Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.305
|
čitano: 14.079.794
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djhuby kaže...

 Zasto ne ici na noviji model Hisense 55A6G za 2.500 kn? I gdje ima taj Hisense 55A7100F za 2.100 kn?

 Nije problem platiti 500 ili 1000kn više ako nešto posebno i značajno dobivam tim novcem, zato i razlika od 900kn između Hisensa i LGa kojeg sam stavio. Ja ne znam koje su razlike i što dobivam sa kojim jer nisam toliko u tome pa zato i pitam, što dobivam s ovim tvojim modelom u usporedbi s mojim ili sa LGem?

 

Po toj cijeni je bio prošli vikend na ekupi, 5% popust plus 10% na Visu ako se ne varam pa je ispalo 2136kn

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hacker002 kaže...
djhuby kaže...

 Zasto ne ici na noviji model Hisense 55A6G za 2.500 kn? I gdje ima taj Hisense 55A7100F za 2.100 kn?

 Nije problem platiti 500 ili 1000kn više ako nešto posebno i značajno dobivam tim novcem, zato i razlika od 900kn između Hisensa i LGa kojeg sam stavio. Ja ne znam koje su razlike i što dobivam sa kojim jer nisam toliko u tome pa zato i pitam, što dobivam s ovim tvojim modelom u usporedbi s mojim ili sa LGem?

 

Po toj cijeni je bio prošli vikend na ekupi, 5% popust plus 10% na Visu ako se ne varam pa je ispalo 2136kn

 A6G je IPS, 7100F je VA. LG u 55" je isto IPS. LG-ju vise vjerujem u vezi kvalitete. Ako hoces VA LG onda 50" ili 60" modeli.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Laptop mi ima IPS, imao sam Samsung 27" 2k sa VA panelom, ne vidim ja tu neke drastične razlike jer nisam u tom kontekstu zahtjevan korisnik, bitno mi je da slika izgleda super, sad šta je u pozadini nisam dovoljno stručan za ocijeniti.

Tako da zapravo nemam preferencu VA vs IPS, znam da svaki ima svoji prednosti i nedostataka. Možda bih više naginjao IPSu jer mi se čini optimalnije kalibriran u većini situacija, dok bi VA bio ipak malo specifičniji, takav dojam imam prema inf koje sam pročitao prema internetu. Ali sada samo zbog toga dati 500 ili 1000kn više iskreno ne znam je li vrijedno.

Kakav je ekran na tom 7100F s obzirom da je praktički ulazni model, uzevši u obzir moju nezahtjevnost?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 A6G je IPS, 7100F je VA. LG u 55" je isto IPS. LG-ju vise vjerujem u vezi kvalitete. Ako hoces VA LG onda 50" ili 60" modeli.

 Danas kupio LG 50UP7500 u Makromikro za 2.400 kn za vikend kucu na moru. Prvi dojam odlican. Stvarno super TV za te novce

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djhuby kaže...
Mad Ant kaže...

 A6G je IPS, 7100F je VA. LG u 55" je isto IPS. LG-ju vise vjerujem u vezi kvalitete. Ako hoces VA LG onda 50" ili 60" modeli.

 Danas kupio LG 50UP7500 u Makromikro za 2.400 kn za vikend kucu na moru. Prvi dojam odlican. Stvarno super TV za te novce

 Samo ga prebaci iz "Eco" moda u nešto drugo i zagasi Energy saving ako je stavljen na "Auto".

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Preporuka za tv oko 50 incha, oko nekih 2500 kn. Trenutačno mi je izbor pao na ova dva modela, HiSensov 50A7GQ za 2700kn ( https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-50A7GQ/ ) i Samsungov UE50AU7172 za 2400kn ( https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE50AU7172UXXH/ ) . Možda još i LG-ov UP/UQ 7500 za 2500kn. (https://www.makromikrogrupa.hr/tv-lg-50up75003lf-led-50-128cm-uhd-4k-webos-a5-ai-4k-active-hdr)- HiSensov je QLED pa mi je zasada nekako favorit. Normalno bilo kakvi drugi modeli i marke ulaze u izbor.

0 Hisense 50A7GQ
2 Samsung 50AU7172
2 LG UP75003LF
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2022 13:35 (JerkoKuler).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav hitno mi treba pomoc..mislija sam uzeti ovaj tv TCL QLED TV 43" 43C735 144hz...primarno bi mi zaminija stari 40 full hd tv koji mi je spojen na pc..znaci gejming i opcenito koristenje pc...gledam po trgovinama i negdi pise da je ovaj 43 inca model 60 hz a negdi da je 144hz..i negdi ima vrr a negdi ne pise da ne..hitno mi pomoc treba??
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dali znate kojj su 42-43 incni modeli tv da imaju hdmi2.1 120/144hz i po mogucnosti vrr?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wayto XD kaže...
Dali znate kojj su 42-43 incni modeli tv da imaju hdmi2.1 120/144hz i po mogucnosti vrr?

Samsung 43QN90A ili B

 

Sony 43X85j ili k

 

i naravno LG OLED42C2

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wayto XD kaže...
Pozdrav hitno mi treba pomoc..mislija sam uzeti ovaj tv TCL QLED TV 43" 43C735 144hz...primarno bi mi zaminija stari 40 full hd tv koji mi je spojen na pc..znaci gejming i opcenito koristenje pc...gledam po trgovinama i negdi pise da je ovaj 43 inca model 60 hz a negdi da je 144hz..i negdi ima vrr a negdi ne pise da ne..hitno mi pomoc treba??

 Ja mogu naći samo da ima 144Hz, ali izgleda da VRR imaju samo 55" i veći:

 

https://www.flatpanelshd.com/tcl_c735_qled_2022.php

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/686a2c22

19 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Goli82 kaže...

Ima li netko savjet za best buy 32" TV? Buđet oko 2ooo kn.

Treba mi za apartman. Eventualno netflix mi je bitan. 

 Sigurno netko ima best buy u rukavu za:

32"

Cca 2ooo kn

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bilo sta sa sto duzom garancijom.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Goli82 kaže...
Goli82 kaže...

Ima li netko savjet za best buy 32" TV? Buđet oko 2ooo kn.

Treba mi za apartman. Eventualno netflix mi je bitan. 

 Sigurno netko ima best buy u rukavu za:

32"

Cca 2ooo kn

 

 

 LG 32LQ63806 FullHD 1080p

 

https://www.nabava.net/search.php?q=LG+32LQ63806&cod=&cdo=

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Danas mi je jedan kolega s foruma javija da nema ni 144hz a sad ako nema vrr jos cu prezivit ali da bar ima 120/ 144 hz..to mi je najvaznije
Ma raj sonyx85 mi se cini odlican el sve ima al najftinije mogu kupit izlozbeni primjerak...taj mi jedva uzazi u budet dali moze bit problema s panelom i brzim odumiranje, jer se vrtija non stop u trgovini???

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2022 23:34 (Wayto XD).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sto mislite o ovome LG 50QNED813QA,taj bi treba biti 120 hz,va imati dva hdmi2.1 porta i podrzavat vrr koji radi i sa rtx karticama..dali zna neko nesto o ovom tv?

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2022 1:11 (Wayto XD).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2022 1:47 (ibojanic).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Huurux kaže...

Imam taj philips i zadovoljan sam..nije oled ali slika je dosta dobra..crne su odlične.

Gledam na njemu filmove i serije ponekad neku utakimicu preko max tv to go-a..

Cijena je odlična..moj je prije mjesec dana bio 5400 u santa domenici..

 

 

Po svim indikacijama po netu Philips 65PUS8506/12 je IPS na 60Hz:

 

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/4948246f

 

https://www.flatpanelshd.com/philips_pus8506_2021.php

 

 

znači low end DirectLED IPS (a ne MiniLED koji bi mu jedini omogućio bolji kontrast i višestruko veću cijenu). Drugim riječima imaš pomaknuto vrednovanje crne koja je sve samo ne odlična na takovom televizoru. Osim ako nekim čudom nije VA ipak...

 Taj televizor ima VA panel.... Isprobano uzivo bez obzira sta pise na stranicama

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cao raja, kako vam se cini ovaj model televizora? imam ponudu sa 5 godina garancije za malo manje od 500eura https://www.lg.com/hr/televizori/lg-50nano783qa 
P.S. iz BiH sam 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
steedvd kaže...

Cao raja, kako vam se cini ovaj model televizora? imam ponudu sa 5 godina garancije za malo manje od 500eura https://www.lg.com/hr/televizori/lg-50nano783qa 
P.S. iz BiH sam 

 Taj je VA panel na 60Hz (bolji za navečer), DirectLED, Nanocell (jače boje), QA znači da je 2022, cijena se čini OK.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hvala puno, znaci sve u svemu dobar tv za cijenu 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li tko Philips OLED 706 i kakvi su dojmovi? Zapeo mi taj TV (55 inča) za oko i cijena je trenutno 5900 kn... već sam dobio preporuku za C1, ali sve su manje dostupni i cijena im je na popustima oko 7500 kn što je opet dosta više od ovog Philipsa.

Po recenzijama se čini dobar TV za gaming i za filmove, ali me zanima iskustvo nekoga tko ga koristi. Ambilight mi ja sporedna stvar, tako da ako ima nešto drugo možda u tom cjenovnom rangu (do 6000 kn), a da je bolje slobodno preporučite, pod uvjetom da ima full podršku za 2.1 HDMI, dakle 120 hz, VRR itd.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 12:56 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lobotomac90 kaže...

Ima li tko Philips OLED 706 i kakvi su dojmovi? Zapeo mi taj TV (55 inča) za oko i cijena je trenutno 5900 kn... već sam dobio preporuku za C1, ali sve su manje dostupni i cijena im je na popustima oko 7500 kn što je opet dosta više od ovog Philipsa.

Po recenzijama se čini dobar TV za gaming i za filmove, ali me zanima iskustvo nekoga tko ga koristi. Ambilight mi ja sporedna stvar, tako da ako ima nešto drugo možda u tom cjenovnom rangu (do 6000 kn), a da je bolje slobodno preporučite, pod uvjetom da ima full podršku za 2.1 HDMI, dakle 120 hz, VRR itd.

Ako zelis puni paket to daje samo LG,znaci doslovno sve hdmi 2.1 funkcije i puna kompatibilnost za iste a ne one fore...ako zelis 120fps onda samo pola rezolucije itd.

Philips je vrlo vjerovatno odlican tv ali kao i svaki drugi na Mediateku ima ogranicenja.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što konkretno C1 više nudi za razliku u lovi? Što se tiče od gaming featursa znam da C1 podržava G sync i niži raspon frekvencije, ali to mi nije presudno toliko da bi opravdalo 200 eura razlike u cijeni. Da se razumijemo, znam da je C1 generalno bolji TV i sve, ali me zanima jel se meni isplati dati više love za ono što nudi. Pročitao sam da je Philips kupio od LG-a panel, tako da bi kvaliteta slike na oba trebala biti odlična...sad ne znam na što još obratiti pozornost kod kupnje TV-a. Isti će se koristiti za PS 5, gledanje TV kanala, netflix, spojiti ću i komp na njega, te preko njega nešto odigrati tu i tamo. Trenutno imam Samsung TV 5o inča star preko 5 godina sa fejk HDR-om, tako da će mi biti odličan bilo koji novi naspram ovog što imam, stoga nisam neka picajzla da ću primjetiti neke minorne razlike u kvaliteti između navedena dva modela koji su mi na piku, a isto tako ne bih htio da se zahebem sa Philipsom zbog uštede od 200 eura jer ovaj TV koji kupim će biti za narednih 10 godina, ako u međuvremenu ne rikne.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 13:23 (lobotomac90).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lobotomac90 kaže...

Što konkretno C1 više nudi za razliku u lovi? Što se tiče od gaming featursa znam da C1 podržava G sync i niži raspon frekvencije, ali to mi nije presudno toliko da bi opravdalo 200 eura razlike u cijeni. Da se razumijemo, znam da je C1 generalno bolji TV i sve, ali me zanima jel se meni isplati dati više love za ono što nudi. Pročitao sam da je Philips kupio od LG-a panel, tako da bi kvaliteta slike na oba trebala biti odlična...sad ne znam na što još obratiti pozornost kod kupnje TV-a. Isti će se koristiti za PS 5, gledanje TV kanala, netflix, spojiti ću i komp na njega, te preko njega nešto odigrati tu i tamo. Trenutno imam Samsung TV 5o inča star preko 5 godina sa fejk HDR-om, tako da će mi biti odličan bilo koji novi naspram ovog što imam, stoga nisam neka picajzla da ću primjetiti neke minorne razlike u kvaliteti između navedena dva modela koji su mi na piku, a isto tako ne bih htio da se zahebem sa Philipsom zbog uštede od 200 eura jer ovaj TV koji kupim će biti za narednih 10 godina, ako u međuvremenu ne rikne.

 

Zbog ovog boldanog uzmi LG, plus ima najbolji daljinski na tržištu i OS mu je fluidan.

Ja imam LG 55B8 već četri godine i kad crkne sigurno ide opet LG oled.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lobotomac90 kaže...

Što konkretno C1 više nudi za razliku u lovi? Što se tiče od gaming featursa znam da C1 podržava G sync i niži raspon frekvencije, ali to mi nije presudno toliko da bi opravdalo 200 eura razlike u cijeni. Da se razumijemo, znam da je C1 generalno bolji TV i sve, ali me zanima jel se meni isplati dati više love za ono što nudi. Pročitao sam da je Philips kupio od LG-a panel, tako da bi kvaliteta slike na oba trebala biti odlična...sad ne znam na što još obratiti pozornost kod kupnje TV-a. Isti će se koristiti za PS 5, gledanje TV kanala, netflix, spojiti ću i komp na njega, te preko njega nešto odigrati tu i tamo. Trenutno imam Samsung TV 5o inča star preko 5 godina sa fejk HDR-om, tako da će mi biti odličan bilo koji novi naspram ovog što imam, stoga nisam neka picajzla da ću primjetiti neke minorne razlike u kvaliteti između navedena dva modela koji su mi na piku, a isto tako ne bih htio da se zahebem sa Philipsom zbog uštede od 200 eura jer ovaj TV koji kupim će biti za narednih 10 godina, ako u međuvremenu ne rikne.

Ima 4xhdmi 2.1,VRR,freesync,gsync out of box rade kako treba,dolby vision radi kako treba,dolby gaming radi na 120hz uz vrr itd.

Ako zelis future proof tv u ovom trenutku lg nudi "sve"

 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lobotomac90 kaže...

Što konkretno C1 više nudi za razliku u lovi? Što se tiče od gaming featursa znam da C1 podržava G sync i niži raspon frekvencije, ali to mi nije presudno toliko da bi opravdalo 200 eura razlike u cijeni. Da se razumijemo, znam da je C1 generalno bolji TV i sve, ali me zanima jel se meni isplati dati više love za ono što nudi. Pročitao sam da je Philips kupio od LG-a panel, tako da bi kvaliteta slike na oba trebala biti odlična...sad ne znam na što još obratiti pozornost kod kupnje TV-a. Isti će se koristiti za PS 5, gledanje TV kanala, netflix, spojiti ću i komp na njega, te preko njega nešto odigrati tu i tamo. Trenutno imam Samsung TV 5o inča star preko 5 godina sa fejk HDR-om, tako da će mi biti odličan bilo koji novi naspram ovog što imam, stoga nisam neka picajzla da ću primjetiti neke minorne razlike u kvaliteti između navedena dva modela koji su mi na piku, a isto tako ne bih htio da se zahebem sa Philipsom zbog uštede od 200 eura jer ovaj TV koji kupim će biti za narednih 10 godina, ako u međuvremenu ne rikne.

 Ne pratiš temu. Philips je njesra i na tom TV-u jedino valja LG-ev panel. Samo zbog zadnjeg smeća od daljinca ga nikom ne bih preporučio. Ja da sam bio pametan uzeo bi LG C1 umjesto što se patim s ovim poluproizvodom.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za ekipu s LG OLEDom: zar vam ne nedostaje Kodi, Stube, Chromecast - što sve LG nema preko svog sustava i svog daljinskog pa se mora kemijati s dodatnim gadgetima tipa Chromecast, Roku, Fire TV i dodatnim daljincima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 16:20 (Did12).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Did12 kaže...

Za ekipu s LG OLEDom: zar vam ne nedostaje Kodi, Stube, Chromecast - što sve LG nema preko svog sustava i svog daljinskog pa se mora kemijati s dodatnim gadgetima tipa Chromecast, Roku, Fire TV i dodatnim daljincima.

Ne,sta ce mi to navedeno?

Filmove i serije gledam na Netflixu,Prime i Disney+ i to mi je dovoljno.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne, od svega navedenog na TV-u najviše koristim Netflix i youtube.
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Did12 kaže...

Za ekipu s LG OLEDom: zar vam ne nedostaje Kodi, Stube, Chromecast - što sve LG nema preko svog sustava i svog daljinskog pa se mora kemijati s dodatnim gadgetima tipa Chromecast, Roku, Fire TV i dodatnim daljincima.

IPTV - 10 eura, Netflix - 12-14 eura (negdje 90kn), Eon TV - 80kn

 

Tih moji 250-300kn su necije tjedne cigarete. Ja radje dam za te usluge nego za npr cigarete.

 

IPTV mi nije potreban ali ima ga za tekme Lige prvaka. I da imaju najbolji videoteku...masa filmova i serija...

 

Imam LG C1...

 

Kodi sam koristio 2016. god zadnji put...nema se volje s tim zajebavat.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 21:25 (R36).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice