Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.482
|
čitano: 14.238.646
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

Moze preporuka 75" tv sto jeftinji do cca 900€ 

Gledat ce se s otprilike 4m

 

 

505 s crtom
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
1950Killer kaže...

Pozdrav,

Moze preporuka 75" tv sto jeftinji do cca 900€ 

Gledat ce se s otprilike 4m

 

 

 Jedini dobar TV u tom rangu koji sam našo je LG Nanocell 753, košta 870€ bez produljenja gare na 5 god. (inače s produljenjem bi te ispao 955€). Na prvu se čini kao dosta OK telkač, mislim da tako i jest, ali sve zavisi za šta bi ga koristio. Inače više puta sam testirao novije LG-e i svi su se pokazali veoma dobrim.

 

Osim njega imaš još i TCL P735 za malo manje para, pa si slobodno i njega poviri.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...

jedino gdje sam vidio kockice gledajući sport na A1 je bio vaterpolo (55" TCL) (kad je bilo puno mreškanja vode)

A1 inače slovi, navodno, kao operater s najboljim TV signalom, ali kod vaterpola su očito slali premali bw ili što već (ljudi su se bunili kod prošlog EU prvenstva nešto pa su to malo poboljšali u finalnim utakmicama, ali sad kod ovog SP-a je opet bilo loše)

 

svi ostali sportovi na Arenama su mi sasvim solidni (pogotovo nogomet i košarka)

 Voda je generalno problematična zastreamove i kompresiju jer se jako mijenja iz framea u frame i ima puno detalja koje čovjek lako percipira i na vodi se najčšće jako vide ti nedostatci radi kompresije, nema tva koji to može popraviti ako je signal loš. Osim vode trava i lišće na vjetru ima isti problem

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

odgovor na:

 

Pozdrav svima,

 

napokon mogu poslati upit.

 

Već duže vrijeme imam brutalnu dilemu, a to je odabir između boljeg 55 incha ( OLED ) ili lošiji 65 incha TV ( QLED i ostalo ). Budžet je 1200 do 1400 eura.

 

Što se udaljenosti od TVa tiče, imam 4,2 m što je ok za veći TV, ali šta mene ustvari najviše muči, kvaliteta slike na A1, konkretno na Arenama jer sve što gledam je sport i to preko operatera i Netflix. Za Netflix mi je svejedno, vjerujem da je skoro pa jednaka kvaliteta, ali se bojim za Arenu i kad gledam primjerice NFL, dali će biti ogromna razlika u kvaliteti između 55' OLEDa ili 65' QLEDi ostalog?

 

Mislim da bi slom živaca dobio da u nedjelju navečer uspavam klince, uzmem pivu, upalim NFL i vidim kockice na glavama jer je kvaliteta slike koju A1 odašilje loša.

 

Hvala svima, dobrodošli su i prijedlozi, konkretno se dvoumim između ova 2:

 

Hisense 65U8KQ koji je sad 1100 € u SD

Sony Bravia KD-65X85L ispadne oko 1200 € u SD
Samsung OLED 55S90C koji je oko 1300 € sada u SD
LG OLED 55C3 koji je sada 1300 € u SD
Gledao sam i TCL 8 seriju ali nekako više vjerujem svima gore.


Hvala,

 

 

Imao istu dilemu.

 

na kraju uzeo tcl 65 c845.. nisam pogriješio..

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 12:31 (ekoraca).
2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Imao istu dilemu.

 

na kraju uzeo tcl 65 c845.. nisam pogriješio..

 

Taj mi je isto bio uvijek tu negdje uz Hisense među glavnim favoritima, ali taj nikad nije snižen. 

 

Svi budu u SD na 20 pa do 35% čak sniženi, i samo taj model ne.. 

 

On je 1200€ sada i sa produženim jamstvom ide do 1400 € - to nije malo previše za mini LED i TCL ?

 

 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Došao mi je LG FHD 32LQ6300 Smart TV i naspram mog 9,5 god. starog LG 32LB650V 3D FullHD tvea, ovo je katastofa. ne bi mjenjao svoj stari tve, ali moram jer polako rikava, gubi sliku pa vraća itd. Uglavnom na novom tveu slika je isprana, pokušao sam podesiti boje i razinu crne, no bez rezultata. Jednostavno, ovo je puno gori tve od LG 32LB650V. Razmišljam da ga vratim. Koji da uzmem, koji tvea ima najbolju sliku u klasu od 32 inča?

Imam za birati između:

 

Hisense 32A5KQ FHD Smart TV

TCL 32S5400AF FHD Android

Samsung The Frame QLED 32LS03CB lifestyle

Philips 32PFS6908 Ambilight

TV Hotelski 32" Samsung 32T5300

 

Zanima me samo kvaliteta slike.

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 13:23 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Alfredo nr.2 kaže...

Došao mi je LG FHD 32LQ6300 Smart TV i naspram mog 9,5 god. starog LG 32LB650V 3D FullHD tvea, ovo je katastofa. ne bi mjenjao svoj stari tve, ali moram jer polako rikava, gubi sliku pa vraća itd. Uglavnom na novom tveu slika je isprana, pokušao sam podesiti boje i razinu crne, no bez rezultata. Jednostavno, ovo je puno gori tve od LG 32LB650V. Razmišljam da ga vratim. Koji da uzmem, koji tvea ima najbolju sliku u klasu od 32 inča?

 

Zanima me samo kvaliteta slike.

 

 Ovaj središnji Samsung (The Frame), zbog VA panela koji upravo ima bolji prikaz crne boje + QLED matrice, ali ja bi na tvom mjestu zavuko rukave i sredio LB650 ak nije problem u displayu ili MBO tj. neki jednostavan, bolji je model po speckama iako taj model ulazi u 10. godinu....

 

BTW, jesi uzeo možda i produljenje garancije uz LQ6300?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Problem je u tome što 32" tv-i više nikome nisu zanimljivi osim eventualno bakicama sa starim pokućstvom pa im veći ne stane u regal. NHF ali situacija je takva. Tako da nema nit velikog izbora panela, nit velikog izbora tv-a, nit imaš kakve recenzije.

Slična stvar je i sa 43" gdje se baš ne guraju najnovije tehnologije, a ako su tamo onda ćeš platiti taj tv ohoho jer se manje prodaju i manje su ljudi zainteresirani za njih.

 

Ovaj LG što si kupio ima VA panel, Philips koji gledaš isto vjerojanto ima VA panel (možda čak i isti), a TCL i Hisense zaboravi.

 

Moj savjet ti je da popraviš taj LG što imaš jer je u njemu vjerojatno punokrvni FHD LG IPS panel kakvih danas više nema, vjerojatno su led trake u pitanju a kupiš ih na aliju za šaku eura.

 

Ne znam za što ti tv treba ali možeš i gledati u smjeru kakvog kvalitetnijeg monitora

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To osvjetljenje zeza na način da se vide krugovi na bijeloj pozadini, no to nije veliki problem. Ono što me ponukalo da uzmem novi tv-e je što je počeo gubiti sliku iznenada, znači zacrni se ekran na par sekundi, zvuk ide normalno cijelo vrijeme i tako svako toliko. Nekad ništa par dana, a nedkad par puta u par minuta. Također jednom se pojavila crvena slika preko cijelog ekrana dok je zvuk išao normalno. Ako netko ima iskustva s popravkom ovakih problema neka napiše. Najrađe bi ga popravio, no ne bi htio da popravim jednu stvar pa da rikne druga i tako u krug.

I da, uzeo sam produljeno jamstvo za ovo sranje od tvea, slika je toliko loša da mi nadražuje oči. Razmišljam da vratim tve, kakvi su oni s povratom robe?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,
Zanima me ima li netko TV od 75 ili 77", pa da mi moze konkretno rec sta pripaziti kod odabira 'veceg' tv-a za dnevni boravak di ima dosta sunčeve svjetlosti. Mislim se izmedu LG 77B3 i Samsung 75QN90C.
LG - 2000€ i 5god garancije, OLED, slabiji (stariji) procesor u odnosu na ostale LG OLED modele
Samsung - 2200€ i 2god garancije, QLED, ima najbolji anti glare protiv svjetlosti a da nije OLED tv

Novi modeli TVa stižu krajem 3mj ili početkom 4mj, pa je i tu dilema mozda pricekati nove modele i Europsko prvenstvo pa da budu nove TV na prvim akcijama.

Trenutno u Sancta Domenici na odredene modele dodatni popusti. Pratim od Black Fridaya i ovo su im za sada najniže cijene na odredene modele pa bacite oko mozda je i neki Vas model na dodatnom popustu.

Lp, Jure.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 19:45 (Cole94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nedavno uzeo starcima TCL5400AF, bez ijedne zamjerke, sve radi out of the box. Također im je riknuo stari, već popravljani LG. Slika na TCL odlična, donekle slabiji TV tuner, I to je jedina mala zamjerka... Mislim da je trenutno u Pevecu na akciji... Također nisu htjeli ići na veći model, 32 incha im je optimalno...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...

 

Imao istu dilemu.

 

na kraju uzeo tcl 65 c845.. nisam pogriješio..

 

Taj mi je isto bio uvijek tu negdje uz Hisense među glavnim favoritima, ali taj nikad nije snižen. 

 

Svi budu u SD na 20 pa do 35% čak sniženi, i samo taj model ne.. 

 

On je 1200€ sada i sa produženim jamstvom ide do 1400 € - to nije malo previše za mini LED i TCL ?

 

 

 Ja sam ga sa produzenim jamstvom, 5 godina, i prve dvije godine kasko osiguranje, oko 1250 platio u Makro Mikro..

po meni puno bolji izbor nego Hisense i oni sta si nabrajao.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Corto_1973 kaže...
Nedavno uzeo starcima TCL5400AF, bez ijedne zamjerke, sve radi out of the box. Također im je riknuo stari, već popravljani LG. Slika na TCL odlična, donekle slabiji TV tuner, I to je jedina mala zamjerka... Mislim da je trenutno u Pevecu na akciji... Također nisu htjeli ići na veći model, 32 incha im je optimalno...

 Bio sam sa svojim LG 32LB650V kod masjtora. Kaže da je tv ok, da to što mu se vide krugovi to je starosti, dispenzeri su prljavi, potrošeni. To što gubi sliku ne tako često je do starosti. Dok TV radi da ga koristim, ako se pokvari u dogledno vrijeme može se eventualno popravljati (dispenzeri se ne popravljaju), ali zasada nema potrebe. Tako da onu katastrofu od LG FHD 32LQ6300 vraćam nazad. Možda u budućnosti neka firma izda kvalitetan 32 inčni ekran.

Hvala na preporuci za TCL, ali ništa od toga. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 20:14 (Alfredo nr.2).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Alfredo nr.2 kaže...
Corto_1973 kaže...
Nedavno uzeo starcima TCL5400AF, bez ijedne zamjerke, sve radi out of the box. Također im je riknuo stari, već popravljani LG. Slika na TCL odlična, donekle slabiji TV tuner, I to je jedina mala zamjerka... Mislim da je trenutno u Pevecu na akciji... Također nisu htjeli ići na veći model, 32 incha im je optimalno...

 Bio sam sa svojim LG 32LB650V kod masjtora. Kaže da je tv ok, da to što mu se vide krugovi to je starosti, dispenzeri su prljavi, potrošeni. To što gubi sliku ne tako često je do starosti. Dok TV radi da ga koristim, ako se pokvari u dogledno vrijeme može se eventualno popravljati (dispenzeri se ne popravljaju), ali zasada nema potrebe. Tako da onu katastrofu od LG FHD 32LQ6300 vraćam nazad. Možda u budućnosti neka firma izda kvalitetan 32 inčni ekran.

Hvala na preporuci za TCL, ali ništa od toga. 

 Kakva starost o čemu on priča? Daj sliku tv-a da vidim kako to izgleda, poželjno da staviš na ekran samo bijelu i samo plavu boju

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Corto_1973 kaže...
Nedavno uzeo starcima TCL5400AF, bez ijedne zamjerke, sve radi out of the box. Također im je riknuo stari, već popravljani LG. Slika na TCL odlična, donekle slabiji TV tuner, I to je jedina mala zamjerka... Mislim da je trenutno u Pevecu na akciji... Također nisu htjeli ići na veći model, 32 incha im je optimalno...

 Bio sam sa svojim LG 32LB650V kod masjtora. Kaže da je tv ok, da to što mu se vide krugovi to je starosti, dispenzeri su prljavi, potrošeni. To što gubi sliku ne tako često je do starosti. Dok TV radi da ga koristim, ako se pokvari u dogledno vrijeme može se eventualno popravljati (dispenzeri se ne popravljaju), ali zasada nema potrebe. Tako da onu katastrofu od LG FHD 32LQ6300 vraćam nazad. Možda u budućnosti neka firma izda kvalitetan 32 inčni ekran.

Hvala na preporuci za TCL, ali ništa od toga. 

 Kakva starost o čemu on priča? Daj sliku tv-a da vidim kako to izgleda, poželjno da staviš na ekran samo bijelu i samo plavu boju

https://bestfile.io/vAKrpqkoYKPO5iQ/preview

https://bestfile.io/5rq1JhVmxP9kxSW/preview

https://bestfile.io/kyjZD1n4kDax7CL/preview

https://bestfile.io/NTKQWuCe1J19mFq/preview

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

treba namjestiti difuzore na ledice i bit će ok, al to zahtjeva potpuno rasklapanje tv-a pa treba paziti da se ne slomi panel...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...

treba namjestiti difuzore na ledice i bit će ok, al to zahtjeva potpuno rasklapanje tv-a pa treba paziti da se ne slomi panel...

Riknuo tve.

Pošto sam vratio baš jučer LG FHD 32LQ6300 i ne bi ga više uzimao jer mi je kvaliteta slike očajna, što kažete na to da gledam samo na to da tv-e ima IPS matricu, hoće li biti bolja slika? Razmišljam i da uzmem 32 inčni tv i monitor. Imate li kakvu preporuku?

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemrem izdržati.

Imam preporuku da pišeš TV. Ne tve, ne tv-e.

TV.

 

A kaj se tiče modela, odi po dućanima pa gledaj, nitko ti napamet ne zna kakvu sliku ima koji TV, pogotovo ti mini dimenzija. Kvaliteta slike ovisi o panelu ali i milion drugih stvari, tak da IPS panel nije garancija ničega (davno je bio superioran, pogotovo za monitore).

marching up and down the squaaare
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ninotocka kaže...

A kaj se tiče modela, odi po dućanima pa gledaj, nitko ti napamet ne zna kakvu sliku ima koji TV, pogotovo ti mini dimenzija. Kvaliteta slike ovisi o panelu ali i milion drugih stvari, tak da IPS panel nije garancija ničega (davno je bio superioran, pogotovo za monitore).

 

istina, ja kao grafičar sam dugo vremena bio zadrti IPS-ovac i skeptičan prema VA panelu na TV-u kod nedavne kupovine, ali me ugodno iznenadio slikom i bojama na kraju (naravno, osim ako se ne planira gledati TV iz kuta većeg od 30 stupnjeva - meni to nije igralo ulogu jer sam 90% vremena točno ispred ili malo na koso)

Svjetlina VA panela je daleko bolja od IPS-a (ako je i to bitno), doslovno mogu usred dana po suncu gledati TV bez mirror efekta iako su mi ogromni prozori odmah do TV-a (što sa starim IPS-om nije bio slučaj)

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mene smeta što su boje isprane i crna nije ni približno crna. Usporedba starog (dole) LG-ija 32LB650V s IPS matricom i novog 32LQ6300 s VA matricom. A taj novi LG se smetra jedan od boljih 32 inčni tvea. Ako je ovo jedna od boljih slika, onda stvarno ne znam što dalje. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Alfredo nr.2 kaže...
tiki kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Corto_1973 kaže...
Nedavno uzeo starcima TCL5400AF, bez ijedne zamjerke, sve radi out of the box. Također im je riknuo stari, već popravljani LG. Slika na TCL odlična, donekle slabiji TV tuner, I to je jedina mala zamjerka... Mislim da je trenutno u Pevecu na akciji... Također nisu htjeli ići na veći model, 32 incha im je optimalno...

 Bio sam sa svojim LG 32LB650V kod masjtora. Kaže da je tv ok, da to što mu se vide krugovi to je starosti, dispenzeri su prljavi, potrošeni. To što gubi sliku ne tako često je do starosti. Dok TV radi da ga koristim, ako se pokvari u dogledno vrijeme može se eventualno popravljati (dispenzeri se ne popravljaju), ali zasada nema potrebe. Tako da onu katastrofu od LG FHD 32LQ6300 vraćam nazad. Možda u budućnosti neka firma izda kvalitetan 32 inčni ekran.

Hvala na preporuci za TCL, ali ništa od toga. 

 Kakva starost o čemu on priča? Daj sliku tv-a da vidim kako to izgleda, poželjno da staviš na ekran samo bijelu i samo plavu boju

https://bestfile.io/vAKrpqkoYKPO5iQ/preview

https://bestfile.io/5rq1JhVmxP9kxSW/preview

https://bestfile.io/kyjZD1n4kDax7CL/preview

https://bestfile.io/NTKQWuCe1J19mFq/preview

 

Rekao bih da su ti otpali difuzori sa led traka, a ove crne sjene šta se vide je vjerojatno prašina u panelu. Treba rastaviti, počistiti i promijeniti led trake:

 

https://vi.aliexpress.com/item/4000307928809.html

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
tiki kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Corto_1973 kaže...
Nedavno uzeo starcima TCL5400AF, bez ijedne zamjerke, sve radi out of the box. Također im je riknuo stari, već popravljani LG. Slika na TCL odlična, donekle slabiji TV tuner, I to je jedina mala zamjerka... Mislim da je trenutno u Pevecu na akciji... Također nisu htjeli ići na veći model, 32 incha im je optimalno...

 Bio sam sa svojim LG 32LB650V kod masjtora. Kaže da je tv ok, da to što mu se vide krugovi to je starosti, dispenzeri su prljavi, potrošeni. To što gubi sliku ne tako često je do starosti. Dok TV radi da ga koristim, ako se pokvari u dogledno vrijeme može se eventualno popravljati (dispenzeri se ne popravljaju), ali zasada nema potrebe. Tako da onu katastrofu od LG FHD 32LQ6300 vraćam nazad. Možda u budućnosti neka firma izda kvalitetan 32 inčni ekran.

Hvala na preporuci za TCL, ali ništa od toga. 

 Kakva starost o čemu on priča? Daj sliku tv-a da vidim kako to izgleda, poželjno da staviš na ekran samo bijelu i samo plavu boju

https://bestfile.io/vAKrpqkoYKPO5iQ/preview

https://bestfile.io/5rq1JhVmxP9kxSW/preview

https://bestfile.io/kyjZD1n4kDax7CL/preview

https://bestfile.io/NTKQWuCe1J19mFq/preview

 

Rekao bih da su ti otpali difuzori sa led traka, a ove crne sjene šta se vide je vjerojatno prašina u panelu. Treba rastaviti, počistiti i promijeniti led trake:

 

https://vi.aliexpress.com/item/4000307928809.html

Hvala na preporuci. Odnio sam majstoru, kaže da može popraviti za 45 eura i daje garanciju 6mj.

Ja sam vratio LG FHD 32LQ6300 i uzeo HISENSE 32A4K i zadovoljan sam, ovaj HISENSE je space-shuttle za LG. Boje nisu isprane, crna je dovoljno tamna, nije svjetlo siva. Puno, puno bolje. LG stari ću popraviti i njega koristiti dok ovaj HISENSE će biti zamjenja ako LG ponovo rikne.

Sumnjam da je LG FHD 32LQ6300 možda bio pokvaren, jer da ima toliko lošiju sliku od HISENSE-a mi nema smisla. No, što je tu je, HISENSE ostaje.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

jedno pitanje iskusnijim članovima - što kažete na ovaj deal/tv: https://shopzilla.hr/proizvod/lg-tv-65nano813qa-4k-hdr-nano-cell/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click ?

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Alfredo nr.2 kaže..

Hvala na preporuci. Odnio sam majstoru, kaže da može popraviti za 45 eura i daje garanciju 6mj.

Ja sam vratio LG FHD 32LQ6300 i uzeo HISENSE 32A4K i zadovoljan sam, ovaj HISENSE je space-shuttle za LG. Boje nisu isprane, crna je dovoljno tamna, nije svjetlo siva. Puno, puno bolje. LG stari ću popraviti i njega koristiti dok ovaj HISENSE će biti zamjenja ako LG ponovo rikne.

Sumnjam da je LG FHD 32LQ6300 možda bio pokvaren, jer da ima toliko lošiju sliku od HISENSE-a mi nema smisla. No, što je tu je, HISENSE ostaje.

 

jedno vjerojatno glupo pitanje - da li malo probaš poštelati sliku kad ti dođe novi TV ili uspoređuješ bez ikakvih postavki?

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Listajući temu našao sam da je best buy za 500 tinjak e i ekran od 55 inch ova dva modela.

Hisense 55U7KQ televizor, 55" (139 cm), LED/QLED/ULED, Mini LED, Ultra HD, Vidaa OS

I

TV QLED TCL 55C645 Google TV

Sad ima još Lg i drugih marka.

Na TV bi se najviše gledao Netflix i standard zemaljski tv kanali.

Ništa više od toga najvažnije da je ugodan za oči i da ima opciju da se ugasi Wi-Fi u postavkama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kaw_liga kaže...

 i da ima opciju da se ugasi Wi-Fi u postavkama.

 

ovo ti vrlo vjerojatno svi imaju, nekima (možda i većini) je to i zgašeno po defaultu (na oba TV-a unazad 10 godina sam to morao upalit manualno u postavkama, stari LG i novi TCL)

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2024 14:59 (60nine).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...
Alfredo nr.2 kaže..

Hvala na preporuci. Odnio sam majstoru, kaže da može popraviti za 45 eura i daje garanciju 6mj.

Ja sam vratio LG FHD 32LQ6300 i uzeo HISENSE 32A4K i zadovoljan sam, ovaj HISENSE je space-shuttle za LG. Boje nisu isprane, crna je dovoljno tamna, nije svjetlo siva. Puno, puno bolje. LG stari ću popraviti i njega koristiti dok ovaj HISENSE će biti zamjenja ako LG ponovo rikne.

Sumnjam da je LG FHD 32LQ6300 možda bio pokvaren, jer da ima toliko lošiju sliku od HISENSE-a mi nema smisla. No, što je tu je, HISENSE ostaje.

 

jedno vjerojatno glupo pitanje - da li malo probaš poštelati sliku kad ti dođe novi TV ili uspoređuješ bez ikakvih postavki?

 Poštelam, ali nije pomoglo LG-iju. Taj model je ili jako loš ili pokvaren. HISENSE je toliko bolji da je teško vjerovati da bi LG izdao tako loš TV i još su ga neke stranice proglasile najbolji TV-eom od 32 inča. Zato sam ga i uzeo i jako se razočarao.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kaw_liga kaže...

best buy za 500 tinjak e i ekran od 55 inch ova dva modela.

Hisense 55U7KQ televizor, 55" (139 cm), LED/QLED/ULED, Mini LED, Ultra HD, Vidaa OS

I

TV QLED TCL 55C645 Google TV

Na TV bi se najviše gledao Netflix i standard zemaljski tv kanali.

Ništa više od toga najvažnije da je ugodan za oči i da ima opciju da se ugasi Wi-Fi u postavkama.

Bolje idi na C645, odličan izbor po meni šta po speckama šta po kvaliteti slike, još ak uz njega možeš produžit garu na 5 g., onda ne razmišljaj puno. Na većini TV-ova sa GoogleTV sistemom da se odspojiti Wi-Fi te normalno spojiti žično. 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kaw_liga kaže...

Listajući temu našao sam da je best buy za 500 tinjak e i ekran od 55 inch ova dva modela.

Hisense 55U7KQ televizor, 55" (139 cm), LED/QLED/ULED, Mini LED, Ultra HD, Vidaa OS

I

TV QLED TCL 55C645 Google TV

Sad ima još Lg i drugih marka.

Na TV bi se najviše gledao Netflix i standard zemaljski tv kanali.

Ništa više od toga najvažnije da je ugodan za oči i da ima opciju da se ugasi Wi-Fi u postavkama.

 Mozda glupo pitanje ali zasto je bitno gasenje wifi na tvu?

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...

 Mozda glupo pitanje ali zasto je bitno gasenje wifi na tvu?

 

https://forum.bug.hr/forum/post/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/6729767.aspx

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice