Sve o televizorima izdvojena tema

poruka: 1.725
|
čitano: 482.756
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
greysaint0 kaže...
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Evo "prvi" hands on dojam Sonyevog QDOLEDa.

Usporedili su A95K sa A90J i najveca je razlika u VIVID modu dok je u kalibriranom na oba tva daleko manja razlika.

Takodjer se cini da A95K ima slabiji ABL sto je odlicno.

 

Ali ako su razlike toliko male u preciznijim modovima slike tko ce dat za 55inc naprimjer 5-6 tisuca eura dok se jedan G1 moze dobit za 1400eu.......

 

https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1643099190

 Ovako neozbiljnu komparaciju je bilo smiješno gledati.
Prvo vivid mod, opće tako nešto prezentirati, nemam riječi.
Drugo, stavili qdoled  veći nego oled, nisu imali dva tv-a iste dijagonale ?
Samim tim je već jasno da razlika nema ili su toliko minimalne da su se morali koristiti trikovima da bi opravdali qdoled i samu tehnologiju.
Znači u normalnim modovima razlika minimalna i to u usporedbi s prošlogodišnjim panelom. S ovogodišnjim lg panelob bit će još manja ako je i bude. Znači qdoled preskupa i neprovjerena tehnologija za sad. 
A kad krene burn in , a krenut će jer samsung još nema iskustva s tim i ne zna kako će se panel dugoročno ponašati, bude veselica.
Ako to preživi koju generaciju, a i to je upitno jer je lg-ev panel daleko jeftiniji, konkurentniji i ima po testovima skoro identicnu sliku, tko će kupovati te skupe panele i kome će se isplatiti ulagati u danji razvoj ako ih nitko ne bude kupovao.
LG je bio u prednosti jer nije imao konkurenciju pa je gurao to sve, sad Samsung ima žestoku konkurenciju i pitanje je što će biti od sveg.

A i lg sigurno dalje ne spava. Očekujem i da ovi 2022 paneli budu imali još bolji color volume radi dorada koje su napravljene na panelu jer će i rgb subpixeli davati veći light output i time boje biti zasičenije na većim razinama osvjetljenja.

 Vec sam pisao da ocekujem 20-30% bolje performanse nego na wrgb ali to nije nikakva vanzemaljska razlika dok je ocekivana cijena suluda.Za 65inch se ocekuje oko 8000 eura dok sam ja vec ljetos mogao dobit LG G1 u 65inch ispod 2000eu.....

Najludje je da je podosta "renomiranih" youtubera padalo u nesvijest a da nisu ni kuzili da je jbni vivid.

Najgori je ispao onaj sarlatan Linux,to nisam ni pogledao jer to ne gledam godinama ali ga ekipa ismijava na max.

Meni qd oled djeluje kao izvrsna panel tehnologija koja se mora tek pokazat sa burn inom koji je LG kako se cini ili rijesio ili minimalizirao i da je qdoled model skuplji 20-30% svakako bih razmisljao o njemu za iduci tv ali dok god je cijena visestruko visa ni ne razmisljam o potencijalnoj kupnji.

Uostalom za sada uopce ne razmisljam o drugom tvu jer je G1 ispao vise nego sam se nadao i ocekivao .

Uglavnom....Samsung mora nac nacin da drasticno sreze cijene tih panela....

 

Treba isto tako uzeti da će EX paneli imati 30% veću svjetlinu pa je pitanje da li će QDOLED biti išta bolji (možda završi i kao lošiji) od 2022. C2/G2 modela, koji će uz to biti daleko pristupačniji cijenom.

 

Ne znam na koga Samsung cilja sa tim panelima. Entuzijasta ima, kupuju OLED-e, ali osobno ne znam nikoga tko bi za TV izdvojio 65 000 KN. Čak i šačica koju znam da bi si to mogli priuštiti (a vole tehnologiju) bi se grohotom nasmijali da im predložim da toliko daju za TV.

Ima na AVForums ekipe koja ce sigurno uzet QDOLED cim dodju na trziste.

Za OLEDex je najavljeno do 30% visi brightness naspram klasicnog oleda sto znaci jos 10% iznad ovoga EVO koji je u G1.

Ako QDOLED moze do 1500nits u nekom od preciznijih modova a ne samo u vividu onda ce to bit jako ljep skok za olede ali kao sto je receno LG OLEDex bi trebao ic do nekih 1300nits tako da to opet nece bit tako velika razlika a i to se odnosi na sitne higlightse u HDRu a ne full screen gdje je za qdoled receno oko 200 nits a vec po ovoj recenziji https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1634180944  na G1 je izmjereno 209nits na 100%

 

Uglavnom moglo bi se uistinu desit da OLEDex i QDOLED budu izuzetno blizu performansama a izuzetno udaljeni cijenom.

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Tascam kaže...
MEGATAMA kaže...

Disney+ stize na nova trzista ukljucujuci i Hr.

Velika vecina sadrzaja je u izuzetnoj kvaliteti sa Dolby Vision i Dolby Atmos a dio cak uz IMAX enhanched.

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1643181667

 A sadržaj?

 S obzirom da je Disney žešći woke epicentar, da su uništili skoro sve velike franšize, da su maknulli hrpu vlastitih klasika zbog političke korektnosti, da su sve naznake da idu još dublje, ne bih, hvala...

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
Tascam kaže...
MEGATAMA kaže...

Disney+ stize na nova trzista ukljucujuci i Hr.

Velika vecina sadrzaja je u izuzetnoj kvaliteti sa Dolby Vision i Dolby Atmos a dio cak uz IMAX enhanched.

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1643181667

 A sadržaj?

 S obzirom da je Disney žešći woke epicentar, da su uništili skoro sve velike franšize, da su maknulli hrpu vlastitih klasika zbog političke korektnosti, da su sve naznake da idu još dublje, ne bih, hvala...

Ima dosta starijih filmova,te naravno Avengersi itd.

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
Tascam kaže...
MEGATAMA kaže...

Disney+ stize na nova trzista ukljucujuci i Hr.

Velika vecina sadrzaja je u izuzetnoj kvaliteti sa Dolby Vision i Dolby Atmos a dio cak uz IMAX enhanched.

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1643181667

 A sadržaj?

 S obzirom da je Disney žešći woke epicentar, da su uništili skoro sve velike franšize, da su maknulli hrpu vlastitih klasika zbog političke korektnosti, da su sve naznake da idu još dublje, ne bih, hvala...

Ima dosta starijih filmova,te naravno Avengersi itd.

 

 

Ja sam većinu toga odgledao već odavno (ili imam doma), tako da me D+ ne dira baš... kad se unormale ću razmatrati...

 

Više bi me recimo zanimmalo da Netflix poveća naš library sa 2000 na 6000 naslova, kako je zadnje bilo u vijestima da smo na dnu liste.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2022 13:51 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
Tascam kaže...
MEGATAMA kaže...

Disney+ stize na nova trzista ukljucujuci i Hr.

Velika vecina sadrzaja je u izuzetnoj kvaliteti sa Dolby Vision i Dolby Atmos a dio cak uz IMAX enhanched.

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1643181667

 A sadržaj?

 S obzirom da je Disney žešći woke epicentar, da su uništili skoro sve velike franšize, da su maknulli hrpu vlastitih klasika zbog političke korektnosti, da su sve naznake da idu još dublje, ne bih, hvala...

Ima dosta starijih filmova,te naravno Avengersi itd.

 

 

Ja sam većinu toga odgledao već odavno (ili imam doma), tako da me D+ ne dira baš... kad se unormale ću razmatrati...

 

Više bi me recimo zanimmalo da Netflix poveća naš library sa 2000 na 6000 naslova, kako je zadnje bilo u vijestima da smo na dnu liste.

Svi ti servisi su banana pojedinacno,evo cak i uz Netflix,Prime i Disney+ ja nemam zelju trenutno nista pogledat.

Serije se snimaju predugo pa od sezone do sezone prodju godine,filmovi u globalu ispadnu smece....

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Svi ti servisi su banana pojedinacno,evo cak i uz Netflix,Prime i Disney+ ja nemam zelju trenutno nista pogledat.

Serije se snimaju predugo pa od sezone do sezone prodju godine,filmovi u globalu ispadnu smece....

 

Meni se dosta često desi da zbog toga odem na YT i pustim samo 4K HDR demoe, pejzaže, životinje, gradovi, dvorci, itd. tako mogu barem uživati u OLED slici, a ima lijepih stvari za pogledati.

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Svi ti servisi su banana pojedinacno,evo cak i uz Netflix,Prime i Disney+ ja nemam zelju trenutno nista pogledat.

Serije se snimaju predugo pa od sezone do sezone prodju godine,filmovi u globalu ispadnu smece....

 

Meni se dosta često desi da zbog toga odem na YT i pustim samo 4K HDR demoe, pejzaže, životinje, gradovi, dvorci, itd. tako mogu barem uživati u OLED slici, a ima lijepih stvari za pogledati.

Ja igram puno pa mi oled itekako dobro dodje za konzole i pc.

Ali slazem se da na YT ima dobrog sadrzaja.

5 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Svi ti servisi su banana pojedinacno,evo cak i uz Netflix,Prime i Disney+ ja nemam zelju trenutno nista pogledat.

Serije se snimaju predugo pa od sezone do sezone prodju godine,filmovi u globalu ispadnu smece....

 

Meni se dosta često desi da zbog toga odem na YT i pustim samo 4K HDR demoe, pejzaže, životinje, gradovi, dvorci, itd. tako mogu barem uživati u OLED slici, a ima lijepih stvari za pogledati.

 hehhehehe i ja isto ;)

3 godine
offline
Sve o televizorima

Ako si netko hoce vidjeti jel mu zapeko tv ili monitor:

https://cdn.hipwallpaper.com/i/69/76/jDuweI.jpg

 

Skinuti i staviti na fullscreen!

Kad sam prije skoro 10g govorio da mi je VA monitor zapekao ljudi su govorili da sam lud!

Sad i na novom(starom 2g) imam zapecen "windows start"

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Boris grozni kaže...

Ako si netko hoce vidjeti jel mu zapeko tv ili monitor:

https://cdn.hipwallpaper.com/i/69/76/jDuweI.jpg

 

Skinuti i staviti na fullscreen!

Kad sam prije skoro 10g govorio da mi je VA monitor zapekao ljudi su govorili da sam lud!

Sad i na novom(starom 2g) imam zapecen "windows start"

 

 

Ja bi s druge strane preporučio ljudima da si ne stvaraju psihozu kliktajući na takav i slične linkove.

 

Po meni, ako burn in nije primjetan i ne smeta pri stvarnom gledanju, ne treba ga niti tražiti. Jedina iznimka koju bi osobno napravio je da sam pri kraju garantnog roka za TV pa da mi eventualno zamjene panel ako se takvo što dogodilo.

 

Ovakve uniformity testove generalno treba izbjegavati dok, kako sam rekao, problem nije primjetan u stvarnom korištenju. Hrpa ljudi si zasere svoj novi super TV jer prvu stvar koju napravi je ta da pokreću razne testove i onda im padne mrak na oči kad vide da nemaju savršen panel - niti jedan panel nije savršen, svaki ima neku manu i pitanje je da li će takva stvar kao savršena uniformnost ikada postojati.

11 godina
offline
Sve o televizorima

Ja sam na prijasnjim oledima cesto vrtio uniformity testove i to je samo pridodavalo paranoji posto je burn in ionako bio vidljiv.

Na Q90R sam odvrtio testove par puta i shvatio da nema potrebe,na G1 sam odvrtio test nakon paljenja pa nakon nekih 200h rada i onda nakon 2000h rada jer me zanimala uniformiranost panela nakon velikog pixel refresha i u konacnici jedan test nekih 200h nakon velikog pixel refresha.

Na svu srecu panel je i dalje izvrstan  🥂

Ako ne primjetite nikakve nedostatke prilikom gledanja TVa nemojte ih niti trazit.

Moj PC  
4 2 hvala 0
14 godina
offline
Sve o televizorima

Pitanje: Kako ugasiti onaj motion kod korištenja daljinca? Iritira me to na ovom C1. I kako promjeniti nazive hdmi ulaza? 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
x18x05x kaže...

Pitanje: Kako ugasiti onaj motion kod korištenja daljinca? Iritira me to na ovom C1. I kako promjeniti nazive hdmi ulaza? 

Tv ti sam detektira pc,playstation,xbox,soundbar itd...barem meni.

Za edit inputa drzi tipku za inpute ona gdje je nacrtan kao mali kebel,u tom meniju stisni gore desno one 3 tockice,tu mozes editirat svaki ulaz.

Magic remote ne mozes ugasit koliko znam ali ako koristis tipke gore,dolje,ljevo i desno daljinski se prebaci u taj mod rada bez motion pokazivaca na ekranu.

11 godina
offline
Sve o televizorima

Samsungova QD OLED tehnologija nece kostat niti blizu kao njihovi Micro Ledovi(80 tisuca eura najeftiniji) ali ce bit enormno skuplje nego LG oled paneli.

Yield je samo 30% i to u prvotnoj fazi dok je u end to end procesu cak i manji i Samsung nema namjeru ulagat dalje dok ne vide reakcije kupaca na QD OLED.

Sa trenutnim kapacitetom mogu proizvest tek 30k panela mjesecno tako da ne znam kako ce pokrit sebe,Sony i Panasonic koji se pojavio u glasinama kao treci.

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.thelec.net/news/articleView.html%3Fidxno%3D3811&ved=2ahUKEwiarMCV2fX1AhUHQfEDHROjAc8QFnoECA4QAQ&usg=AOvVaw2pd-qXy7cRPlMf1ZHj4O6H

Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Samsungova QD OLED tehnologija nece kostat niti blizu kao njihovi Micro Ledovi(80 tisuca eura najeftiniji) ali ce bit enormno skuplje nego LG oled paneli.

Yield je samo 30% i to u prvotnoj fazi dok je u end to end procesu cak i manji i Samsung nema namjeru ulagat dalje dok ne vide reakcije kupaca na QD OLED.

Sa trenutnim kapacitetom mogu proizvest tek 30k panela mjesecno tako da ne znam kako ce pokrit sebe,Sony i Panasonic koji se pojavio u glasinama kao treci.

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.thelec.net/news/articleView.html%3Fidxno%3D3811&ved=2ahUKEwiarMCV2fX1AhUHQfEDHROjAc8QFnoECA4QAQ&usg=AOvVaw2pd-qXy7cRPlMf1ZHj4O6H

 Nema veze, ako rastegnu spuštanje na normalne cijene još nekoliko godina više, nije da LG OLED ne zadovoljava tržište trenutno. Nema prevelike žurbe za nas kupce, glavno da bude stvarno bolja tehnologija kod nabavke novih kanije, a ne stagnacija i vrlo mali pomaci.

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Samsungova QD OLED tehnologija nece kostat niti blizu kao njihovi Micro Ledovi(80 tisuca eura najeftiniji) ali ce bit enormno skuplje nego LG oled paneli.

Yield je samo 30% i to u prvotnoj fazi dok je u end to end procesu cak i manji i Samsung nema namjeru ulagat dalje dok ne vide reakcije kupaca na QD OLED.

Sa trenutnim kapacitetom mogu proizvest tek 30k panela mjesecno tako da ne znam kako ce pokrit sebe,Sony i Panasonic koji se pojavio u glasinama kao treci.

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.thelec.net/news/articleView.html%3Fidxno%3D3811&ved=2ahUKEwiarMCV2fX1AhUHQfEDHROjAc8QFnoECA4QAQ&usg=AOvVaw2pd-qXy7cRPlMf1ZHj4O6H

 Nema veze, ako rastegnu spuštanje na normalne cijene još nekoliko godina više, nije da LG OLED ne zadovoljava tržište trenutno. Nema prevelike žurbe za nas kupce, glavno da bude stvarno bolja tehnologija kod nabavke novih kanije, a ne stagnacija i vrlo mali pomaci.

Nije da bas imaju godine na raspolaganju...ocekuje se da ce do 2025/26 micro led uc u masovno komercijalno trziste i to bi mogli napravit Kinezi prvi iako se najvise prica o micro ledu od Samsunga,LGa i Sonya.

To realno ostavlja 3-4 godine Samsungu da napravi ogroman pomak u yieldu i padu cijena a zasigurno ce u svim tim godinama LG gurat cijene svojih wrgb panela prema dolje a performanse prema gore pogotovo jer sad imaju konkurenciju na vidiku u vidu Kineza.

QD OLED bi bio izvrsna tehnologija da odmah od starta imaju yield preko 70% i izuzetno konkurentnu cijenu LG oled panelima ali nemaju niti jedno pa kao sto sam napisao iznad sam Samsung je stao sa ulaganjem u prosirenje kapaciteta dok ne vide kako ce trziste reagirat na njihovu tehnologiju.

Realno....ako netko moze dobit za recimo 5000eu 77inch LG G2 a sa druge strane za taj isti iznos 55inch Samsung qdoled sta mislis sta ce uzet.....

11 godina
offline
Sve o televizorima

Lista ovogodisnjih modela te njihove bazne specifikacije,lista nije potpuna jer jos nisu svi proizvodjaci najavili svoj full lineup.

Kako se cini Samsung ce na vecini svojih high end modela podrzavat 144hz.

Najvise me zanima sto spremaju Hisense i ostatak Kineza jer su podosta tajnoviti u zadnje vrijeme a zna se da imaju prste u novim panel tehnologijama.

 

 

https://www.rtings.com/tv/learn/2022-lineup

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

Znao sam da je situacija izmedju Samsung Displaya i Samsung Electronicsa losa vec godinama ali ovo sto se sad desava je van svake pameti.

Znaci cak postoji mala iako tesko vjerovatna mogucnost da Samsung nikada nece prodavat svoje QDOLED modele tojest da nece htjet kupit te panele od Samsung Displaya....

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Sve o televizorima
Samsung 58 tu 7172 godinu star. Mogu li kako podesiti da snima tv sadržaj na usb,opcije postoje, tri hard diska i pet šest usb stikova sam probao,ali ništa. Može pomoć, developer mode sam uključio pvr recording isto ništa.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

Ova glasina je direktno vezana uz informacije koje su u videu iznad,Sony je uspio isposlovat da dobije QDOLED panele od Samsung Displaya po daleko nizoj cijeni od ocekivane pa su sada glasine/pretpostavke da ce Sony za svoj 55/65inch QDOLED trazit 3000/4000 tisuce dolara a ne prvotno ocekivanih 5000/8000 dolara.

I dalje je to poprilicno skuplje od LG oled modela ali opet i daleko prihvatljivije za ciljano trziste filmofila itd.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mr2No kaže...
Samsung 58 tu 7172 godinu star. Mogu li kako podesiti da snima tv sadržaj na usb,opcije postoje, tri hard diska i pet šest usb stikova sam probao,ali ništa. Može pomoć, developer mode sam uključio pvr recording isto ništa.

Ja ti ne mogu nazalost pomoc jer nisam imao taj model tva niti sam koristio tu funkciju na q90r.

Google ne izbacuje nista sto bi ti moglo pomoc?

2 godine
offline
Re: Sve o televizorima
Nisam vidio ništa za taj model.
5 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mr2No kaže...
Samsung 58 tu 7172 godinu star. Mogu li kako podesiti da snima tv sadržaj na usb,opcije postoje, tri hard diska i pet šest usb stikova sam probao,ali ništa. Može pomoć, developer mode sam uključio pvr recording isto ništa.

 Problem ti je u formatu USB-a ili Harda .Dosta sam imao problema s time.....dakle formatiraj USB na Fat 32 to će ti sigurno pomoći ako ne onda probaj s NTSC formatom, ali uglavno se za nevjerovati treži FAT format...Nije to problem samo za snimanje , to je problem da tv uopće "vidi" usb u njemu....al najgore je što na Fat format ne ide više od oko 4 gb file odjednom onda nastaje pravi problem...međutim, brzi stream s bilo čega riješava problem..

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2022 20:34 (Blackcastle).
11 godina
offline
Sve o televizorima

Opa ovo je sve bolje i bolje,prvi QDOLED monitor stize uskoro i kostat ce samo 1300 dolara,ako se dobro sjecam oni ce nudit 3 godine garancije na burn in.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1644818355

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Opa ovo je sve bolje i bolje,prvi QDOLED monitor stize uskoro i kostat ce samo 1300 dolara,ako se dobro sjecam oni ce nudit 3 godine garancije na burn in.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1644818355

 Mene iskreno vise zanima non-curved 16:9/16:10 1440p/4K "klasicna" verzija. Tesko cu se natjerat dati za monitor koliko i za 65" OLED... mozda, ali tesko...

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Opa ovo je sve bolje i bolje,prvi QDOLED monitor stize uskoro i kostat ce samo 1300 dolara,ako se dobro sjecam oni ce nudit 3 godine garancije na burn in.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1644818355

 Mene iskreno vise zanima non-curved 16:9/16:10 1440p/4K "klasicna" verzija. Tesko cu se natjerat dati za monitor koliko i za 65" OLED... mozda, ali tesko...

Niti ja ne bih dao te novce za monitor tojest monitor mi ne treba ali za dosta ekipe ovo ce bit dobar deal.

 

Nadam se da QDOLED nece lose zavrsit radi sikaniranja od strane Samsung Electronicsa jer ne bih imao nista protiv da mi iduci tv bude qdoled ako tada micro led jos nece bit pristupacan.

Ali kako stvari stoje ostat cu na ovom G1 duze nego na prijasnjim telkama osim ako ne dobije burn in ili pozelim recimo 77inch oled u buducnosti.

 

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Opa ovo je sve bolje i bolje,prvi QDOLED monitor stize uskoro i kostat ce samo 1300 dolara,ako se dobro sjecam oni ce nudit 3 godine garancije na burn in.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1644818355

 Mene iskreno vise zanima non-curved 16:9/16:10 1440p/4K "klasicna" verzija. Tesko cu se natjerat dati za monitor koliko i za 65" OLED... mozda, ali tesko...

Niti ja ne bih dao te novce za monitor tojest monitor mi ne treba ali za dosta ekipe ovo ce bit dobar deal.

 

Nadam se da QDOLED nece lose zavrsit radi sikaniranja od strane Samsung Electronicsa jer ne bih imao nista protiv da mi iduci tv bude qdoled ako tada micro led jos nece bit pristupacan.

Ali kako stvari stoje ostat cu na ovom G1 duze nego na prijasnjim telkama osim ako ne dobije burn in ili pozelim recimo 77inch oled u buducnosti.

 

 

Meni skoro i treba (stari 24" TN  još uvijek radi nakon 17 godina) ali ne za te novce, a FALD ili MiniLED ne želim na monitoru udaljenom 50 cm gdje vidim svaku dlaku.

 

Mislim da ćemo se još načekati za normalni QD-OLED, a kamoli MicroLED. Uz to, tko kaže da će LG samo sjediti na lovorikama cijelo to vrijeme... možda izvuku nešto iz rukava (da nije EVO/EX stil samo). Iako, ako postignu sličnu svjetlinu kao Samsung QD...

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Opa ovo je sve bolje i bolje,prvi QDOLED monitor stize uskoro i kostat ce samo 1300 dolara,ako se dobro sjecam oni ce nudit 3 godine garancije na burn in.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1644818355

 Mene iskreno vise zanima non-curved 16:9/16:10 1440p/4K "klasicna" verzija. Tesko cu se natjerat dati za monitor koliko i za 65" OLED... mozda, ali tesko...

Niti ja ne bih dao te novce za monitor tojest monitor mi ne treba ali za dosta ekipe ovo ce bit dobar deal.

 

Nadam se da QDOLED nece lose zavrsit radi sikaniranja od strane Samsung Electronicsa jer ne bih imao nista protiv da mi iduci tv bude qdoled ako tada micro led jos nece bit pristupacan.

Ali kako stvari stoje ostat cu na ovom G1 duze nego na prijasnjim telkama osim ako ne dobije burn in ili pozelim recimo 77inch oled u buducnosti.

 

 

Meni skoro i treba (stari 24" TN  još uvijek radi nakon 17 godina) ali ne za te novce, a FALD ili MiniLED ne želim na monitoru udaljenom 50 cm gdje vidim svaku dlaku.

 

Mislim da ćemo se još načekati za normalni QD-OLED, a kamoli MicroLED. Uz to, tko kaže da će LG samo sjediti na lovorikama cijelo to vrijeme... možda izvuku nešto iz rukava (da nije EVO/EX stil samo). Iako, ako postignu sličnu svjetlinu kao Samsung QD...

 Bile su glasine da i LG razvija QDoled tojest svoju varijantu kao sto razvijaju i svoj micro led ali ie ocito da oni max guraju svoj oled.

Za EX oled se pricalo o 1300nits uz heatsink sto bi vec bio velik pomak pogotovo ako zadrze ove cijene.

Koji tv imas?

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

 Bile su glasine da i LG razvija QDoled tojest svoju varijantu kao sto razvijaju i svoj micro led ali ie ocito da oni max guraju svoj oled.

Za EX oled se pricalo o 1300nits uz heatsink sto bi vec bio velik pomak pogotovo ako zadrze ove cijene.

Koji tv imas?

 

Potpuno očekivano kada im ide, da je WOLED Samsungov radili bi isto. Tko zna, možda LG ima neki još noviji način/poredak sklapanja ili materijal QD panela, ali nema šanse da pisnu dok nije potrebno.

 

Ja osobno 65" C1.

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

 Bile su glasine da i LG razvija QDoled tojest svoju varijantu kao sto razvijaju i svoj micro led ali ie ocito da oni max guraju svoj oled.

Za EX oled se pricalo o 1300nits uz heatsink sto bi vec bio velik pomak pogotovo ako zadrze ove cijene.

Koji tv imas?

 

Potpuno očekivano kada im ide, da je WOLED Samsungov radili bi isto. Tko zna, možda LG ima neki još noviji način/poredak sklapanja ili materijal QD panela, ali nema šanse da pisnu dok nije potrebno.

 

Ja osobno 65" C1.

Moje je misljenje da svatko tko ima C1 nema sta godinama razmisljat o zamjeni,imas 4k,120fps,vrr,freesync,gsync itd itd.

Sve sto ce na vecini televizora kroz par godina postat standard taj tv vec ima.

 

Da slazem se da LG pomive granice tek kad mora i to je zlo monopola,sad odjednom imaju EVO pa EX pa 1300nits pa ovo pa ono 🤣

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice