Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.274
|
čitano: 13.447.642
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bit ce hladno drugi tjedan.. A nakon toga navodno toplo i tad cu stavit ljetne.. Poslije 1.4 ne vjerujem da ce zahladit vise jako, msm da ovo iduci tjedan kod nas bude zadnje od hladnih dana 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Et sadasnjih 16 cola na e91 je 33 a ove s jedinice su et 47. Zato bi stavio distance da bude tu negdje i cak sire jer su ove sad jako uske.

Zanima me oce na tehnickom bit problema. Znaci sve bi izgledalo normalno ajmo to tako rec samo bi gume bile 205 50 a ne 225 55 il kako je vec propisano za 17' na trici.

Sto se tice indeksa guma i nosivosti je do 300kmh Y ...ugl dovoljno.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Omjer cijene i ponude je kod kie i najbolji. Eventualno mozda hyundai kona. T roc i T cross od VWa su dosta slabo opremljeni ,a cim nesta nadodas cijena vise nije taj rang u kojem krene...

Osim tih mozda seat arona, s nekom opremom je 130ak tisuca novi ,polovnih ima isto dobrih sigurno
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...

čime detaljno očistiti sjedala i tapecirung na vratima?

baka prije par mjeseci uzela vw polo, bio je kao apoteka iznutra - sad već izgleda kao da je vozila svinjske polovice po sjedalima, pretpostavljam da je zbog psa koji baulja po cijelom autu

još ga je zaboravila unutra, skoro je jadan crkao na suncu

Imas i ma-fra za tkaninu koji dobro cisti. Nacpricas, utrljas rucnikom/ cetkom, prebrises drugom vlaznom krpom 2 puta i usisas ostatak vlage "usisavacem za vodu".

5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mika2210 kaže...

 Opaa kolega, lijepo te vidjeti na forumu nakon duge pauze

 

Jel aflica još kod tebe ili nešto drugo voziš?

 

 

Off topic:
Jel zna netko išta o Ags benzinskoj postaji, čija je, jel valja gorivo, neki komentar?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 22:31 (1BIT).
15 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Milki kaže...
Et sadasnjih 16 cola na e91 je 33 a ove s jedinice su et 47. Zato bi stavio distance da bude tu negdje i cak sire jer su ove sad jako uske.

Zanima me oce na tehnickom bit problema. Znaci sve bi izgledalo normalno ajmo to tako rec samo bi gume bile 205 50 a ne 225 55 il kako je vec propisano za 17' na trici.

Sto se tice indeksa guma i nosivosti je do 300kmh Y ...ugl dovoljno.

 Hmm to je uska felga koja je izbacena van dosta. Iza ti stane 100% s tim distancama a napred bi isto trebalo, ak nece potokaris za koji mm. Iako nebi ispod 8j felgu stavljao na e9x seriju

#fsb
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jel mi moze neko foru s policom osiguranja objasnit po najnovijem zakonu...

Zvao da mi naprave ponudu , s 50% (od tate) mi je 2300kn polica!!

Tata kaze ujutro cemo prepisat auto na njega jer je njemu rekao covjek ukoliko to napravimo da je polica svega 950kn!!

Imam 20 godina a tata 47. Da godine cine bas toliku razliku? A vozim 2 god bez prekrsaja itd. Kolega ima bmw 318d koji je kupio cim je poceo radit s 18 (prije 3 god) i ne placa ni blizu tolko kolko mene traze za moj 118d.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Milki kaže...
Jel mi moze neko foru s policom osiguranja objasnit po najnovijem zakonu...

Zvao da mi naprave ponudu , s 50% (od tate) mi je 2300kn polica!!

Tata kaze ujutro cemo prepisat auto na njega jer je njemu rekao covjek ukoliko to napravimo da je polica svega 950kn!!

Imam 20 godina a tata 47. Da godine cine bas toliku razliku? A vozim 2 god bez prekrsaja itd. Kolega ima bmw 318d koji je kupio cim je poceo radit s 18 (prije 3 god) i ne placa ni blizu tolko kolko mene traze za moj 118d.

 

Osiguranja te tretiraju kao mladog vozaca cini mi se do 28. godine i za to naplacuju ogromne premije, tako da da, najbolja opcija ti je prebaciti auto na oca.

Ista stvar se meni dogodila kad sam kupio auto pred koju godinu i iznenadio se cijenom police, 2800 vs 1500kn ako je auto na majku tako da sa spusio placajuci 2x porez na prijenos (u to vrijeme se nije placala upravna pristojba).

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zovi u drugo osiguranje, banda je to, ja sam sad prošli tj radio, Triglav mi bio 1000, Croatia 1350, Euroherc 1700 itd. Obično osiguranje nije bitno gdje ćeš imati jer se ti od njega nećeš nikada naplatiti, tako da možeš slobodno uzeti gdje je najjeftinije. S kaskom je druga priča, to uzimaš negdje gdje provjereno rade dobro jer kad dođe do naplate ne trebaš probleme. Tu je Croatia ok na primjer.

 

Ali s 20 godina i 100+ kw budi sretan ako platiš 1500kn, to jest ovisi o tablicama, nije isto imati auto na ZG ili na SB tablicama.

 

Istraži cijene Triglav, Allianz, Croatia, Euroherc, Adriatic, Grawe i odaberi najjeftiniji. Ako su ti svi skupi prebaci auto na starog pa ga onda regaj. Isto tako bih i ja napravio.

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dj tablice. Ne znam sad samo sto se tice onog darovnog ugovora. Sta i kako tu sada. Kad sam kupio auto prosle god smo isto nesta kombinirali jedan drugom darovali da izbjegnemo porez al se to sad ukinulo od nove god ,ako se ne varam.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Milki kaže...
Dj tablice. Ne znam sad samo sto se tice onog darovnog ugovora. Sta i kako tu sada. Kad sam kupio auto prosle god smo isto nesta kombinirali jedan drugom darovali da izbjegnemo porez al se to sad ukinulo od nove god ,ako se ne varam.

 

Ako se ne varam, kad je uvedena upravna pristojba, uvedeno je i besplatno prebacivanje po liniji dijete-roditelj tako da ne bi trebao imat problema.

Od nove godine su promijenili da vise nije moguce prebacivanje s trecih osoba bez pristojbe sto se radilo tim kombinacijama s roditelja na dijete, izmedu supruznika itd.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
mika2210 kaže...

 Opaa kolega, lijepo te vidjeti na forumu nakon duge pauze

 

Jel aflica još kod tebe ili nešto drugo voziš?

 

 

Da, bome dugo nisam niš pisao..

 

Alfica je i dalje kod mene, al nije više 147-ica nego 159 SW 

 

 

PC RULES!!!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Milki kaže...
Dj tablice. Ne znam sad samo sto se tice onog darovnog ugovora. Sta i kako tu sada. Kad sam kupio auto prosle god smo isto nesta kombinirali jedan drugom darovali da izbjegnemo porez al se to sad ukinulo od nove god ,ako se ne varam.

 Ma ne smije biti toliko, 1500 sa 50% je realna cijena, ovo je abnormalno.

gamer34 kaže...

 

Ako se ne varam, kad je uvedena upravna pristojba, uvedeno je i besplatno prebacivanje po liniji dijete-roditelj tako da ne bi trebao imat problema.

Od nove godine su promijenili da vise nije moguce prebacivanje s trecih osoba bez pristojbe sto se radilo tim kombinacijama s roditelja na dijete, izmedu supruznika itd.

 Varaš se ali djelomično, besplatno prebacivanje je i dalje omogućeno samo ako je darovatelj prethodno na sebe registrirao auto. Znači nema više onog ja kupujem auto, stavim ga na oca i odmah darovnim prebacim na sebe i izbjegnem plaćanje upravne pristojbe. Možeš to i dalje ako je otac taj auto najmanje jednom registrirao na sebe. Ako nije, plaćaš pristojbu.

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Osmica u "problemima" s kvalitetom izrade 

Di2 & EPS FTW!
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Osmica u "problemima" s kvalitetom izrade 

 Da nisam vidio ovo, reko bi da je bio u sudaru 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Osmica u "problemima" s kvalitetom izrade 

 I to kopiraju od Tesle, besramnici :D

 

(Izasli su prvi reviewi Modela Y - svi imaju panel gapove i neravnine)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wyks kaže...
ivanoile kaže...

Osmica u "problemima" s kvalitetom izrade 

 I to kopiraju od Tesle, besramnici :D

 

(Izasli su prvi reviewi Modela Y - svi imaju panel gapove i neravnine)

 Sutra tko bude, neka pogleda u Autoklubu njihov testni primjerak, takoder ima spomenuti problem.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nis novo, megane 4 ima takve luftove od kad je izasao

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imaju skoro sva auta, ipak je to sve masovna proizvodnja. Vidio danas zutoga golfa 8 i ne svida mi se nista osim guzice koja je bolja nego na 7 i opcenito medu gen. golfova. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
gamer34 kaže...

 

Ako se ne varam, kad je uvedena upravna pristojba, uvedeno je i besplatno prebacivanje po liniji dijete-roditelj tako da ne bi trebao imat problema.

Od nove godine su promijenili da vise nije moguce prebacivanje s trecih osoba bez pristojbe sto se radilo tim kombinacijama s roditelja na dijete, izmedu supruznika itd.

 Varaš se ali djelomično, besplatno prebacivanje je i dalje omogućeno samo ako je darovatelj prethodno na sebe registrirao auto. Znači nema više onog ja kupujem auto, stavim ga na oca i odmah darovnim prebacim na sebe i izbjegnem plaćanje upravne pristojbe. Možeš to i dalje ako je otac taj auto najmanje jednom registrirao na sebe. Ako nije, plaćaš pristojbu.

 

 

To sam i rekao, onemoguceno je besplatno prebacivanje kad su trece osobe u igri. Ako je auto vec na roditelji, dijetetu itd., naravno da se i dalje moze.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
2200 je bila polica za mene s bonusom od tate 50%.

Prebacili smo auto na njega darovnim ugovorom i dobio izracun 900kn i nova prometna. Rekao je da ce mi tako do 28. Godine bit da bolje na tati aute za ubuduce drzim. Wiener osiguranje.

Frend sto je kupio bmw 318d s 18 godina prije 3 god placa 1500kn od prvog dana u croatia osiguranju. Valjd njemu ne mogu naplacivat 1500 pa kad se zakon promijeni opet nabit na 2200.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jel vrijedi cekat proljetne popuste za felge?

Vulkanizer mi je tako savjetovao... A sad koliko popusti budu zapravo ne znam.

Kupio bi preko webshopa kupigume.hr
Jel ima tko iskustva?
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Rekao sam ti da zoveš i druga osiguranja i primjer situacije koju sam ja imao prije 10 dana. Moga si proći i do 1500kn da je auto na tebi da si išao provjeriti, no tvoja odluka.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Thanks na savjetima za sampon za auto, uzeo sonaxov pa cu vidjet kako ce se on ponasa.

 

Sada bi trebao neki savjet oko ljetnih guma. Nazalost, imam neku lijevu dimenziju 195/60R16 pa mi se cini da ispod 2000-2500kn necu proc. Ono na sto sam primjerice na mall.hr naletio da ima Hankook K125 Ventus Prime3, 622kn komad. Kako sam nacuo po internjetu, izbjegavcam "eco" gume pa nisam bas nasao nesto sto mi se cini OK osim ovoga.


Takoder, gledam da su gume sto kvalitetnije. Ne znam koliko je Hankook "premium" proizvodac, no s njihovim zimskima sam prezadovoljan tako da su mi oni unutar odabira.

 

Svaki savjet/preporuka dobrodosla

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Grozni_Zabac kaže...

Thanks na savjetima za sampon za auto, uzeo sonaxov pa cu vidjet kako ce se on ponasa.

 

Sada bi trebao neki savjet oko ljetnih guma. Nazalost, imam neku lijevu dimenziju 195/60R16 pa mi se cini da ispod 2000-2500kn necu proc. Ono na sto sam primjerice na mall.hr naletio da ima Hankook K125 Ventus Prime3, 622kn komad. Kako sam nacuo po internjetu, izbjegavcam "eco" gume pa nisam bas nasao nesto sto mi se cini OK osim ovoga.


Takoder, gledam da su gume sto kvalitetnije. Ne znam koliko je Hankook "premium" proizvodac, no s njihovim zimskima sam prezadovoljan tako da su mi oni unutar odabira.

 

Svaki savjet/preporuka dobrodosla

 A sta vozis? Ne moras ti bas tu dimenziju uzet, 205 55 16 je standardna, ako moze tvornicki i ta onda radije tu uzmi

4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Bio sam u 3 razlicita u kojima vec imamo ili smo imali neke aute ili strojeve. A da je auto na tati mi nista ne znaci kad zajedno zivimo i na istoj smo adresi itd. Za prelazak granice isto nemam problema s tim.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ja cu uskoro prodavat felge za bmw e87 s gumama starim god dana za 2000kn pa mozes odma paket kupit.

Presle gume 3000km , felge 17 na novo bojane prije 2 god , style 141 (7jx17 et47) a gume 205 50 R17
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 A sta vozis? Ne moras ti bas tu dimenziju uzet, 205 55 16 je standardna, ako moze tvornicki i ta onda radije tu uzmi

Nissan Pulsar. Nazalost, idu samo ove dimenzije: 195/60R16, 205/50R17 i 215/45ZR18, one su upisane u prometnu.

Pitao u ovlastenom sta je sve homologirano za taj auto, oni napisu samo ove prve dvije dimenzije :)

 

Sa atestom mi se stvarno ne da igrat jer ako kupim gume, a oni odluce zajebavat samo sam izgubio novce.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice