Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.359
|
čitano: 14.161.065
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakav bi bio ovaj Philips naspram recimo TCL 55735?

 

Koliko je prosjčnom korisniku bitna info 60Hz naspram 120Hz?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

da se nadovežem na pitanje od kolege.

 

Vidi li se razlika na običnim programima ( HRT, RTL... ) između 60hz i 120hz? 

 

 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
E sad...sve je to u oku gledatelja, netko vidi razliku a netko i ne! 🥴🫤😉
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bio sam u Pevexu prošli tjedan. Gledam 75 incha televizore. Bili izloženi Samsung q60, Phili 8506 ja mislim i Sony x81. Na svima se vrtio isti filmić, nije antena ne znam sta ali nešto baš niske rezolucije. I gledam ja te "ogromne" piksele glava boli nakon 2 minute. 

Uglavnom Sony to nekako najbolje ispegla. Bude gledljivo. Phili tako tako, ne bas.  Ali Samsung me razocarao totalno, koja je to katastrofa bila ufff.....

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zvjezdica kaže...

Kakav bi bio ovaj Philips naspram recimo TCL 55735?

 

Koliko je prosjčnom korisniku bitna info 60Hz naspram 120Hz?

 

Daten007 kaže...

da se nadovežem na pitanje od kolege.

 

Vidi li se razlika na običnim programima ( HRT, RTL... ) između 60hz i 120hz? 

 Rekao bih da se ne vidi nikakav razlika na "običnim" programima.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A recimo Netflix i 720p filmovi? Ti herci su vidljivi?

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2022 9:02 (Zvjezdica).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne. 

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A kaj velite - TCL ili Philips?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovisi od modela koji gledaš. Generalno, gledaj da imaš 5 godina garancije i nek ti to bude glavna nit vodilja . TCL C serija je dobra a i Philips ima dobrih modela. 

 

P.S. - Onaj Philips koji si linkao (8507) spada u bolje televizore u toj klasi. Tako da, između onog TCL-a i tog Philips-a, biraj što ti više znači od značajki koje imaju. Oba su dobra televizora, i naravno, 5 godina garancije (2+3). 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2022 10:36 (itomic009).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
itomic009 kaže...

Ovisi od modela koji gledaš. Generalno, gledaj da imaš 5 godina garancije i nek ti to bude glavna nit vodilja . TCL C serija je dobra a i Philips ima dobrih modela. 

 

P.S. - Onaj Philips koji si linkao (8507) spada u bolje televizore u toj klasi. Tako da, između onog TCL-a i tog Philips-a, biraj što ti više znači od značajki koje imaju. Oba su dobra televizora, i naravno, 5 godina garancije (2+3). 

 
Da, zato se i lomimo hehe. Al uz Philips dobimo za cijenu TCL-a i soundbar... pa možda ipak to prevagne :)

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zvjezdica kaže...
itomic009 kaže...

Ovisi od modela koji gledaš. Generalno, gledaj da imaš 5 godina garancije i nek ti to bude glavna nit vodilja . TCL C serija je dobra a i Philips ima dobrih modela. 

 

P.S. - Onaj Philips koji si linkao (8507) spada u bolje televizore u toj klasi. Tako da, između onog TCL-a i tog Philips-a, biraj što ti više znači od značajki koje imaju. Oba su dobra televizora, i naravno, 5 godina garancije (2+3). 

 
Da, zato se i lomimo hehe. Al uz Philips dobimo za cijenu TCL-a i soundbar... pa možda ipak to prevagne :)

 

ne znam koliko je relevantna ova stranica, ali dosta više cijeni TCL:

https://www.kitele.com/en/compare/philips-55pus850712,tcl-55c735

 

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma pusti soundbar ako slika neće biti top.
U elipsu je Hisense 55" OLED 5000 kn i ima iznadprosječne zvučnike za klasu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
18 mjeseci
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Žena upravo ubola preko e-kupi  LG UHD TV 55UP75003LF imali neki popust plus još 11% znači ispao je  2 553kn

vidim više ih nemaju....

 

 
2 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

kupio bi preko Ekupi stranice : TCL QLED TV 65C735 

 

Ako je netko kupovao u zadnjih deset dana iznos veći od 1000kn

Pa ako je netko voljan pokloniti mi poklon kod od 10% za kupovinu telke.

Kupio bih ga i bez toga popusta,ali nažalost trenutno imam limit na kartici na rate :/

 

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2022 13:34 (Anthony22).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hm, ali eKupi ga uopće nema u ponudi?

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
boll kaže...

Hm, ali eKupi ga uopće nema u ponudi?

 Bilo ga je jutros, rasprodan izgleda.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moze preporuka TV-a do 500-550€?

Dijagonala 43 do max 50, sve preko toga mislim da se ne bi uklopilo zbog prostora.

Isao bih rado na LG C1 48 ali je ipak velika razlika u cijeni a sumnjam da ce sad u toku BF ili zbog svjetskog pasti toliko cijena da se uklopi u ovaj budzet

Za sad se nema u planu igranje ikakvih igrica, vecinom standardno gledanje filmova, sporta,..

Mozete slobodno dati prijedloge za obe dijagonale 43 i 50, ne znam da li ima jos neka velicina izmedju osim ovih Oled koji su 48

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima! Imam trenutno 50'' TCL 50p615, no planiram ga promijeniti. Što želim od novog televizora:

 

Želje:

1) 40'' ili 43'', trenutni mi je prevelik.

2) Android TV - obavezno.

3) RESPONZIVNOST. Korisničko sučelje je često neresponzivno i zaštekava, što mi prilično ide na živce. Dakle, prioritet mi je da bilo kakvo baratanje daljinskim bude glatko i neometano.

4) Tip ekrana - savjet trebam (iako, ovo mi je najmanje bitna stavka) - položaj televizora je takav da postoji dosta refleksije svjetla izvana. Ne znam postoji li uopće tip ekrana koji bi u ovim mojim uvjetima davali dobru sliku - pored kauča mi je prozor, i to je nepromjenjivo, pa obično jednostavno spustim rolete. Nije mi neki problem spustiti rolete pa ponavljam - ova stavka je najmanje bitna.

 

Nebitne stvari:

- Kvaliteta slike - apsolutno nebitna. Ne zanimaju me ni Herzi ni HDR ni slično - mojem oku to ne igra neku ulogu i gledam razne krš programe tako da će svaki pristoji TV vjerujem imati, za mene, pristojnu sliku. Ovo posebno napominjem jer većini ljudi ovdje slika igra bitnu ulogu.

 

 

Suma summarum - 40-43'' Android TV s responzivnim sučeljem, kvaliteta slike nije bitna. Može savjet?

 

 

PS. Može li se u kojem dućanu uzeti daljinski u ruke i isprobati upravljanje TV-om? Ili svi samo daju da gledaš lijepe nabrijane klipove ultra visoke rezolucije?

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Večer znalci. Nalazim se u laganom problemu i nadam se pomoći. Dugo nisam kupovao tv i sad lagano dolazi i to na red. Uzeo bi 65" ili 70", makar bi u taj prostor lijepo došla i 75" no bojim se da za nju nemam dovoljno financija. Plan je bio unutar 8-9 kkn ugurati telku i soundbar no sve što više čitam to sam više izgubljen. Možda izbaciti soundbar ako tv ima atmos? Imate možda koju preporuku? Nekako sam najviše sklon Samsungu jer me služi dobro za sada, no i Lg ima zanimljiv OS pa mislim da ne bi smetao. Tražim nešto da mogu sa guštom pogledati film, ništ specijalno ništa ekstremno :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ima na ekupi samsung 75" qled za 8000, pričekaš jedan dva vikenda da stave još dodatnih 10%, doplatiš za produljenje garancije na 5g i ispadne te 7600

ili u elipsu lg 75" za 6500, dokupiš produljenje garancije na 5g i bude 700-800kn manje od samsunga

 

65" verzije se kupe cca 2000kn jeftinije

 

onda ako ti zvuk bude slab kada dođe kupiš naknadno soundbar po izboru

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hacker002 kaže...

ima na ekupi samsung 75" qled za 8000, pričekaš jedan dva vikenda da stave još dodatnih 10%, doplatiš za produljenje garancije na 5g i ispadne te 7600

ili u elipsu lg 75" za 6500, dokupiš produljenje garancije na 5g i bude 700-800kn manje od samsunga

 

65" verzije se kupe cca 2000kn jeftinije

 

onda ako ti zvuk bude slab kada dođe kupiš naknadno soundbar po izboru

 Moze li se u elipsu online uzeti i produljenje garancije

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2022 0:17 (lukan).
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pomozite ženskoj koja se ne snalazi u svim tim tehnikalijama. 

 

Dakle, trebam tv za spavaću sobu. 32" mi je optimalna veličina. Zanimaju me tri stvari.

1) Htjela bih da ima android pa da si mogu instaliravati razne aplikacije. Rekli su mi u Elipsu da Philips ima pravi android ostali ne i da ostali neće dobivati nadogradnje!?. Mogu li s Apitode instaliravati sve na Android tv koji nije Philips (TCL, Hisense, Mi...)? Primarno trebam Udemy.

2) Večina tv-a te rezolucije je uobičajeno HD (HD ready) a tek pokoji je FHD. Trebam li inzistirati na kupnji FHD ili to nije značajno na toj veličini ekrana? Planiram gledati TV programe, IPTV, Netflix, Udemy.. Igrice ne igram.

3) S obzirom na sve, koju marku mi preporučujete.

 

Hvala 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lukan kaže...

 Moze li se u elipsu online uzeti i produljenje garancije

 Mislim da da samo ne znam kako, vjerojatno je netko od kolega kupovao pa može napisati. A i nazoveš njihovu bilo koju poslovnicu i pitaš, sigurno će znati objasniti.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala. A što misliš o Lg.u 70Nano763? On bi isto trebao biti VA i u rangu sa ovime što si ti predložio. Ako uzmem njega koji je sad za 5600, taman mogu uzeti neki atmos soundbar uz njega.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

a gle, 65 je cca 4,5k, 70 je 5,5-6k, a 75 6,5-7,5k. ti sam znaš koja veličina ti najbolje odgovara i koje druge stvari su ti bitne pa prema tome i odlučiš. ja bih osobno bolje išao na veću dimenziju ako imaš prostor za to, pa onda bolje kroz 2,3,5mj ostaviti malo love sa strane i kupiti sounbar ako kroz taj period vidim da mi stvarno treba, ali to sam opet samo ja, svatko ima svoje preference. pogledaš po 2,3 reviewa na netu svakog modela koji te zanima i onda na temelju toga doneseš odluku. ako ti je ok uzeti 70 umjesto 75 ali onda dodati odmah soundbar zašto ne

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, gledam za neki 65" TV da nije OLED jer su van mog budzeta, kakav je ovo 65" Samsung QLED 65Q60B . Ima li boljih u tom rangu ili malo skuplji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pustinjski skočimiš kaže...

Pozdrav svima! Imam trenutno 50'' TCL 50p615, no planiram ga promijeniti. Što želim od novog televizora:

 

Želje:

1) 40'' ili 43'', trenutni mi je prevelik.

2) Android TV - obavezno.

3) RESPONZIVNOST. Korisničko sučelje je često neresponzivno i zaštekava, što mi prilično ide na živce. Dakle, prioritet mi je da bilo kakvo baratanje daljinskim bude glatko i neometano.

4) Tip ekrana - savjet trebam (iako, ovo mi je najmanje bitna stavka) - položaj televizora je takav da postoji dosta refleksije svjetla izvana. Ne znam postoji li uopće tip ekrana koji bi u ovim mojim uvjetima davali dobru sliku - pored kauča mi je prozor, i to je nepromjenjivo, pa obično jednostavno spustim rolete. Nije mi neki problem spustiti rolete pa ponavljam - ova stavka je najmanje bitna.

 

Nebitne stvari:

- Kvaliteta slike - apsolutno nebitna. Ne zanimaju me ni Herzi ni HDR ni slično - mojem oku to ne igra neku ulogu i gledam razne krš programe tako da će svaki pristoji TV vjerujem imati, za mene, pristojnu sliku. Ovo posebno napominjem jer većini ljudi ovdje slika igra bitnu ulogu.

 

 

Suma summarum - 40-43'' Android TV s responzivnim sučeljem, kvaliteta slike nije bitna. Može savjet?

 

 

PS. Može li se u kojem dućanu uzeti daljinski u ruke i isprobati upravljanje TV-om? Ili svi samo daju da gledaš lijepe nabrijane klipove ultra visoke rezolucije?

 Sony ti je brz, jedino izbjegni ovaj novi model (KD-43X72). Npr ovo:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD43X81JAEP/

 

A baci oko i na Grundig ali ovu GGU seriju koja ima Android 11 i IMO isto sasvim pristojno radi, a tu je i 5 godina garancije:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-43GGU7904B/

tanja123 kaže...

Pomozite ženskoj koja se ne snalazi u svim tim tehnikalijama. 

 

Dakle, trebam tv za spavaću sobu. 32" mi je optimalna veličina. Zanimaju me tri stvari.

1) Htjela bih da ima android pa da si mogu instaliravati razne aplikacije. Rekli su mi u Elipsu da Philips ima pravi android ostali ne i da ostali neće dobivati nadogradnje!?. Mogu li s Apitode instaliravati sve na Android tv koji nije Philips (TCL, Hisense, Mi...)? Primarno trebam Udemy.

2) Večina tv-a te rezolucije je uobičajeno HD (HD ready) a tek pokoji je FHD. Trebam li inzistirati na kupnji FHD ili to nije značajno na toj veličini ekrana? Planiram gledati TV programe, IPTV, Netflix, Udemy.. Igrice ne igram.

3) S obzirom na sve, koju marku mi preporučujete.

 

Hvala 

 

 

 

 U Elipsu pričaju gluposti. I ostali imaju "pravi" Android. Udemy koliko vidim ne postoji ofišl aplikacija, što znači da možeš instalirati ovu koja je namjenjena za mobitel ali pitanje je kako će raditi. Ako ne to, onda streamaj s Chromecastom.

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali se isplati za PS5 gaming te filmove uzeti : TCL QLED TV 65C635 ?

 

Solidna je cijena.

Jedino tih 60 Hz :/  Makar tv od 120Hz je sa već puno većom cijenom.

 

Dali ga netko već koristi?

Zanima me kakva je kvaliteta boja kodgledanja filmova.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Idem rasturiti dnevnu i pokrio bi zid drvenim panelima i velikim tv-om. Cca 75” bi bilo savrseno. Za Youtube, Netflix i HBO Max. Nemamo bas puno vremena gledati tv ali vikendom navecer jedan film pred spavanje i tu i tamo koja tekma. Ne patim na oled, pa gledam da kupim nesto cim jeftinije.
Samsung u svijetu medija kosta oko 6100, sto mi je super cijena za takvu dijagonalu (trenutno imam 50” Samsung star 5 godina i vrh je), ali me malo pali Philips radi Ambilighta (zena pati na to), kosta oko 7000kn no svi kakaju po Philipsu pa da pitam ovdje da li je to s razlogom ili bez razloga. Naravno, ako imate prijedlog - slusam 

Know your limits.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tanja123 kaže...

Pomozite ženskoj koja se ne snalazi u svim tim tehnikalijama. 

 

Dakle, trebam tv za spavaću sobu. 32" mi je optimalna veličina. Zanimaju me tri stvari.

1) Htjela bih da ima android pa da si mogu instaliravati razne aplikacije. Rekli su mi u Elipsu da Philips ima pravi android ostali ne i da ostali neće dobivati nadogradnje!?. Mogu li s Apitode instaliravati sve na Android tv koji nije Philips (TCL, Hisense, Mi...)? Primarno trebam Udemy.

2) Večina tv-a te rezolucije je uobičajeno HD (HD ready) a tek pokoji je FHD. Trebam li inzistirati na kupnji FHD ili to nije značajno na toj veličini ekrana? Planiram gledati TV programe, IPTV, Netflix, Udemy.. Igrice ne igram.

3) S obzirom na sve, koju marku mi preporučujete.

 

Hvala 

 

 

 

 

1. TV ima Android TV OS i ne možeš baš sve aplikacije sa mobitela instalirati na TV. Odnosno možeš ali neće baš raditi kako treba. Imam Philips pa znam, recimo ne mogu upogoniti Mi Home app (instaliran je ali nema punu funkcionalnost), neki drugi appovi rade kilavo. Itd.. ukoliko ima verzija Udemy za Android Tv onda nemaš brige

2. Nisam siguran da postoji 32" android TV. možda da pogledaš 50" ili 55".. to su ti dijagonale za najbolji omjer uloženo/dobiveno

3. TVi koji imaju Android TV Link   - od navedenih sa popisa uzeo bih TCL 55"

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2022 11:01 (DarK.xy).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice