Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.346
|
čitano: 13.513.553
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mislim da je isto bio RX8 sa TDI-om ili VR6 motorom.  Kia Ceed je sada isto na akciji za 106k kn.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.7.2020 15:35 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Moj ce sigurno u CIOS. 2002 godiste. Sza je najbolje motor radi ko urica, automatska klima takoder.  Limarija mi je u totalnoj banani. Boja je apšisala, poceo je truliti svugdje. U 10 mjesecu sam stavio novi zadnji most,diskove,plocice,pakne,bubnjeve,sajlu od rucne,ulje u motoru i sve filtere. Ali zena mi vozi klinca svaki dan s njim u vrtic  i jednostavno mi djeluje nesigurno.

 

Cak razmisljam da kupim ovaj i30 za 104tkn i prst u uho.

 

Moj je mehanicki relativno ok, ali kao i svaki tako star auto ima svoje musice, brtva glave slini, uskoro ce veliki servis i tako. Limarija je losa po pitanju estetike, ljusti se bezbojni, ogrebotine itd., ali hrde ni u tragovima. Al imam osjecaj da sad polako krecu stalna, a i veca ulaganja i ne znam koliko mi se gura lova u tako star auto (isto 2002.). Godinu ce jos izgurat sigurno prema tome da je nedavno regan, a za dalje cemo vidjet. Zao mi ga je prodat/bacit zbog sentimentalne vrijednosti, ali negdje treba podvuc crtu. 

 

Meni stalnu iskacu oglasi za taj i30 i stvarno se cini dobra kupnja, pogotovo gledajuci cijene danasnje gradske klase koje su otisle u nebo. Pocetni 208, 100tkn...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imam priliku voziti teretni Clio 2016god, 1.5dci 48kW.

 

Natovaren ima 1670kg, i nikad, ali nikad ne troši više od 5.5 litara, ma što god da mu radio... Grad, autocesta i sve između..

 

Genijalno složenu getribu ima, i kroz prve tri brzine ide ko mali zvrk, sve do nekih 130kmh ima dosta daha, kasnije se malo muči, no može se voziti bez frke i 160...

 

U petoj brzini, na 140km/h, stoji lijepo na 2400okr...

 

Jedina zamjerka je što da kreneš u prvoj, treba nabiti dosta gasa

 

To samo dokazuje koliko je tehnologija napredovala, i kako nije više sve u konjskim snagama, već kako je cijeli auto složen, ovaj clio ide bolje od golfa 1.9 66kw, usput i troši manje

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Da mu nije mozda pokvarena kazaljka potrosnje?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Da mu nije mozda pokvarena kazaljka potrosnje?

Ne, moja žena ljuta k'o ris što je tog Clia dizelaša mijenjala za benzinca.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Oj imam situaciju sa prednjim lijevim "kvalitetnim" zvucnikom na vwu, znaci bass mu je "prozujao" tj. cuje se nekakav jako ruzan i hrapav ton samo kad pjesma ima bass u sebi. Jel ima nekakav home fix za to ili bas treba ic nekom elektricaru ili pak ovima kaj stavljaju muziku da vide sta je to, i koliko bi otprilike to kostalo ?

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ak se odvojila membrana, zamjeni se cijeli zvucnik, a ako se samo odlemila zica,

to polemis i vozis dalje.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Oj imam situaciju sa prednjim lijevim "kvalitetnim" zvucnikom na vwu, znaci bass mu je "prozujao" tj. cuje se nekakav jako ruzan i hrapav ton samo kad pjesma ima bass u sebi. Jel ima nekakav home fix za to ili bas treba ic nekom elektricaru ili pak ovima kaj stavljaju muziku da vide sta je to, i koliko bi otprilike to kostalo ?

 ako bas zuji vjv je izgorila zavojnica tak da ga mozes dat premotat al nez kolko se isplati, pogledaj na njuski drugi vw ili adapteri + aftermarket zvucnici

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Mislim da je isto bio RX8 sa TDI-om ili VR6 motorom.  Kia Ceed je sada isto na akciji za 106k kn.

 Vr6 je bio jedan crveni, sjećam ga se. I prije par godina je bio na njušci za neku siću se prodavao.

 

Imao sam prilike ubacivat novi motor, tj asistirati u prebacivanju, auto je igračka. Rđaju ko blesave, ali da za male pare uleti, nebi previše se dvoumio.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...
hahhaajaads kaže...

Oj imam situaciju sa prednjim lijevim "kvalitetnim" zvucnikom na vwu, znaci bass mu je "prozujao" tj. cuje se nekakav jako ruzan i hrapav ton samo kad pjesma ima bass u sebi. Jel ima nekakav home fix za to ili bas treba ic nekom elektricaru ili pak ovima kaj stavljaju muziku da vide sta je to, i koliko bi otprilike to kostalo ?

 ako bas zuji vjv je izgorila zavojnica tak da ga mozes dat premotat al nez kolko se isplati, pogledaj na njuski drugi vw ili adapteri + aftermarket zvucnici

 Evo video, kad nije tolko pojacano bas se dosta cuje, ali kad se pojaca jace onda se prakticki ne cuje, ali opet razmisljam o tom i zbog toga cujem i ono malo...

 Sad nemam pojma jel se to moze preko ovog videa dokucit, dal je neka obicna zica ili ta membrana/zavojnica...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.7.2020 18:58 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Tony1999 kaže...
hahhaajaads kaže...

Oj imam situaciju sa prednjim lijevim "kvalitetnim" zvucnikom na vwu, znaci bass mu je "prozujao" tj. cuje se nekakav jako ruzan i hrapav ton samo kad pjesma ima bass u sebi. Jel ima nekakav home fix za to ili bas treba ic nekom elektricaru ili pak ovima kaj stavljaju muziku da vide sta je to, i koliko bi otprilike to kostalo ?

 ako bas zuji vjv je izgorila zavojnica tak da ga mozes dat premotat al nez kolko se isplati, pogledaj na njuski drugi vw ili adapteri + aftermarket zvucnici

 Evo video, kad nije tolko pojacano bas se dosta cuje, ali kad se pojaca jace onda se prakticki ne cuje, ali opet razmisljam o tom i zbog toga cujem i ono malo...

 Sad nemam pojma jel se to moze preko ovog videa dokucit, dal je neka obicna zica ili ta membrana/zavojnica...

 

 

 Vrijeme je za novi zvučnik.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
hahhaajaads kaže...
Tony1999 kaže...
hahhaajaads kaže...

Oj imam situaciju sa prednjim lijevim "kvalitetnim" zvucnikom na vwu, znaci bass mu je "prozujao" tj. cuje se nekakav jako ruzan i hrapav ton samo kad pjesma ima bass u sebi. Jel ima nekakav home fix za to ili bas treba ic nekom elektricaru ili pak ovima kaj stavljaju muziku da vide sta je to, i koliko bi otprilike to kostalo ?

 ako bas zuji vjv je izgorila zavojnica tak da ga mozes dat premotat al nez kolko se isplati, pogledaj na njuski drugi vw ili adapteri + aftermarket zvucnici

 Evo video, kad nije tolko pojacano bas se dosta cuje, ali kad se pojaca jace onda se prakticki ne cuje, ali opet razmisljam o tom i zbog toga cujem i ono malo...

 Sad nemam pojma jel se to moze preko ovog videa dokucit, dal je neka obicna zica ili ta membrana/zavojnica...

 

 

 Vrijeme je za novi zvučnik.

 I mislio sam si 

 

 Sad jedino nemam pojma sto se tice kojeg odabrat i ako hocu aftermarket, kakav ja adapter trebam za to.

 Ne zelim zbubat previse u zvucnike ali ono, do nekih 500kn (moze i manje ako ima neki dobar). Jel moze par preporuka znaci do tih 500-550kn ili ispod toga, i naravno kakav adapter uz to, rupa je 16.5cm.

 

 Edit: moze jos bolje ak ima nekaj za 300injak kn, jer tak nisam cesto u autu...

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.7.2020 19:56 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pogledaj hertz komponentne zvucnike, a za adapter pogledaj u dobar zvuk da ti daju bas za tvoj auto.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

 I mislio sam si 

 

 Sad jedino nemam pojma sto se tice kojeg odabrat i ako hocu aftermarket, kakav ja adapter trebam za to.

 Ne zelim zbubat previse u zvucnike ali ono, do nekih 500kn (moze i manje ako ima neki dobar). Jel moze par preporuka znaci do tih 500-550kn ili ispod toga, i naravno kakav adapter uz to, rupa je 16.5cm.

 

 Edit: moze jos bolje ak ima nekaj za 300injak kn, jer tak nisam cesto u autu...

 Samo adapteri ti dođu cca 150Kn LINK

Naravno nisi naveo točan model vozila o kojem se radi, te dali imaš visokotonce ili ne, jer prema trenutnoj konfiguraciji u autu biraš nove zvučnike...
Ovako kad čitam tvoje postove, dobim dojam da te ti zvučnici muče, ali ih najradije nebi dirao, tj nebi kune uložio u njih, jer koliko para toliko muzike...
Pa možda najbolje da ti savjetujemo da si samo ištekaš taj jedan zvučnik koji ti krči i uživaš u ostalima + ostane ti tih 300Kn u novčaniku

 

Ovako ćeš potrošit 150Kn na adaptere i novi zvučnici od 150kn ti neće zvučat ništa bolje od ovog oem vw koji krči...

Tak da ili ištekaj tog jednog ili uloži kak spada u neku renomiranu audio firmu, a za to ti treba nekih 500Kn + cijena adaptera i usluga ugradnje ako ne planiraš sam to odraditi...

 

Možda ti je još najjednostavnija varijanta sa auto otpada nać neki karambol svog vw-a, pa sa njega skinut polovne oem zvučnike koje možda nabaviš za nekih 50-100Kn i zamjeniš...

 

BTW: Hertz koje ti je kolega savjetovao u postu iznad su dobri, ali koštaju cca350Kn koaksijalci, cca500Kn komponentni + cijena adaptera...

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.7.2020 23:32 (1BIT).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
hahhaajaads kaže...

 I mislio sam si 

 

 Sad jedino nemam pojma sto se tice kojeg odabrat i ako hocu aftermarket, kakav ja adapter trebam za to.

 Ne zelim zbubat previse u zvucnike ali ono, do nekih 500kn (moze i manje ako ima neki dobar). Jel moze par preporuka znaci do tih 500-550kn ili ispod toga, i naravno kakav adapter uz to, rupa je 16.5cm.

 

 Edit: moze jos bolje ak ima nekaj za 300injak kn, jer tak nisam cesto u autu...

 Samo adapteri ti dođu cca 150Kn LINK

Naravno nisi naveo točan model vozila o kojem se radi, te dali imaš visokotonce ili ne, jer prema trenutnoj konfiguraciji u autu biraš nove zvučnike...
Ovako kad čitam tvoje postove, dobim dojam da te ti zvučnici muče, ali ih najradije nebi dirao, tj nebi kune uložio u njih, jer koliko para toliko muzike...
Pa možda najbolje da ti savjetujemo da si samo ištekaš taj jedan zvučnik koji ti krči i uživaš u ostalima + ostane ti tih 300Kn u novčaniku

 

Ovako ćeš potrošit 150Kn na adaptere i novi zvučnici od 150kn ti neće zvučat ništa bolje od ovog oem vw koji krči...

Tak da ili ištekaj tog jednog ili uloži kak spada u neku renomiranu audio firmu, a za to ti treba nekih 500Kn + cijena adaptera i usluga ugradnje ako ne planiraš sam to odraditi...

 

Možda ti je još najjednostavnija varijanta sa auto otpada nać neki karambol svog vw-a, pa sa njega skinut polovne oem zvučnike koje možda nabaviš za nekih 50-100Kn i zamjeniš...

 

BTW: Hertz koje ti je kolega savjetovao u postu iznad su dobri, ali koštaju cca350Kn koaksijalci, cca500Kn komponentni + cijena adaptera...

 Ma necu te od 150kn, a i ak budem davao 150kn onda cu radije uzet oem kao sto si i rekao... XXX-Man mi je predlozio Focal Auditor i te Hertz isto, samo koja je razlika izmedju koaksijalca i komponentnog ? 

 Adapter je isti taj sa ebaya (samo ima za vise modela) 89kn u Ronisu tak da je to najmanji problem.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Da mu nije mozda pokvarena kazaljka potrosnje?

 Nisam iskreno ni gledao šta kaže comp, mjerim samo po rezervoaru haha

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Imam nekakve mrlje na gumi oko prozora auta blago ispupčene.Jel ima netko ideju kako to riješiti?
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 7:50 (nine).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Ajd da je unutra 3.0TDi... Ovak je tek prolazno...

Truth in engineering.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Novi rekod danas, s klimom. Hvala talijanima sto danas nisu stvarali guzve

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koja je bila prosjecna brzina?

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 18:08 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Novi rekod danas, s klimom. Hvala talijanima sto danas nisu stvarali guzve

 

frend nedavno bio do mene sa cliom 1.5 dci karavan, na 450km, sve autoput, mu je prosjek potrošnje bio 4,1l u oba smijera..

moj volvo na toj relaciji popije duplo 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 18:14 (nine).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Koja je bila prosjecna brzina?

 

Na autoputu vozim 110 (ogranicenje 100), po gradu vozim 50 (ogranicenje 50).

Od 38.6km, ugrubo otpada 6km po gradu, ostatak autoput.

 

Ako uzmes vrijeme (30min) i distancu (38.6km), mozes izracunati da je prosjecna brzina 78km/h.

Al danas je islo zaista glatko, bez talijana na putu, stvarno sam tih 32.6km odvozio 110km/h bez kocenja

ili usporavanja, samo na jednom mjestu usporio na 80, gdje je most u rekonstrukciji, i onda dalje lagananini 110.

Po gradu od svih semofora, na samo dva naletio na crveno, jer nije bilo puno prometa, inace ih pohvatam bar 11,

nekad stojim i dvaput na istom, jer dok prvih 7-8 prodje, dok se dovuku, meni je vec crveno.

 

nine kaže...

 

frend nedavno bio do mene sa cliom 1.5 dci karavan, na 450km, sve autoput, mu je prosjek potrošnje bio 4,1l u oba smijera..

moj volvo na toj relaciji popije duplo 

 

Sve ovisi kolika je guzva i dali ides glatko, ili imas stalna stajanja, zastoje i nagurivanje sa 70 na 130 itd.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Jesu ova dvojica iz Federacije BiH-a zavrsili u Kanadi, ona ekipa sa "grtalcom"

https://www.index.hr/auto/clanak/video-utrkivali-su-se-a-onda-im-se-isprijecio-sleper/2199501.aspx

 

Sva sreca, masina je krenula prema vozacu, ali ga je pogodila u glavu i vratila se natrag ispod poklopca karoserije.

Dobra tvrda glava Bosanca, nece njemu nitko reci, gdje ce on Golfa dovuc, i koliko ce vozit po naseljenom.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zašto su ljudi tako ludi za tim hondama. Da ne kažem pre ludi...

OK, ako je stvar u tome što je ispod haube, ali kad čujem da se dive ljepoti...Kojoj ljepoti? Nostalgija?

Nemam ukusa valjda...

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZdravkoZ kaže...
Imam nekakve mrlje na gumi oko prozora auta blago ispupčene.Jel ima netko ideju kako to riješiti?

 Treba proći sa sredstvom za impregnaciju gume, preporuka za ovaj proizvod(klik).

Ako ne pomogne, nove gume moraju ići

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imam osjećaj da sam jedini na ovome forumu kome auto troši preko 7lit u prosjeku....

 

Na AC vozim 160, na ostalim dionicama po ograničenju, autoceste ima oko 60% ostalo je  20% grad 20% međugradske vožnje po selima..

Megane 3 Grandtour, 1.9dci

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Strm kaže...

Imam osjećaj da sam jedini na ovome forumu kome auto troši preko 7lit u prosjeku....

 

Na AC vozim 160, na ostalim dionicama po ograničenju, autoceste ima oko 60% ostalo je  20% grad 20% međugradske vožnje po selima..

Megane 3 Grandtour, 1.9dci

 Evo ja te šišam BMW, 3.0d, 8.5l prosjek u Zg zadnjih mjesec dana, samo grad, skoro ništa obilaznica

 

Kad se vratim u Međimurje, padne na 7.5....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kad bi vozio 130, smanjio bi potrosnju za bar litru. Jednostavno otpor zraka povecava eksponencijalno

potrosnju. Izmedju 80 i 110 trosis najmanje na autoputu, a sve iznad trosis puno vise.

A start-stop po gradu pogotovo ne pomaze potrosnji. Osim ako vozis hibrida, tu onda ustedis po gradu,

ali na autoputu tad potrosnja raste puno vise nego na dizelasu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

Zašto su ljudi tako ludi za tim hondama. Da ne kažem pre ludi...

OK, ako je stvar u tome što je ispod haube, ali kad čujem da se dive ljepoti...Kojoj ljepoti? Nostalgija?

Nemam ukusa valjda...

nisu tu samo honde nego cijela generacija japanaca.

kod mene je slucaj da velika vecina iz europe/us iz tog doba je jednostavno skart i za otpad, dok je ovo mehanicka perfekcija a dizajnom generaciju ispred konkurencije (ne samo honda, sve iz tog doba iz japana).

naravno, kad god pricamo o tim stvarima, 100% je subjektivno (valjda ne treba naglasavat)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice