Šta da kupim (SLR aparati)?

poruka: 207
|
čitano: 68.199
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

a neznam baš dal ću kupit objektiv, imam neke stvari koje su mi ispred novog objektiva, npr. torba nemam nikakvu torbu za nosit fotić a i one nisu prejeftine, sigurno će me koštat 200+ kn torba

 

tak da neznam, a i pročito sam da je sljedeći sajam u 10. mjesecu tako da ću si najvjerojatnije tad kupit novi objekiv ili 2 ako nađem kakav poslić preko ljeta ;)

 

ali svejedno idem na sajam, mislim da ću bit na ovom predavanju u 15h o tome kako slikati prirodu, to me jako zanima

 

svejedno hvala na savjetima za kupnju!

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2009 0:06 (damir_zg).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

KUPIH K-m!!!!!!!!!!!!!!

 

Bio sam na sajmu i uzeo ga na štandu Neo Orbisa. Aparat sa kit objektivom 18-55 za 3000 kuna. Nije mi se činila loša cijena pa sam ga uzeo. Malo mi je žao što nije bilo sa tele objektivom, al nema veze.

 

Idem se malo igrat sad Smijeh

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

oo, čestitam Smijeh javljaj kak ide Namigiva

 

(uh, ja si našla nekoliko fotića srednjeg formata, jooooj..joj....bolje da nisam jer ili su bili preskupi, ili su bili ne-baš-ispravni Plač )

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
jozak kaže...

KUPIH K-m!!!!!!!!!!!!!!

 

Bio sam na sajmu i uzeo ga na štandu Neo Orbisa. Aparat sa kit objektivom 18-55 za 3000 kuna. Nije mi se činila loša cijena pa sam ga uzeo. Malo mi je žao što nije bilo sa tele objektivom, al nema veze.

 

Idem se malo igrat sad Smijeh

super! mogu ti i reć da si bolje od mene prošo ja sam ga platio 3 500 kn u vemilu 

pozdrav ;)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
jozak kaže...

KUPIH K-m!!!!!!!!!!!!!!

 

Bio sam na sajmu i uzeo ga na štandu Neo Orbisa. Aparat sa kit objektivom 18-55 za 3000 kuna. Nije mi se činila loša cijena pa sam ga uzeo. Malo mi je žao što nije bilo sa tele objektivom, al nema veze. Smijeh

 super, jako dobro si prošao. čestitam na prinovi. Osmijeh

draenei kaže...

(uh, ja si našla nekoliko fotića srednjeg formata, jooooj..joj....bolje da nisam jer ili su bili preskupi, ili su bili ne-baš-ispravni Plač )

 o, bilo je odličnih stvari, što ispravnih, što ne-baš-ispravnih.
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

Čovjek iz Neo Orbisa mi je rekao da im roba neće stići još kojih 2-3 tjedna, tako da mi se nije dalo toliko dugo čekati na komplet sa teleobjektivom. Navodno se centralno sjedište i skladište Pentaxa za Europu seli iz Njemačke u Fancusku, ili obrnuto, sad se ne mogu sjetiti, pa zato i narudžbe malo kasne.

Na štandu su imali i jedan K200d (mislim rabljeni) al nisu ga htjeli nikako prodati.

Sad mi je žao što nisam kupio nekakvu torbicu za nošenje i zaštitne folije za lcd, al nije mi mozak baš dobro radioIzlanuo se.

 

Aparat je super, meni čak i nije problem što nema "live view" (ženi malo jeNamigiva, al naviknut će se) jedino bi folije bile super jer koliko god da paziš malo zmažeš lcd. Za objektive nisam ni pitao ni previše gledao jer ne znam šta bih tražio.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
jozak kaže...
Sad mi je žao što nisam kupio nekakvu torbicu za nošenje i zaštitne folije za lcd, al nije mi mozak baš dobro radioIzlanuo se.

 

Aparat je super, meni čak i nije problem što nema "live view" (ženi malo jeNamigiva, al naviknut će se) jedino bi folije bile super jer koliko god da paziš malo zmažeš lcd. Za objektive nisam ni pitao ni previše gledao jer ne znam šta bih tražio.

 

 

 torbica i zaštitne folije su ti prva investicija - olakšat ćeš si život, inače ćeš manično paziti da  ga ne izgrebeš. :)

ja sam se tolko odviknuo od live-viewa da mi je čudno slikati preko LCDa.

prvo se upoznaj s kit objektivom, pa ćeš moći reći - treba mi objektiv s većim "dometom" (pa ćeš kupiti 50-135, 50-200, ili 55-300), ili - želim objektiv za loše svjetlosne uvjete (pa ćeš kupiti recimo FA50/1.4). :)
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

...ili mu treba nešto šire...

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
ksoric kaže...

...ili mu treba nešto šire...

 ili mu treba nešto šire, da. ispod 18mm kit objektiva - 10-17 fisheye, 12-24 rectilinear.
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2009 22:55 (elkarrde).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?

oh, za to će trebati jako puno kuna u čarapi.

15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

sigma 10-20?

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

što šire - to ljepše - to skuplje :D

 

(osobno bih možda radije 10-17, jako mi je lijepi :) naravno, sklona sam krajnostima pa ne baš potajno priželjkujem cirkularni fiš -  fotkanje sa njim po gradu se zna pretvoriti u pravu avanturu!)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
ksoric kaže...

sigma 10-20?

 Pa moga bi i taj, ali to je inferioran objektiv Pentaxu DA 12-24 F4 i uz to ima jako puno distorzija. Za telca dajem glas Pentaxu DA* 60-250 F4.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
ksoric kaže...

sigma 10-20?

 skupo, ko svaka sigma - neujednačene kvalitete.
btw, to je rectilinear objektiv, po meni to je lošije od fisheyea - fiš možeš defišati, dok rectilinear nikad ne može biti fiš. no to su već vrlo ekstremni objektivi, vrlo specifične primjene.
draenei kaže...

što šire - to ljepše - to skuplje :D

 

(osobno bih možda radije 10-17, jako mi je lijepi :) naravno, sklona sam krajnostima pa ne baš potajno priželjkujem cirkularni fiš -  fotkanje sa njim po gradu se zna pretvoriti u pravu avanturu!)

 sigma 4.5mm circular fisheye? još skuplje od sigme 10-20. :)
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

Hmmm, sorry, nisam upoznat s pentaxovim staklima i njihovim cijenama. Pretpostavio sa da je sigma cijenovno bliža običnom smrtniku. (Jerbo mene "moj" širac košta 10.000 kn, zove se 7-14).

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
Bara kaže...
 Pa moga bi i taj, ali to je inferioran objektiv Pentaxu DA 12-24 F4 i uz to ima jako puno distorzija. Za telca dajem glas Pentaxu DA* 60-250 F4.
 oba su inferiorna prema DA 10-17 fisheye. da, distorzira izrazito jako, ali u tom i je poanta. ;)

btw, zašto 60-250? 50-135 je striktno bolji po svemu.


ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
elkarrde kaže...
draenei kaže...

što šire - to ljepše - to skuplje :D

 

(osobno bih možda radije 10-17, jako mi je lijepi :) naravno, sklona sam krajnostima pa ne baš potajno priželjkujem cirkularni fiš -  fotkanje sa njim po gradu se zna pretvoriti u pravu avanturu!)

 sigma 4.5mm circular fisheye? još skuplje od sigme 10-20. :)
 
oh, anything što radi kuglice :D
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
ksoric kaže...

Hmmm, sorry, nisam upoznat s pentaxovim staklima i njihovim cijenama. Pretpostavio sa da je sigma cijenovno bliža običnom smrtniku. (Jerbo mene "moj" širac košta 10.000 kn, zove se 7-14).

 sigma 10-20 - 5000 kn
pentax 10-17 fisheye - 4000 kn
pentax 12-24 - 5900 kn

no, u slučaju sigma 10-20 vs. olympus 7-14, sigma je duplo jeftinija. :)

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
draenei kaže...
 
oh, anything što radi kuglice :D
 sigma 4.5/2.8 - samo 7200 kn. sitnica. Smijeh
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
elkarrde kaže...
draenei kaže...
 
oh, anything što radi kuglice :D
 sigma 4.5/2.8 - samo 7200 kn. sitnica. Smijeh
 eto, ja uvijek izaberem najskuplje :D

no, istina, obzirom na konkurenciju, nisu niti baš toliko strašno skupi. ali meni je trenutno to puuuno preskupo pa valjda onda automatski mislim da je i drugima, kaj sad :)
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

ups, 10-17 je zakon

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?

hehe, 10-17.....fišast....lijep.....it will be mine! sooner or later :D i nekako imam filing da će stalno biti na 10mm :D

15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
draenei kaže...

hehe, 10-17.....fišast....lijep.....it will be mine! sooner or later :D i nekako imam filing da će stalno biti na 10mm :D

  To i ja kažem za 7-14.
Ali nije fišast, i neće biti na 10 nego na 7.
hehe
 
Vuk dlaku mjenja ali nikada!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
elkarrde kaže...
Bara kaže...
 Pa moga bi i taj, ali to je inferioran objektiv Pentaxu DA 12-24 F4 i uz to ima jako puno distorzija. Za telca dajem glas Pentaxu DA* 60-250 F4.
 oba su inferiorna prema DA 10-17 fisheye. da, distorzira izrazito jako, ali u tom i je poanta. ;)

btw, zašto 60-250? 50-135 je striktno bolji po svemu.


 Meni je fisheye najgori baš radi distorzija. Ovaj 60-250 zato šta ga još uopće nema za kupit.
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

kad smo već kod fišastog.......check this out! kad kažem avantura, zaista to i mislim :D

 

ofkors, ako vam se sviđa ovakav efekt ;)

neboderi neboderi
naslagane kutije naslagane kutije
zagrebačka zagrebačka
zavjese zavjese
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2009 0:15 (draenei).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
Bara kaže...
 Meni je fisheye najgori baš radi distorzija. Ovaj 60-250 zato šta ga još uopće nema za kupit.
 60-250 je uredno dostupan. ;)

ja bi uredno mogao zamijeniti sve objektive za jedan dobar fisheye, i nikad ne poželjeti bilokoji drugi. fisheye je način razmišljanja - nekonvencionalan, pomaknut, distorziran, originalan, ekstreman, kreativan, zanimljiv, drugačiji. to nisu objektivi za svakog, većini se ili ne sviđa, ili im vrlo brzo dosadi. takvi objektivi traže da zabpraviš sve što znaš, da počneš razmišljati o fotki na totalno novi, drugačiji način.
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2009 0:23 (elkarrde).
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

Misliš da razmišlajš o fotkama ka šta Vasilij Mitu razmišlja o glazbi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
elkarrde kaže...
ja bi uredno mogao zamijeniti sve objektive za jedan dobar fisheye, i nikad ne poželjeti bilokoji drugi. fisheye je način razmišljanja - nekonvencionalan, pomaknut, distorziran, originalan, ekstreman, kreativan, zanimljiv, drugačiji. to nisu objektivi za svakog, većini se ili ne sviđa, ili im vrlo brzo dosadi. takvi objektivi traže da zabpraviš sve što znaš, da počneš razmišljati o fotki na totalno novi, drugačiji način.
 oookej, prvo srednji format, sad ovakav opis......u kojoj li se ti mišjoj rupi skrivaš, da mi je znati :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
Bara kaže...

Misliš da razmišlajš o fotkama ka šta Vasilij Mitu razmišlja o glazbi?

vasilij mitu je jeftina zafrkancija lošijeg ukusa. no i dalje neopisivo bolje od vrhunski isproducirane trendy komercijale. sa fisheyeom je slično, s tom razlikom da fisheye nit je jeftin, nit je lošeg ukusa. ;)

draenei kaže...
oookej, prvo srednji format, sad ovakav opis......u kojoj li se ti mišjoj rupi skrivaš, da mi je znati :)

 mislim da smo se mimoišli tamo kod onih 67ica, ne skrivam se. ;)
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?

haha, tko zna, možda i nismo :D

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice