MKV to AVI converter

poruka: 26
|
čitano: 56.967
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
MKV to AVI converter

Dali netko zna koji je najbolji mkv to avi converter....no da je stvarno ok i da nema kasnjenja slike tj. zvuka, titlova i sl.

Imam naime jedne dokumentarce od D. Ickea koje bih pogledao na TV-u, a ne na kompu pa mi treba neki ok konverter.

Dokumentarac se sastoji od dva dijela te mi zato treba mkv to avi.....

 

TNX unaprijed!

http://www.speedtest.net/result/724268199.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: MKV to AVI converter

OVAJ konverter ti radi bez greške, ja ga koritim za takve stvari. a ako možeš nabavi si njihov cijeli PAKETSmijeh.

14 godina
offline
RE: MKV to AVI converter
robisierra92 kaže...

OVAJ konverter ti radi bez greške, ja ga koritim za takve stvari. a ako možeš nabavi si njihov cijeli PAKETSmijeh.

 

Nasao sam oba, ali sam instalirao prvi no ne radi kako treba.

Konvertira mi to u avi i divx...no slika kao da "zastajkuje" tj. ne radi kako treba....ni na kompu ni kada snimim na dvd i stavim u player.

Probao sam staviti sve moguce postavke i uvijek isto, dok izvorni mkv file radi kako treba.

Ne kuzim kako da to rijesim...ideje!?

http://www.speedtest.net/result/724268199.png
15 godina
neaktivan
offline
MKV to AVI converter

Ovaj program ti je free i radi sve bez problema.

 

http://format-factory.en.softonic.com/download

 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
15 godina
neaktivan
offline
RE: MKV to AVI converter
win32 kaže...
robisierra92 kaže...

OVAJ konverter ti radi bez greške, ja ga koritim za takve stvari. a ako možeš nabavi si njihov cijeli PAKETSmijeh.

 

Nasao sam oba, ali sam instalirao prvi no ne radi kako treba.

Konvertira mi to u avi i divx...no slika kao da "zastajkuje" tj. ne radi kako treba....ni na kompu ni kada snimim na dvd i stavim u player.

Probao sam staviti sve moguce postavke i uvijek isto, dok izvorni mkv file radi kako treba.

Ne kuzim kako da to rijesim...ideje!?

  ne znam, nemam niti jedan mkv video trenutačno kod sebe da ga probam konvertirati, ali meni je to inače radilo bez greške. ako ti šteka znači da nije dobar frame rate, hm, možda bi trebao instalirati novije codece.

14 godina
offline
RE: MKV to AVI converter

Xilisoft je uistinu mocan program i usporedivati njega sa ovim free programom FormatFactory je smijesno, ali eto.....FormatFactory je to odradio bez greske.

No, zao mi je jer je Xilisoft uistinu mocan program pun korisnih opcija koje ti olaksaju zivot u nekim situacijama.

FormFactory je daleko "siromasniji" program, ali je odradio program i free je uz to i to je veliki plus.

Mozda sam imao "krivu verziju" Xilisofta.....lako moguce. Cool

Skinio sam i "Xilisoft Video Converter Ultimate" koji me upozorio da imam "ilegalnu" verziju i da bih trebao kupiti program (je da Namigiva) i "Xilisoft Media Toolkit Ultimate". Ovu drugu verziju nisam probao no hocu jer vidim da je uistinu ok program.

Hvala ekipa na savjetima....glavno da sam ja onaj vrazji mkv rijesio!

http://www.speedtest.net/result/724268199.png
14 godina
offline
RE: MKV to AVI converter
robisierra92 kaže...
win32 kaže...
robisierra92 kaže...

OVAJ konverter ti radi bez greške, ja ga koritim za takve stvari. a ako možeš nabavi si njihov cijeli PAKETSmijeh.

 

Nasao sam oba, ali sam instalirao prvi no ne radi kako treba.

Konvertira mi to u avi i divx...no slika kao da "zastajkuje" tj. ne radi kako treba....ni na kompu ni kada snimim na dvd i stavim u player.

Probao sam staviti sve moguce postavke i uvijek isto, dok izvorni mkv file radi kako treba.

Ne kuzim kako da to rijesim...ideje!?

  ne znam, nemam niti jedan mkv video trenutačno kod sebe da ga probam konvertirati, ali meni je to inače radilo bez greške. ako ti šteka znači da nije dobar frame rate, hm, možda bi trebao instalirati novije codece.

E da....kakvi coceci!? Imam samo one koje sam dobio sa GomPlayerom....nikada ne stavljam "nepotrebne" codec packove.......pa cak ni onaj K-lite codec pack.

http://www.speedtest.net/result/724268199.png
15 godina
neaktivan
offline
RE: MKV to AVI converter

glede xilisofta, moram ti reći da kada ga inst, da mu blokiraš pristup netu zbog "onoga". stavi si najnovi k-lite, to ti neće štetiti (on sigurno nije nepotreban), pa codeci ti ipak znatno pomažu u pravilnom gledanje videa i svega ostalog.

 

edit: verzija xilisofta media toolkit ultimate, koju ja imam,   V5.0.50, ima podršku za mkv i h264 codec i radi bez greške

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2010 18:27 (robisierra92).
14 godina
offline
RE: MKV to AVI converter
robisierra92 kaže...

glede xilisofta, moram ti reći da kada ga inst, da mu blokiraš pristup netu zbog "onoga". stavi si najnovi k-lite, to ti neće štetiti (on sigurno nije nepotreban), pa codeci ti ipak znatno pomažu u pravilnom gledanje videa i svega ostalog.

 

edit: verzija xilisofta media toolkit ultimate, koju ja imam,   V5.0.50, ima podršku za mkv i h264 codec i radi bez greške

 

Eh, da.....ali ja mu slucajno dao pristup netu i tu je bila pogreska. Sada budem pobrisao neke stvari registry-u pa cu staviti ovaj Xilisoft medai toolkit ultimate.

Vec sam instalirao "osnovne" codece sa GOM playerom pa bih onda trebao napraviti uninstall GOM-a i onda instalirati codece i "goli" GOM bez codeca ili KMPlayer.

http://www.speedtest.net/result/724268199.png
15 godina
neaktivan
offline
RE: MKV to AVI converter

odeš na converterov tools-preferences i tamo imaš opciju auto update koji isključiš i to je to. ostali iz paketa ne traže konekciju. ako staviš k-lite ne moraš brisati druge codece, gom player ima svoje codece, a klite su codeci za sebe i nećeš imati problema, jer će gom koristiti one koji su noviji.

 

edit: sada uninstaliraj konverter pa ga opet instaliraj i odmah nakon instalacije isključi update.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2010 18:48 (robisierra92).
14 godina
offline
RE: MKV to AVI converter
robisierra92 kaže...

odeš na converterov tools-preferences i tamo imaš opciju auto update koji isključiš i to je to. ostali iz paketa ne traže konekciju. ako staviš k-lite ne moraš brisati druge codece, gom player ima svoje codece, a klite su codeci za sebe i nećeš imati problema, jer će gom koristiti one koji su noviji.

 

edit: sada uninstaliraj konverter pa ga opet instaliraj i odmah nakon instalacije isključi update.

 

Ma znam......iskljucio sam taj auto update.

No, ja jucer sa onim free sve kao napravim...vidim slika je ok, nista ne trza i navecer bolja polovica i ja idemo gledati dokumentarac kada ono nema benog zvuka!?!? Na koju foru nema zvuka!? Onaj free program sam koristio koji je jediini obradio video kako treba, ali nema zvuka!

Dali k-lite radi na Win7 x64...i jesi siguran da je to u pitanju!?

http://www.speedtest.net/result/724268199.png
15 godina
neaktivan
offline
RE: MKV to AVI converter

hm, baš te pate ti konverteri..ako nema zvuka znači da nije dobra konverzija, a iz kojeg razloga ne znam, možda taj free ima neke opcije koje treba podesiti.. k-lite ne ide na win7, win7 ima svoje codece. ove codece svakako instaliraj, ja ih isto imam na svojoj sedmici, hm, i ništa mi ne trza, sve ima zvuka..

 

ali, evo možeš probati i s convertxtodvd napraviti dvd disk od tih filmova koji te muče, pa onda na taj način gledati na dvd playeru.

14 godina
offline
RE: MKV to AVI converter

Hmmmm...a nasao sam i za Win7 x64 K-lite:

 

http://www.start64.com/index.php?option=com_content&task=view&id=610&Itemid=72

 

Samo je upitno kako rade!? Vidim da su oni codeci na koje si mi dao link za x86.....no vjerujem da to nema bas nikakve veze.

 

Probati cu sa ovim drugim programom.

 

Ma koja hebada oko gluposti!

http://www.speedtest.net/result/724268199.png
15 godina
neaktivan
offline
RE: MKV to AVI converter
win32 kaže...

Hmmmm...a nasao sam i za Win7 x64 K-lite:

 

http://www.start64.com/index.php?option=com_content&task=view&id=610&Itemid=72

 

Samo je upitno kako rade!? Vidim da su oni codeci na koje si mi dao link za x86.....no vjerujem da to nema bas nikakve veze.

 

Probati cu sa ovim drugim programom.

 

Ma koja hebada oko gluposti!

eh da, vidiš, ja imam te sharkove codece čim su izašli, za koje sam ti dao link, i znam još ljudi koji ih koriste, pa upoće nisam tražio k lite za sedmicu..ali eto i to postoji. ako ideš instalirati codece napravi si najprije "restore point" u slučaju da nešto krene loše.

 

a glede tog mkv-a, za sada je broj videa na koje sam ja naišao u mkv formatu relativno mali, tu i tamo mi naleti neki, i ako će ih biti uskoro sve više i više, pa će vjerojatno biti i bolja podrška za njih. jer mkv je kao i avi najobičniji kontejner sa slikom i zvukom, s time da je mkv puno bolje kvalitete od avi formata i vjerojatno će ga kroz neko vrijeme potpuno pregaziti..

 

možda tvoja 64 bitna sedmica ima problema oko konverzije zbog nedostatka kodeca. hm, nemam baš iskustva sa 64 birtnim sedmicama i konverzijom, možda ima veze a možda i nema..

11 godina
neaktivan
offline
RE: MKV to AVI converter

{#}Free try kvisoft video converter to convert mkv to avi easily.

Don't worry about the format or codec for your player.

9 godina
neaktivan
offline
Re: MKV to AVI converter

Čitala sam mnogo različitih foruma o tome kako pretvoriti MKV u AVI . Konačno , rezimirao sam četiri rješenja :

Prvi : Format Factory . Ovaj alat je ad - podržani freeware multimedijalni konverter koji može pretvoriti video , audio i slike datoteke .

Cons :

. 1. Format Factory ima samo Windows verzija i nije kompatibilan sa Mac OS X ;
. 2. To ne podržava 1080p video i neke YouTube skinuti video ;
3 . Crash odjednom .

Drugi : HandBrake . Ovaj alat je besplatan i open-source multi - navojem transkodiranja app . Ona podržava gotovo bilo koji video , uključujući WMV formatu i ima Mac verzija i Windows verzija .

Cons :

1 HandBrake je previše profesionalno za rukovanje za većinu ljudi ;
2. . To ne podržava MOV kao izlazni format .

Treći : postoje mnoge softver treće strane koji podržava pretvaranje MKV u AVI . Samo sam testirati jedan od njih . To je profesionalna još jednostavan za korištenje i usluga je dobra . I tu je korak po korak vodič o tome kako koristiti ovaj alat .

Cons :

1 . Većina od njih nisu besplatni .

Četvrta jedan : Online - Converter . Ova vrsta konvertera radi odličan posao na konverziju datoteke .

Cons :

1 . Kao i većina online pretvarači , besplatna verzija ovog alata samo vam omogućuje pretvoriti video manji od 100MB . To je premala za video konverziju ;
2.Your MKV video treba uploadati na internet da se pretvaraju . To znači da je rizik od pravite informacija curenja je moguće .

12 godina
neaktivan
offline
Re: MKV to AVI converter

To nisi ti pisao nego si samo koristio prevoditelj

15 godina
offline
MKV to AVI converter

za kupiti imati razni dvd plejeri, dig tv uređaji koji danas podržavaju mkv fajlovi

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
MKV to AVI converter

Pozdrav,

 

skinuo sam si seriju House of Cards i trebam konvertirati sve epizode iz MKV u AVI.

 

Probao sam s programom koji je naveden gore (format-factory), no jako dugo traje proces konvertiranja. Jedna epizoda ima 2,3gb, a on meni odradi 5% za 20 minuta.

 

Ugl, problem je u tome što kad ubacim na tv piše da nepodržan video i nema zvuka.

 

Da li ima netko ideju kako to brže konvertirati ili nešto? 

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.1.2015 17:38 (NoOne1).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: MKV to AVI converter
NoOne1 kaže...

..

 

Da li ima netko ideju kako to brže konvertirati ili nešto? 

 ..

- otvaraš post koji je iz 2010te.. danas je 15ta, stvari se mijenjaju.

- sam naslov je u biti pogrešan, to su kontajneri, ne formati. Format se konvertira, kontainer kao AVI ne znači (skoro) ništa. Codec može biti npr avc-h.264 divx i sl. dok extenzija može biti uz avi ili mkv mpeg4, divx ... peroperić ako baš želimo.

- konverteri danas rade npr kroz GPU, jako brzo. Frimaker je ok, mediacoder ako želiš više opcija, uz samu VGA kroz driver itd.

- u slučaju da ne konvertiraš, tad je skoro trenutno tj copy iz kontainera u kontainer.. (ali vjerojatno to nije stvarni cilj, vjerojatno imaš neki uređaj koji ne podržava 'nešto' ... i tad moraš promijeniti codec/kompresiju).

 

banalni primjer, možeš renejmati mkv u avi, player se neće zbuniti jer on iz headera uzme podatke i playa ako podržava.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.1.2015 16:55 (ihush).
13 godina
offline
MKV to AVI converter

@ihush, pitanje za tebe. Kada pustim neki MKV film na TV-u film se normalno pokrene, ali mi dođe poruka da zvuk nije moguće reproducirati. Ako bih ja preimenovao .mkv u .avi, da li bi mi onda zvuk normalno radio odnosno da li bi moj TV mogao reproducirati taj zvuk? Televizor podržava datoteke s .avi nastavkom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.1.2015 17:10 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
MKV to AVI converter

To je i kod mene problem, puštam seriju s usb sticka na tv. 

 

Budem probao onda ovo što si napisao.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.1.2015 17:41 (NoOne1).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: MKV to AVI converter

pročitaj (ili google wiki, jer ja nisam čitljiv pisac) post iznad.

-to bi radilo, da ti i sad radi, jer su podaci za codec u headeru. Dakle, neki format kojeg TV ne podržava, npr AC3, mp2-a.. nešto.

-na PCju vidi podatke, jedne snimke koja ti normalno radi i jedne koja ima problem. (npr WMP-clasic ima file info, VLC..). Tad znaš u što konvertirati ili kod traženja skidaš već odgovarajući video ili kod capturea s takvim postavkama.. Ako ne podžava neki format, (svejedno audio-video) tad moraš konvertirati.

-TV ima teh.pdatke (piše koji A/V formati su podržani), možda i noviji soft-firmware nešto popravi.. ali .. konkretnije je ovo s PCjem.

 

vidi što je MKV..

vjerojatno TV ne podržava mka (matroska audio..) istina, glupo ako podržava mkv. Probaj  kratke klipove (npr video koji je u win7, priroda..) konvertirati Fremakerom u razne formate i probaš na TVu.

- mkv je jako zgodan format (tj standard za sve).

- avi ima problem što zapravo ne govri ništa može biti bilo što.

- 99% da svki player može playati npr divx/xvid.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.1.2015 17:52 (ihush).
15 godina
offline
MKV to AVI converter

Na kraju sam ipak problem uspio najjednostavnije riješiti pomoću Freemake Video Converter-a. 

 

Odradio mi je 40gb za 15-tak sati i serija uredno radi na TV-u.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.1.2015 23:40 (NoOne1).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: MKV to AVI converter
NoOne1 kaže...

Na kraju sam ipak problem uspio najjednostavnije riješiti pomoću Freemake Video Converter-a. 

 

Odradio mi je 40gb za 15-tak sati i serija uredno radi na TV-u.

-važnije, jesi li pogledao podatke 'ispod haube' u video fileu, tad ćeš razumjeti 'zašto'.. i možda skratiti/eliminirati buduća konvertiranja.

-ne mogu ovako procijeniti.. ali to izgleda sporo, s odgovarajućom VGA+driveri može biti nekoliko puta brže, da imaš 'gaming zvjer' praktički vrijeme kopiranja recimo jedan sat. Po ovome, je vjerojanto sam CPU odradio job, enivej, provjeri dali je uključena VGA-GPU akceleracija (inače FM to uključi automatski).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice