Opet priča o više desktop environmenta i kako to jako smeta. Dakle gledano i ocijenjeno kroz prizmu windowsa, sve što nije jedno nije dobro. Sama zamisao o standardizaciji desktopa ponišava sam smisao linux-a, opensource-a, pa čak i slobodnog tržišta. A onda govore linuxašima da su komunisti.
Dakle, to je sama bit linuxa, da mi odaberemo, promijenimo, napravimo sami. Nek bude desktopa 10000 što se mene tiče, jer super, barem imam odabir. A ono što svi jedan-dan-u-virtualki "linuksaši" ne shvaćaju da su tih 100000 distri u biti 3 distre sa max 3 različita packet managera.
I tako dalje. Koga briga, jer samo ljudi koji ne koriste linux govore takve gluposti.
A to je samo 98.5% desktop korisnika.

moj propust.. nisam napomenuo konkrtne distre, nema 'izbora' .. ono što se provlači u temama kao OS-DE.. distra. + Poslovno čitač, stikić nema problema + kad.. prije 10g, 5g.. tek od 'jučer' i to stidljivo. Ubuntu+RH. U kontekstu izbora platforme... pa i moguće korištenje LO na win. Podrazumijeva se, banking oduvijek radi na MSu, pa čak od DOSa i modema.. i radit će. Za usporedbu, ni OSX nije bajan.. spoljednje što sam vidio od supporta je bilo, kontaktirati banku, ...?