DSLR za početnika

poruka: 8
|
čitano: 6.442
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
DSLR za početnika

Kupujem DSLR fotoaparat sa relativno malim budžetom (ispod 3k kuna) pa me zanima što mislite o Canon EOS 1100D?

 

Dosad sam fotografirao sa mobitelom (iPhone 4S) pa mi je u biti svaki fotoaprat veliki napredak u kvaliteti slika...

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2013 21:01 (cuspajz).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DSLR za početnika
nije 110d , nego 1100d....i da odlican je za te pare.....mozda da pogledas koji pentax u tom cjenovnom razredu....mislim da da ju vise za ulozen novac.....
15 godina
neaktivan
offline
Re: DSLR za početnika
cuspajz kaže...

Kupujem DSLR fotoaparat sa relativno malim budžetom (ispod 3k kuna) pa me zanima što mislite o Canon EOS 1100D?

 

Dosad sam fotografirao sa mobitelom (iPhone 4S) pa mi je u biti svaki fotoaprat veliki napredak u kvaliteti slika...

odlican entry lvl fotic {#}

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
12 godina
neaktivan
offline
DSLR za početnika

Da ne otvaram novu temu pitat ću vas ovdje.

 

Rođak mi je zainteresiran za kupovinu dslr-a. A par stvari koje bih htio imati je da video snima u full HD i da po mogučnosti ima audio input konektor za vanjski mikrofon. Buđet s kojim raspolaže je oko 3000 kuna +-200. 

 

Pa ako imate koji prijedlog za neki model slobodno navedite.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DSLR za početnika

DSLR nemozes kategorizirati samo cijenom.Znaci kupis aparat a objektive nabavljas zasebno prema svom afinitetu i naravno financijskim mogucnostima.U pravilu iole kvalitetniji objektiv je skuplji od entry level DSLR-a.Dakle nema smisla raspravljati o kupovini ako nisi spreman uloziti jos nekoliko puta vecu vrijednost u objektive i ostalu neophodnu opremu. Misljenje vecine ljudi koji kuze fotografiju a i moje malenkosti je ako se krece ispocetka s dslr-om a sredstva su ogranicena bolje je kupiti jeftinije(cak i rabljeno) tijelo i upariti ga s kvalitetnijim objektivima.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
DSLR za početnika

recimo Nikon D3200 po meni za početnika odličan dSLR imaš ga na akciji u Sloveniji za 549€ u bigbang.si + 50€ kupon dolazi s 18-105 VR koji je jako solidan objektiv ili ako ti je ova opcija skupa možda D3100 s 18-55 VR on ti je oko 400€ ili za 460ak eura D3200 s tim objektivom, ja bih ti najprije preporučio Pentax ali nemaju ništa u tome cijenovnom rangu a da je bolje od ovoga, možda pričekati da K-500 dođe u dućane, a od Canona također nećeš naći ništa u tome cijenovnom rangu a da je bolje od ovoga Nikona osim Canona 100D koji je extra mali a ako imaš velike ruke onda ti neće odgovarati- a i skup je za ono što nudi.

http://www.500px.com/filip2 http://www.pentaxphotogallery.com/artists/hydro123 http://www.flickr.com/photos/89938269@N02/
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
DSLR za početnika

Jel dobijem sa fotaparatom punjač i baterije?

 

I koja vrsta memorijske ide u 1100D?

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2013 17:06 (cuspajz).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DSLR za početnika

Pozdrav. Imam Sonyev kompakt, SLR-like HX100V, koji mi proizvodi lijepe fotke, ali osjećam da me ograničava, jer je, kao prvo, spor. Vrijeme između 2 snimljene fotke je predugo, mijenjanje između modova je predugo...
Što se tiče kvalitete, nije loše, ali ne podržava RAW, samo ne-tako-dobro kompresirani JPEG, a "digitalni" zum već od 30-50 % je uništavanje fotografije.
Zanima me, je li isplativo prodati taj fotoaparat, i kupiti Nikon D3100 sa 18-55?

Neke od usporedaba: oba imaju Full HD (doduše, Sony ima 50FPS, Nikon 24, ali ne smeta mi), Nikon ne bi (za sada) imao zum objektiv, a Sony (ultrazoom) ima 30x optičkog, senzor je manji kod Sonyja, megapiksele ne gledam toliko (14 vs 16).... pomozite ;)

 

 

i slobodno preporučite neki drugi DSLR umjesto D3100

|| EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2013 18:33 (tonchy).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice