SEAGATE Barracuda 750 GB

poruka: 24
|
čitano: 6.667
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
SEAGATE Barracuda

moze netko napisati dojmove za ovaj disk - http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=051510197

da li je disk ok za sistemski disk?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SEAGATE Barracuda

Segate je sasvim uredan disk, u drugom kompu ga imam vec duzi niz godina...

 

BTW: Ti nije to malo previse za sistemski???

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢) 艾维诶艾娜 九百九十二...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
SEAGATE Barracuda

To ti je recertified disk, znaci nekom je ispa na pod i isa nazad na servis. I ima samo 6mj garancije.

--------------------------
 
1 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Re: SEAGATE Barracuda
Ivan 992 kaže...

Segate je sasvim uredan disk, u drugom kompu ga imam vec duzi niz godina...

 

BTW: Ti nije to malo previse za sistemski???

 previse love ili GB? pa bit ce jos stvari na njemu, ali primarno OS i programi

14 godina
neaktivan
offline
Re: SEAGATE Barracuda
cerebro kaže...

  previse love ili GB? pa bit ce jos stvari na njemu, ali primarno OS i programi

Po meni previse GB al ja kazem za svoje potrebe, kolega iznad je naveo nesto zanimljivo pa vidi dal se to uopce isplati...

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢) 艾维诶艾娜 九百九十二...
14 godina
offline
Re: SEAGATE Barracuda

Kod mene su se pojavili badsectors (garancija istekla) i sad mi služi kao pomoćni disk ! apple je povukao čitavu seriju 1TB seagate iz svojih kompova (to je nedavno bila vijest) , jako su tihi,hladniji od WD ali..... moje iskustvo

12 godina
neaktivan
offline
Re: SEAGATE Barracuda
Ivan 992 kaže...
cerebro kaže...

  previse love ili GB? pa bit ce jos stvari na njemu, ali primarno OS i programi

Po meni previse GB al ja kazem za svoje potrebe, kolega iznad je naveo nesto zanimljivo pa vidi dal se to uopce isplati...

Pa okine 2 particije na njemu i ima jednu za podatke...

--------------------------
14 godina
neaktivan
offline
Re: SEAGATE Barracuda
mate960 kaže...

Pa okine 2 particije na njemu i ima jednu za podatke...

Da to stoji al neveo je samo kao sistemski disk...

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢) 艾维诶艾娜 九百九十二...
15 godina
neaktivan
offline
SEAGATE Barracuda

moze onda preporuka nekog dobrog SSD diska koji bi bio iskljucivo za OS i aplikacije? mislim da mi ne treba vise od 60-90 GB za to, ako je moguce da je SATA III

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SEAGATE Barracuda
cerebro kaže...

moze onda preporuka nekog dobrog SSD diska koji bi bio iskljucivo za OS i aplikacije? mislim da mi ne treba vise od 60-90 GB za to, ako je moguce da je SATA III

Evo ti super ssd 60GB SATA3 550/510 brzine. Samo 534kn KLIK. Preporuka, uzmi dok ima.

--------------------------
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 12:31 (mate960).
12 godina
neaktivan
offline
Re: SEAGATE Barracuda

Super je disk pa ga kupi jer je isplati.

15 godina
neaktivan
offline
Re: SEAGATE Barracuda
ATIRade kaže...

Super je disk pa ga kupi jer je isplati.

ovaj ssd koji je kolega preporucio?

13 godina
offline
SEAGATE Barracuda

Da,taj A-data !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SEAGATE Barracuda
cerebro kaže...
ATIRade kaže...

Super je disk pa ga kupi jer je isplati.

ovaj ssd koji je kolega preporucio?

 ssd 60GB SATA3 550/510 brzine

 

Da, taj. Cijena je jako povoljna pa ako trebaš SSD onda kupi bez odugovlačenja.

14 godina
neaktivan
offline
SEAGATE Barracuda

Koliko je dizanje sustava sa ssd-a zapravo brze, ima li tko iskustva??

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢) 艾维诶艾娜 九百九十二...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
SEAGATE Barracuda

Ako do sada nisi imao ssd nego disk, reći ćeš WOOOOW nakon što ti je komp upali za 15-20 sekundi i odmah spreman za rad ;))

 

SEAGATE NEMOJ UZIMATI NITI POD RAZNO, to ja smeće disk, nema goreg nego kupiti segate ili gigabyte !!!

KUPUJEM BF3 Limited Edition ORIGIN ACC, javite se na privatne poruke.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 14:56 (Jughead).
 
0 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SEAGATE Barracuda

Da,naravno !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
SEAGATE Barracuda 3TB

Zanima me da li itko ima ovu 3TB sata3 barracudu:

SEAGATE Barracuda 3TB (7200 rpm, 64MB SATA III-600)

 

Razmišljam o tom hddu ili o WD Caviar Green 3TB (5400RPM) (također kod magazinrs-a).

 

To što neki tvrde da su seagate hard diskovi sranje, to se moglo reći za jednu seriju od prije par godina, i to čini mi se da je problematičan bio samo model od 500GB.

 

Evo jedan review ove nove Barracude.

 

WD su malo ipak precijenjeni (nisu uopće spuštaliu cijenu nakon što su je digli nebu pod oblake nakon onih poplava u Tajlandu i nesreće u Fukushimi, dobro možda su je spustili par postotaka, ali i dalje su cijene daleko pre visoke). Seagate, kako mi se čini, nije previše podigao cijene. Taman prije tog naglog porasta cijena kupio Samsung Spinpoint F4 2 TB (ne eccogreen verzija, već ona s 7200 rpm) za malo više od 700 kuna (dosta je ljudi govorilo da su i Samsung sranje), a danas spinpoint eccogreen 2TB košta oko 1,200 kuna, ovaj seagate se čini kao izvrstan izbor (3TB, solidne performanse, 1,350 kuna u magazinrs-a).

Vjerojatno ću uzeti seagate 3 TB za podatke (full hd filmove), Ocz 120GB SSD za Windowse, aplikacije (Photoshop, InDesign, Illustrator, Dreamweaver, Premiere, Corel Graphics suite,...) u kompjutoru ostaviti 1TB Spinpoint F3 za Hackintosh* (vjerojatno iAtkos L2 distribuciju), a 2TB Spinpoint F4 i 640GB Caviar Green izvaditi i prodati ili sačuvati za rezervu.

 

Ipak bi trebao nečije mišljenje. Pa ako stvarno mislite da bi onaj 3TB caviar green bio bolji izbor, recite.

 

* Mac os X namijenjen običnim pc računalima (ne Apple) (iAtkos L2, npr, je posebno prilagođeni MacOS X Lion 10.7.2)

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2012 14:59 (Flanker-B).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: SEAGATE Barracuda 3TB

WD je snizio cijene za 70% - 2TB disk je bio 2000+kn, sad je 3TB ispod 1400kn.

 

Za početak - Seagate je smrad od firme.

1. Njihova tvornica nije bila pod vodom - diglu su cjenu zato što neke dijelove dobivaju od WD-a.

2. Seagate je smanjio jamstvo sa 5 na 3, sad 1 godinu - nedam 1500kn za nešto što ima 12 mj jamstva.

3. Seagate je akumulirao Samsung postrojenje diskova - i smanjio svim Samsung diskovima koji su dostupni jamstvo sa 3 na 1 godinu.

4. WD je za starije serije - koje su bile duže na skladištu - smanjio jamstvo na 24 mjeseca - dok je nova Green serija sa 36 mjeseci jamstva - a Black i dalje 60.

5. Hitachi smanjio na 24 mjeseca za neke diskove.

 

Savjet - potraži si ove diskove:

WD30EZRX

WD30EURS

H3IK30003254SE

 

Em su jeftiniji - em imaju bolje jamstvo.

 

Jamstvo prodaje proizvod.

 

PS - Da bi ti 3TB radilo - ploča ti to mora podržavati - pa na to pripazi - da nebi bilo "nismo znali".

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
neaktivan
offline
Re: SEAGATE Barracuda 3TB
Don Kihoty kaže...
WD je snizio cijene za 70% - 2TB disk je bio 2000+kn, sad je 3TB ispod 1400kn.
 
Za početak - Seagate je smrad od firme.
1. Njihova tvornica nije bila pod vodom - diglu su cjenu zato što neke dijelove dobivaju od WD-a.
2. Seagate je smanjio jamstvo sa 5 na 3, sad 1 godinu - nedam 1500kn za nešto što ima 12 mj jamstva.
3. Seagate je akumulirao Samsung postrojenje diskova - i smanjio svim Samsung diskovima koji su dostupni jamstvo sa 3 na 1 godinu.
4. WD je za starije serije - koje su bile duže na skladištu - smanjio jamstvo na 24 mjeseca - dok je nova Green serija sa 36 mjeseci jamstva - a Black i dalje 60.
5. Hitachi smanjio na 24 mjeseca za neke diskove.
 
Savjet - potraži si ove diskove:
WD30EZRX
WD30EURS
H3IK30003254SE
 
Em su jeftiniji - em imaju bolje jamstvo.
 
Jamstvo prodaje proizvod.
 
PS - Da bi ti 3TB radilo - ploča ti to mora podržavati - pa na to pripazi - da nebi bilo "nismo znali".
 Ako je ovo točno onda se fakat isplati. Inaće bitnija mi je kvaliteta od jamstva jer sa lošim hardwareom mi se neda zahebavati pa da ima i garanciju 15 godina.
13 godina
neaktivan
offline
Re: SEAGATE Barracuda 3TB
Don Kihoty kaže...
WD je snizio cijene za 70% - 2TB disk je bio 2000+kn, sad je 3TB ispod 1400kn.
 
Za početak - Seagate je smrad od firme.
1. Njihova tvornica nije bila pod vodom - diglu su cjenu zato što neke dijelove dobivaju od WD-a.
2. Seagate je smanjio jamstvo sa 5 na 3, sad 1 godinu - nedam 1500kn za nešto što ima 12 mj jamstva.
3. Seagate je akumulirao Samsung postrojenje diskova - i smanjio svim Samsung diskovima koji su dostupni jamstvo sa 3 na 1 godinu.
4. WD je za starije serije - koje su bile duže na skladištu - smanjio jamstvo na 24 mjeseca - dok je nova Green serija sa 36 mjeseci jamstva - a Black i dalje 60.
5. Hitachi smanjio na 24 mjeseca za neke diskove.
 
Savjet - potraži si ove diskove:
WD30EZRX
WD30EURS
H3IK30003254SE
 
Em su jeftiniji - em imaju bolje jamstvo.
 
Jamstvo prodaje proizvod.
 
PS - Da bi ti 3TB radilo - ploča ti to mora podržavati - pa na to pripazi - da nebi bilo "nismo znali".
 Jel ova podržava?
14 godina
protjeran
offline
Re: SEAGATE Barracuda 3TB

Od BIOS-a 0703 - da. Sa zadnjim 1001 ti trebaju svi diskovi veći od 2.2TB raditi normalno - no nisu pogodni za OS.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
neaktivan
offline
Re: SEAGATE Barracuda 3TB

Gdje potražim?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice