Dnevna karta - kazna

poruka: 24
|
čitano: 9.737
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Dnevna karta - kazna
Pozdrav, brzo pitanje, imao sam plaćenu kartu (sms) do 21.27, piše mi opažen u 21.16. A dnevna karta vrijedi (ova kao kazna) od 21.36. Produljio sam preko sms-a u 21.47. Jedino što se nadam da bi me moglo izvuci jest što piše da sam opažen dok sam imao važeću kartu?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Dnevna karta - kazna
love2ml86 kaže...
Pozdrav, brzo pitanje, imao sam plaćenu kartu (sms) do 21.27, piše mi opažen u 21.16. A dnevna karta vrijedi (ova kao kazna) od 21.36. Produljio sam preko sms-a u 21.47. Jedino što se nadam da bi me moglo izvuci jest što piše da sam opažen dok sam imao važeću kartu?

 Bojim se da ti nece tu nista pomoci. Ako ti je vrijedila do 21:27 onda je do tada vrijedila. Kazna ti je napisana u 21:36, dakle nakon isteka, a ti je produljio u 21:47 sto je nakon sto si dobio kaznu. Mada mora se priznati da su stvarno brzi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2022 23:46 (SamoPitam3).
13 godina
offline
Re: Dnevna karta - kazna
love2ml86 kaže...
Pozdrav, brzo pitanje, imao sam plaćenu kartu (sms) do 21.27, piše mi opažen u 21.16. A dnevna karta vrijedi (ova kao kazna) od 21.36. Produljio sam preko sms-a u 21.47. Jedino što se nadam da bi me moglo izvuci jest što piše da sam opažen dok sam imao važeću kartu?

Neki ti oproste prvu kaznu, pa probaj nazvati i pitati.. ili trazi bar da ti smanje jer je bilo brzo nakon isteka i jos si sam kupio nedugo nakon toga

6 godina
offline
Dnevna karta - kazna

100 kuna?

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Dnevna karta - kazna
170 kn
6 godina
offline
Re: Dnevna karta - kazna
Alo ovo opažen što podrazumijeva?
6 godina
offline
Re: Dnevna karta - kazna
Probati cu nekakav mail koji je onako, isprika i molba.
5 godina
offline
Re: Dnevna karta - kazna
love2ml86 kaže...
Alo ovo opažen što podrazumijeva?

 Nista. Cak moze biti i otezavajuca okolnost, jer kao vidjeli su te, a nisi nadoplatio na vrijeme.

Probaj s nekom isprikom i molbom. Nemas sto izgubiti ionako.

16 godina
offline
Dnevna karta - kazna

da ukradem thread..

 

kaj da radim sa parkingom u zagrebu?
svi automati su offline jer nisu fiskalizirani, karta se moze kupiti jedino na tisku ili mobitelom.

auto ima strane tablice, hrvatski broj nemam, na hrpi mjesta u gradu jednostavno nema smisla hodat do tiska (daleko su) jer cu u medjuvremenu vjerojatno dobit kaznu.

da samo ignoriram kazne i vadim se na njihovu nesposobnost?

da se razumijemo, jos nisam dobio kaznu al ne bi me cudilo da se dogodi

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Dnevna karta - kazna

Možeš i preko Keks Paya platit parking. A ima i Holding neki svoj app. Nisam siguran, al mislim da nema veze dal su strane tablice

12 godina
online
Dnevna karta - kazna

Meni se za to Paydo pokazao najbolji. Dodas karticu i naplatis direkt s kartice. ZgPark trazi da bon uplatis, ne podrzava karticu (barem nije kad sam ga isprobao).

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Dnevna karta - kazna

tenks, vidjet cu sa ta dva appa, mada mi se ne instaliraju ekstra aplikacije samo zbog toga.

bas su ga sjebali na najjace

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dnevna karta - kazna
Tony1999 kaže...

Meni se za to Paydo pokazao najbolji. Dodas karticu i naplatis direkt s kartice. ZgPark trazi da bon uplatis, ne podrzava karticu (barem nije kad sam ga isprobao).

nixass kaže...

tenks, vidjet cu sa ta dva appa, mada mi se ne instaliraju ekstra aplikacije samo zbog toga.

bas su ga sjebali na najjace

nije vise Paydo, sad je bmove

13 godina
offline
Re: Dnevna karta - kazna
Paydo tj bmove mi se zasad pokaza najbolji, i podržava plaćanje po ciloj HR I ima ucrtana parking dosta precizno. Keks je isto OK ali mi je izgubija podršku za neka mjesta koja posjećujem.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Dnevna karta - kazna
nixass kaže...

da ukradem thread..

 

kaj da radim sa parkingom u zagrebu?
svi automati su offline jer nisu fiskalizirani, karta se moze kupiti jedino na tisku ili mobitelom.

auto ima strane tablice, hrvatski broj nemam, na hrpi mjesta u gradu jednostavno nema smisla hodat do tiska (daleko su) jer cu u medjuvremenu vjerojatno dobit kaznu.

da samo ignoriram kazne i vadim se na njihovu nesposobnost?

da se razumijemo, jos nisam dobio kaznu al ne bi me cudilo da se dogodi

nemoj ga platiti isto kao sto ga ne bi platio u drzavi u kojoj zivis

15 godina
offline
Re: Dnevna karta - kazna
love2ml86 kaže...
Alo ovo opažen što podrazumijeva?

 -sama apps koju koriste (komunalci-parking..) ima interno 'ograničenje'.. on prvo mora snimiti auto na parkingu s timestapmom-vremenom.. i tek po isteku 'gratis-ograničenja' vremena može naplatiti kaznu.. po sjećanju je to 15min, no moguće da je kraće 5-10.. (jer 15min se obično računa besplatan parking na mjestima gdje je tako predviđeno, npr vrtići, aerodrom i sl. .. no ovisi o lokalnim vlastima, one odlučuju o svemu pa i parkingu i politici..)

 

edit: .. + ah, najvažnije (što te vjerojatno zanima..) .. platit ćeš, tj ako ti je došla uplatnica, tad je to već s tim gratis-vremenom, tj ono 'primjećen' .. i nema kuma-boga-šerifa koji ne plaća.. :)

 edit2... matematika, opažen u 16, kazna u 36 .. znači da je postavljeno na 20min, dok si ti uplatio u 47 što je prekasno.. ili +31min..

 

nixass kaže...

da ukradem thread..

 

kaj da radim sa parkingom u zagrebu?
svi automati su offline jer nisu fiskalizirani, karta se moze kupiti jedino na tisku ili mobitelom.

auto ima strane tablice, hrvatski broj nemam, na hrpi mjesta u gradu jednostavno nema smisla hodat do tiska (daleko su) jer cu u medjuvremenu vjerojatno dobit kaznu.

da samo ignoriram kazne i vadim se na njihovu nesposobnost?

da se razumijemo, jos nisam dobio kaznu al ne bi me cudilo da se dogodi

 -jučer je pao sustav-banka (erste a to znači i diners itd..) .. tak da nije 'njihova' krivica.. tko zna, traljavi servis (najavljena planirana nadogradnja što već) ili zašto ne hakerski napad npr rusi-marsovci, omiljen izgovor itd..

-ovisi kako je posložen sustav, npr na autoputu kad ne može do banke propušta (jer bi inače stvorili čep) .. no za gradski parking kao i normalne trgovine tad logično sustav blokira sve ili se primjete sporije kase-naplate u trgovinama.. sam parking je kao i sve ostale usluge tu 'nevin' tj kao da se ljutimo na računalao ako nema struje (elektra-centrala..) jer ne radi.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2022 10:56 (ihush).
16 godina
offline
Re: Dnevna karta - kazna
zagarac_ kaže...
nixass kaže...

da ukradem thread..

 

kaj da radim sa parkingom u zagrebu?
svi automati su offline jer nisu fiskalizirani, karta se moze kupiti jedino na tisku ili mobitelom.

auto ima strane tablice, hrvatski broj nemam, na hrpi mjesta u gradu jednostavno nema smisla hodat do tiska (daleko su) jer cu u medjuvremenu vjerojatno dobit kaznu.

da samo ignoriram kazne i vadim se na njihovu nesposobnost?

da se razumijemo, jos nisam dobio kaznu al ne bi me cudilo da se dogodi

nemoj ga platiti isto kao sto ga ne bi platio u drzavi u kojoj zivis

za pocetak evo ti jedan link:

https://yourlogicalfallacyis.com/ad-hominem

 

nadalje, u drzavi u kojoj zivim automati rade, ne moram hodat 15 minuta trazeci kiosk koji mora biti - Tisak - jer privatni kiosci ne nude tu uslugu.

za 30-45min parkinga ja moram hodat okolo 20-30min i trazit di kupit kartu? svasta.

tebi je normalno da su aparati u zagrebu vec godinu i pol van funkcije? kako rade u drugim gradovima?

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
16 godina
online
Re: Dnevna karta - kazna
nixass kaže...

tebi je normalno da su aparati u zagrebu vec godinu i pol van funkcije? kako rade u drugim gradovima?

U biti je problem s promjenom zakona.

Svi aparati moraju biti promijenjeni / nadograđeni, a em je cijela poprilična em ih ima.

Neki gradovi su to riješili, no Zagreb ima najveći broj starih uređaja.

3 godine
protjeran
offline
Re: Dnevna karta - kazna
nixass kaže...

 

nadalje, u drzavi u kojoj zivim automati rade, ne moram hodat 15 minuta trazeci kiosk koji mora biti - Tisak - jer privatni kiosci ne nude tu uslugu.

za 30-45min parkinga ja moram hodat okolo 20-30min i trazit di kupit kartu? svasta.

tebi je normalno da su aparati u zagrebu vec godinu i pol van funkcije? kako rade u drugim gradovima?

kako bi nam lijepo bilo kad bi ovo boldano bio razlog za izbjegavanje placanja...

16 godina
offline
Re: Dnevna karta - kazna
zagarac_ kaže...
nixass kaže...

 

nadalje, u drzavi u kojoj zivim automati rade, ne moram hodat 15 minuta trazeci kiosk koji mora biti - Tisak - jer privatni kiosci ne nude tu uslugu.

za 30-45min parkinga ja moram hodat okolo 20-30min i trazit di kupit kartu? svasta.

tebi je normalno da su aparati u zagrebu vec godinu i pol van funkcije? kako rade u drugim gradovima?

kako bi nam lijepo bilo kad bi ovo boldano bio razlog za izbjegavanje placanja...

jel se mogu ikome zaliti ako u medjevremenu dobijem kaznu?

mogu jedino upravi vodovoda.

totalni fail grada kao pruzatelja usluge a ocekuje naplatu

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
15 godina
offline
Re: Dnevna karta - kazna

Pozdrav.

 

Zagreb parking ti ima i online stranicu kao web shop za karte ajmo to tak reci.

https://shop.zagrebparking.hr/

 

Jedino kaj trebas kreirat acc.

 

Ja sam tu znao kupovat tjedne parkirne karte kad sam zivio u zagrebu, a sad ih kupujem i za CH registraciju kad mi zatreba i do sad nisam imao problema. Mislim da je 2 zona 90kn tjedan dana a kazna je ako se ne varam 60kn.

Sretno

14 godina
offline
Dnevna karta - kazna

Gospodo nebitno je koji mobilni broj telefona imas i od koje drzave jer postoje znakovi sa SMS brojem preko kojeg se placa i/ili produzuje parkirna karta koliko je po svakoj zoni preporuceno maximalno vrijem produzivanja parkirne karte a to sve isto je jasno naznaceno na svakome parkirnom automatu u bilo kojem vecem gradu gdje se placa parkiranje.

 

Neznam sto tu nije jasno i u cemu je problem.

 

Kada se dodje u Bec/nebitno kako se zove grad i u njemu postoje parkirne zone koje se placaju na navedeni nacin na koji se placa i u Zagrebu te ako ne platis kartu dobijes kaznu te jos tome pride i ekstra troskove od grada/drzave u kojima to nisi podmirio.

veni vidi didici
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Dnevna karta - kazna

Kaj ste tiče ZGB i parkiranja, mođe se ovak raditi....parkirate tamo gdje se ne plaća, parkirate nepropisno izvan bijelih crtza, gdje vam ZG parking nemre niš, osim prometne policije i prometnih redara, al oni vam operiraju samo po strogome centru, te rijetko okolo.

 

Postoje u ZGB tzv. IV.2 parkinzi, gdje je parking karta bila 10 ćuna dan. Mislim da su sada poskupili. Postoje i parkinzi koji su privatni, al se plaćaju.

 

Tu sam mado, pa se parkiram uvijek sa povlaštenom, sem u centru grada gdje uvijek idem ciplecugom.

 

Uvijek se možete žaliti parvnoj službi ZG parkinga, ako imate reklamaciju.

Mi, Hrvati smo pošten narod, krđani preklo 1300 godina i držimo se božjih i ljudski zakona.....

 

 

al, najbolje se parkati dalje od centra, pa đido sa gradskim prijevozom. Il pak imati svoje parking mjesto il garažu

dzg
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dnevna karta - kazna
dagoberhr kaže...

Gospodo nebitno je koji mobilni broj telefona imas i od koje drzave jer postoje znakovi sa SMS brojem preko kojeg se placa i/ili produzuje parkirna karta koliko je po svakoj zoni preporuceno maximalno vrijem produzivanja parkirne karte a to sve isto je jasno naznaceno na svakome parkirnom automatu u bilo kojem vecem gradu gdje se placa parkiranje.

 

Neznam sto tu nije jasno i u cemu je problem.

 

Kada se dodje u Bec/nebitno kako se zove grad i u njemu postoje parkirne zone koje se placaju na navedeni nacin na koji se placa i u Zagrebu te ako ne platis kartu dobijes kaznu te jos tome pride i ekstra troskove od grada/drzave u kojima to nisi podmirio.

 Plaćanje parkiranja omogućeno je slanjem SMS poruke na posebne (m-parking) brojeve, koji su povezani s pojedinim parkirališnim zonama.
Korisnik plaćanja parkiranja putem mobilnog telefona može biti bilo koji korisnik hrvatskih mobilnih mreža (nema dodatne prijave ili registracije za korištenje ove usluge), dok strancima, koji koriste strane mobilne mreže, plaćanje nije omogućeno zbog regulativnih mjera

 

https://www.zagrebparking.hr/djelatnosti/javna-parkiralista/nacini-placanja-parkiranja/m-parking/263

 

uglavnom jedina konstruktivna stvar u cijeloj temi je kolega gore kaj je reko da se moze platiti online, vidio sam to i prije al iz kratkog opisa se da zakljuciti da je to samo za dozvole za parkiranje (trajne) a ne i karte za dnevno/tjedno parkiranje

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2022 15:32 (nixass).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice