Šta da kupim (SLR aparati)?

poruka: 207
|
čitano: 68.176
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
Bara kaže...
elkarrde kaže...
draenei kaže...

ko da printate na A1 Neodlučan

 

 ali baš!

ono, iskreno, kolko ljudi uopće printa digitalne fotke?
ne vidim smisla printati 10×15 i 13×18 fotke koje će 99% ljudi pogledati jednom ili dvaput, i onda zaboraviti na njih - čisto bacanje love, tinte i/ili vremena.

 Pa valjda Oly E-3 prodaje svoje fotke kad je kupija tako skup aparat? Ša ti misliš?
 Pa do sada sam prodao za nekoliko web stranica koje su u izradi. Isto sam za Living stone magazin fotkao otvorenje Lubeničkih gl. večeri. Inače volim fotografiju kroz ovih 8 godina što se njome bavim i puno slikam i tako. Čisti zaljubljenik sam u nju
Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample (790MHz GPU, 1100MHz memorija) , Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
draenei kaže...

ko da printate na A1 Neodlučan

 

 
Pa ja osobno printam na A4 papir i nije mi žao isprintati i staviti u foto-album (ili kako se to već zove)
Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample (790MHz GPU, 1100MHz memorija) , Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
tnakir kaže...

Treba tu dosta pisati :)

 

Samo... kao sto si rekla, nek mrdnu guzicom malo :)

 
hehe, istina, ali nisam se ponudila. ja samo ukazujem na očitu potrebu...možda se i drugi uključe :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
draenei kaže...

polarizacijski filter ;)

 

vidim da će trebati proširiti temu o dodatnoj opremi :)

 Primljeno na znanje bacam se na posao
Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample (790MHz GPU, 1100MHz memorija) , Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

Evo dodani polarizatori

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample (790MHz GPU, 1100MHz memorija) , Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

Od MUST HAVEA bih nadodao vlažne maramice za naočale, odnosno objektive. Jeftine su, a puno bolje i praktičnije od krpa koje uvijek mogu skupiti zrno nečega pa zagrebat prednju leću ili razmazati šporkicu koja je već na njima.

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
ksoric kaže...

Od MUST HAVEA bih nadodao vlažne maramice za naočale, odnosno objektive. Jeftine su, a puno bolje i praktičnije od krpa koje uvijek mogu skupiti zrno nečega pa zagrebat prednju leću ili razmazati šporkicu koja je već na njima.

 Da one su dobre jer još sadrže etanol
Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample (790MHz GPU, 1100MHz memorija) , Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

Eto, možeš napisati članak na tu temu.  Osmijeh

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
ksoric kaže...

Eto, možeš napisati članak na tu temu.  Osmijeh

 Ok ubaciti ću ih u pribor za čišćenje (ili kako se već zove)
Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample (790MHz GPU, 1100MHz memorija) , Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

preporuka za maramice:

DM, pojedinačno svaka u vrećici, 10ak kn, puna kutijica zaboravih koliko komada al skoro pa godišnja zaliha ako niste jako nepažljivi Cool

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

9kn 60kom

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

OK, torba je tu, maramice takođerOsmijeh, folije za lcd nisam još našao, i filteri... ne znam koji filter ima ih više vrsta? za kit objektiv ide 52mm? treba mi samo protect ili uv protect ili je to jedno te istoSramim se?

 

I da, ostalo mi je još love za objektiv, pomoć za odabir:

1. Sigma DC 17-70/2.8-4.5 (rabljen)

2. Sigma 70-300 f4-5.6 APO DG Macro ili onaj pentax DA 50-200mm, 4-5,6

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
jozak kaže...

OK, torba je tu, maramice takođerOsmijeh, folije za lcd nisam još našao, i filteri... ne znam koji filter ima ih više vrsta? za kit objektiv ide 52mm? treba mi samo protect ili uv protect ili je to jedno te istoSramim se?

 

I da, ostalo mi je još love za objektiv, pomoć za odabir:

1. Sigma DC 17-70/2.8-4.5 (rabljen)

2. Sigma 70-300 f4-5.6 APO DG Macro ili onaj pentax DA 50-200mm, 4-5,6

 

 filteri ti generalno ne trebaju. UV filter je korisno imati na nekom skupljem objektivu čisto radi zaštite prednjeg elementa - taj filter služi za filtriranje UV zraka koje rade i leće u objektivu, i to bolje. ima smisla isključivo kao zaštita prednjeg elementa nekog skupljeg objektiva, ili kao UV filter na nekom (pra)starom objektivu bez coatinga, jer donosi dodatno staklo i dodatni prijelaz staklo-zrak ispred objektiva, što degradira kvalitetu slike - uputno ih je skidati u kritičnim uvjetima, recimo po noći pod uličnom rasvjetom.

polarizacijski filter je najmenski filter, koristiš ga samo kad ti baš treba, i na pentaxu možeš koristiti jeftinije, linearne polarizatore, nisu potrebni cirkularni.
od ostalih filtera ti još neko duže vrijeme neće trebati niti jedan, slobodno ih zaboravi za sad.

UV i UV-protect je jedno te isto. treba ti 52mm za DA18-55 i DA50-200.

tu sigmu 17-70 sam imao prilike isprobati na nikonu D80, i mogu reć da ili je sigma smeće, ili je nikon smeće, nisam mogao zaključiti.
pol blende je brži od kit objektiva na oba kraja, gotovo zanemarivo je širi, ali je nešto duži, očito. kako se ne radi o sigminim EX objektivima, kvaliteta izrade nije ništa bolja od 18-55 kit stakla. no kao većina sigmi, ima iskoristiv "macro" mod - macro je tu samo kao marketinška fora, 1:3 se ne zove macro, već close-focus.
sigma 70-300 isto nije neka pretjerana sreća - mekana je u macro modu, dosta je spora, i nije baš tak sitna, no ima dobar doseg (450mm ekv.), te iskoristivi 1:3 macro (iznad 200mm). korektan objektiv, ali ne treba očekivati čuda od jeftinih zoom sigmi.

vidi kolko ti treba još jedan malo veći kit objektiv, i kolko želiš 100mm više dosega (i iskoristivi macro).
preporučam da svakako isprobaš i DA50-200 i sigmu 70-300 prije nego odlučiš.
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?

Tnx za odgovor!

 

Nije da baš nužno trebam objektiv, nego mi je ostalo cca 200 eurića pa sam mislio utrošit na nešto pametnoNamigiva.

Ni sam ne znam kakav mi točno objektiv treba, ali kako već imam aparat nekoliko dana, čini mi se da bi više slikao ljude, portrete i sl. Nemam baš vremena za vožnju biciklom, u stvari nemam za razgledavanje(fotkanje). Ali opet, ako slučajno naletim na kakav dobar pogled s brda, bilo bi šteta to ne uhvatit. Zapravo nije važno, kad se malo uhodam valjda ću sam shvatit šta mi treba.

 

BTW, HVALA SVIMA NA SVEMU!!!!!!!!!!!!!!!!!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
elkarrde kaže...
polarizacijski filter je najmenski filter, koristiš ga samo kad ti baš treba, i na pentaxu možeš koristiti jeftinije, linearne polarizatore, nisu potrebni cirkularni.
od ostalih filtera ti još neko duže vrijeme neće trebati niti jedan, slobodno ih zaboravi za sad.

 šta nisu cirkularni polarizatori dizajnirani da ne ometaju AF u radu, znači za DSLR, zašto onda ne trebam cirkularni za svoj K-m?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
damir_zg kaže...
 šta nisu cirkularni polarizatori dizajnirani da ne ometaju AF u radu, znači za DSLR, zašto onda ne trebam cirkularni za svoj K-m?
istina, jesu, dizajnirani su da ne ometaju AF sustave.
no, pentaxovom AFu ne smetaju linearni polarizatori jer pentax nema AF sustav ispod ogledala (ogledalo radi dodatnu polarizaciju, zato ometa), već iznad pentaprizme, gdje polarizacije svjetla ne smeta.
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
jozak kaže...

Tnx za odgovor!

 

Nije da baš nužno trebam objektiv, nego mi je ostalo cca 200 eurića pa sam mislio utrošit na nešto pametnoNamigiva.

Ni sam ne znam kakav mi točno objektiv treba, ali kako već imam aparat nekoliko dana, čini mi se da bi više slikao ljude, portrete i sl.

 staviti euriće u čarapu i potrošiti ih kad budeš malo iskusniji i pametniji po tom pitanju, nakon što pređeš milimetražu 18-55 uzduž i poprijeko i vidiš na kojoj se najviše zadržavaš ili ti možda nekoliko milimetara ipak fali, i tako to...?!? 
mislim da ti ovih nekoliko dana slikanja i nisu neko mjerilo ;)

i da, usput još ponekad ubaciti koju kunu u čarapicu, da se nađe više kad dođe vrijeme za kupovinu?! ;)
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2009 22:49 (draenei).
16 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

kupi sad dionice, poslije ljeta ekonomisti predviđaju boom i rast cijena dionica i općenito financijskih instrumenata na tržištu kapitala, svi se profesori na ekonomiji hvale kako će se obogatit jer su sad kupili dionice

e i ako ćete kupovat dionice preporučam fondove, neka se profesionalci bave odabirom

 

ako dobro zaradiš možeš kupit objektiv kakav poželiš

;)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
damir_zg kaže...

kupi sad dionice, poslije ljeta ekonomisti predviđaju boom i rast cijena dionica

 Da, vidili smo dokle su nas njihova predviđanja dovela.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
Bara kaže...
damir_zg kaže...

kupi sad dionice, poslije ljeta ekonomisti predviđaju boom i rast cijena dionica

  Da, vidili smo dokle su nas njihova predviđanja dovela.
  Smijeh  Smijeh  Smijeh
Vuk dlaku mjenja ali nikada!
16 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

pa šta, predvidili su i krizu! hahaha

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

Jelda... iako ja te investicije u buducnost i gluposti bas i ne sljivim. Prije sam stedio i to, sada... ne bash. Sad sta imam potrosim, mogu i sutra izginit tako da... Eventualo posli kad se ozenin (ako me ova moja uspije natirat) i bebach dodje u cilu pricu onda cu opet okrenit plocu na staro. Za sad... Heh...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
draenei kaže...

preporuka za maramice:

DM, pojedinačno svaka u vrećici, 10ak kn, puna kutijica zaboravih koliko komada al skoro pa godišnja zaliha ako niste jako nepažljivi Cool

 Kupio sam, super brišu naočale, ali me brine što su te maramice čini mi se malo tvrde, da nebi ogrebao objektiv?!

52 komada = 9,90kn.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim (SLR aparati)?
File kaže...
draenei kaže...

preporuka za maramice:

DM, pojedinačno svaka u vrećici, 10ak kn, puna kutijica zaboravih koliko komada al skoro pa godišnja zaliha ako niste jako nepažljivi Cool

 Kupio sam, super brišu naočale, ali me brine što su te maramice čini mi se malo tvrde, da nebi ogrebao objektiv?!

52 komada = 9,90kn.

 Ja sa njima brišem svoje objektive i nisu se oštetili, nemaš brige
Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30mm f1.4, FL-50R, HLD-4
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim (SLR aparati)?

da ne otvaram novu temu.. imao sam do sad canon 300d, bio sam jako zadovoljan.. ali crko je pa moram uzeti nesto novo ... ne kuzim se toliko u te karakteristike.. gledam na netu canon eos 100d, canon eos 1200d, canon eos 700d .. recimo da su po cijeni tu negdje.. moze mi neko reci koje su razlike između ovih aparata i kojeg mi preporucuje?  dali objektivi sa 300d pasu na ove aparate?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Šta da kupim (SLR aparati)?
ivedome kaže...

da ne otvaram novu temu.. imao sam do sad canon 300d, bio sam jako zadovoljan.. ali crko je pa moram uzeti nesto novo ... ne kuzim se toliko u te karakteristike.. gledam na netu canon eos 100d, canon eos 1200d, canon eos 700d .. recimo da su po cijeni tu negdje.. moze mi neko reci koje su razlike između ovih aparata i kojeg mi preporucuje?  dali objektivi sa 300d pasu na ove aparate?

 

Ako na 300d nisi naučio bitne stvari koje čine slr, uzmeš najjeftiniji od ovih i miran si :)

Pašu svi ef ili ef-s objektivi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Šta da kupim (SLR aparati)?

pa tako sam  si nešto i mislio jer su ovi vjerovatno svi boljih karakteristika nego što je bio 300d ..  a meni su slike bile odlicne na starom tako da bi kod ovih trebale bit i bolje.. a imam 4 objektiva tako da mi je šteta uzimati nešto drugo..

 

hvala na odgovoru

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice