Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.523
|
čitano: 15.088.363
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Pošalji upit za CX model .Nikada nisu javno oglašavali da jamstvo pokriva BI, ali su svaki riješavali u jamstvu.Ako nije bilo odgovarajućih panela, išla je zamjena tv-a.

 poslao sam za OLEd55B1PUA, pitao za zamjenu, ništa nisu odgovorili mijenjaju li, već su tražili nekoliko fotki zapečenog logoa Netflixa na različitim programima, (što sam naveo pod burn in), račun, serijski broj televizora, i što ću sad kad ih nemam ?! 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Odgovoreno na Pixel

 

HDTV Test nije u potpunosti tocan,ali koga briga ako i je tocan 70-80% njegova teorija, ako je slika na Samsungu bolja od konkurencije,daleko bolja, po pristupacnoj cijeni s obzirom na novu tehnologiju(QD-OLED) i gdje su svi pretpostavljali da ce ici debelo iznad 3000$ za 55'' samo, odmah sam vidio njegov video, ali imas ovdje drugo misljenje profesionalnih kalibratora gdje preko 3 sata govore bas o tom videu od HDTV Test-a pa pogledaj ne skaci na prvu, QD-Oled i dalje rules dok ne izade Sony A95K....niti jedan OLED ili W-Oled tv nemoze prikazati takav brightness i boje, bunili se svi da im je OLED pretaman,premalo nita, e sad su dignuli na 1500 nita sto je i maximum (10% window)barem prema Redditu i profi kalibratorima koji kazu da je to maksimum za QD-Oled preko toga nejde,niti Sony nebude mogao vise dignuti od toga osim ako ne priskoci nekom muljanju...sve preko 600 nita ako se dize gubi se ta preciznost ali ako slika izgleda bolje zasto ne, treba vidjet kada dode kod nas ako dode i kada,osobno se uvjeriti S95B, Sony A95K i C/G 2, i onda bas usporedit ali C/G 2 je debelo ispod ova S95B po svjetlini i bojama za sad,ovo je game changer, ista stvar je bila kada je izasao OLED od LG-a docekan je na noz s jedne strane dok je s druge dizan u nebesa....ali se kroz godine pokazalo da je stvarno bio game changer taj famozni OLED tj W-OLED, po svim reviewima na bespucima interneta i opcenito......pogledajte video....

 

Sto se tice Quantum TV kanal,lik je fraud kako vele na Redditu LOL, prvo hvali nesto, pa par videa kasnije pljuje po svemu i svakome i nije profesionalni kalibrator,lik je smjesan, za TV bi se trebalo drzati ovih YT-bera kao sto HDTV Test, Stop The Fomo, Digital Triends,Keep It Classy Tech, Tech with KG, Whispper 74 i jos njih par, MyGadgetsWorld mi je ok kao i GamingTech.

 

Robert Zohn je zakon, rade njega slusajte sto govori o novim televizorima i o TV-ima opcenito, covjek zna i ima utakmica u nogama(Value Electronics TV)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2022 16:40 (Barracuda727).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Barracuda727 kaže...

Odgovoreno na Pixel

 

HDTV Test nije u potpunosti tocan,ali koga briga ako i je tocan 70-80% njegova teorija, ako je slika na Samsungu bolja od konkurencije,daleko bolja, po pristupacnoj cijeni s obzirom na novu tehnologiju(QD-OLED) i gdje su svi pretpostavljali da ce ici debelo iznad 3000$ za 55'' samo, odmah sam vidio njegov video, ali imas ovdje drugo misljenje profesionalnih kalibratora gdje preko 3 sata govore bas o tom videu od HDTV Test-a pa pogledaj ne skaci na prvu, QD-Oled i dalje rules dok ne izade Sony A95K....niti jedan OLED ili W-Oled tv nemoze prikazati takav brightness i boje, bunili se svi da im je OLED pretaman,premalo nita, e sad su dignuli na 1500 nita sto je i maximum (10% window)barem prema Redditu i profi kalibratorima koji kazu da je to maksimum za QD-Oled preko toga nejde,niti Sony nebude mogao vise dignuti od toga osim ako ne priskoci nekom muljanju...sve preko 600 nita ako se dize gubi se ta preciznost ali ako slika izgleda bolje zasto ne, treba vidjet kada dode kod nas ako dode i kada,osobno se uvjeriti S95B, Sony A95K i C/G 2, i onda bas usporedit ali C/G 2 je debelo ispod ova S95B po svjetlini i bojama za sad,ovo je game changer, ista stvar je bila kada je izasao OLED od LG-a docekan je na noz s jedne strane dok je s druge dizan u nebesa....ali se kroz godine pokazalo da je stvarno bio game changer taj famozni OLED tj W-OLED, po svim reviewima na bespucima interneta i opcenito......pogledajte video....

 

Sto se tice Quantum TV kanal,lik je fraud kako vele na Redditu LOL, prvo hvali nesto, pa par videa kasnije pljuje po svemu i svakome i nije profesionalni kalibrator,lik je smjesan, za TV bi se trebalo drzati ovih YT-bera kao sto HDTV Test, Stop The Fomo, Digital Triends,Keep It Classy Tech, Tech with KG, Whispper 74 i jos njih par, MyGadgetsWorld mi je ok kao i GamingTech.

 

Robert Zohn je zakon, rade njega slusajte sto govori o novim televizorima i o TV-ima opcenito, covjek zna i ima utakmica u nogama(Value Electronics TV)

 

 

Hehe, nisu sami primjetili, a išli su gurati S95B u sami vrh u kojem se zna koje se stvari vrednuju i šta se ocijenjuje. I sada je Vincent to skužio i prikazao pa sada "joj, nismo mi uopće mislili niti govorili o preciznosti" iako pričamo o vrhu tehnologije gdje se sve gleda... Super. Da je Vincent pogriješio, ne bi to mogao sakriti i vjerujem da bi napravio video sa ispravkom, a ne cvilio ovlaš bez pokaznog primjera i slično (na kraju posao mu je konstantno stvaranje videa). Classy je isto tako u pravu ali na krivi način to ispoljava. Treba pokazati primjere i testirati i objasniti jednoznačno, ove njihove podcast fore sa lošom kvalitetom prikaza i loše "dizajniranim" prikazivanjem primjera nisu ista stvar niti će dobiti istu pažnju i težinu. Ako Vincent sam može napravit to pošteno, mogu sigurno i oni, a ne ovako kao da su se našli na pivi međusobno raspravljati ali javno...

 

I WTF to pumpanje drame, forum wars i slično, fakin' pokaži mi, potestiraj i đenja. Zar je itko mislio da će Samsung sad najednom čarobno prestati brljati sa procesiranjem, baš sada?

 

BTW, Robert je super prodavač, ali na kraju je ipak u businessu i skuži se. Njega bi trebalo klonirati i u svaki dućan, prodalo bi se bar 30% više, toliko je kašmir mekan da bi ti prodao i 3 godine stari TV ali te ne bi zeznuo

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2022 17:43 (Mad Ant).
9 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Još ne znamo što QD OLED može. Možda je samo prenapuhani balon. Imamo Samsung koji je sprdnja i to je to. Tek kad stigne neki Sony ili LG onda ćemo vidjeti max osvjetljenje, prikaz boja pri tom max osvjetljenju i sve ostale stvari koje ta nova tehnologija donosi. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znači Samsungov QD OLED je tvornički kalibriran malo svjetliji i kontrastniji nego bi to kakti trebao biti u tim postavkama.
Big deal. Recimo ona prednost koju je naveo je po meni očitija i bitnija nego ova tzv. mana.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Znači Samsungov QD OLED je tvornički kalibriran malo svjetliji i kontrastniji nego bi to kakti trebao biti u tim postavkama.
Big deal. Recimo ona prednost koju je naveo je po meni očitija i bitnija nego ova tzv. mana.

 Ma drame kao da su u srednjoj...

 

zapravo jedino Vincent nije dramio

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Istina je vjerojatno negdje izmedu, ulg vrijeme ce pokazati i naravno novi televizori,ali da def Vincent nije dramio xd, i slazem se da su im podcasti shit sto se tice kvalitete halo dajte malo bolje kamere i recimo kad usporeduju to se nist ne vidi a gledam kakti u 4K wtf.

 

Ima jedan video gdje je Digital Trends dosta dugo testirao novi Sony QD-Oled A95K(maximalni peak brightness je 1000 ako se ne varam izmjereno) i za koji tvrdi  vec sad prije nego je tv uopce i izasao da je po njemu nesto najbolje sto je vidio,preciznost boja i ostale stvari,mislim da ga je testirao na CES 2022, tako da treba pricekat,neznam kad Sony izlazi i naravno otici i osobno se uvjeriti, na kraju krajeva ovi YT-beri bi zednog preko vode prepeljali za par like-ova i pregleda....jbg

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2022 18:24 (Barracuda727).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Barracuda727 kaže...

Istina je vjerojatno negdje izmedu, ulg vrijeme ce pokazati i naravno novi televizori,ali da def Vincent nije dramio xd, i slazem se da su im podcasti shit sto se tice kvalitete halo dajte malo bolje kamere i recimo kad usporeduju to se nist ne vidi a gledam kakti u 4K wtf.

 

Ima jedan video gdje je Digital Trends dosta dugo testirao novi Sony QD-Oled A95K(maximalni peak brightness je 1000 ako se ne varam izmjereno) i za koji tvrdi  vec sad prije nego je tv uopce i izasao da je po njemu nesto najbolje sto je vidio,preciznost boja i ostale stvari,mislim da ga je testirao na CES 2022, tako da treba pricekat,neznam kad Sony izlazi i naravno otici i osobno se uvjeriti, na kraju krajeva ovi YT-beri bi zednog preko vode prepeljali za par like-ova i pregleda....jbg

 

 Uspoređuješ Sony tv koji najvjerojatnije ima jako precizne boje i pračenje EOTF i videje i mišljenja o Samsungu. Nema smisla. Taj Sony prikazuje što QD OLED može. Samsung ne prikazuje, čak i kvari prve dojmove. Vincent je govorio o Samsungu, a ne da QD OLED ne valja.

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne vidim po cemu Samsung kvari prve dojmove sa s95b i kak mislis da Samsung ne prikazuje sto QD-OLED moze,ne razumim... ovo za Sony sam samo naveo kao primjer da ga je ovaj testirao, ne usporedujem nista ...treba pricekat RTINGS.com jer su oni najvjerodostojniji zar ne....a k tome je vrlo  vjerojatno da samsung s95B nece niti doci u velik dio Europe, a kamoli u RH...bit ce opet ono ne vjeruj nikome nego sebi i svojim  ocima i sto ti se vise svida naravno uz cijenu koju mozes i platiti ako govorimo o novim tv-ima, otic usporedit i pogledat na licu mjesta, eventualno za neke sitnice popratit forume i sl......pisem na forumu iz razloga jer planiram kupiti OLED definitivno, i plan je bio C2 55'', e sad izasao je taj famozni S95B u meduvremenu o kojem svi pisu bilo forumi,YT i sl.i sad sam u dilemi, a k tome ako i dode kod nas cijena je cak i ok, jer se pretpostavljalo da ce biti jako skup,da se razumijemo i ovo je skupo 2200$ ali ali pricekat malo ne kupovat odma ,naravno ako se jos uzme i na nekoj weekend akciji/black friday bingo, tak da zelim cuti svako misljenje i super su mi rasprave, daj mi detalje ako imas OLED doma, jer ja imam trenutno iz 2014 samsung LED TV onaj UE46ES8000, 3D je kao bio u to vrijeme i konacno odlucio da ipak prelazim na OLED kad sam ga vidio uzivo....tak da neznam stvarno dal je taj QD-OLED balon ili nije, dal bolje obicni LG W-OLED,SONY ce mozda biti top ali i preskup,tak da u tom rangu cijene i kvalitete ako je S95B bolji od C2 rade njega uzmem....IDK...for sure....jedna stvar se jos uvijek nezna kod QD-OLEDA kakav je Burn-In.....recimo.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2022 18:49 (Barracuda727).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...
vRay kaže...
DarK.xy kaže...
vRay kaže...
DarK.xy kaže...
Posmatrač kaže...
Tkozna kaže...

Blizi mi se vrijeme za kupnju TV-a, selidba u drugi stan, za sad mi je najbolja opcija philips 58pus8506, gledao sam recenzije, neke svoje zelje i fora mi je ambient light.

 

No, danas sam bio s ekipom, i poceli su srat da ce mi to bit prevelika dijagonala na udaljenost koju gledam. Neka udaljenost kad sjedis/lezis u kaucu je 2.7 m. 

 

Pls bacite koji komentar vezano uz dijagonalu i po mogucnosti na model koji sam naveo.

 Abient light lako rijesis sa rgb trakom na bilo kojem tvu....

 

To nije isto kao Ambilight... Postoje riješenja za ambilight ali zahtjeva kameru koja snima ekran  https://techuplife.com/best-ambilight-clones/

Problem je sto ljudi misle da je ambilight potreban (ili cak nuzan) u smislu da poboljsava gledani sadrzaj.

 

To nije tocno, ambilight opstruira sadrzaj koji gledas, smanjuje promatrani kontrast televizije, dize razinu crne boje  i opcenito potpuno unistava cinema dozivljaj.

 

Ambilight je zapravo jedino relativno cool kad gledas dnevnik (ili slican nebitan sadrzaj), a za sve drugo ga treba drzati iskljucenog, kompletno.

 

Ako tv nema ambilight nije ga potrebno uopce stavljati, tj. to je samo cool feature koji cini da tv dobro izgleda na zidu ili u trgovini pod uvjetom da ne gledas kako izgleda sadrzaj na tv-u nego doslovno gledas sam tv.

 

Da ambilight valja svako kino bi ga imalo. Cista marketinska fora, slicno recimo kao i oni zakrivljeni tv-ovi, koji su bili totalno cool na prvu, a kad ga imas neko vrijeme skuzis da je bezveze cak gledano pod 90 stupnjeva, lose stoji na zidu, a pod kutem je neupotrebljiv.

 

A opet, ljudi kupuju TV baš zbog toga. Ne samo to, nego se proizvode slični uređaji koji imitiraju ambilight. Čak je netko gore napomenuo da lijepi rgb trake oko svog oleda.  Meni je taj Ambilight fora kada gledam TV, diže sobu i sadržaj. I svi koji su bili kod mene su rekli da je baš fora i da im se sviđa, ali za baš neku filmsku večer u totalnom mraku ponekad ga gasim. Stvar je u tom što film gledam jednom tjedno, a TV i serije uz ambijetalna svjetla u sobi svaki dan i meni je on za youtube, serije i dnevnik :) super stvar

 

Moraš shvatiti da vas par korisnika koji težite 100% kalibriranim TVima, ultra kontrastima, itd... da ste u manjini. Prosječni gledatelj će reći da mu se Ambilight sviđa, da mu je kalibrirani TV pretaman i ispran, a nabrijani korisnici će sami sebe uvjeravati kako je to jedino ispravno za gledati TV i kako je to super. Stvar je objektivna.

 

Meni recimo u zadnje vrijeme i taj HDR liči na neki gimmick. Ali ne na svim sadržajima. recimo Youtube Eugene Belsky i JK Schwarz su super, netflix original sadržaj je odličan, ostali filmski kako koji... DV malo poboljšava stvar ali HDR zna biti loš, ispran, boje sa istim postavkama kao SDR jednostavno su lošije, bude pretaman, itd... Prebacim na 1080p isti film i slika je živnula. Ukratko baš ovo što se ovaj čovjek spominje  

 

 

 

 1. Pa zato sam i rekao da zbog marketinske fore ljudi misle da je ambilight nuzan a zapravo je istina da je nepotreban i smeta. Bolje investirati u propisnu led rasvjetu koju ces koristiti kod ambijentalnog gledanja (kad ne gledas filmove i serije) nego kupovati skupe philipsove tv-ove samo zbog ambilighta (jer jedino bi zbog toga netko kupio philips).

 

2. Kao sto sam i rekao, ambilight je fora dodatak samom tv-u i lijepo izgleda na zidu ili u ducanu. Sa druge strane ne pogoduje slici jer direktno svjetlo oko tv-a smanjuje / iskrivljuje performanse tv-a i stoga to nije preporuceno koristiti. 

 

3. Slika ne moze biti pretamna i isprana istodobno. Tj. moze biti ili isprana (ako je crna elevated) ili pretamna (ako je dark crash - gubitak nijansi oko crne).

 

4. Ovaj video je pokazatelj potpuno neukog covjeka koji je potpuno krivo setirao svoj setup, napravio par radikalnih gresaka u reprodukciji i sad okolo siri dezinformacije i u principu reklamira svoj idiotizam umjesto da se pokrije usima po glavi, ukratko. :)

 

HDR > SDR, nema se tu o cemu pricati. 

 

Ako dobijes na HDR-u sliku losiju nego na SDR-u znaci da si negdje pogrijesio u setupu i pocmi radije traziti svoju gresku nego raditi ovo sto radi ovaj glupan u videu gore, da se tako izrazim nekulturno. :)

 

kažem sve je objektivni dojam.. više im se takve stvari sviđaju, zato i kupuju... i samo dodatak, Philips OLED 705 sa Ambilight u 65" je prošle godine išao za 7.500 kn. Tako da nije baš skup

 

Skupi u smisli da im je cijena visoka s obzirom na kvalitetu i performanse. 

 

Recimo primjer jedne takve marketinske prevare od strane philipsa prema korisnicima (u smisli da korisnik ne zna tehnikaliju vec ce nasjesti na neke trivijalnosti).

 

Recimo 65PUS8506 od philipsa jer obican ips na 60 hz-a sa nekim "micro dimming pro" featurom sto je neka softverska izmisljotinja a ne pravi full-array local dimming.

 

Sa druge strane za slicnu cijenu ili malu razliku u cijeni mozes dobiti sony 65 xh9005 koji je va panel na 120hz sa full-array dimmingom. (Generalno sa obzirom na razne akcije ova dva tv-a ce cesto biti unutar istog cjenovnog segmenta).

 

Tehnoloski razlika izmedju ta dva tv-a je ogromna, a guraju se pod slican cjenovni rang i posto jedan ima ambilight sminku korisnici to vide, a ne kuze druge razlike i onda si misle posto su slicne cijene moraju biti slicne i performanse. Onda si jor malo razmisljaju pa skuze dobijem ambilight i jos je 500kn jeftiniji philips, pun pogodak. Philips bi trebalo tuziti za prevaru. :)

 

Kao drugo, ne postoji "objektivan dojam" vec samo subjektivan dojam.

 

Philips oled-u su solidni sto se tice performansa (jer su paneli od LG-a), ali su ipak znatno losiji tv-ovi od LG verzije recimo, a kostaju vrlo slicno sto je isto ambilight prevara.

 

 

9 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Barracuda727 kaže...

Ne vidim po cemu Samsung kvari prve dojmove sa s95b i kak mislis da Samsung ne prikazuje sto QD-OLED moze,ne razumim... ovo za Sony sam samo naveo kao primjer da ga je ovaj testirao, ne usporedujem nista ...treba pricekat RTINGS.com jer su oni najvjerodostojniji zar ne....a k tome je vrlo  vjerojatno da samsung s95B nece niti doci u velik dio Europe, a kamoli u RH...bit ce opet ono ne vjeruj nikome nego sebi i svojim  ocima i sto ti se vise svida naravno uz cijenu koju mozes i platiti ako govorimo o novim tv-ima, otic usporedit i pogledat na licu mjesta, eventualno za neke sitnice popratit forume i sl......pisem na forumu iz razloga jer planiram kupiti OLED definitivno, i plan je bio C2 55'', e sad izasao je taj famozni S95B u meduvremenu o kojem svi pisu bilo forumi,YT i sl.i sad sam u dilemi, a k tome ako i dode kod nas cijena je cak i ok, jer se pretpostavljalo da ce biti jako skup,da se razumijemo i ovo je skupo 2200$ ali ali pricekat malo ne kupovat odma ,naravno ako se jos uzme i na nekoj weekend akciji/black friday bingo, tak da zelim cuti svako misljenje i super su mi rasprave, daj mi detalje ako imas OLED doma, jer ja imam trenutno iz 2014 samsung LED TV onaj UE46ES8000, 3D je kao bio u to vrijeme i konacno odlucio da ipak prelazim na OLED kad sam ga vidio uzivo....tak da neznam stvarno dal je taj QD-OLED balon ili nije, dal bolje obicni LG W-OLED,SONY ce mozda biti top ali i preskup,tak da u tom rangu cijene i kvalitete ako je S95B bolji od C2 rade njega uzmem....IDK...for sure....jedna stvar se jos uvijek nezna kod QD-OLEDA kakav je Burn-In.....recimo.....

 Ako već želiš oled tv onda nemoj kupiti taj S95B. Za 2000+€ imaš crtić sliku. Bolje pričekati QD OLED modele od drugih proizvođača. Bolja slika i bolji processing. S95B je dizajniran za ljude koji nemaju pojma o slici i televizorima. Ljudi biraju tv kojemu boje više iskaču, a ne koji ima točnije boje. I zato je samsung najprodavaniji. Uđi u bilo koji dućan i vidjet ćeš da Samsung ima sliku koja najviše bode u oči.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Znači Samsungov QD OLED je tvornički kalibriran malo svjetliji i kontrastniji nego bi to kakti trebao biti u tim postavkama.
Big deal. Recimo ona prednost koju je naveo je po meni očitija i bitnija nego ova tzv. mana.

Zapravo ovo je veliki fijasko.

 

QD-OLED je jako dobar panel ali to sto je samsung napravio sa softverom je cisti promasaj. Naucili su da tv prepoznaje paterne za kalibraciju i dopusta kalibraciju prema istima, medjutim mimo paterna sam pojacava brightness da tv izgleda impresivnije na prvu na svakom drugom sadrzaju.

 

Implikacije toga su katastrofalne jer preciznost TV-a pri gledanju sadrzaja je iskrivljenja cak i nakon kalibracije.

 

Odmah je uocljiv manji kontrast u usporedbi sa g2 prikazom.

 

Vjerujem da ce to rijesiti sigurno unutar jednog patcha. To me podsjeca na fijasko sa wolkswagenom i dizel motoroima gdje su uredno auti prepoznavali ispusni test i umjetno smanjivali emisiju stetnih plinova. :)

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ambilight i android su dobitna kombinacija pogotovo za prosječnog korisnika...imam 65OLED706 i još prije toga dva Philips tv-a.Ajmo reći da sam za novce Philipsa mogao kupiti sveopće hvaljen LG C1 ali ne gledam samo ja tv doma ima nas još i kad kažeš ukućanima da nema ambilighta i da se tv ne može gledati na Tvmateu stvar krene u grdo negodovanje.Meni je super gledati vaše preprike o top tehnologiji koja dolazi ali realno prosječan korisnik kupuje ono što mu se na oko sviđa a ne na recencije video portala ili youtube-a.Ali meni je zanimljivo tu i tamo škicnuti ovaj post jer tko zna ja kao zadovoljni Philipsovac u budučnosti možda budem u prilici kupiti qd oled od njih...

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blackcastle kaže...

Ambilight i android su dobitna kombinacija pogotovo za prosječnog korisnika...imam 65OLED706 i još prije toga dva Philips tv-a.Ajmo reći da sam za novce Philipsa mogao kupiti sveopće hvaljen LG C1 ali ne gledam samo ja tv doma ima nas još i kad kažeš ukućanima da nema ambilighta i da se tv ne može gledati na Tvmateu stvar krene u grdo negodovanje.Meni je super gledati vaše preprike o top tehnologiji koja dolazi ali realno prosječan korisnik kupuje ono što mu se na oko sviđa a ne na recencije video portala ili youtube-a.Ali meni je zanimljivo tu i tamo škicnuti ovaj post jer tko zna ja kao zadovoljni Philipsovac u budučnosti možda budem u prilici kupiti qd oled od njih...

Android je dobra stvar, ali ipak bih ja preporucio firetv stick umjesto integriranog androida jer je znacajno ali stvarno znacajno fluidniji i podrzava sve codece dok ce integrirana verzija imati problema sa tim i vrlo cesto smanjivati kvalitetu zvuka.

 

Jedini model / brand tv-a na kojem ne koristim eksluzivno firetv je sony jer je njegova implementacija androida jedina dovoljno dobra.

 

Trebao si uzeti LG c1 i firetv stick po mom misljenju. To je znacajno bolji tv i znacajno bolja kombinacija. :)

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
Blackcastle kaže...

Ambilight i android su dobitna kombinacija pogotovo za prosječnog korisnika...imam 65OLED706 i još prije toga dva Philips tv-a.Ajmo reći da sam za novce Philipsa mogao kupiti sveopće hvaljen LG C1 ali ne gledam samo ja tv doma ima nas još i kad kažeš ukućanima da nema ambilighta i da se tv ne može gledati na Tvmateu stvar krene u grdo negodovanje.Meni je super gledati vaše preprike o top tehnologiji koja dolazi ali realno prosječan korisnik kupuje ono što mu se na oko sviđa a ne na recencije video portala ili youtube-a.Ali meni je zanimljivo tu i tamo škicnuti ovaj post jer tko zna ja kao zadovoljni Philipsovac u budučnosti možda budem u prilici kupiti qd oled od njih...

Android je dobra stvar, ali ipak bih ja preporucio firetv stick umjesto integriranog androida jer je znacajno ali stvarno znacajno fluidniji i podrzava sve codece dok ce integrirana verzija imati problema sa tim i vrlo cesto smanjivati kvalitetu zvuka.

 

Jedini model / brand tv-a na kojem ne koristim eksluzivno firetv je sony jer je njegova implementacija androida jedina dovoljno dobra.

 

Trebao si uzeti LG c1 i firetv stick po mom misljenju. To je znacajno bolji tv i znacajno bolja kombinacija. :)

 Ili fire tv cube ;) Ja ima tu kombinaciju ;)

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
vRay kaže...
Blackcastle kaže...

Ambilight i android su dobitna kombinacija pogotovo za prosječnog korisnika...imam 65OLED706 i još prije toga dva Philips tv-a.Ajmo reći da sam za novce Philipsa mogao kupiti sveopće hvaljen LG C1 ali ne gledam samo ja tv doma ima nas još i kad kažeš ukućanima da nema ambilighta i da se tv ne može gledati na Tvmateu stvar krene u grdo negodovanje.Meni je super gledati vaše preprike o top tehnologiji koja dolazi ali realno prosječan korisnik kupuje ono što mu se na oko sviđa a ne na recencije video portala ili youtube-a.Ali meni je zanimljivo tu i tamo škicnuti ovaj post jer tko zna ja kao zadovoljni Philipsovac u budučnosti možda budem u prilici kupiti qd oled od njih...

Android je dobra stvar, ali ipak bih ja preporucio firetv stick umjesto integriranog androida jer je znacajno ali stvarno znacajno fluidniji i podrzava sve codece dok ce integrirana verzija imati problema sa tim i vrlo cesto smanjivati kvalitetu zvuka.

 

Jedini model / brand tv-a na kojem ne koristim eksluzivno firetv je sony jer je njegova implementacija androida jedina dovoljno dobra.

 

Trebao si uzeti LG c1 i firetv stick po mom misljenju. To je znacajno bolji tv i znacajno bolja kombinacija. :)

 Ili fire tv cube ;) Ja ima tu kombinaciju ;)

 Moze i cube, mada novi fire stick 4k max ima super brz cpu, tako da preporuka ide na taj. :)

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
Posmatrač kaže...
vRay kaže...
Blackcastle kaže...

Ambilight i android su dobitna kombinacija pogotovo za prosječnog korisnika...imam 65OLED706 i još prije toga dva Philips tv-a.Ajmo reći da sam za novce Philipsa mogao kupiti sveopće hvaljen LG C1 ali ne gledam samo ja tv doma ima nas još i kad kažeš ukućanima da nema ambilighta i da se tv ne može gledati na Tvmateu stvar krene u grdo negodovanje.Meni je super gledati vaše preprike o top tehnologiji koja dolazi ali realno prosječan korisnik kupuje ono što mu se na oko sviđa a ne na recencije video portala ili youtube-a.Ali meni je zanimljivo tu i tamo škicnuti ovaj post jer tko zna ja kao zadovoljni Philipsovac u budučnosti možda budem u prilici kupiti qd oled od njih...

Android je dobra stvar, ali ipak bih ja preporucio firetv stick umjesto integriranog androida jer je znacajno ali stvarno znacajno fluidniji i podrzava sve codece dok ce integrirana verzija imati problema sa tim i vrlo cesto smanjivati kvalitetu zvuka.

 

Jedini model / brand tv-a na kojem ne koristim eksluzivno firetv je sony jer je njegova implementacija androida jedina dovoljno dobra.

 

Trebao si uzeti LG c1 i firetv stick po mom misljenju. To je znacajno bolji tv i znacajno bolja kombinacija. :)

 Ili fire tv cube ;) Ja ima tu kombinaciju ;)

 Moze i cube, mada novi fire stick 4k max ima super brz cpu, tako da preporuka ide na taj. :)

 rekao si fire tv stick. Malo ljudi zna da postoje 2 verzije. Obicna i 4k ;) Ja sam sa obicnog otisao na fire tv cube mada pored netflixa i hbo maxa sve rjedje ga koristim.....Koristio ga za plex ali sad to imam na TV-u pa vise nemam ni potrebe za tv cube...Sad bas razmisljam za sta ga uopste i koristim vise.....A da... Alexa i smart home ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2022 8:15 (Posmatrač).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
vRay kaže...
Posmatrač kaže...
vRay kaže...
Blackcastle kaže...

Ambilight i android su dobitna kombinacija pogotovo za prosječnog korisnika...imam 65OLED706 i još prije toga dva Philips tv-a.Ajmo reći da sam za novce Philipsa mogao kupiti sveopće hvaljen LG C1 ali ne gledam samo ja tv doma ima nas još i kad kažeš ukućanima da nema ambilighta i da se tv ne može gledati na Tvmateu stvar krene u grdo negodovanje.Meni je super gledati vaše preprike o top tehnologiji koja dolazi ali realno prosječan korisnik kupuje ono što mu se na oko sviđa a ne na recencije video portala ili youtube-a.Ali meni je zanimljivo tu i tamo škicnuti ovaj post jer tko zna ja kao zadovoljni Philipsovac u budučnosti možda budem u prilici kupiti qd oled od njih...

Android je dobra stvar, ali ipak bih ja preporucio firetv stick umjesto integriranog androida jer je znacajno ali stvarno znacajno fluidniji i podrzava sve codece dok ce integrirana verzija imati problema sa tim i vrlo cesto smanjivati kvalitetu zvuka.

 

Jedini model / brand tv-a na kojem ne koristim eksluzivno firetv je sony jer je njegova implementacija androida jedina dovoljno dobra.

 

Trebao si uzeti LG c1 i firetv stick po mom misljenju. To je znacajno bolji tv i znacajno bolja kombinacija. :)

 Ili fire tv cube ;) Ja ima tu kombinaciju ;)

 Moze i cube, mada novi fire stick 4k max ima super brz cpu, tako da preporuka ide na taj. :)

 rekao si fire tv stick. Malo ljudi zna da postoje 2 verzije. Obicna i 4k ;) Ja sam sa obicnog otisao na fire tv cube mada pored netflixa i hbo maxa sve rjedje ga koristim.....Koristio ga za plex ali sad to imam na TV-u pa vise nemam ni potrebe za tv cube...Sad bas razmisljam za sta ga uopste i koristim vise.....A da... Alexa i smart home ;)

 Vray i još neki, zaista dobro barataju znanjem o Tv i volim pročitati njihove osvrte. 

Lijepo je čovjek rekao, na firtsticku ili cube razlika recimo u zvuku je zaista primjetna. 

Imam lg oled te kućno kino i kad recimo gledam HBO max ili Disney plus,  Netflix preko lg smart OS je ok ali kad gledam isto preko firestick 4k slika mi je još fluidnija a zvuk masu bolji. Imao sam i hvaljene boxove poput BT kinga i za Disney nije prepoznavao codecke i imao sam problema za razliku od duplo jeftinijeg sticka. 

Za šta još koristiti?,  ja recimo sam izgubio živce sa Magentama- Evo tv i ostalom buranijom i gledam IPTV a to preko firesticka  ukobinirano sa app TiviMate je prava milina. 

Za sljedeći tv najvjerojatnije bi izabrao Sony sa androidom jer mi android najviše paše. Nije LG os loš ali android ima puno izbora s masu app koje možeš direktno instalirati bez drugih app ili gnjavljenja preko mob- usb i ostalog,  bitan mi je i VPN koji na androidu isto radi bez maltretiranja sa proxyem i mijenjanja postavki samog tv kao kod drugih OS sistema. Upotreba VPN na firesticku je isto jednostavna,  a jedina zamjerka mu je mala interna memorija i nešto što nema veze direktno sa firestickom već sa lijenošću HBOmax Hrvatska a bojim se i sa Disneyom kad dođe u 6 mjesecu što ovi naši ne javljaju Amazonu da mi sad imamo uslugu HBO max  na lokaciji i da bi trebali moći skinuti legalno iz Amazon storea HBO max app a ne da moram se natezati tražeći sideloading. 

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok, stigo LG C1.

 

Iskreno super je meni, ali stara veli da je slika pretamna, objašnjavam da je crna duboka kod oleda ali nepomaže. Morao sam dignuti svjetlinu piksela na 90 i svjetlinu zaslona na 70. Jel nije to malo previše za svjetlinu pixela? Da nebi tom postavkom ubrzao potrošnju pixela.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Opet jos jedna stvar sto sam gore vec naveo, da je OLED LG dosta taman ,cak pretaman u nekim segmentima....i malo mi je to puno da si toliko morao dignuti svjetlinu....

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

S pozitivne strane dobili smo EVO panel. 4. slovo u nazivu tv-a je W, što veli lik na youtubu da je noviji EVO panel. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

Bok, stigo LG C1.

 

Iskreno super je meni, ali stara veli da je slika pretamna, objašnjavam da je crna duboka kod oleda ali nepomaže. Morao sam dignuti svjetlinu piksela na 90 i svjetlinu zaslona na 70. Jel nije to malo previše za svjetlinu pixela? Da nebi tom postavkom ubrzao potrošnju pixela.

 Dižeš uglavnom samo pixel brightness i onda recimo gamma postavku na 2.2, možda white balance podigneš sa Warm50 nagore. Klasični brightness na 70 mi zvuči puno... kao da si navikao na IPS na 100/100  bright./contr. navečer gdje je crna siva

 

I zavisi da li pričamo o SDR-u (obični programi) ili HDR-u (Netflix, filmovi...)?

 

Npr. meni je za SDR mod "Standard" pixel brightness na 80, brightness 50, contrast 85, peak off ili low, white balance Warm30, gamma 2.2. Za HDR Dolby Vision mod "Cinema home" pixel brightness na 100, brightness 50, contrast 100, peak high, white balance Warm30. HDR10 iste postavke.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2022 18:48 (Mad Ant).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...
...

 Vray i još neki, zaista dobro barataju znanjem o Tv i volim pročitati njihove osvrte. 

Lijepo je čovjek rekao, na firtsticku ili cube razlika recimo u zvuku je zaista primjetna. 

Imam lg oled te kućno kino i kad recimo gledam HBO max ili Disney plus,  Netflix preko lg smart OS je ok ali kad gledam isto preko firestick 4k slika mi je još fluidnija a zvuk masu bolji. Imao sam i hvaljene boxove poput BT kinga i za Disney nije prepoznavao codecke i imao sam problema za razliku od duplo jeftinijeg sticka. 

Za šta još koristiti?,  ja recimo sam izgubio živce sa Magentama- Evo tv i ostalom buranijom i gledam IPTV a to preko firesticka  ukobinirano sa app TiviMate je prava milina. 

...

 Ne razumijem kako zvuk moze biti bolji? Kod mene je na tvu pass trough i zvuk ide direktno na Z5500 optikom. 

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

Bok, stigo LG C1.

 

Iskreno super je meni, ali stara veli da je slika pretamna, objašnjavam da je crna duboka kod oleda ali nepomaže. Morao sam dignuti svjetlinu piksela na 90 i svjetlinu zaslona na 70. Jel nije to malo previše za svjetlinu pixela? Da nebi tom postavkom ubrzao potrošnju pixela.

 Hahahahahaha

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...

 Hahahahahaha

stjepko, to ti je kao kad ti ugradiš parkete koji su skuplji triput od najboljeg laminata, a baba prošulja šlapama i kaže - meni je laminat bio bolji 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
Blackcastle kaže...

Ambilight i android su dobitna kombinacija pogotovo za prosječnog korisnika...imam 65OLED706 i još prije toga dva Philips tv-a.Ajmo reći da sam za novce Philipsa mogao kupiti sveopće hvaljen LG C1 ali ne gledam samo ja tv doma ima nas još i kad kažeš ukućanima da nema ambilighta i da se tv ne može gledati na Tvmateu stvar krene u grdo negodovanje.Meni je super gledati vaše preprike o top tehnologiji koja dolazi ali realno prosječan korisnik kupuje ono što mu se na oko sviđa a ne na recencije video portala ili youtube-a.Ali meni je zanimljivo tu i tamo škicnuti ovaj post jer tko zna ja kao zadovoljni Philipsovac u budučnosti možda budem u prilici kupiti qd oled od njih...

Android je dobra stvar, ali ipak bih ja preporucio firetv stick umjesto integriranog androida jer je znacajno ali stvarno znacajno fluidniji i podrzava sve codece dok ce integrirana verzija imati problema sa tim i vrlo cesto smanjivati kvalitetu zvuka.

 

Jedini model / brand tv-a na kojem ne koristim eksluzivno firetv je sony jer je njegova implementacija androida jedina dovoljno dobra.

 

Trebao si uzeti LG c1 i firetv stick po mom misljenju. To je znacajno bolji tv i znacajno bolja kombinacija. :)

 Kupiš tv od 10 k i onda nisi zadovoljan njegovim OS-om i mjenjaš ga alternativnim stikovima .....čista bedastoća...

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2022 19:47 (Blackcastle).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blackcastle kaže...
vRay kaže...
Blackcastle kaže...

Ambilight i android su dobitna kombinacija pogotovo za prosječnog korisnika...imam 65OLED706 i još prije toga dva Philips tv-a.Ajmo reći da sam za novce Philipsa mogao kupiti sveopće hvaljen LG C1 ali ne gledam samo ja tv doma ima nas još i kad kažeš ukućanima da nema ambilighta i da se tv ne može gledati na Tvmateu stvar krene u grdo negodovanje.Meni je super gledati vaše preprike o top tehnologiji koja dolazi ali realno prosječan korisnik kupuje ono što mu se na oko sviđa a ne na recencije video portala ili youtube-a.Ali meni je zanimljivo tu i tamo škicnuti ovaj post jer tko zna ja kao zadovoljni Philipsovac u budučnosti možda budem u prilici kupiti qd oled od njih...

Android je dobra stvar, ali ipak bih ja preporucio firetv stick umjesto integriranog androida jer je znacajno ali stvarno znacajno fluidniji i podrzava sve codece dok ce integrirana verzija imati problema sa tim i vrlo cesto smanjivati kvalitetu zvuka.

 

Jedini model / brand tv-a na kojem ne koristim eksluzivno firetv je sony jer je njegova implementacija androida jedina dovoljno dobra.

 

Trebao si uzeti LG c1 i firetv stick po mom misljenju. To je znacajno bolji tv i znacajno bolja kombinacija. :)

 Kupiš tv od 10 k i onda nisi zadovoljan njegovim OS-om i mjenjaš ga alternativnim stikovima .....čista bedastoća...

Ne kuzim primjedbu. Amazon radi jako dobre fire tv uredjaje sa modificiranim androidom (fire os). Postoje cak i televizori koji imaju fire os u sebi.

 

LG web os nije los, ali fire tv je bolji i ne vidim u cemu je problem koristiti isti. Sony radi jako dobra ozvucenja na svojim televizorima pa svejedno koristim posebne zvucnike i reciver za zvuk, pa bi ti mogao prigovoriti da netko da 4k eura za tv a ne koristi njegove zvucnike. :)

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa dal uzeti LG C1 65" za 12000 ili Samsung QE65QN95A za 10500? Imam PS5 i dosta svijetli dnevni sa 8 prozora

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivanjino96 kaže...

Ekipa dal uzeti LG C1 65" za 12000 ili Samsung QE65QN95A za 10500? Imam PS5 i dosta svijetli dnevni sa 8 prozora

 Onda Samsung, ali ni on neće pomoći ako igraš horrore pune crne boje zbog odraza.

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To vam je kombinacija naviknutih očiju na IPS + svjetla dnevna soba + serija Deadwood gdje je stalno tama i osvjetljenje pod sviječama. Uglavnom uspio sam spustiti pixel svjetlinu na 85, svjetlinu ekrana na 60, contrast na 100, peak high i warm 30. I slika je zadovoljavajuča, nije više tako svijetla a nije ni toliko zgnječena crna. Iznenadilo i mene koliko je crna "zgnječena", jako malo detalja u crnoj, nevidi se ni kragna odjela. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2022 21:36 (jelincav).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice