Xiaomi Mi 9

poruka: 1.022
|
čitano: 232.370
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
gnomisa kaže...
thebatman kaže...

Zamjenio sam mi9t pro s mi9 obicnim i baterija je ajme. CCA 4H SOT-A sa svim popaljenim, bas se osjeti downgrade.

 Ne kužim zakaj si mijenjao....

 Ne kužim ni ja, isprva sam mislio da je mijenjao MI 9T pa onda ima smisla jer je MI9 jači/brži. Tek onda sam skužio da je imao Pro verziju.

 

 

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Ziga kaže...
gnomisa kaže...
thebatman kaže...

Zamjenio sam mi9t pro s mi9 obicnim i baterija je ajme. CCA 4H SOT-A sa svim popaljenim, bas se osjeti downgrade.

 Ne kužim zakaj si mijenjao....

 Ne kužim ni ja, isprva sam mislio da je mijenjao MI 9T pa onda ima smisla jer je MI9 jači/brži. Tek onda sam skužio da je imao Pro verziju.

 

 

 Autofocus na uw kameri, nema iskocne kamere, lakši, lova u džepu. 

 

 

EDIT:

 

skinio miui 12 beta, probam sutra.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 20:19 (thebatman).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
thebatman kaže...
Ziga kaže...
gnomisa kaže...
thebatman kaže...

Zamjenio sam mi9t pro s mi9 obicnim i baterija je ajme. CCA 4H SOT-A sa svim popaljenim, bas se osjeti downgrade.

 Ne kužim zakaj si mijenjao....

 Ne kužim ni ja, isprva sam mislio da je mijenjao MI 9T pa onda ima smisla jer je MI9 jači/brži. Tek onda sam skužio da je imao Pro verziju.

 

 

 Autofocus na uw kameri, nema iskocne kamere, lakši, lova u džepu. 

 

 

 Ajde dobro :-)

10 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Probao sam betu miui 12, sviđa mi se jako.

 

- AOD ima hrpu mogucnosti i animirani su, jako fino izgleda

- Imaju nekakvi superwallpaperi koji se sa lockscreena zumiraju u landscape, glađi wallpaper nisam vidio

- Sve animacije su promjenjene i puno su fluidnije nego do sada

- Napokon android 10 geste, dakle dobije se crtica u dnu ekrana i s njom se rade geste kao i do sada, ali se moze i kretati po njoj iz aplikacije u aplikaciju

- sve je nekako fluidnije svaki izbornik

- zakleo bi se da otisak prsta radi bolje nego ikad

- koliko vidim kamera app je isti kao i prije

 

Vratio sam se odmah na eu rom jer je ovo kineska beta verzija bez google servisa (da sam to htio uzeo bi p40 (šala mala), ali nadam se skorom eu romu baziranom na miui12)

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
thebatman kaže...

Probao sam betu miui 12, sviđa mi se jako.

 

- 1. AOD ima hrpu mogucnosti i animirani su, jako fino izgleda

- 2.  Imaju nekakvi superwallpaperi koji se sa lockscreena zumiraju u landscape, glađi wallpaper nisam vidio

- 3. Sve animacije su promjenjene i puno su fluidnije nego do sada

- 4. Napokon android 10 geste, dakle dobije se crtica u dnu ekrana i s njom se rade geste kao i do sada, ali se moze i kretati po njoj iz aplikacije u aplikaciju

- 5. sve je nekako fluidnije svaki izbornik

- 6. zakleo bi se da otisak prsta radi bolje nego ikad

- 7. koliko vidim kamera app je isti kao i prije

 

Vratio sam se odmah na eu rom jer je ovo kineska beta verzija bez google servisa (da sam to htio uzeo bi p40 (šala mala), ali nadam se skorom eu romu baziranom na miui12)

 1. Ne koristim ga jer jede bateriju i nije mi obavezan ali dobra vijest za one koji koriste

 2. Nebitno, što manje pokretnih sranjan a ekranu to bolje

 3. Ja sam ionako sve animacije ubio jer želim najbrži mob ali dobro je da su ih optimizirali

 4. konačno

 5. super vijest

 6. wow! I ovako je super brz....thumbs up

 7. Očekivano....nikad na zelenu granu s tim....sramota da s takvim senzorima nikak da slože camera app koji bi ih pratio kako treba nego ekipa kemija sa gcam...Iako po danu su većinom ok slike na automatici

 

Ak se huawei vrati na google s ovim novim cijenama šaomija najebo je šaomi.....jer bolje su kamere....

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9

Stock kamera ap mi daje dobre slike danju. Nocu koristim zadnji gcam i bolje su fotke. Selfie bas i ne radim al sam skuzio da gcam daje puno detaljnije fotke prednjom kamerom...ali kao da aplicira crvenu tintu preko face. Nigdje u postavkama gcam appa ne vidim vrijednosti za prednju kameru...jel neko to rijesio?

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Mi 9

Di ima mi 9 pro za kupit kod nas? Tražim po dućanima, niš nisam našao, a bome ni na njuškalu nema

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
kbenzema kaže...

Di ima mi 9 pro za kupit kod nas? Tražim po dućanima, niš nisam našao, a bome ni na njuškalu nema

 Nema u nas njega.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9

Koje su razlike, običan i pro?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Baterija, CPU. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
thebatman kaže...

Baterija, CPU. 

 Nisam uopće znao da ovo postoji! Zato sam i odustao od Mi 9 i čekao Mi 10.

 

Ima kakva usporedba trajanja baterije između Mi 9 i Pro? Ono, samo na papiru, ili stvarno dulje traje?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
CyberDemonVZ kaže...
thebatman kaže...

Baterija, CPU. 

 Nisam uopće znao da ovo postoji! Zato sam i odustao od Mi 9 i čekao Mi 10.

 

Ima kakva usporedba trajanja baterije između Mi 9 i Pro? Ono, samo na papiru, ili stvarno dulje traje?

Ima i 5G verzija.

 

Mi 9 Pro 5G
UFS 3.0
5G
SD 855+
4000 mAh baterija (20% veća nego na Mi 9)
45W punjenje, 30W bežično punjenje

16 godina
offline
Xiaomi Mi 9

 Imam MI9 koji je star cca 9mj, kupljen kod nas u dućanu. Muči me to što baterija užasno kratko traje.
Instalirao sam dvije aplikacije za provjeru i punio sam mobitel od 1% do 100%

 

Po ovome meni fali čitavih ~800mAh kapaciteta.

Da li ove aplikacije krivo pokazuju ili je baterija oslabila?

prolazi li to kroz jamstvo?

 

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Ziga kaže...

 Imam MI9 koji je star cca 9mj, kupljen kod nas u dućanu. Muči me to što baterija užasno kratko traje.
Instalirao sam dvije aplikacije za provjeru i punio sam mobitel od 1% do 100%

 

Po ovome meni fali čitavih ~800mAh kapaciteta.

Da li ove aplikacije krivo pokazuju ili je baterija oslabila?

prolazi li to kroz jamstvo?

 

 

 Instalirao sam pro verziju pa ti javim. Battery health mi još ne javlja. Ali izduram dan ak ne prčkam puno (ne igram igrice na mobu). Baterija na Mi9 je relativno slaba za jedan xiaomi ali i dalje bolja od tadašnje konkurencije tipa S9, S10 itd...Ali to je jedina mana ovog telefona.

Ono kaj možeš probat da ti baterija duže traje. Isključi animacije u devs postavkama. Odaberi crnu temu s crnom pozadinom. Nemoj koristit always on. Pogasi sve appove u backgroundu koje nisu nužne.

 

Edit: evo i moje situacije s batkom...ispada da i meni fali 500mAh...ali dok mi mob gura dan ne brine me. Uostalom, sa 18W punjnjem ga brlo brzo dignem na 60%...

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 9:08 (gnomisa).
10 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Meni je baterija na Mi9 bila odlicna za tako mali kapacitet, u dva dana bi imao SOT cca 5-6 sati bez problema.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Meni nije puno izgubio nakon 4 mjeseca

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
mariolla79 kaže...

Meni nije puno izgubio nakon 4 mjeseca

 Ovisi koliko si ga gazio a bome moj ima već 11mj kod mene....

11 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Gazim ja njega nekad ide nakon dan i pol a nekad svaki dan na punjac ak igram nekaj

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Zar Li-Poly nebi smjela gubiti kapacitet?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Stigao MIUI 12 stable

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9

Ekipa,

 

Molim nekoga pomoć oko tipkovnice na mi 9 lite. Cura mi je uzela ovaj Xiaomi i želi onu klasičnu 3x4 tipkovnica koja je bila na onim starim mobitelima disdi npr za dobiti slovo "i" se stisne tipka "4" tri puta. Na svakom mobitelu do sad sam našao za ponuditi u postavkama tipkovnice međutim na ovom xiaomiu nemogu nikako 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 9

gdje u Zg zamijeniti bateriju na MI9 u jamstvu (kupljen u HR) a da nije techdoctor? (ni MMM jer ne servisiraju Xiaomi, niti bijelić jer je u Osijeku)

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2020 12:55 (Ziga).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
D0oOMInIK kaže...

Ekipa,

 

Molim nekoga pomoć oko tipkovnice na mi 9 lite. Cura mi je uzela ovaj Xiaomi i želi onu klasičnu 3x4 tipkovnica koja je bila na onim starim mobitelima disdi npr za dobiti slovo "i" se stisne tipka "4" tri puta. Na svakom mobitelu do sad sam našao za ponuditi u postavkama tipkovnice međutim na ovom xiaomiu nemogu nikako 

 https://play.google.com/store/apps/details?id=ssw.android.keyboardold

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9

Stigao mi MIUI 12. Kopija iphonea. Bezveze. I sad još ne mogu više ubit te debilne animacije, ni u devs postavkama kad se stave na off nema efekta više. Srećom onaj novi notification iphone like njesra centar se može isključiti i vratit na stari. I one dinamičke pozadine. Pa ko to koristi jbte led em je debilno em troši batku.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 19:47 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
gnomisa kaže...

Stigao mi MIUI 12. Kopija iphonea. Bezveze. I sad još ne mobu više ubit te debilen animacije, ni u devs postavkama kad se stave na off nema efekta više. Srećom onaj novi notification iphone like njesra centar se može isključiti i vratit na stari. I one dinamičke pozadine. Pa ko to koristi jbte led em je debilno em troši batku.

 

takvih "čistunaca" kak smo mi je jako malo.. vecina je woooow, jebeno, niceee, brutalno..

 

meni je shit al ja sam endem .. čim više kiča, fičrsa.. to danas prodaje .. na našu zalost

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
GrimReaperKC kaže...
gnomisa kaže...

Stigao mi MIUI 12. Kopija iphonea. Bezveze. I sad još ne mobu više ubit te debilen animacije, ni u devs postavkama kad se stave na off nema efekta više. Srećom onaj novi notification iphone like njesra centar se može isključiti i vratit na stari. I one dinamičke pozadine. Pa ko to koristi jbte led em je debilno em troši batku.

 

takvih "čistunaca" kak smo mi je jako malo.. vecina je woooow, jebeno, niceee, brutalno..

 

meni je shit al ja sam endem .. čim više kiča, fičrsa.. to danas prodaje .. na našu zalost

 Pa da, masovan ukus. Kao slušanje Magazina doma. Ja bi to sebi puštao za kaznu.

8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Baš mi je cool MIUI 12.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 9

meni baterija primjetno duže drži.. ocito jos jedan korak naprijed u optimizaciji. usteda se odnosi na period kad ne diram mobitel..npr preko noci padne skoro nista, prije je znalo 5-10% "iscurit"

Moj PC  
3 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 15:51 (steedvd).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9

I evo jednog odvratnog buga na MIUI 12. Bar na mom Mi9. Čim završim poziv ekran se naglo jako zatamni i takav je dok ne prčkam po svjetlini. Nikakav auto brightness nemam upaljen.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice