Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.433
|
čitano: 7.553.979
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
buco2 kaže...
dzelo kaže...

Snatch. - Nakon Lock, Stock and Two Smoking Barrels pogledao i ovaj film. Ova 2 filma imaju tu zajednicku ludu, opustajucu atmosferu te u isto vrijeme  neizvjesni. Uglavnom Snatch. jako kvalitetan film, sa odlicnom glumackom postavom, lud film. Preporuka svima, ocjena: 8.7/10

Pogledaj i Rock'n'rolla ako nisi. Isto Guy Ritchie isti stil.

I njeg imam u planu da pogledam.  I da bas to, totalono ekstra stil, kako je lijepo kad nemam zenskih da te nerviraju :D

dzix
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nakon Vuka, odlučio sam pogledati malo stariji film. Isto spoj Scorsesea i Dicapria. The Departed, odlican film sa odličnom glumačkom postavom.

HTC Desire --> iPhone 4s --> HTC OneX --> SGSNII --> iPhone 5 --> SGSS4 --> HTC One --> iPhone 5s/Note3(prodan:)
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Flux_Pavilion kaže...

Može preporuka nekog filma kojeg je kul gledati u 3D-u, nabavio sam 3D televiziju, pa kontam odgledati neki film, Avatara sam gledao u kinu tako da to otpada, ne mora biti neki Sci-Fi, može i horor neki...Hvala

 

http://www.imdb.com/title/tt0454876/

Life of Pi

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2014 22:38 (morrisoN).
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Armagedon

XD

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
K-PAX (2001)
http://www.imdb.com/title/tt0272152/?ref_=nv_sr_1

Malo stariji, ali sa odlicnim Spaceyem. Volim filmove poslije kojih imam o cemu razmisljati.
morrisoN
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
morrisoN kaže...
K-PAX (2001)
http://www.imdb.com/title/tt0272152/?ref_=nv_sr_1

Malo stariji, ali sa odlicnim Spaceyem. Volim filmove poslije kojih imam o cemu razmisljati.

Nije baš da se poslije K-PAX-a može mnogo razmišljati.

 

Ima jasan storyline i jasnu poruku tj. kritiku društva iz druge perspektive.

13 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Rush (2013)

Nisam neki teški fan F1, pogledam koju trku i tako.. ali ovo je apsolutno remek-djelo!

Odlično dočarani likovi, te i oni koji nemaju pojma o F1 mogu bez problema pogledati film i uživati.

9/10

 

The Big Lebowski (1998)

Često sam ga gledao na TV-u, ali sve na preskake, pa sam ga gledao(polovinu) prije koji mjesec i nije mi se dopao, danas sam odlučio da ga pogledam do kraja i uživao sam.

Dva nenadjebiva lika i humor. Mislim da nemam šta opširnije pisati o ovom filmu, jer je velika večina vas gledala film.

8.5/10

Da te volim dusa zna,draga moja BiH
12 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dallas Buyers Club-Film prema istinitoj priči o čovjeku koji je HIV pozitivan u vrijeme kada se ta bolest u Americi pripisivala samo gay populaciji. Radnja se odvija na jugu Amerike gdje je bolovati od takve bolesti bilo još gore jer je tamošnje stanovništvo u ono vrijeme vrlo homofobno što je za Rona Roodwoorfa(Matthew Mcconaughey) predstavljalo dodatan problem i pogoršalo situaciju. Liječnici su mu dali samo mjesec dana života sa čime se on nikako nije pomirio te počinje svoju borbu protiv opake bolesti. Osobno ovo je meni možda i najbolji film ove godine, ali stvarno se nije lagano odlučiti jer izbor je stvarno povelik i biti će teško za akademiju. Matthew Mcconaughey je glumac kojeg nikada nisam uzimao za ozbiljno, ali ovo je uloga koja će ga vjerovatno lansirati među top glumce današnjice, a treba napomenuti i njegovu pojavu u Vukovima sa Wall Streeta gdje je odradio odlično ono za što je bio zamišljen. Teško je predvidjeti tko će uzeti Oskara za najboljeg glumca, ali imamo barem tri, četiri  ravnopravna favorita. Također tu je i Jared Leto kojeg je nemoguče raspoznati, a i gluma je na razini, nažalost njemu je izmakla nominacija, ali i tu je isto bila velika konkurencija. (7.5-10)

 

sada slijede dva velika razočaranja:

 

Gravity-ovo je dokaz da veliki hype može učiniti prosječan film dobrim, u ovom slučaju "odličnim". Gledao sam ga u kinu jer su mnogi rekli kako se isplati i nisu pogriješili jer ga se isplatilo gledati u kinu, vizualno film je prelijep i to je jedino što valja. Osim vizualnog na što je redatelj ciljao, Gravity nema ništa što ga čini dobrim filmom, dapače radnja i realna mogučnost iste je ravna onoj da transformersi slete i pokore zemlju. Način na koji Sandra preživi i stigne sve je ravan najgorim klišejima iz niskobudžetnih filmova. Naravno ne bi mi ništa od ovog smetalo da film nije toliko hvaljen, žalosno je da ljudi toliko puše reklamu i da se ovakvo nešto može cijeniti, a već je viđeno milijun puta u drugim ambijentu. Glumci, Clooney i Sandra, nije moglo više ziheraški, dva odavno poznata lica u Hollywoodu i recept za prosječnu glumu, ali dobar PR naknadno. Sandra je dobra u filmu, ali to je daleko od toga da bude nominirana za Oskara. Vidio sam da ju se dosta hvalilo, ali ulogu koju je odradila može odraditi svaka malo bolja Hollywoodska glumica. Ugl. film će vam se svidjeti ako ste SC-fi fan(baš kao ja), ali osim toga ništa neviđeno i hvale vrijedno. (6-10) vizualno lijep i odlično dočarava svemir prvih 20min dok sve ne počne frcati i letjeti.

 

Captain Phillips-iako na prvu ovaj film izgleda zanimljivo, moderni pirati itd., sve je to palo u vodu kada sam ga pogledao. Stalni pokušaji napetosti i shaky kamera stvara nešto isforsirano do te mjere da postaje jeftino. Tom Hanks je odradio dobar posao, ali je to ponajviše zbog hypea koji se stvorio oko njega, uglavnom preglumljeno i na trenutke naporan, išlo se na njegove emocije i da ih se stvori tamo gdje ih nema zato je izostala i nominacija(vjerujem). Radnju ne moram prepričavati ukraden brod, oslobođen brod, Amerika svemočna, klišeji itd. (6-10)

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Rush http://www.imdb.com/title/tt1979320/?ref_=nv_sr_1 nakon opjevavanja doticnog filma usprkos svojoj inicijalnoj predodzbi-predrasudi odlucih ipak ne preskociti film o formulama.Sve sto cu sada izreci je iz perspektive obicnog filmskog zaljubljenik, a ne oktanskog stoga izuzev TD nemojte zaspamati temu objedama.Odmah da predjem na dobru stranu, a to je pretpostavljate kamera, kadar opcenito vizualnost filma, a sad kad to izbacih iz sebe i kad ogolimo film toga i predjemo na sadrzaj pa i nema tu nista vanserijskog.To neko rivalstvo je prikazano sa 2 i pol dijaloga kojeg glavni akteri izmjene, pokojim pogledom te jednom-dve geste.Naglasak tokom filma je na razlicitosti njihovih karaktera, ali sve usput se povrsinski dotakne nesto privatnog zivota.Jer moglo bolje pa vjerovatno gledajuci na temu i nije se tu nesto moglo filmski zanimljivije izvuci, po mome cak je trebalo onda vise same trke posto je to dobra strana, a smanjiti tak i tak povrsno obradjenu pozadinu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2014 9:48 (Tcherot).
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Wolf of Wall Street

 

Odakle početi?
Od samog početka, do kraja, film je nepredvidiv (barem je meni bio). Svi znamo da Scorcese nije makar tko i neki kikiriki redatelj.
Tako i ovaj film ne odstupa previše. Radnju je lako pratiti, ali smatram da je sama radnja bila zasjenjena samim likom Jordana.

Protagonist ove priče, egocentrik, ovisnik o hedonizmu (!), drogi i kurvama si jednostavno ne može skratiti muke i uskratiti si sva zadovoljstva svijeta.

U početku, dok nema novca, obiteljski čovjek, odan ženi (i znate kako ide).
Kako se "upoznaje" s novcem i samim svijetom Wall Streeta, iz njega izlazi izopačena zvijer koja je nezasitna bilo kojeg zadovoljstva na zemlji.
A pored svega uspješno vodi svoj čopor Strattonaca i zarađuje bijesnu lovu.

Opet kao i prije par stranica (nakon što sam pogledao The Inception) kažem, Leonardo DiCaprio je među glumcima trenutno ono što Hollywood najviše može ponuditi.
Čovjek je izmišljen za ovakve uloge. Leži mu novac, publicitet, uloga hedonista.

Osobno jedna od boljih scena filma

 

 

Izrazi lica, naglasak, gestikulacija. Čovjek je izmišljen!

 

Što se tiče filma, definitivno je teško odabrati film godine, ali kao i na IMDB-u, visoko mi kotira i stoji razme uz rame Hobbitu i Rushu.

3 sata prođe dok si rekao keks jer radnje niti u jednom trenutku mi se nije činila dosadno. A budući da film vrvi guzicama i sisama (picama), vrijeme prođe još brže.
Obilje vulgarizma, nasilja minimalno. Film za opuštanje i odličnu zabavu svakako! {#}

Nadalje, ostali likovi, izdvojio bih samo Donniea kojeg je utjelovio bucmasti Jonah Hill koji je iskočio iz paštete i postao dobar glumac.
Iskreno, do prije par godina nisam znao za njega, ili ga nisam previše doživljavao. Ali ovakve uloge kao što je uloga Donniea, leže mu više no išta.
Lik je rođen da glumi budale, bolesne likove i opet, ovisnike o drogi.

Ostatak glumačke postave {#}.

 

Tko nije pogledao, ne zna što propušta!
Odite u kino. Ja sam bio u srijedu, i nakon skoro 3 tjedna prikazivanja, dvorana je bila puna!
To sam rijetko viđao u kinu. Da "stari" film tako puni dvorane.

 

Ocjena: 10/10 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2014 11:03 (sudy_freak).
12 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Captain Phillips (2013)
134 min  -  Adventure | Biography | Drama (IMDB)

 

Priča o kojoj smo možda tek nešto načuli preko medija napokon je dobila i svoju ekzranizaciju na filmskom platnu. Tom Hanks u glavoj ulozi pokazao se kao dobar izbor (kao da se može pogriješiti s njime?) i svoj je posao odradio zadovoljavajuće. Sviđa mi se što film ne stavlja baš sav fokus na jadne putnike, već i pokazuje drugu stranu medalje - zašto se uopće takvi napadi događaju, na koji način (većina sigurno zamišlja veliki gusarski brod i kapetana s okom manjka po mogućnosti), tko profitira a tko gubi (iako je priča sasvim jasna kad su u pitanju zemlje trećeg svijeta), te dozvoljava gledatelju da sude o postupcima pirata, zahvaljujući objektivnom prikazu. Naravno, tu je i naoko nezanimljiv posao kapetana, kojeg imamo prilike gledati dok obavlja klasične poslove kroz dan, a kasnije i snalaženje u slučaju po život velike opasnosti. Svidjelo mi se prikazivanje nekih tehnologija starih možda i desetke godina, ali tek odavno ih imamo prilike gledati i na mainstream filmovima i serijama, te općenito, stupanj efikasnosti jedne države koja toliko novca ulaže u "obranu". Film je zanimljiv, dosadnih dijelova nema, priča je zanimljiva i svakako preporuke za pogledati! Ipak, iako dobar, to je još samo jedan film kojeg ćemo brzo zaboraviti, stoga i nešto niža ocjena.

 

6.5-7/10

 

Ronin (1998)
122 min  -  Action | Adventure | Crime  (IMDB)

 

Nemojte da vas naziv zavara, umjesto Keanu Reevesa dočekati će vas De Niro i Jean Reno u ovom akcijskom filmu gdje se priča vrti oko kovčega odnosno aktovke. Sadržaj je nepoznanica, ali vrijedi mnogo i razne stranke uključujući čitave države žele njegov sadržaj, te su spremne na sve da ga se dokopaju. Mi gledamo skupinu plaćenika, okupljenih od strane Irkinje koja vodi projekt, iako je možda nešto iznad njezinih mogućnosti. Srećom, tu je tim, okupljen od pojedinaca raznih vrsta i vještina, koji nakon upoznavanja ne gubi vrijeme i kreće u akciju. Zanimljiv od početka do kraja, dobra glumačka postava i prolazna priča pružit će vam ugodno večer, a u jednom trenu imat ćete mogućnost saznati značenje riječi Ronin.

 

6/10

★ Osobne web stranice: ivan-galgoci.from.hr
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Bad grandpa

 

  Ma ne znam sta su ovi koji kritiziraju film,uopce ocekivali.Film je bas zabavan i sa obzirom da je sa toliko niskim buđetom snimljen i ljepo ukomponiran u jednu pričicu-film je bas OK!

Scena sa pamtomimom(sendvić+gay) i zadnja scena sa bikerima,mene je bas pošteno nasmijala i dan danas se smijem njima!

Sveokupno,film lagano proleti i ljepo se nasmijemo,nije gnjusan,kao sto to Borat ili Jackass radi,bas je ono taman!

Sa obzirom,na sve:

 

7.5/10

 

The hunger games 2

 

Nisam puno ocekivao od ovoga filma,jer me je prvi dio razocarao,tako da sam ga i gledao "sa distance".

No,ovaj dio je daleko bolji od prvoga,priča je ovaj puta bolja od prvoga djela,gluma,efekti..ali sve od prvoga djela..i to je to!

Nista posebno,ali nije niti šrot,treba pogledati ako volite takav žanr!

Mene je osobno dojmila scena,kada bogataši na obilnoj večeri piju tekucinu koja izaziva povračanje,samo zato da bi mogli što više hrane probati-Nazalost,takva je situacija i u zbilji,dok jedni se razbacuju hranom-drugi gladuju!

 

5.5/10

11 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

ender's game - da bi uopće ulazio u analizu filma, prvo moram reći kako mi je glupa ideja da mravi koji kopaju neke rupe u kojima žive mogu graditi sofisticirane međuplanetarne ratne letjelice. mislim, pa palac fali brate, palac! ok, s.f je s.f i ja ga volim, ali već dugo mi je nepojljivo da neka nehumanoidna rasa, tj, ona bez prstiju i palca, može graditi bilo što, glupo!

a sam film je isto potpuno slab, nema tu te tenzije i napetosti, straha od aliena, a sve drogo je loše odrađeno. po meni jako loše. 5/10

 

gravity - s druge strane je uspio prenijeti tjeskobu i svemisko bespuće. pokazati koliko je zapravo zastrašujuč i kako je čovjek mizerno i bespomoćno biće u njemu. 

a kad se taj dojam ostvari praktički s dva glumca, a i to je večinom samo jedan, ili bolje reći jedna glumica, onda je film stvarno uspio. ne znam što je netko očekivao, aliene ili pucačinu, ali film je ostvario što je htjeo i kao takvog ga treba gledati. ok, par stvari se ne slaže i nije realno, ali neka mi netko pokaže savršen s.f film u kojem nema mane? ali za onaj dojam i osjećaj zero g kod kuće, sigurno 9/10

 

american hustle - ne treba trošiti riječi, dovoljno je reći od četiri glavna protagonista svi nominirani za oscara. kad glumci tako odglume film je teško uništiti i s glupim scenarijem, a u ovom slučaju to nikako nije slučaj. priča se labavo veže na stvarnu akciju federalaca, a ovo što su izmislili su savršeno odradili jer film je smiješan a nitko se ne trudi biti. ako još dodamo da su odlično iskoristili sexualnost dvije ljepotice i začinili scene naglašavajuči to, film može biti samo čistih 10/10.

 

the hobbit: desolation of smaug - lotr je postavio visoke standarde žanra, tako da je hobbitu jako teško dostči ga. daleko od toga da je to loše, ali imam osječaj da bi ga svi bolje doživjeli da je on prije izažao pa tek onda lotr. što zbog same priče koja bi se raspetljavala po redu, em zbog tog kriterija. ovako nekako 7.5/10 onda.

 

the world's end - ako ste gledali paul, shaun of the dead i slične, pa ako su vam bili dobri, onda je ovo isto za vas. nije bolji od dva navedena, ali meni je  7.5/10

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2014 18:26 (pirireis).
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Hobbit the desolation of Smaug

8/10

Veliki sam fan Middle-eartha, ali ljudi koji su pročitali knjigu i oni koji nisu imat će drugčija razmišljanja o filmu. Film mi se sviđa u nekim stvarima, ali ono natezanje s zmajom i dodavanje dijelova koji nisu u knjizi mi je pola filma razočaralo. (Ne kažem za poznati dijalog između zmaja i bilba nego kasnije...) Zmaj je odlično napravljen :)

Sve u svemu preporučavam da pogledate koji nisu, ali zbog Legolasa, Gandalfa i ostale ekipe 8. ;)

vorpen
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2014 16:00 (ris).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

osobno, filmovi "hobbit" su mi puno drazi od knjige, ne znam, vise sam ga dozivio. al ajde, o ukusima se ne raspravlja {#}

LOL EU Nordic and East: InvisoO
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao sam jučer film Rush (2013.) Nisam neki ljubitelj Formule 1 ali film nije samo jurnjava. Odlična gluma Daniela Bruhla i Chrisa Hemswortha kao dva rivala Niki Laude i Jamesa Hunta.

 

Danas sam pogledao ratnu dramu The Book Thief (2013.) o djevojčici Liesel koja za vrijeme drugog svjetskog rata nalazi utjehu u čitanju knjiga. Opet odlična gluma Sophie Nelisse (13), te Geoffrey Rusha i Emily Watson koji glume njene posvojitelje.

16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Boxing Helena(1993.)

 

Julian Sands,Sherilyn Fen i Bill Paxotn u ovom 90s odlicnom pisho klasiku koji morate pogledati ! cista 10-ka

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2014 23:08 (4mal).
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Once 2006

Film o čovjeku koji svira na ullici i jednoj ženi s kojom provodi vrijeme pišući pjesme i pjevajući, i upoznavanju njihovih života.
Film mi je super, volim kad u filmovima vidim/čujem zvuk gitare i pjevača bez ikakvih dodatnih zvukova, a ovom filmu se sve vrti oko toga.. pa eto ako  i vi volite takvo što onda preporuka.
Za mene 9,5/10 

12 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Upravo na hrt 1 tropa de elite(brazilski film), svakako pogledajte ako niste.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2014 0:33 (Đapa club).
14 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Legende u Las Vegasu

Ocjena 10/10, proletio mi film :D Odlični glumci, zanimljiva priča, sve super!
Neželim vam ništa spoilat :D

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
razer1911 kaže...

Dead Snow (2009) - http://www.imdb.com/title/tt1278340/

 

Grupa prijatelja odlazi na zimski odmor u neku kolibu okovanu snijegom kraj planine, ali već nakon prve večeri, život im se pretvara u noćnu moru. Dolaze zombiji i vrebaju treba preživjeti...

Zanimljiv norveški film, preporučujem da ga pogledate. 

Ocijena 7/10.

 

Dvije mačke i od "akcije" samo scena di se jednoj vide leđa i to šekretu.

 

Film solidan, ali uz podosta promašaja, kao i ta da nema akcije, a priča rođena za avanturu {#}

 

šekret-poljski wc

...Vrhunac moje popularnosti je bio kada me 50 cent spomenuo u pjesmi...
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Alien Abduction: Incident in Lake County

 

 

Odlican slabo poznati film sa vanzemaljcima........max preporuke..

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2014 22:54 (lmutak).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
lmutak kaže...

Alien Abduction: Incident in Lake County

 

 

Odlican slabo poznati film sa vanzemaljcima........max preporuke..

Kad smo kod slabo poznatim filmovima na temu, evo jedan jako dobar:

 

Fire in the Sky (1993)

 

Napokon, jedan film o vanzemaljcima ali bez letjelica, laserskih zraka i akcijskih scena u tipičnom Hollywoodskom stilu. Grupa fizičkih radnika sjeda u kamionet i kreće na još jedan sasvim običan radni dan, bez trunka naznake što ih čeka navečer, po povratku kući. Pored ceste ugledaju neobičan objekt koji emitira nekakvu svjetlost. Odmah se pojavljuje panika ali i znatiželja, često pogubna ljudska osobina koja je jednog od njih natjerala da se malo približi, a ubrzo zatim je nestao. Ostatak je pobjegao kao muha bez glave, ali shvativši što su učinili, brzo okreću vozilo i vraćaju se po prijatelja, međutim njega nema kao ni neobičnog objekta. U potragu je uključena čitava, manja zajednica, uključujući nadležne vlasti koje nisu ostale fascinirane njihovom nevjerojatnom pričom te izražavaju očitu sumnju. Za sve zaljubljenike filmova ove vrste, Fire in the sky je naslov kojeg ne bi trebali propustiti.

★ Osobne web stranice: ivan-galgoci.from.hr
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
drexcya kaže...
lmutak kaže...

Alien Abduction: Incident in Lake County

 

 

Odlican slabo poznati film sa vanzemaljcima........max preporuke..

Kad smo kod slabo poznatim filmovima na temu, evo jedan jako dobar:

 

Fire in the Sky (1993)

 

Napokon, jedan film o vanzemaljcima ali bez letjelica, laserskih zraka i akcijskih scena u tipičnom Hollywoodskom stilu. Grupa fizičkih radnika sjeda u kamionet i kreće na još jedan sasvim običan radni dan, bez trunka naznake što ih čeka navečer, po povratku kući. Pored ceste ugledaju neobičan objekt koji emitira nekakvu svjetlost. Odmah se pojavljuje panika ali i znatiželja, često pogubna ljudska osobina koja je jednog od njih natjerala da se malo približi, a ubrzo zatim je nestao. Ostatak je pobjegao kao muha bez glave, ali shvativši što su učinili, brzo okreću vozilo i vraćaju se po prijatelja, međutim njega nema kao ni neobičnog objekta. U potragu je uključena čitava, manja zajednica, uključujući nadležne vlasti koje nisu ostale fascinirane njihovom nevjerojatnom pričom te izražavaju očitu sumnju. Za sve zaljubljenike filmova ove vrste, Fire in the sky je naslov kojeg ne bi trebali propustiti.

 

to je film baziran na stvarnim događajima. samim tim ovaj film ima posebnu vrijednost jer nije čista fikcija, barem ne nekog pisca ako već netko neće povjerovati akterima događaja.

 

13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Evo za vikend pogledao par filmova.

 

Last Vegas (2013)

 105 min  -  Comedy 

 

Nisam znao za ovaj film dok me kolega nije tražio da mu ga nabavim. Šta reći, glumačka postava iskusna, ideja dobra, a filmovi o Vegasu su uvijek odlični. Jedna simpatična komedija sa par smijehova, ali i par emotivnih scena. Volim te komedije koje imaju sve, imaju neku dubinu, nisu samo isprazne gluparije na koje se smiješ. Likovi su odlično složeni, smijeh je dovoljan, nije trganje već pažljivo odmjeren i nema dosadnog trenutka u filmu.

Sviđa mi se i taj način na koji film pokazuje kako je ljudski život kratak i kako treba uživati u njemu sa dobrim prijateljima i ljubavi. Definitvno najbolja komedija ove godine.

 

8.3/10

 

Escape Plan (2013)

 

 115 min  -  Action | Mystery | Thriller 

 

Kad sam vidio trailer za ovaj film odmah sam znao da će rulat. Volim zatvorske filmove i obožavam Stallonea i Švarciku. Odrastao sam na njima i njihovoj akciji. Film je ono, trash, mislim nema tu neke super pameti. Ima nešto misterije kao, ali ono taman da se mozak upali, ali ne i upregne. Setting i radnja su mi super, film te drži i nije dosadan. Gledao sam ga sa curom koja je oduševljena. Jednostavno što god da ti veterani naprave, opet je film kul. Objektivno nije neki super kvalitetan film, ima rupa u glumi, u nekoj logičnosti itd., ali to su švarc i stallone, to je odlično! Subjektivno velim dajem ocijenu jer je za objektivno plaćen recenzent, tako da me boli njonja. Ugl. Odličan film za sve fanove njihove glume, a ostali, ako nemate šta drugo, bacite oko, dobar je.

 

8.5/10

 

Jackass Presents: Bad Grandpa (2013)

 

 92 min  -  Comedy  

 

Očekivao sam puno više. Jackassovce pratim još od MTV-a od prije i odlični su....svi dosad filmovi su mi odlični bili, ali ovaj mi je loše sjeo. Mislim, ima tu smijehova, ali očekivao sam puno, puno više. Navikao sam na gluparije koje izvode i da se smijem, a ovo je bilo većinu vremena dosadno. Ne razumijem zašto su prešli na to, dosadno je dok glume i preseravaju se, ionako je najbolje kad su radili gluposti i tako se snimali, klasični Jackass style. Sviđa mi se Johhny jer pažljivo je odabrao ljude i lokacije na kojima će raditi spačke. Ima par scena di se vidi koliko su ljudi limitirani i jadni, te ih odlično ismijava...u pošti kad žene ipak razmišljaju sendati malog u kutiji, skype razgovor sa ''tatom'', itd.

Ugl. može Jackass puno više i bilo mi drago da se vrati u stari sistem di se glupiraju a mi im se smijemo.

 

5.8/10

 

NiramX kaže... Tko se na četvorku opek'o i na peticu puše.
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Vuk sa Wall Street-a*{#} http://www.imdb.com/title/tt0993846/?ref_=nm_flmg_act_1

 

 

 

 

*Nije za mlađe od 18 godina

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

last vegas- da nije ove glumacke postave film bi na imdbu nosio ocjenu 4/10, pogledao sam do kraja samo u cast tim glumackim imenima, jer to su de niro, morgan i douglas. nasmijao sam se par puta, ali nedovoljno za komediju, ideja je dobra, ali bezveze realizacija. gledajte ako bas morate. ocjena 5/10

16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mar123 kaže...

last vegas- da nije ove glumacke postave film bi na imdbu nosio ocjenu 4/10, pogledao sam do kraja samo u cast tim glumackim imenima, jer to su de niro, morgan i douglas. nasmijao sam se par puta, ali nedovoljno za komediju, ideja je dobra, ali bezveze realizacija. gledajte ako bas morate. ocjena 5/10

film je u svakom slučaju zabavniji od hangovera, makar je copycat

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

 

Fire in the Sky (1993)

 

Napokon, jedan film o vanzemaljcima ali bez letjelica, laserskih zraka i akcijskih scena u tipičnom Hollywoodskom stilu. Grupa fizičkih radnika sjeda u kamionet i kreće na još jedan sasvim običan radni dan, bez trunka naznake što ih čeka navečer, po povratku kući. Pored ceste ugledaju neobičan objekt koji emitira nekakvu svjetlost. Odmah se pojavljuje panika ali i znatiželja, često pogubna ljudska osobina koja je jednog od njih natjerala da se malo približi, a ubrzo zatim je nestao. Ostatak je pobjegao kao muha bez glave, ali shvativši što su učinili, brzo okreću vozilo i vraćaju se po prijatelja, međutim njega nema kao ni neobičnog objekta. U potragu je uključena čitava, manja zajednica, uključujući nadležne vlasti koje nisu ostale fascinirane njihovom nevjerojatnom pričom te izražavaju očitu sumnju. Za sve zaljubljenike filmova ove vrste, Fire in the sky je naslov kojeg ne bi trebali propustiti.

Thumb up, pogledao sinoć. Preporuka svim fanovima koji vole ovaj žanr i još jedan veliki plus zbog toga što je film snimljen po istinitoj priči. Dođe ti malo da se zapitaš jesmo li sami itd. Svakako preporuka.

When all else fails - crowbar the fucker
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
nixass kaže...
mar123 kaže...

last vegas- da nije ove glumacke postave film bi na imdbu nosio ocjenu 4/10, pogledao sam do kraja samo u cast tim glumackim imenima, jer to su de niro, morgan i douglas. nasmijao sam se par puta, ali nedovoljno za komediju, ideja je dobra, ali bezveze realizacija. gledajte ako bas morate. ocjena 5/10

film je u svakom slučaju zabavniji od hangovera, makar je copycat

Nije uopće copycat, ideja je slična, ali postoji još filmova sa takvom tematikom.
meni je žao što je mjuza loša i što nema više djelova di partijaju i da je malo žešće. Film cilja na neke emocije, pokazuje kako je to biti star, i kako je život prebrz ponekad. Po meni jedobro ukomponirano sa par dobrih smijehova. Ugl. većini ekipe se ne sviđa jer su mislili da će se 2 sata smijati do suza, a to nije to.
Ja sam očekivao nešto slično ovom hitu  Bachelor Party (1984), ali i ovo viđeno mi je skroz zabavno.
Nije čista komedija, već simpatični miks emociija i smijeha. Ugl. svatko ima svoj ukus naravno, ali meni je film super sjeo.
eto, feel free to thumb down :)

 

NiramX kaže... Tko se na četvorku opek'o i na peticu puše.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice