Windows 11 Insider preview, beta, developer

poruka: 1.048
|
čitano: 384.240
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
4 godine
offline
Re: Windows 11

Kod pokretanja računala vidim logo Windowsa, iako mi se prije kod pokretanja računala pokazivao logo od matične, ali sam tu opciju isključio u BIOS-u.

 

A evo screenshot od WhyNotWin11:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2021 15:19 (JayCutler).
15 godina
offline
Re: Windows 11

-moraš pormijeniti sve, npr clean install, tj disk-particije su ti u legacy-mbr modu, dok uefi unutar standarda koji uključuje safeboot traži i odgovarajuću sec.boot particiju (fat32) tj tek tad imaš sec.boot, ne nakon što samo omogućiš u biosu tj treba razlikovati info-podatke da računalo podržava nešto, da je opcija uključena-isključena ili mod rada diska koji kreće od prve inicijalizacije-kreiranja particija.

-može se i konvertirati.. no to nije za početnike, kissovski to obavi install ako je bios odgovarajuće podešen, ako je boot-install medij bootan u odgovarajućem (uefi) modu i tako pripremljen disk-particije..

+ najkonkretnije za boot koristiti f-tipke tj cms-quickbootmeni jer tad je konkretno jasno u kojem je modu bootan medij a o tome ovisi sve ostalo, tj dok nije bilo uefija nije bilo zapetljano, sad kad je tu uefi imamo tri stvari koje moraju biti jednako-sukladno podešene-napravljene, bios+medij/ionstal(boot) i disk tj ili je tvodnički-raw-neformatiran pa je to prva inicijalizacija ili ga treba obrisati i postaviti u željeni mod gpt-mbr tj za uefi-secboot u uefi-gpt mod koji još uključuje i ahci itd kao default za uefi postavke a ovisno o biosu kako je to izvedeno (lančano-povezano) ponekad treba u dva puta ući u bios, podesiti dave&exit.. da bi imali drugu opciju omogućenu.. tj nema pravila za različita računala tj generacije, starijed s defaultnim postavkama za klasični mbr, novije za uefi i bezbroj kombinacija.

 

-diskpart/clean.. i disk je čist, naravno odu i podatci-sve. Tad ideš dalje... i tako instaliran sys će biti kompatibilan, sve različito od tog nije kompatibilno, neovisno o tome jel nešto podržano-moguće tj nije dovoljno da je samo moguće nego treba biti uključeno-podešeno kao particija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: Windows 11

ihush, znači, u biti moram napraviti opet clean instalaciju, znači, sve od početka, i izabrati FAT32!?! Malo si me smotao s tim objašnjenjima, no pokušat ću se snaći.

15 godina
offline
Re: Windows 11
JayCutler kaže...

ihush, znači, u biti moram napraviti opet clean instalaciju, znači, sve od početka, i izabrati FAT32!?! Malo si me smotao s tim objašnjenjima, no pokušat ću se snaći.

 -stvari su zapravo jednostavne .. tj ako sad kad 'znaš' ponovo pogledaš što ti kaže info-kompatibilnost tad ti je jasno što trebaš napraviti .. da, clean, od nule, s odgovarajućim postavkama i bootmedijem u odgovarajućem uefi modu. Ako bootaš u legacy modu opet ćeš završiti s istim rezultatom itd.

 

 

EDIT + disklejmer!! *** :)

-tema bi trebala biti za 'napredne', insidere, .. može i za one koji uče-isprobavaju, no normalnim korisnicima, za normalan rad je namjenjena normalna winver, ne ova dev-insider-beta .. a to tad uključuje i ta potrebna znanja kao minimum, tj tad znaš sve to. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2021 16:49 (ihush).
13 godina
offline
Re: Windows 11
JayCutler kaže...

ihush, znači, u biti moram napraviti opet clean instalaciju

Svakako moraš instalirati sve ispočetka kako je ihush  rekao.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
16 godina
offline
Windows 11

Sećam se da sam davno nekim alatom "na živo" prebacio disk iz MBR u GPT bez gubitka podataka, ali sad ne bih mogao napamet reći kojim.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Ivan(4) kaže...

Sećam se da sam davno nekim alatom "na živo" prebacio disk iz MBR u GPT bez gubitka podataka, ali sad ne bih mogao napamet reći kojim.

 -to nije problem, klik-next.. jer ms to želi pa olakša (bez gubitka), dok oteža obrnuto, no tad drugi alati pomognu (partmanageri..).

-no imaš i dalje problem npr nema fat32-secboot particiju.. koju naravno možeš napraviti, istim alatima itd.. jer sve se može kad znaš, dok juzeri koji ne znaju tad to ne mogu ili imaju višestruko veće šanse pormašiti, pogriješiti itd. (izgubiti sve, ne samo podatke nego funkcionalno računalo i ostanu zaglavljeni u limbu.. tako se uči, na teži način) :)

 

-na čistom disku installer-rutina obavi sve.. klik-next i juzer ima win11 koji radi (jednako kao i w10 ili bilo koji drugi os).. tako da vremenski nema razloga + dodatni soft koji tad juzer treba imati tj bootmedije s odgovarajućim alatima ili sve kuckati u cmd-u.. itd.

.. u slučaju da ima prazan-slobodan disk, sve je gotovo za manje vremena nego što mu treba da bilo što drugo započne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2021 23:38 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows 11
JayCutler kaže...

ihush, znači, u biti moram napraviti opet clean instalaciju, znači, sve od početka, i izabrati FAT32!?! Malo si me smotao s tim objašnjenjima, no pokušat ću se snaći.

Slušaj, i ihush i Valentin su vrhunski informatičari... ali zah*i to SVE. Idi na ovaj moj lakši način opisan u prve 2-3 stranice.

Skini sebi ISO zadnje 10.tke .120 Build. Skini Windows 10 iz 2018 ili koje već. Mountaj oba u Windowsima (desni klik na .ISO pa na Mount) i onaj .dll fajl iz 10-tke zamjeni gdje ide u 11.
(Sačuvaj taj fajl od 100 KB) negdje, I fino Izbrišeš 10-tku. i takva Mountana 11-tka iz DESKTOPA znači pokreni setup.exe i "premostio" sve nepremostive zašite. A Windowsi će ti biti Origigi 11. Sve smo to fino rekli u prvih 5 stranica teksta.

Ovo je toliko jednostavno da ti ne mogu opisati. AKO ti se svidi 11 (a nema razloga da ti se ne svidi), obriši Staru Windows Instalaciju.

Govorim ti ovo da uradiš sada jer jer je ovo još uvijek prvi Build 22000 a na jesen kada krene pravo čišćenje 11-tke i izbacivanje svog smeća koje ima 10-tka koja nešto vuče još od XP-a onda se igraj kako da to namjestiš na ploči.

I naravno moraš biti u Insider programu. Valjda! Imamo DEV verziju (bivši Fast Ring) imamo Beta (slow Ring) i još nije izašla pred verzija zaboravio sam kako se zove.

15 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...
..


Skini sebi ISO zadnje 10.tke .120 Build. Skini Windows 10 iz 2018 ili koje već. Mountaj oba u Windowsima (desni klik na .ISO pa na Mount) i onaj .dll fajl iz 10-tke zamjeni gdje ide u 11.
(Sačuvaj taj fajl od 100 KB) negdje, I fino Izbrišeš 10-tku. i takva Mountana 11-tka iz DESKTOPA znači pokreni setup.exe i "premostio" sve nepremostive zašite. A Windowsi će ti biti Origigi 11. Sve smo to fino rekli u prvih 5 stranica teksta.
..

- ako je pročitao.. :)

+ izgleda da želi imati 'pravu' (po requirementsima) instalaciju, a tad ne ide iz win s mountanjem, nego boot-medij .. clean. (jer tip bootmoda diska, particije-sec, ne može naknadno mijenjati, win ne dozvoljava..).

-tad mu je jedini 'pravi' način, clean disk .. od nule, nakon što napravi medij, podesi bios i obriše sve .. (kao i spasi podatke itd. dok je zgodno imati disk-viška za takve stvari).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
 
4 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Windows 11

Envy, hvala, i primam se posla. Javim kaj je bilo.

4 godine
offline
Windows 11

Evo probaj s ovim ak ti nikak ne ide - WinPass11

WinPass11 is a tool for installing Windows 11 on unsupported hardware in a one click installer. Easily run a single executable and have access to Windows 11 through the dev channel without having to worry about unsupported hardware.

Ja nisam probao jer imam ok comp

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
oblivian kaže...

Evo probaj s ovim ak ti nikak ne ide - WinPass11

WinPass11 is a tool for installing Windows 11 on unsupported hardware in a one click installer. Easily run a single executable and have access to Windows 11 through the dev channel without having to worry about unsupported hardware.

Ja nisam probao jer imam ok comp

 -upravo obrnuto.. nije problem instalirati nego juzer želi imati kompatibilno, po navedenim requirementsima, tad se ne zaobilaze nego se tako podesi računalo i tad .. obrnuto, ne traži se 'fix'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11
fromcelltohell kaže...

Ma, znam ja za to, no nisam na to mislio nego su opcije koje su nekad bile dostupne desnim klikom na sami taskbar, sad zakopane dublje u postavke a na Windows 10 su nadohvat.

Ovo je iz svake verzije sve gore i gore.

 

Isto tako, ova start u sredini - možeš ga premjestiti na lijevo, ali nešto mi govori da ćeš sa svakim većim updateom morati ponovo to postavljati jer će ti vratiti defaulte za ono što MS misli da je ispravno.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
offline
Re: Windows 11
Dakle pismoznanci jedna stvar mi nije jasna dakle:

Microsoft daje podršku W11 za procesore koji mogu izvoditi zaštitu u vidu TPMa koji se aktivira u UEFIju. E sad što je s hardwerskim modulima koji imaju čip i izvode zaštitu neovisno o drugom sustavu? Mijenjaju li oni dio koji radi procesor? Dakle ukratko čine li oni računalo kompatibilnim s W11 iako se koristi nepodržani procesor?!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 11

Da li netko koristi ARM verziju u x64 aplikacije na njoj?

 

Ne znam da li je ovo samo kod mene, no sa zadnjim buildom imam dojam da su mi se x64 aplikacije na Winsima usporile, konkretno Eclipse razvojno okruženje koje sam postavio za testiranje. U odnosu na 10-ku start i neke akcije tipa build projekta su osjetno sprorije pa me zanima da li još netko primijetio usporenje na zadnjem buildu? Instalacija jest u virtualci, no kad prebacim na spremljeni snapshot sa 10-kom i uspreditim pokretanje x64 Eclipsea i akcije u njemu su otprilike tri put sporije. Jedini razlog zašto sam uopće krenuo u testiranje jest da vidim da li će x64 aplikacije raditi brže

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
@Ihush: Da, ako ploča ima ta bezvezna i nepotrebna sranja koja navode kao uvjet. A ako nema?
Kako trenutno stvari stoje, najbitnije je uspjeti “nakeljiti” win 11. Dalje ako Microšrot “vidi” OS, više ne provjerava specifikacije, već samo build koji imaš. Meni preko regularnog WU dolaze svi update-ovi i kumulativni i siguronosni. Upravo sam noćas dobio zadnji build, mada nisam u nikakvom insider programu. Ponavljam, za sada je tako a volio bi da tako ostane i do RTM verzije…
Ploča mi je iz 2016, podržava sve gluposti koje traže, osim toga TPM 2.0 sranja. Toga kod mene nema ni u tragovima…kao da je ikad itko od prosječnih juzera koristio BitLocker! Pih!!!
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 14:55 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...
Ploča mi je iz 2016, podržava sve gluposti koje traže, osim toga TPM 2.0 sranja. Toga kod mene nema ni u tragovima…kao da je ikad itko od prosječnih juzera koristio BitLocker! Pih!!!

Ako sam ja dobro pratio, ni procesor ti nije podržan, osim ako misliš na neki drugi osim ovoga i5 koji imaš pod "moj pc".

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11

- juzer koji je pitao, ima kompatibilan pc koji podržava sve navedeno.

- ti imaš starije, bez tpm-2.0.. i to smo od početka teme već 'riješili' tj možeš instalirati, radi.. jer to nije 'stvarni' requiremenst nego 'lažni' tj samo installer ga traži, ne sam win-os i ekšli radi jednako kao i w10, jer to je w10 + novi skin i ls.

- za sad je tako, što će biti za par godina.. vidjet ćemo. Čemu nagađati, kad ms može promijeniti bilo što .. a w11 je za sad samo insider-beta tj nešto što normalan juzer ne treba čačkati osim ako želi a tad se ti moraš prilagoditi .. itd. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 11
@Valentin17. Nije podržan, radi se o Haswellu četvrte generacije iz 2014, ali zadatke koje mu podvalim obavlja više nego dobro i na win 11, tako da neću dati da me MS izmanipulira zbog svojih ugovora s proizvođačima hardvera. Gamer nisam i ne treba mi CPU devete generacije. Dok ovaj uz pomoć GPU žvače 4K video bez problema, ne idem u nove investicije, niti se vraćam na windows 10!
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...
@Valentin17

Postoji hrpa računala na kojima će Win 11 raditi brže nego što sada radi Win 10, iako neće zadovoljavati potrebne zahtjeve za službenu podršku,

zato ćemo kao i svaki put do sada naći način da ti sve fino zaobiđemo i svejedno instaliramo Win 11 i na te mašine.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
12 godina
offline
Windows 11

Jedno pitanje laika. Da li će i je Win11 nadogradanja Win10, ili će biti ponovo potrebna od početka instalacija Win11, kao recimo sa Win7 na Win10.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2021 8:28 (Cobra33).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 11
Cobra33 kaže...

Jedno pitanje laika. Da li će i je Win11 nadogradanja Win10, ili će biti ponovo potrebna od početka instalacija Win11, kao recimo sa Win7 na Win10.

Za Win 10 nije bila nužna čista instalacija, a ni poželjna ako si htio prenijeti stari ključ.

 

 

15 godina
offline
Re: Windows 11
Cobra33 kaže...

Jedno pitanje laika. Da li će i je Win11 nadogradanja Win10, ili će biti ponovo potrebna od početka instalacija Win11, kao recimo sa Win7 na Win10.

 -povijesno.. svaki novi os je imao mogućnost upgrade-nadogradnje prethodne verzije (kao i appsi, zbog settinga i sl. klasičan biz + kompatibilnost).

-kao izuzetak je win7, prvi (i jedini) koji je to prekinuo, zbog loše prodaje viste tj najave win7 i tad problem s računalima u trgovinama (predinstalirano) ... pa su kupci recimo čekali-odgađali a ms (pogrešno) onemogućio nadogradnju, želeći tako pomoći visti + prekinuti/pokopati XP koij mu je tad bio 'trn u oku', kojeg ubija pa nikako da umre (tih godina, produživanje rokova pa i zbog pljačke banaka..). S w8 se ponovo vraća, dok je s w10 to prošireno (ne samo na prethodnu winver, nego je moglo s w7/8 tj dvije).. a sve zato jer je to ekšli isti os, ista osnova, isti winver osim što je brojač s 6.3-6.4 prebačen na 10.x (kao i sad w11).

 

-svaki os može biti instaliran kao upgrade, problem nije os, nego driveri (manje appsi).

.. tj driveri su ono što mora biti za konkretan os, tj pogledaj po buildovima win-10, po godinama, do 1703 i iduće do recimo 1909.. gdje za svaki driver imaš po recimo tri verzije, chipset, vga, audio, mreža.. osnovno za rad računala-osa, s 'formalno istim' win10 imaš više verzija drivera nego što je razlika od xp-a do win10 (do 1703 kad počinju te promjene, driver-model kao wddm 2.0).

-smiješno-glupo-besmisleno .. npr kad se za win11 navodi u requirementsima, recimo CPU.. ali ni jedna funkcija cpua, ni jedna insrtukcija kao x64, nx, vt.. tj granica je sse-4x i to za vga tj recimo za dekoder hevc. .. ali to nije strogo gledano cpu, nego je to gpu.. tj svi cpu neovisno o granici koju je ms postavio, recimo 2017-18, podržavaju sve potrebne simd-instrukcije i time su 'isti'.. tj stvar je recimo biosa za implementaciju tpm-2.0 ne cpu-a, kao što nije ni vga taj uvijet, tj je samo ako se za vga koristi integrirana vga-gpu.. tj vga opet za sebe zadovoljava pa ako imaš neku desetak godina staru, radi itd.

 

-ms je tim uvijetima napravio glupost, jer uopće nisu stvarni uvijeti, sve radi, sve je isto.. tj jedino što želi je ono što gura od w10, eliminacija uopće mogućnosti korištenja starijeg win na novijem hw-u, umjetna nekompatibilnost na nivou biosa (za što recimo imaš patch za usb-installer reicmo win7-10..) .. tj forisranje uefi+sec.boot uvijeta, čime eliminira svaku mogućnost recimo korištenja xp .. a sve zato jer uskoro ms prelazi na free soft, win đabe, .. sve, ali naravno ne baš đabe, tj soft će biti free ali plaćaš uslugu, kao i mobitel, mjesečno-godišnje .. pri čemu im čak više nije važno koji ćeš os koristiti, tj možeš i linux, još bolje za ms jer naplatit će jednako bez troška-supporta-brige za os itd.

.. w11 je upravo to, isti win10, ali pravna priprema za novi uvijet, način naplate, eula.. tj prelazak na naplatu usluge umjesto (jednokratno) softa.

-tranzicija počinje 2022, do 25 je plan to obaviti, u međuvremenu će biti svega.. možda i promjena-odgoda, no cilj će ostati isti.

 

-ni jedan od postavljenih requirementsa nije stvarni kriterij, tj ako usporedite s drugim softwareom, osevima-appsima.. tad recimo neka igra ako traži cpu+ram+gpu.. radi ako je to zadovoljeno, ne radi ako nije, win radi.. mada formalno nije zadovoljen kriterij, jer je izmišljen, nepostojeći. . ..  cpu kao najbolji primjer.

+ dodatno su samo podigli već desetljeće stare req. koje traže svi osevi, win-lin-mac, za recimo minimum rama, 512mb, realno 2-4.. (izbacuje se x32bitna verzija, većina distri više nema, win bi trebala biti posljednja za obične juzere.. od jeseni samo x64).. tad ako žele mogu navesti da je minimum rama recimo 4gb.. ali to uopće nije stvarni kriterij osa, radi jednako kao i svaki drugi (naravno slabo ako je nedovoljno, ali radi, nije uvijet).

 

.. tj. prvo je ms izjednačio-ukinuo razliku između značenja-riječi update-upgrade (ažuriranje=tekuće updejtanje, nadogradnja-viša verzija=novo), sad i minimum-requiremetns sa recommneded (opet usporedba s igrama ili appsima koje tako navode). .. naravno da je preporuka, novije-jače-više.. ali nije uvijet. .. tj ms izmišlja uvijet, kojeg u ovom installeru win11 postavlja, dok ga se recimo može zaobići i win11 radi noramlno, na formalno 'nepodržanom' HWu... čime demantira da je to uopće requirements (samo ms-želja-cilj..).

-npr sec.boot nema baš nikakve veze s radom osa, win, appsima.. to je sigurnosni mehanizam koji od paljenja (post-boot) ne dozvoljava recimo live-boot i pristup disku-podatcima.. to je sigurnosni fičer, kao zaključavanje vrata, pri čemu su vrata samo vrata i naravno da mogu biti otključana, štoviše da bi imala smisla moraš ih povremeno otvoriti inače može biti 'zid'.. .. sigurnosni fičer koji može biti potreban jamebondu i sl. ali nije većini korisnika + problem kad se desi kvar i potreba za spašavanjem, tj tad imaš problem više, ne manje (dok je backup priča za sebe).

 

-ms radi ono što želi, ima plan-cilj, ima i dobre razloge za to (nisu blesavi, ne radi se ništa slučajno, novac-biz). Pri tome će reklame naravno sve prikazati kao nešto u korist korisnika, no to je 'svrha' reklame, ne činjenica.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...

* * *

- ti imaš starije, bez tpm-2.0.. i to smo od početka teme već 'riješili' tj možeš instalirati, radi.. jer to nije 'stvarni' requiremenst nego 'lažni' tj samo installer ga traži, ne sam win-os i ekšli radi jednako kao i w10, jer to je w10 + novi skin i ls.

* * *

Pa koliko puta da im nacrtamo?

Cobra33 kaže...

Jedno pitanje laika. Da li će i je Win11 nadogradanja Win10, ili će biti ponovo potrebna od početka instalacija Win11, kao recimo sa Win7 na Win10.

Ne znam koji je Windows zahtijevao ikada instlaciju od početka? MIslim da si na svaki mogao napraviti Update. Možda Windows NT.. ne sjećam se iskreno.
Sa tim da je Clean Install sa zadnjim Windowsima za mene potpuno nepotrebna budalaština: Nadogradi -> Izbriši staru instalaciju -> Uživaj [Koristi PC]
Pa pri samoj pomisli da moram instlirati Atodeskov paket, Adobeov paket i slične "mrcine" od programa - muka mi je.

Malo iskustava opet iz .132 verzije. Desni klik na ekran pa Show More Option ili njegova kratica Shift + F10 kod mene ne radi.
Prebacio sam Start menu na centar da se probam naviknuti. Za sada i nije toliko loše. S tim da i dalje Taskbar mora na psihijatriju. I dalje prikazuje broj aktivnih prozora (primjerice Explorera samo ako si aktivan na datim prozorima ali ako nisi moraš preći miše tipku.

Mislim da prave promejne (ove .132 su samo estetika) dolaze tek sa novim Buildom, ovaj 22000 će se vući mislim do jeseni.

15 godina
offline
Re: Windows 11
Koga nervira po novom, traženje Task Managera, može ga preko portable programa Winaero Tweaker smjestiti u kontekstni izbornik. Dakle desni klik miša na desktopu-show more options-task manager.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...
Koga nervira po novom, traženje Task Managera, može ga preko portable programa Winaero Tweaker smjestiti u kontekstni izbornik. Dakle desni klik miša na desktopu-show more options-task manager.

3rd party rješnja ovdje nitko ne voli od starih informatičara... ali u svakom slučaju hvala na info.

 

Vrlo, ali vrlo brzo čovjek se navikne na sve. Evo i ja na centralno smještene ikone zj. na sredini taskbara. 

15 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...
BlackMoon kaže...
Koga nervira po novom, traženje Task Managera, može ga preko portable programa Winaero Tweaker smjestiti u kontekstni izbornik. Dakle desni klik miša na desktopu-show more options-task manager.

3rd party rješnja ovdje nitko ne voli od starih informatičara... ali u svakom slučaju hvala na info.

 

Vrlo, ali vrlo brzo čovjek se navikne na sve. Evo i ja na centralno smještene ikone zj. na sredini taskbara. 

- varaš se :) .. tj dok MS ne napravi normalne opcije, alate, bilo što.. do tad koristiš 3rd, tek kad postanu nepotrebni-višak.. ili kad kupe pa je ista stvar (dok ne pokvare).

- žalosno da ms u pravilu ne daje alate za jednostavne stvari koje bi juzeru trebale biti dostupne korz klasične opcije tj samo postojanje raznih tweakera govori da su potrebni tj da to ms treba napraviti ili podsjetnik na 'silovanje' w8-start menijem i sl.

 

- za većinu funkcija win nudi dovoljno, ali šteta što malo običan juzer (baz odgovarajućeg znanja za tipkanje u CMDu i sl.) ne može neke banalne stvari pa mora recimo diskpartom (dok diskmanager kao gui diskparta ne nudi ni pola opcija). Nekad je ista priča bila s npr powertoyom, koji je kasnije dodan u win, dok su i dalje ostali zasebno alati m.rusinovića mada su i to kupili dok recimo skype prvo unište a onda siluju integracijom i ubacivanjem osim u win u mso itd.

 

-npr od izlaska w10 tj svi juzeri mogu legalno-legitimno skinuti install-iso, klik-next, wizard, ali ne nudi ništa opcija, dok se kao zaeban alat i dalje koristi win7 dvd2usb alat koji radi osnovno bez opcija tj za bilo što 'naprednije' kad trebaš kemijati, moraš koristiti npr rufus, a to je par linija koda, jedan button-opcije i nije ništa 'teško' pa čak i da je obična batch-skripta by ms koja bi to radila iz cmd-a .. ali nema, ms ne nudi nego si juzer koji klik-nexta ili koristiš 3rd ili tipkaš u cmdu.. bar da takve dodatke nude u installu ili u ad-remove CPu, umjesto što forsiraju ono što juzer ne želi.

 

-ne trebam zaobljene prozore, ne trebam novu temu, ikone.. nego os + appse + male alate koji rade svoj posao, .. a oni rade što oni žele, što im se sviđa i dobijemo 'ikone' umjesto alata, zato 'moraš' koristiti 3rd, za bilo što ako trebaš više od klik-nextanja, banalno kao nptepad++ ili dvd2usb.. a os može sve to, ima ispod haube, samo treba 'alatić' tj nešto juzerski kloikabilno i od bezbroj besmislica baš nikako ili na kapaljku da daju to što 'fali' .. uvjek kontra :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...
Envy kaže...
BlackMoon kaže...
Koga nervira po novom, traženje Task Managera, * * *

Govorimo o traženju Task Managera... 5 puta sam desnim mišem kliknuo na ikonu Windowsa koja je sada centrirana.. i ja se već navikao. A mislio sam da je u samom lijevom kutu.

Ne pišimo romane tamo gdje je jedan citat dovoljan.

 

Miše se ne vidi ali je na cetru Win ikone.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2021 23:13 (Envy).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice