

DukeOs tu ima ili ju je imao.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-4070-ti-ventus-msi/293944.aspx?page=0&jumpto=6616520&sort=asc&view=flat

 Upravo iz tog razloga sam je i naveo kao primjer.

Eire
16 godina
online
Re: AMD Navi
DukeOs kaže...
Bloodraven kaže...

Pozdrav ekipa, 

 

Uzeo sam 7900xtx. Ne baca mi sliku crvena gpu lampica svjetli. Novi sistem am5 7700x ddr5 rami.

 

Ima li tko kakvih iskustava?

 Mijenjaj to dok mozes za 4070ti i rijesen problem. Gledam po netu da dosta ljudi ima isti problem.Neki su dobili sliku tako sto su ispremjestali kablove , dok za crvenu lampicu nema rijesenja.

 

pa pod "moj PC" mu i piše da ima 4070ti, tako da vjerojatno samo malo trola

15 godina
offline
AMD Navi

Imam i jednu i drugu 4070ti prodajem. 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
Bevanda kaže...

Neka švabe prduckaju kako ih volja, ali ovo priča drugu priču:

https://store.steampowered.com/hwsurvey/directx/

 Šta se misliš kupuj nevidiju odma dok nije nestalo.Steamovci će ti sve pokupovat.

 :) Ovi put baš neću, jer mi ona mini žuta karina u kožnoj jaketi ide na neku stvar. Ali, nisam ni navea steam podatke iz ikakve fanboy pobude. I jedni i drugi su totalna bagra. Nije ni intel bolji, samo šta još nemaju "municije".

 

Ista stvar sa mobilnim operaterima, koliko ih ima na našem tržištu pa su se opet lipo "dogovorili". Ka da je na informatičkom tržištu grafičkih kartica drugačije...

15 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
dery kaže...

Rx 6800xt je po meni bolji izbor od rtx4070. Nitro od amd je 670eura dok je ventus 3x od nevidije 730eura sad trenutno od dostupnih.

 rx 6800xt nije bolja niti od 3080, kamo li od duplo šparnije 4070

 

 Je bolja je evo vidi:

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

 Je bolja je evo vidi:

ma 12gb je sasvim dovoljno za 1440p

za par godina, ako ne bude dosta, ionako mijenjaš jer će obje biti već stare i slabe

 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
dery kaže...

 Je bolja je evo vidi:

ma 12gb je sasvim dovoljno za 1440p

za par godina, ako ne bude dosta, ionako mijenjaš jer će obje biti već stare i slabe

 

 Ali vram knockout je to bio nemoj ti meni da je 12 dosta. Pitaj curu ženu jeli 12 dosta.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
online
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
dery kaže...

 Je bolja je evo vidi:

ma 12gb je sasvim dovoljno za 1440p

za par godina, ako ne bude dosta, ionako mijenjaš jer će obje biti već stare i slabe

 

 

Nije dosta ni za 1080p na najjačim postavkama

 

Evo citat iz nekog reviewa:

 

"

Games using around 13GB VRAM peak a 1080p Max:

  • Last of Us Part 1 13GB

  • Hogwarts Legacy 14GB

  • Resident Evil 4 12.7 to 14GB

Using above 8GB at 1080p Max

  • Forspoken 11GB+

  • A Plagues Tale 11GB+

  • Callisto Protocol 10GB+

Ofcourse even more VRAM is required at 1440p and 4k."

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2023 19:17 (segregator).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

 

Nije dosta ni za 1080p na najjačim postavkama

 

Evo citat iz nekog reviewa:

 

"

Games using around 13GB VRAM peak a 1080p Max:

  • Last of Us Part 1 13GB

  • Hogwarts Legacy 14GB

  • Resident Evil 4 12.7 to 14GB

Using above 8GB at 1080p Max

  • Forspoken 11GB+

  • A Plagues Tale 11GB+

  • Callisto Protocol 10GB+

Ofcourse even more VRAM is required at 1440p and 4k."

 gluposti, odigrao sam last of us na 1440p na najjačim postavkama i niti jednom nije trznula igra

plagues tale ne troši više od 6gb ama baš nigdje

vram usage niti jednom nije išao preko 80-90%, a i to je alokacija, ne nužno količina koja je potrebna da igra ne trza

 

guglaj vram allocation vs vram usage, možda će ti biti jasnije

16 godina
online
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
segregator kaže...

 

Nije dosta ni za 1080p na najjačim postavkama

 

Evo citat iz nekog reviewa:

 

"

Games using around 13GB VRAM peak a 1080p Max:

  • Last of Us Part 1 13GB

  • Hogwarts Legacy 14GB

  • Resident Evil 4 12.7 to 14GB

Using above 8GB at 1080p Max

  • Forspoken 11GB+

  • A Plagues Tale 11GB+

  • Callisto Protocol 10GB+

Ofcourse even more VRAM is required at 1440p and 4k."

 gluposti, odigrao sam last of us na 1440p na najjačim postavkama i niti jednom nije trznula igra

plagues tale ne troši više od 6gb ama baš nigdje

vram usage niti jednom nije išao preko 80-90%, a i to je alokacija, ne nužno količina koja je potrebna da igra ne trza

 

guglaj vram allocation vs vram usage, možda će ti biti jasnije

 

Nvidia vrti solidan FPS, a ti zaključi kako to postižu (nije 4070 na ovom sshotu, al princip u njihovim driverima je uvijek isti)


11 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

Nvidia vrti solidan FPS, a ti zaključi kako to postižu (nije 4070 na ovom sshotu, al princip u njihovim driverima je uvijek isti)

 još jednom, vram kojem recenzenti mjere potrošnju na grafama koje imaju 24gb nije količina nužno potrebna da bi igra radila bez trzanja

neke igre napunit će kompletni vrma koliko god ga imao, ali će potpuno jednako raditi i sa duplo ili triput manje vrama

 

da se malo educiraš evo ti tekst koji to relativno jednostavno objašnjava - link

educiraj se malo

16 godina
online
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
segregator kaže...

Nvidia vrti solidan FPS, a ti zaključi kako to postižu (nije 4070 na ovom sshotu, al princip u njihovim driverima je uvijek isti)

 još jednom, vram kojem recenzenti mjere potrošnju na grafama koje imaju 24gb nije količina nužno potrebna da bi igra radila bez trzanja

neke igre napunit će kompletni vrma koliko god ga imao, ali će potpuno jednako raditi i sa duplo ili triput manje vrama

 

da se malo educiraš evo ti tekst koji to relativno jednostavno objašnjava - link

educiraj se malo

 

A ti provjeri vid ako na gornjoj slici ne vidiš kako to postižu.

A evo ti i Forspoken, da se duplo uvjeriš...to što ti pored sebe nemaš i PC

sa 16GB+ karticom da se uvjeriš kako te varaju, ne znači da nisi prevaren:


11 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

sa 16GB+ karticom da se uvjeriš kako te varaju, ne znači da nisi prevaren:

 

 

Why don't people (Tech Reviewers) NOT understand VRAM USAGE vs VRAM ALLOCATION?

 

ne budi ovca, educiraj se

14 godina
offline
AMD Navi

Baš išao probati famozni hogwart legacy na 8 gb vrama i očekival sam da će kartica eksplodirati, kad ono uz vync i srednje detalje na 1440p grafa ima popodnevni odmor na max 60% uz glatko igranje a noramlnim teksturama.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
segregator kaže...

sa 16GB+ karticom da se uvjeriš kako te varaju, ne znači da nisi prevaren:

 

 

Why don't people (Tech Reviewers) NOT understand VRAM USAGE vs VRAM ALLOCATION?

 

ne budi ovca, educiraj se

 

Lol, neki anonimus na nekom lijevom forumu vs svi recenzenti + vlastite oči, vjerovat ću ipak potonjima

A ti se slobodno educiraj i dalje

 

11 godina
offline
Re: AMD Navi

nekima jednostavno nema pomoći

 

da ne kažeš da su to anonimusi, probaj poslušat stevu, njemu valjda vjeruješ

u prvih par minuta objašnjava ti razliku između alociranog vrama i onog što igra doista zahtjeva 

 

 

nakon toga pročitaj onaj tekst što sam ti već linkao - link

nije sramota ne znati, sramota je ne pitati

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2023 22:18 (picajzla0707).
14 godina
offline
AMD Navi

Senzacionalizam sa maksamim detaljima. Spustiš teksture na midium i igraš brz problema i bez da vidiš razliku u grafici. Jedina iznimka je TLOU koji na srednjim detaljima ima zamuljane teksture pa moraš igrati na high i to je onda problem za 8 gb vrama. Odigrao ku ma high i 1080p.Ta igra se patcha svako malo od izlaska pa treba vidjeti da li će popraviti stvar. Hogwarts legacy nema problema, forstpoken demo nema problema, RE4 demo nema problema...naravno nisu maxane i ugašen RT koji ni ne kužiš u tim igrama.

Uglavnom i dalje sam nakon dvije i pol godine zadovoljan grafom.

 

Uostalom i AMD ima 8 gb vram grafe u prodaji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice