Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.246
|
čitano: 13.405.921
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Auti - ultimativna tema

Ekipa, otkud još mogu naručiti gume osim sa Mall.hr-a, a da je pouzdano? Na Mall-u nemam gume u dimenziji koju trebam. Zanimaju me samo Conti PC6, Michellin PS4 i Uniroyal RainSport 5 i to sa ojačanim bočnicama. Prve dvije nema u Mall-u, a treća nije ojačana. Dimenzije su 215/40/17" 

Također se pitam da li su prve dvije vrijedne razlike u cijeni naspram RainSporta, s obzirom da su PC6 i PS4 po 900-1000 kn komad, a RS5 po 600-700. Auto je Polo 6R sa sportskim ovjesom i kad sam ga kupio (rabljeni), imao je na sebi Michellin PS4, iako dosta potrošene, još su se super držale.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

gumax.hr

 

Ja sam tamo kupio 3 seta u zadnjih par godina, to jest kupujem lokalno kod vulkanizera koji kupuje gume od njih, tako da ja na njihovoj stranici nađem koju hoću, odem kod njega naručit i sutra dođem na montažu. Svaka preporuka.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Unimatrix 007 kaže...

Ekipa, otkud još mogu naručiti gume osim sa Mall.hr-a, a da je pouzdano? Na Mall-u nemam gume u dimenziji koju trebam. Zanimaju me samo Conti PC6, Michellin PS4 i Uniroyal RainSport 5 i to sa ojačanim bočnicama. Prve dvije nema u Mall-u, a treća nije ojačana. Dimenzije su 215/40/17" 

Također se pitam da li su prve dvije vrijedne razlike u cijeni naspram RainSporta, s obzirom da su PC6 i PS4 po 900-1000 kn komad, a RS5 po 600-700. Auto je Polo 6R sa sportskim ovjesom i kad sam ga kupio (rabljeni), imao je na sebi Michellin PS4, iako dosta potrošene, još su se super držale.

 

Vise manje svi danas posluju online, a barem s ovim vecima koji imaju vecu cirkulaciju robe ne bi trebao imat problema, kako s DOT-om, tako ni sa samom dostavom.

Ja sam predzadnje gume uzeo na ekupi i sve proslo bez problema, a zadnje sam uzeo u Gumiimpexu, ali sam osobno podigao. DOT je bio izuzetno svjez tako da sam zadovoljan, a bili su i najpovoljniji. Jedino nemaju dobre uvjete za placanje karticama kao mall.hr naprimjer.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 19:00 (gamer34).
16 godina
online
Auti - ultimativna tema

A po pitanju razlike u performansama i cijeni? 

Conti PC6 - 900 kn
Michellin PS4 - 1000 kn
Uniroyal RS5 - 700 kn

Možda su prve dvije overkill za manji auto kao što je Polo, ali opet ne želim izgubiti grip ni u kom slučaju, a kamoli dok žurim nekud. Što se tiče trošenja gume i trajnosti, ne radim puno kilometara godišnje (rekao bih oko 6500 km) pa vjerujem da bi svaka bila za barem 3 sezone.

Mišljenja? Iskustva?

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 19:39 (Unimatrix 007).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je li itko stavljao fusso coat na farove? 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Je li itko stavljao fusso coat na farove? 

 Ja sam na zadnje samo i fino dobiju sjajni odsjaj, izgledaju kao novi

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
ivanzu kaže...

Je li itko stavljao fusso coat na farove? 

 Ja sam na zadnje samo i fino dobiju sjajni odsjaj, izgledaju kao novi

 Taj Fusso koji se stalno spominje, jel to ovo ili je vosak nešto drugo? https://www.mall.hr/sredstva-za-ciscenje-auta/soft99-zastitni-ptfe-premaz-za-sve-boje-vozila-300-ml

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Unimatrix 007 kaže...

A po pitanju razlike u performansama i cijeni? 

Conti PC6 - 900 kn
Michellin PS4 - 1000 kn
Uniroyal RS5 - 700 kn

Možda su prve dvije overkill za manji auto kao što je Polo, ali opet ne želim izgubiti grip ni u kom slučaju, a kamoli dok žurim nekud. Što se tiče trošenja gume i trajnosti, ne radim puno kilometara godišnje (rekao bih oko 6500 km) pa vjerujem da bi svaka bila za barem 3 sezone.

Mišljenja? Iskustva?

 PS4 po meni overkill, kako god da vozis PS4 nece trajat dugo, iako Polo nije ni tezak ni jak (pretpostavljam nije GTI?), ali PS4 je vrlo mekana guma.

 

Za ostalo ne znam, po meni ima solidnih rjesenja i za manje od 900kn.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nazalost nema ga vise u prodaji, imas samo novu verziju za koju svi govore da je losija ali manje smrdi kada se aplicira.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 23:31 (ivanzu).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Evo slike jedne felge jer mi ne dopusta sliku vecu od 5mb
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

 PS4 po meni overkill, kako god da vozis PS4 nece trajat dugo, iako Polo nije ni tezak ni jak (pretpostavljam nije GTI?), ali PS4 je vrlo mekana guma.

 

Za ostalo ne znam, po meni ima solidnih rjesenja i za manje od 900kn.

 Nije GTI, a kaj misliš da mi ne bi PS4 izdržala 3 sezone barem? Onda vjerojatno bolje PC6. Iako se i dalje pitam da li je isplativo naspram RS5, tj. opravdava li razliku u cijeni...

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Michelin, ako gledamo istu kategoriju guma, obicno bude najtrajniji. Mada PC6 je vise touring gume, kao i RS5 dok je PS4 UHP. Continental, kao i Uniroyal su poznati da se brzo trose, ali ti vozis malu kilometrazu i mislim da bi bilo koja od te 3 izdrzala 3 sezone, pogotovo ako imas i zimski set. Al u svakom slucaju, ako si mozes priustit, PS4. Stvarno vrhunska guma u svim kategorijama, ne znam dali sam jednu losu rijec ili iskustvo cuo za nju.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Unimatrix 007 kaže...
ivanoile kaže...

 PS4 po meni overkill, kako god da vozis PS4 nece trajat dugo, iako Polo nije ni tezak ni jak (pretpostavljam nije GTI?), ali PS4 je vrlo mekana guma.

 

Za ostalo ne znam, po meni ima solidnih rjesenja i za manje od 900kn.

 Nije GTI, a kaj misliš da mi ne bi PS4 izdržala 3 sezone barem? Onda vjerojatno bolje PC6. Iako se i dalje pitam da li je isplativo naspram RS5, tj. opravdava li razliku u cijeni...

 PS3 su meni trajale oko 10 tisuca km na autu od 1350kg i 140konja. 

gamer34 kaže...

Michelin, ako gledamo istu kategoriju guma, obicno bude najtrajniji. Mada PC6 je vise touring gume, kao i RS5 dok je PS4 UHP. Continental, kao i Uniroyal su poznati da se brzo trose, ali ti vozis malu kilometrazu i mislim da bi bilo koja od te 3 izdrzala 3 sezone, pogotovo ako imas i zimski set. Al u svakom slucaju, ako si mozes priustit, PS4. Stvarno vrhunska guma u svim kategorijama, ne znam dali sam jednu losu rijec ili iskustvo cuo za nju.

PS4 je znao imat problema sa sidewallom, ali to su DOT iz 17 ili 18 godina ja mislim.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
Unimatrix 007 kaže...
ivanoile kaže...

 PS4 po meni overkill, kako god da vozis PS4 nece trajat dugo, iako Polo nije ni tezak ni jak (pretpostavljam nije GTI?), ali PS4 je vrlo mekana guma.

 

Za ostalo ne znam, po meni ima solidnih rjesenja i za manje od 900kn.

 Nije GTI, a kaj misliš da mi ne bi PS4 izdržala 3 sezone barem? Onda vjerojatno bolje PC6. Iako se i dalje pitam da li je isplativo naspram RS5, tj. opravdava li razliku u cijeni...

 PS3 su meni trajale oko 10 tisuca km na autu od 1350kg i 140konja. 

gamer34 kaže...

Michelin, ako gledamo istu kategoriju guma, obicno bude najtrajniji. Mada PC6 je vise touring gume, kao i RS5 dok je PS4 UHP. Continental, kao i Uniroyal su poznati da se brzo trose, ali ti vozis malu kilometrazu i mislim da bi bilo koja od te 3 izdrzala 3 sezone, pogotovo ako imas i zimski set. Al u svakom slucaju, ako si mozes priustit, PS4. Stvarno vrhunska guma u svim kategorijama, ne znam dali sam jednu losu rijec ili iskustvo cuo za nju.

PS4 je znao imat problema sa sidewallom, ali to su DOT iz 17 ili 18 godina ja mislim.

 10k normalne vožnje su ti izdržale ili je tu bilo staze i sl?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Normalna voznja, autoput i magistrala. 

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa više bi izdržao Nexen..

 

Koja je poanta skupe gume koja ne traje ništa? To je jedna sezona, ajde da je bila na supercaru pa razumijem, ali na najobičnijem autu ona traje 10k. Meni to nije dobra guma, jer tih prvih 10k će fantastično držati i Fulda, Kleber i ostala ekipa, a koštaju gotovo upola.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Normalna voznja, autoput i magistrala. 

 

Nekako mi je ovo nerealno, pa te gume masovno idu na i na visetruko teze i jace aute. Sta onda oni pojedu u 5tkm normalne voznje ili 2tkm zesce?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bio na tehnickom i nisu mjerili nista. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neka me netko ispravi ako griješim, ali mislim da nove PS4 imaju manju dubinu ripne, + dosta je mekana guma pa se zato i troši.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, oko 7mm su PS4 nove. Ne znam kako se to usporeduje s drugim UHP gumama, ali nekakve normalne touring ljetne budu oko 8mm nove.

 

Inace bas sam naletio na post s RKH od covjeka koji vozi Megane 3RS i kaze: "Ps3 mi je izdržao skoro 30k km na rsu i imaju još 4mm zadnje i 3,5mm prednje."

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Unimatrix 007 kaže...
1BIT kaže...
ivanzu kaže...

Je li itko stavljao fusso coat na farove? 

 Ja sam na zadnje samo i fino dobiju sjajni odsjaj, izgledaju kao novi

 Taj Fusso koji se stalno spominje, jel to ovo ili je vosak nešto drugo? https://www.mall.hr/sredstva-za-ciscenje-auta/soft99-zastitni-ptfe-premaz-za-sve-boje-vozila-300-ml

 ovo tražiš

https://forea-ocd.hr/eskterijer/voskovi/soft99-novi-fusso-coat

a ni ovaj nije loš i lakše se nanosi

https://www.mall.hr/sredstva-za-ciscenje-auta/turtle-wax-hidrofobni-vosak-u-spreju?src=bestsellers

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Da, oko 7mm su PS4 nove. Ne znam kako se to usporeduje s drugim UHP gumama, ali nekakve normalne touring ljetne budu oko 8mm nove.

 

Inace bas sam naletio na post s RKH od covjeka koji vozi Megane 3RS i kaze: "Ps3 mi je izdržao skoro 30k km na rsu i imaju još 4mm zadnje i 3,5mm prednje."

 Tesko, pa meni Kumho PS71 ne traje vise od 15 tisuca km,a tvrda je u nivou PS3, mozda malo tvrda.

 

Evo slike kakvo izgledaju PS3 nakon 10 tisuca, jedina ispravka, mozda imaju do 12 tisuca kilometara, ali vise od toga ne.

 

 

Ali smatram da je Dunlop Blueresponse (ili Fast response), jedna od boljih guma, po trajanju i drzanju ceste nakon par godina koristenja, stvarno guma bez mane.

 

 

Citam review za PS3 po netu, ima ljudi koji su ih drzali 30+ tisuca km, ima ljudi koji su poput mene imali "problem" i bacali ih nakon 10ak tisuca km. Ne znam iskreno, meni je bilo cudno toliko brzo na autu koji nije ni tezak toliko ni jak. Niti se vozio agresivnije.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2020 17:29 (ivanoile).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koji je auto u pitanju?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

 Tesko, pa meni Kumho PS71 ne traje vise od 15 tisuca km,a tvrda je u nivou PS3, mozda malo tvrda.

 

Evo slike kakvo izgledaju PS3 nakon 10 tisuca, jedina ispravka, mozda imaju do 12 tisuca kilometara, ali vise od toga ne.

 

Ali smatram da je Dunlop Blueresponse (ili Fast response), jedna od boljih guma, po trajanju i drzanju ceste nakon par godina koristenja, stvarno guma bez mane.

 

Citam review za PS3 po netu, ima ljudi koji su ih drzali 30+ tisuca km, ima ljudi koji su poput mene imali "problem" i bacali ih nakon 10ak tisuca km. Ne znam iskreno, meni je bilo cudno toliko brzo na autu koji nije ni tezak toliko ni jak. Niti se vozio agresivnije.

 Dunlop Sport Blue Response. Ja ih imam evo (205/55/16) 4 godine, potrošile se 2 milimetra na 30t km, drže kao na tračnicama, kao i prvog dana. Upravo zbog tog odličnog iskustva sam prošlo ljeto na drugi auto stavio Dunlop Sportmaxx RT2 225/45/17.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
gamer34 kaže...

Da, oko 7mm su PS4 nove. Ne znam kako se to usporeduje s drugim UHP gumama, ali nekakve normalne touring ljetne budu oko 8mm nove.

 

Inace bas sam naletio na post s RKH od covjeka koji vozi Megane 3RS i kaze: "Ps3 mi je izdržao skoro 30k km na rsu i imaju još 4mm zadnje i 3,5mm prednje."

 Tesko, pa meni Kumho PS71 ne traje vise od 15 tisuca km,a tvrda je u nivou PS3, mozda malo tvrda.

 

Evo slike kakvo izgledaju PS3 nakon 10 tisuca, jedina ispravka, mozda imaju do 12 tisuca kilometara, ali vise od toga ne.

 

 

Ali smatram da je Dunlop Blueresponse (ili Fast response), jedna od boljih guma, po trajanju i drzanju ceste nakon par godina koristenja, stvarno guma bez mane.

 

 

Citam review za PS3 po netu, ima ljudi koji su ih drzali 30+ tisuca km, ima ljudi koji su poput mene imali "problem" i bacali ih nakon 10ak tisuca km. Ne znam iskreno, meni je bilo cudno toliko brzo na autu koji nije ni tezak toliko ni jak. Niti se vozio agresivnije.

 Ja sam računao cijelogodišnju kilometražu, ali zapravo bi sa ljetnim radio oko 4500 km po sezoni, po takvom bi i u najgorem slučaju trebale trajati 3 godine. Iako si razmišljam, možda bolje PC6 onda, trebala bi još duže trajati, jeftinija je, a pitanje je kolika je razlika u vožnji. Nego spominjali ste touring i UHP gumu, da li može netko pojasniti razlike i zašto uzeti jednu, a ne drugu? 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
ivanoile kaže...

 Tesko, pa meni Kumho PS71 ne traje vise od 15 tisuca km,a tvrda je u nivou PS3, mozda malo tvrda.

 

Evo slike kakvo izgledaju PS3 nakon 10 tisuca, jedina ispravka, mozda imaju do 12 tisuca kilometara, ali vise od toga ne.

 

Ali smatram da je Dunlop Blueresponse (ili Fast response), jedna od boljih guma, po trajanju i drzanju ceste nakon par godina koristenja, stvarno guma bez mane.

 

Citam review za PS3 po netu, ima ljudi koji su ih drzali 30+ tisuca km, ima ljudi koji su poput mene imali "problem" i bacali ih nakon 10ak tisuca km. Ne znam iskreno, meni je bilo cudno toliko brzo na autu koji nije ni tezak toliko ni jak. Niti se vozio agresivnije.

 Dunlop Sport Blue Response. Ja ih imam evo (205/55/16) 4 godine, potrošile se 2 milimetra na 30t km, drže kao na tračnicama, kao i prvog dana. Upravo zbog tog odličnog iskustva sam prošlo ljeto na drugi auto stavio Dunlop Sportmaxx RT2 225/45/17.

 Ja ih sad imam 4. godinu na jednom manjem autu u dvoristu i od proslog ljeta osjetno slabije koce, cesto se abs pali na suhom.. Sad cu ih stavit i ako budu jos gore nego proslo ljeto onda se nemrem na tome vozit..

Ako nista tu i tam naleti rainsport 3 u toj 16" dimenziji dot 2019 za 250 kn po komadu.. Ili novi nexen hd plus za 330 po komadu.. Samo da ne drhti kocnica pri svakom malo jacem kocenju 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kroz 10 dana ih budem vratio na autu, sad je zimski set, pa ću baš probati malo življe izvoziti da vidim pojavljuje li se isto kod mene, iako se ne sjećam da je bilo nešto takvo prije nego sam zimske stavio.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jucer odradio 402m na bajku na avionskoj na grobniku gdje se odrzava SR

 

usporedba:

 

cupra, 320ks - 13.5s @178kmh

ktm peak 29, 1 konj - 45.4s @37kmh

 

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Novi 1.0 motor u Daciji ima netko kakve informacije? Namjeravam uzeti novog Sandera Steepway?! Hvala
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam neki dan uletjel s continentalom u kružni i mislil sam da mi buju naocale s nosa opale...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice