Windows 11 Insider preview, beta, developer

poruka: 1.048
|
čitano: 383.925
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
15 godina
offline
Re: Windows 11
@Envy: Postavljanje Task Managera na kontekstni izbornik uz pomoć WT portable programa nije third party rješenje, već samo pojednostavljenje nečega za što bi inače morao kopati po registry bazi…nakon toga program možeš i izbrisati…
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2021 12:24 (BlackMoon).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...
Koga nervira po novom, traženje Task Managera, može ga preko portable programa Winaero Tweaker smjestiti u kontekstni izbornik. Dakle desni klik miša na desktopu-show more options-task manager.

 Desni klik na Windows ikonu na taskbaru, a može i pin šortkata na taskbar.

Ima načina, no to je sve bezveze mijenjano, ne kužim šta im je toliko  smetalo u opcijama desnog klika na taskbar pa da su to išli mijenjati.

On the Internet you can be anything you want. It's strange that so many people choose to be stupid.
15 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...


Malo iskustava opet iz .132 verzije. Desni klik na ekran pa Show More Option ili njegova kratica Shift + F10 kod mene ne radi.

 Kod mene to uredno radi. No, ništa čudno da nekim korisnicima nešto radi a drugima ne.

I ja sam imao nekih problema s prijašnjim buildovima koje, koliko sam vidio kolege s foruma tu nisu imali ili barem nisu pisali o tome.

On the Internet you can be anything you want. It's strange that so many people choose to be stupid.
4 godine
offline
Windows 11

Evo, uspio sam instaliranti Windows 11 Verzija Dev (međuverzija OS-a 21996.1), sve radi odlično.

 

Jedino me smeta kak da smanjim ikone na programskoj traci? U postavkama za programsku traku nikak ne mogu pronaći tu opciju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2021 14:08 (JayCutler).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
JayCutler kaže...

međuverzija OS-a 21996.1

Nadogradi to na najnoviju verziju preko Windows updatea.

 

https://windowsloop.com/how-to-change-taskbar-height-icons-size-in-windows-11/

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
16 godina
online
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...

Postoji hrpa računala na kojima će Win 11 raditi brže nego što sada radi Win 10, iako neće zadovoljavati potrebne zahtjeve za službenu podršku,

zato ćemo kao i svaki put do sada naći način da ti sve fino zaobiđemo i svejedno instaliramo Win 11 i na te mašine.

 Nekako, iz iskustva (a i prema preliminarnim testovima), sumnjam da će to biti slučaj. Win 11 bi jedino trebalo da bude brži od 10-ke (i to mnogo) na nadolazećim Intelovim procesorima sa big-little arhitekturom, jer 10-ka prosto nije svesna takvih stvari. No verovatno neće biti ni bitno sporiji.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Re: Windows 11
JayCutler kaže...

Evo, uspio sam instaliranti Windows 11 Verzija Dev (međuverzija OS-a 21996.1), sve radi odlično.

 

Jedino me smeta kak da smanjim ikone na programskoj traci? U postavkama za programsku traku nikak ne mogu pronaći tu opciju.

 Zato što ni nema te opcije više. postoji registry tweak, no nisam siguran da li više radi a ne da mi se sad ponovo čačkati oko toga.

Ja sam se jednostavno navikao već na veličinu ikona na taskbaru, s time da mi je isti na autohide pa ih vidim samo kad trebam nešto s taskbara.

 

Uglavnom evo link  na post  od kolege Saky22  koji je postavio upute za registry tweak:

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-11/283204.aspx?page=7&jumpto=6380764&sort=asc&view=flat

 

 

 

On the Internet you can be anything you want. It's strange that so many people choose to be stupid.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2021 18:51 (fromcelltohell).
15 godina
offline
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...
@Envy: Postavljanje Task Managera na kontekstni izbornik uz pomoć WT portable programa nije third party rješenje, već samo pojednostavljenje nečega za što bi inače morao kopati po registry bazi…nakon toga program možeš i izbrisati…

Vjeruj da je stvar smiješna kada ju jednom probaš. I Sve ikone su mi na centru.Desni kli na Win okonu i tovaraju ti se vrata u raj!

Vujeru mi - tako je jednostavno 

Valentin17 kaže...
JayCutler kaže...

međuverzija OS-a 21996.1

* * *

Nema on što tražiti ako nema verziju 22000.nešto....  [Nek malo prati temu za sada je nema puno].

Inače "Kasno Marko na Kosovo stiže".

16 godina
offline
Windows 11

Da li se moze kako doci do opcije Toolbars (slika)?

 Trebalo bi mi za ovaj program NetSpeedMonitor

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 11

Mladen,

 

Za Win 10 nije bila nužna čista instalacija, a ni poželjna ako si htio prenijeti stari ključ.

 

Tada sam imao staru kantu 12 god. sa Win7/32 i vjerojatno se nije ni mogao gore staviti win10/64. E sada imam kištru staru 1 god, cjena dijelova preko 10.000kn i ne znam da li postoji kakav softver koji bi sve te moje komponenete provjerio da li odgovaraju za Win11. Vidim da piše za Intel procecesore osme generacije da neće imat problema, a što je sa AMD Ryzen 7 3700X? Matična ploča MSI B450 Tomahawk Max, AM4.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2021 20:01 (Cobra33).
16 godina
offline
Re: Windows 11

Zasad su potvrdjeni Ryzen-i od 2 generacije na dalje.
Znaci taj 3700 ce radit.

 

Za detaljnu provjeru mozes skinut i pokrenut program WhyNotWin11 (download)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2021 22:17 (djigibao).
4 godine
offline
Windows 11

Eto nadograđeno na verziju 22000.132, ikone smanjene u programskoj traci. Sve dela kak treba. Još samo pitanje za kraj: Pošto je to dev verzija, da li će nadogradnje ići do full verzije? Negdje sam pročitao da se mora biti korisnik Windows Insider Programa da bi nadogradnja iz dev išla do full.

Eto, ne znam, pa pitam.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
JayCutler kaže...

Ja mislim da se moraš registrirati i prijaviti u insider program da bi mogao primati nadogradnje.

ps. caka se dev. kanalom je ta da ako želiš prestati primati nadogradnje, moraš raditi čistu instalaciju, nema opcije da izađeš iz insider programa i ostaneš na finalnoj verziji Win 11,

ta opcija postoji ako si na beta kanalu, sada je pitanje da li ti sa dev. verzijom možeš na beta kanal.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
13 godina
offline
Re: Windows 11
Desilo mi se to da sam stavio win 11 preko insider preview-a i odigrao par igara u vr-u isti dan ali nije to radilo baš dobro pa ostavio se vratiti na 10 nakon godišnjeg. Doletim danas i nema recovery-ja jer je win izbrisao windows.old nakon 10 dana. Sreća u nesreći je da mogu s ove verzije sve pospremit prije friške instalacije. Ms pizdarije.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2021 20:56 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Da li je toliki problem bio napraviti system image od windowsa10 i sad ga samo vratiti natrag? Šta se zajebavate s tim bulalaštinama zvanim win.old?
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...
Koga nervira po novom, traženje Task Managera, može ga preko portable programa Winaero Tweaker smjestiti u kontekstni izbornik. Dakle desni klik miša na desktopu-show more options-task manager.

Ctrl + Shift + ESC.

15 godina
offline
Re: Windows 11
Nuclear_Phoenix kaže...
BlackMoon kaže...
Koga nervira po novom, traženje Task Managera, može ga preko portable programa Winaero Tweaker smjestiti u kontekstni izbornik. Dakle desni klik miša na desktopu-show more options-task manager.

Ctrl + Shift + ESC.

 Znači, od početka ove trakavice kukanja zbog task managera (a poprilično se oteglo) sve čekam kad će konačno neko ovako efektno završiti štoriju. Čekam i smješkam se.

 

Bravo, maestro!

morrisoN
16 godina
online
Windows 11

Hahaha, ja sam, kad sam video pritužbe, pomislio da taj shortcut više ne radi i da se zato ljudi žale! 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Ivan(4) kaže...

Hahaha, ja sam, kad sam video pritužbe, pomislio da taj shortcut više ne radi i da se zato ljudi žale! 

Svi shorcutovi rade samo malo je nezgodno dok sa jednom rukom držiš miš a u drugoj šolju sa toplom kaovm. 

13 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...

Svi shorcutovi rade samo malo je nezgodno dok sa jednom rukom držiš miš a u drugoj šolju sa toplom kaovm. 

Ah, kako ne možeš s jednom rukom stisnuti tri tipke istovremeno.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
Envy kaže...

Svi shorcutovi rade samo malo je nezgodno dok sa jednom rukom držiš miš a u drugoj šolju sa toplom kaovm. 

Ah, kako ne možeš s jednom rukom stisnuti tri tipke istovremeno.

Ne mogu pošto sam dešnjak pa mi je u desnoj ruci miš, Dakle sa tom rukom ne mogu stisnuti ove tri tipke, a kavu ostavljam samo kad tebi trebam odgovoriti  

15 godina
offline
Re: Windows 11
JayCutler kaže...

Eto nadograđeno na verziju 22000.132, ikone smanjene u programskoj traci. Sve dela kak treba. Još samo pitanje za kraj: Pošto je to dev verzija, da li će nadogradnje ići do full verzije? Negdje sam pročitao da se mora biti korisnik Windows Insider Programa da bi nadogradnja iz dev išla do full.

Eto, ne znam, pa pitam.

Izgleda da će (a tjedni i mjeseci lete) 22000 biti posljednji Build prve finalne verzije W11 a ovo .132 će se samo mijenjati. Negdje pročitah.

Inače imaš jedan reg ključ od 0-1-2 zamijenjanje ikona na Taskbaru. Default je 1 dakle srednje.

 

BlackMoon kaže...
Da li je toliki problem bio napraviti system image od windowsa10 i sad ga samo vratiti natrag? Šta se zajebavate s tim bulalaštinama zvanim win.old?

Nem Win.OLD već duće vremena (preko godinu dana u Insider verziji 10-tke). I da, ja osobno nikada ne bi pravio System image ako se to već zgotovi od u prijašnji win.old.

8 godina
offline
Re: Windows 11
A onda ako želiš "nativno" onda pinnaj shortcut na taskmgr.exe na taskbar. Ili win+x (to mozes stisnuti dok drzis kafu ako imas drugacke prste) pa klikni task manager (nisam za kompom da provjerim jel ta opcija i dalje tamo)

Koju nauku ste napravili...
15 godina
offline
Re: Windows 11
Nuclear_Phoenix kaže...
A onda ako želiš "nativno" onda pinnaj shortcut na taskmgr.exe na taskbar. Ili win+x (to mozes stisnuti dok drzis kafu ako imas drugacke prste) pa klikni task manager (nisam za kompom da provjerim jel ta opcija i dalje tamo)

Koju nauku ste napravili...

Da opcija Ctrl+Shift+Esc je i dalje aktivna (kao i sve ostale, barem koje ja koristim). Ali nemam duge prste pa dok držim (drugu po redu kavu) sa lijevom rukom, nema teretske šanske da desnom stisem gornju kombinaciju....

Uppps.. ima, ne treba desni Ctrl+Shift pritiskati, nego može i ovaj lijevi.

Ali ajde da ovu priču zavrimo, najlakše je je doslovce vam treba smao pet pokušaja da kliknete desni klik na Win ikonu jer tu ne samo da ima Task Mangager, nego mnogo drugoga kao npr: Power Options, Device Manager, Event Viewer... itd itd...

* * *

A sada o pravim stvarima. Cetrirao sam Ikone na centar i uopšte nije se teško naviknuti.. čak mi je i bolje jer mi je 1. monitor sa desne strane (možda nema logike ali tako je) a drugi Extended sa desne sa kojim dijelim Ekran kada predajem Mreže... tako da ja Lično ne vidim problem što su ikone (aktivne i one pinovane) na centru. Šteta što se nisamo odmah navikao jer sam morao dodati još nekih blentavih ikona kao što je Calculator kako bi sneak peak ne bi otišao u desni ekran na kojem se ništa ne smije vidjeti kada dijelim ekran preko Zoom-a.

14 godina
offline
Windows 11

Danas su pustili prvi ISO Windowsa 11 Insider. Konačno da se može brže instalirati bez čekanja da se Win 10 nadogradi.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Windows 11

Verzija .160 je stigla kao Update i Update se instalira onoliko koliko se brzo podignu Windowsi iz Paljenja na dugme do desktopa. Izgleda da sva kuknjava oko Updatea 10-tke je korisnicima urodila plodom.

Ostale su mi centrirane ikone i mogu reći da se vrlo lako navići na to, treba probati ono što su developeri zamislili i to je to. Jednako kao i na desni klik na Win ikonu gdje se otvara Task Manager i ostale ludosti. 5 puta probate i već 6. ste naviknuti. Za sada toliko, tj. jedan mali brzinski post.

Ostale APP se izgleda same Updataju, konkretno GOG Galaxy, Origin i sl. Ostalo nisam puno čačkao jer mi se nešto ne da trenutno.

Moj PC  
1 1 hvala 1
10 godina
offline
Windows 11

Jel proradio classic shell na w11 ?

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Lewis kaže...

Jel proradio classic shell na w11 ?

Ne znam na što misliš. Win+R pa CMD radi. Isto tako desni klik na Win ikonu Windows Terminal - radi.

Evo ja i iz CMD-a i iz Windows Terminala pokrenuo Linux (KALI). Linux leti!

2 godine
protjeran
offline
Re: Windows 11
Lewis kaže...

Jel proradio classic shell na w11 ?

 Misliš na ovaj programčić?

Classic Shell - Start menu and other Windows enhancements

On nije u razvoju još od 2017 godine.

12 godina
offline
Re: Windows 11
VonMackensen kaže...
Lewis kaže...

Jel proradio classic shell na w11 ?

 Misliš na ovaj programčić?

Classic Shell - Start menu and other Windows enhancements

On nije u razvoju još od 2017 godine.

Ima open shell od istog developera, ali ni on ne šljaka.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice