Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.106.268
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jt1994 kaže...

Pozdrav, planiram na stariji tv spojit pc putem hdmi kabela. Tv je full hd te je spajanje iskljucivo namjera tu i tamo pustanje 1080p filmova...s obziron da je udaljenost oko 8 metri interesira me hoce li doci do pada kvalitete koristenjem hdmi kabela od 10m...lijep pozdrav

 Ja sam kupio ovaj od 15m i spojio PC sa LG C2. Radi savršeno, xbox kontroller, kauč i RDR2. Igra ima sasvim novu dimenziju u odnosu na monitor.

EDIT: Ovaj je optički pa nema problema s većim udaljenostima. Bojim se da bi mogao imati loše iskustvo s klasičnim HDMI kabelima na 10 metara.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2022 13:29 (steve90).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Isti sam ti , spojio c1 sa kompom , xbox controller i kauč gaming , definitivno druga dimenzija igranja ,a i ostarilo se malo :D 

Što se kabela tiče , slažem se s tobom  , kod mene je 4m pa se ne treba paziti toliko , ali na te dužine definitivno treba optički ( dosta je to problematično za izhendlat i na manjim dužinama , ja sam morao kupit certificirani 2.1 kabel da bi radilo sve )

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jt1994 kaže...

Pozdrav, planiram na stariji tv spojit pc putem hdmi kabela. Tv je full hd te je spajanje iskljucivo namjera tu i tamo pustanje 1080p filmova...s obziron da je udaljenost oko 8 metri interesira me hoce li doci do pada kvalitete koristenjem hdmi kabela od 10m...lijep pozdrav

 

Imam ja spojen HDMI od 10m i radi bez problema.. Sa HDMI ili imaš ili nemaš slike jer je to kabel za prijenos digitalnog signala, drugim riječima nema degradacije slike i zvuka

 

Uz to, pa koji proizvođač bi radio kabel od 10m, a da on ne prenosi sliku i zvuk na tu metražu..

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2022 15:59 (DarK.xy).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Postovani forumasi, vidim vrte se tu dosta oleda ali sve se na kraju svelo na nekoliko, molio bi vasu strucnu pomoc trebao bi oled 65"...dali da uzmem samsung s65B ili za slicnu cijenu LG C2..dali je dolby vision toliko bolji od HDR 10 ako bi gledao netflix jer netflix ne podrzava hdr 10+? Usput bi gledao youtube,tekme na hrtu
.. mozda spojio laptop za game,,Ili da idem na nesto povoljniji philips 707 koji je jak na papiru al uzivo nema nikakvih recenzija..

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2022 18:22 (ivoforum).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivoforum kaže...
Postovani forumasi, vidim vrte se tu dosta oleda ali sve se na kraju svelo na nekoliko, molio bi vasu strucnu pomoc trebao bi oled 65"...dali da uzmem samsung s65B ili za slicnu cijenu LG C2..dali je dolby vision toliko bolji od HDR ako bi gledao netflix? Usput bi gledao youtube,tekme na hrtu
.. mozda spojio laptop za game,,Ili da idem na nesto povoljniji philips 707 koji je jak na papiru al uzivo nema nikakvih recenzija..

Procitaj zadnjih par stranica,napisano je sve sto te zanima jer nisi prvi ovo pitao 🥂

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Za HDR10 ne znam jer nisam imao priliku usporediti, ali DV naspram HDRa je miljama daleko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zanimljivo štivo - HDR10 vs HDR10+ vs Dolby Vision

 

https://www.rtings.com/tv/learn/hdr10-vs-dolby-vision

 

 
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Za HDR10 ne znam jer nisam imao priliku usporediti, ali DV naspram HDRa je miljama daleko.

HDR je HDR10,to je bazni sa staticnom metadatom

Onda imas sa dinamicnom metadatom Dolby Vision i HDR10+

 

Ima jos par varijanti HDRa ali su manje bitne.

 

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znam , pogrešno sam se izrazio ... mislio sam na bazni HDR ( HDR10 nisam vidio u praksi )

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

Znam , pogrešno sam se izrazio ... mislio sam na bazni HDR ( HDR10 nisam vidio u praksi )

 Mislis HDR10+ nisi vidio u praksi?

Dobar je ali sam ga vidio samo na LCDu pa mi je Dolby Vision koji sam gledao na oledima bio impresivniji.

 

Ali HDR10+ je nazalost skoro pa mrtav format.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
steve90 kaže...
jt1994 kaže...

Pozdrav, planiram na stariji tv spojit pc putem hdmi kabela. Tv je full hd te je spajanje iskljucivo namjera tu i tamo pustanje 1080p filmova...s obziron da je udaljenost oko 8 metri interesira me hoce li doci do pada kvalitete koristenjem hdmi kabela od 10m...lijep pozdrav

 Ja sam kupio ovaj od 15m i spojio PC sa LG C2. Radi savršeno, xbox kontroller, kauč i RDR2. Igra ima sasvim novu dimenziju u odnosu na monitor.

EDIT: Ovaj je optički pa nema problema s većim udaljenostima. Bojim se da bi mogao imati loše iskustvo s klasičnim HDMI kabelima na 10 metara.

 

DarK.xy kaže...
jt1994 kaže...

Pozdrav, planiram na stariji tv spojit pc putem hdmi kabela. Tv je full hd te je spajanje iskljucivo namjera tu i tamo pustanje 1080p filmova...s obziron da je udaljenost oko 8 metri interesira me hoce li doci do pada kvalitete koristenjem hdmi kabela od 10m...lijep pozdrav

 

Imam ja spojen HDMI od 10m i radi bez problema.. Sa HDMI ili imaš ili nemaš slike jer je to kabel za prijenos digitalnog signala, drugim riječima nema degradacije slike i zvuka

 

Uz to, pa koji proizvođač bi radio kabel od 10m, a da on ne prenosi sliku i zvuk na tu metražu..

 Postoji vise vrsta HDMI kablova. 1.4, 2.0 i 2.1. 1,4 Full HD ne znam na kojoj frekvenciji, 2.0 4K na 30 hz (ja imam taj od 15m) i 2.1 mislim da ide do 120 Hz ili tako nesto....

Pogledaj koji ti je HDMI port na tvu pa onda kupuj kabal u skladu sa tim... Vjerovatno je 1.4.....

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znaci po tome bi najpovoljniji hisens oled od 5500kn koji podrzava sve formate i dolby v. i hdr10 i hdr10+ bio najbolji izbor..netflix bi imao bolji izgled na hisensu il philipsu nego recimo samsungu od 14tisuca kn? Ili koliko sam čitao netflix izgled ovisi o kvaliteti oled ekrana to jest tva?
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2022 19:49 (ivoforum).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pripazite kad kupujete budget modele koji obecavaju brda i doline.

 

https://forum.bug.hr/forum/topicunread/285928.aspx

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivoforum kaže...
Znaci po tome bi najpovoljniji hisens oled od 5500kn koji podrzava sve formate i dolby v. i hdr10 i hdr10+ bio najbolji izbor..netflix bi imao bolji izgled na hisensu il philipsu nego recimo samsungu od 14tisuca kn? Ili koliko sam čitao netflix izgled ovisi o kvaliteti oled ekrana to jest tva?

Apsolutno ne.

Moze tv podrzavat sve i svasta a procesiranje mu je nula bodova itd itd.

Nije isto podrzavat i izvodit to najbolje na trzistu 🥂

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Malo sam se zbunio jer sam lajik za tv..znam da samsung ne podrzava dolby vision vec hdr 10+ a netko je gore napisao da je ogromna razlika izmedju tv netflixa s dolby vision i hdr 10...a vidim da najpovoljni oledi svi odreda podrzavaju sve formate..u ducanu mi je prodavac pustio kostariku 4k 60fs na samsung s95b i nekako mi je bio bolji nego na svim drugim oledima koji podrzavaju i dolby vision i sve ostalo...cak i hrt je izgledao iznenadujuce dobro na s95b
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2022 20:22 (ivoforum).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
Crni_007 kaže...

Što ovih dodatnih 3 godine "sigurnosti" NE pokriva u odnosu na prve dvije godine tvorničkog jamstva?

Bilo je već nekoliko puta objašnjeno na ovoj temi, nemam link.

Znam da 2 jamstva koje daje proizvođač +3 godine sigurnosti, ne pokriva sve kvarove kao 5 godina čistog jamstva.

 

 

 Ok, molim info koje to kvarove ne pokriva 3 godine dodatnog jamstva.!? Potrudio sam se , ali ne nalazim nigdje te informacije. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2022 21:32 (Crni_007).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bilo bi zanimljivo da ispadne da je to samo dobra marketinška fora 😂
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crni_007 kaže...
Zaporožac kaže...
Crni_007 kaže...

Što ovih dodatnih 3 godine "sigurnosti" NE pokriva u odnosu na prve dvije godine tvorničkog jamstva?

Bilo je već nekoliko puta objašnjeno na ovoj temi, nemam link.

Znam da 2 jamstva koje daje proizvođač +3 godine sigurnosti, ne pokriva sve kvarove kao 5 godina čistog jamstva.

 

 

 Ok, molim info koje to kvarove ne pokriva 3 godine dodatnog jamstva.!? Potrudio sam se , ali ne nalazim nigdje te informacije. Hvala.

 Evo za LG.

https://www.lg.com/hr/mp-resources/images/tv-5-godina-sigurnosti-2022-jesen/Uvjeti-LG-promocije-5-Godina-Sigurnosti-2022-Q4.pdf

 

Mislim da je to ova firma.

https://www.partum.hr/protecto.aspx

Ne kužim ovaj dio?

* Samo za sve štete koje su nastale nenamjernom nepažnjom korisnika, korisnik plaća udio u troškovima popravka ili u slučaju potpune štete troškovima novog uređaja (više u Općim uvjetima PROTECTO garancije).

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

netko je bio komentirao da je sa njima poprilična jebancija ostvarit garanciju i da treba dugo vremena

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivoforum kaže...
Malo sam se zbunio jer sam lajik za tv..znam da samsung ne podrzava dolby vision vec hdr 10+ a netko je gore napisao da je ogromna razlika izmedju tv netflixa s dolby vision i hdr 10...a vidim da najpovoljni oledi svi odreda podrzavaju sve formate..u ducanu mi je prodavac pustio kostariku 4k 60fs na samsung s95b i nekako mi je bio bolji nego na svim drugim oledima koji podrzavaju i dolby vision i sve ostalo...cak i hrt je izgledao iznenadujuce dobro na s95b

 Rijec podrzava je malo rastegljiva. Moze znaciti da ekran prikaze sve te formate po standardu kojima su definisani ti formati a moze znacit da će takav video prikazati tj nece ga odbiti ali ce ga prikazati u nekom svom modu....

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Konačno prelomio i uzeo LG C2 65" u pevexu 😅
 
18 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hummer0 kaže...

https://www.lg.com/hr/mp-resources/images/tv-5-godina-sigurnosti-2022-jesen/Uvjeti-LG-promocije-5-Godina-Sigurnosti-2022-Q4.pdf

 

Mislim da je to ova firma.

https://www.partum.hr/protecto.aspx

Ne kužim ovaj dio?

* Samo za sve štete koje su nastale nenamjernom nepažnjom korisnika, korisnik plaća udio u troškovima popravka ili u slučaju potpune štete troškovima novog uređaja (više u Općim uvjetima PROTECTO garancije).

Da, to je ta firma koja pokriva +3

Znam sa drugih foruma da su se ljudi žalili kako su imali problema jer im Protecto nije uvažio većinu tog glupo objašnjenog "dodatnog osiguranja", ili su morali snositi sami dio troška popravka.

 

Znam da su sad LG OLED paneli savršeniji nego modeli od prije 4-5 godina, no reklamaciju za mogući burn-in, vam sigurno taj Protecto +3 neće uvažiti. 

 

Mislim, puno je toga nejasno kod tog glupog+ 3 dodatnog osiguranja.

 

LG je do ove godine u prosincu davao 5 godina "punog" jamstva od LG-a, nikakav Protecto i ta sranja.

 

btw,

 

U suštini, trebalo bi im poslati mail i vrlo jednostavno pitati; "Pokriva li vaše dodatno +3 osiguranje eventualni burn-in na mom tv-u nakon druge godine korištenja"

 

Ako počnu muljati, i kažu npr.; "NE, ako se utrvdi da je burn in nastao neadekvatnim korištenjem televizora" i slično, zajebite to, držite se te 2 godine garancije, jer su svi ostali kvarovi nebitni u odnosu za zamjenu cijelog panela.

Mislim, ne znam, treba ih pitati.

Ja sljedeće godine idem na OLED, pa ću tek onda malo više pažnje posvetiti tomu, i raspitati se.

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 6:20 (Zaporožac).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crni_007 kaže...
Zaporožac kaže...
Crni_007 kaže...

Što ovih dodatnih 3 godine "sigurnosti" NE pokriva u odnosu na prve dvije godine tvorničkog jamstva?

Bilo je već nekoliko puta objašnjeno na ovoj temi, nemam link.

Znam da 2 jamstva koje daje proizvođač +3 godine sigurnosti, ne pokriva sve kvarove kao 5 godina čistog jamstva.

 

 

 Ok, molim info koje to kvarove ne pokriva 3 godine dodatnog jamstva.!? Potrudio sam se , ali ne nalazim nigdje te informacije. Hvala.

 U principu jamstvo ide preko osiguranja. Što najčešće znači da ti sam odneseš tv u servis (ili pošalješ), oni ti daju ponudu, a ti se javiš osiguranju hoće li prihvatiti tu ponudu. Malo je više zavrzlame nego sa standardnim popravkom, te nemaš ista prava kao s komercijalnim jamstvom, a što je sve pokriveno tim jamstvom obično je navedeno u ugovoru. Najćešće je pokriveno sve kao i sa običnim jamstvom, samo eto ipak su u pitanju osiguravajuće kuće pa uvijek mogu naći način da te otkantaju pa slijedi natezanje (tipa, kažeš da se nešto pokvarilo, a oni kažu da se to potrošilo i da to ne spada u jamstvo...)

 

No najčešće koliko sam vidio po forumima nije bilo nekih problema sa tim produljenim jamstvima

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja sam reklamirao TV preko Protecto osiguranja radi neakvog burnina titlova..ostala je tamna podloga tamo gdje titlovi..vrlo se slabo vidjelo jedino na jako svjetlim podlogama..
Nakon prijave kvara..dobio sam poziv od LG ovlastenig servisa i oni su u par dana organizirali prijevoz i kutiju za doticni TV..
Nakon 10-15 dana su dijagnosticirali kvar i preporucili zamijenu panela!
Kontaktirao Partum osiguranje(davatelj te Protecto usluge) u par mailova su mi odobrili novi TV i onda nastaje muk..jesno mjesec dana sam zvao u pisao mailove dok nisam kontaktirao SD gdje sam kupio TV (prika mi tamo radi)..kad su oni poslali mail novi TV mi je dosao za dva dana!
Evo direkt iskustva za dodatnim osiguranjem Partuma/Protecto!
Mislim da oni skoro sve pokrivaju cak i ako ga sam razbijes!
AUDIOFIL
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja sam pak prelomio i uzeo B2 55".

da ga jebes nemrem si opravdat 70% vecu cijenu za istu dijagonalu za C2 (877 Eur vs 1489 Eur).

B2 mijenja 42" LCD iz 2014. tako da je ovo napredak u apsolutno svakom aspektu.

jedino ovaj LG Magic Remote.. ajme balvana koji je to smislio, srecom pa mi je stari daljinski 100% kompatibilan sa novim TV i svaka tipka radi ono kaj je radila i na starom

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Misliš na onaj dio di se pali kursor k'o na mišu? 😅 Na početku mi je to bilo fora, a sad me živcira kad mi se upali nakon što par puta pomaknem daljinac... Mislio sam da će mi to biti korisno, ali nije baš praktično
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja ne mogu zamislit daljinac bez kursora..doma koristim dva..starog od B8 i novog od C1..uvik ih trazim po kuc pa jedno uvjek brzo nađem 😜
AUDIOFIL
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Ja sam reklamirao TV preko Protecto osiguranja radi neakvog burnina titlova..ostala je tamna podloga tamo gdje titlovi..vrlo se slabo vidjelo jedino na jako svjetlim podlogama..
Nakon prijave kvara..dobio sam poziv od LG ovlastenig servisa i oni su u par dana organizirali prijevoz i kutiju za doticni TV..
Nakon 10-15 dana su dijagnosticirali kvar i preporucili zamijenu panela!
Kontaktirao Partum osiguranje(davatelj te Protecto usluge) u par mailova su mi odobrili novi TV i onda nastaje muk..jesno mjesec dana sam zvao u pisao mailove dok nisam kontaktirao SD gdje sam kupio TV (prika mi tamo radi)..kad su oni poslali mail novi TV mi je dosao za dva dana!
Evo direkt iskustva za dodatnim osiguranjem Partuma/Protecto!
Mislim da oni skoro sve pokrivaju cak i ako ga sam razbijes!

Reklamirao ja starog Samsunga, isto preko Partuma. Poanta je da je za utvrđivanje kvara odgovoran ovlašteni servis, osiguranje samo treba odobrit zamjenu ili popravak. Tako da je praktički isto kao i puno jamstvo.

 

Jedina razlika je šta je komunikacija s njima živa muka jer hoće ušparat di god mogu. Ali na kraju se ipak riješi. Meni su ponudili inferioran zamjenski TV, i tehnički i cjenovno. I u startu čak tražili nadoplatu, jer je po njima bolji :) Ja se na kraju zainatio, odbio zamjenski i na kraju su platili zamjenu panela. Ali trajalo je, da.

 

To da će ti platit ako ga sam razbiješ zaboravi. Sve piše u uvjetima.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja imam LG 55UM7450PLA ajmo reć cca 3 godine, daljinac se izlizao već nakon 2, možda i prije... Samo brojevi se vide, Netflix, source i ostali gumbovi - 0 bodova...novog praktički nema za kupiti, jedino na aliexpressu, a dođe preko 500 kn sigurno, na aliju 300-350
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Misliš na onaj dio di se pali kursor k'o na mišu? 😅 Na početku mi je to bilo fora, a sad me živcira kad mi se upali nakon što par puta pomaknem daljinac... Mislio sam da će mi to biti korisno, ali nije baš praktično

da, jebeni kursor :D

dobar je za upisivat tekst al tu prica staje :D

malo ga krivo pogledas i kursor se aktivira i nasere se na ekran, da su bar stavili opciju da ga mozes disejblat..

volegradele kaže...
Ja ne mogu zamislit daljinac bez kursora..doma koristim dva..starog od B8 i novog od C1..uvik ih trazim po kuc pa jedno uvjek brzo nađem 😜

meni osobno je korista u malom broju taskova, kad se logiras u sve accounte skoro da mi vise i ne treba :D

 

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice