Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.557
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moji prijatelji cca svi 40 godina svi vrlo dobrih primanja kad ima kažem da sam kupio tv za 12.000 kn s povratom od 1.500 križaju se i na sve moje konstatacije kvalitete slike samo mi govore ti si lud.E sad razika je nebo i zemlja led i oled.Neki dan gledam nedjeljom u 2 kod sina u sobi na philips 2018 g led tada serija 7 i dodjem u dnevnu sobu na usranu nedjelju u 2 Plilips 65OLED706 i razika je zbilja ogromna da bi i moja nona to vidjela, sad druga je stvar što 90% ljudi boli pipa za tu razliku....

Imam IPTV koji godinama gledam na tvvimateu , pa ljudi kad im kreneš samo objašnjavati kako da na kojem softwareom gledaju i kome da plate ....to je kao da si ih poslao na mars

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2022 13:28 (Blackcastle).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blackcastle kaže...

Moji prijatelji cca svi 40 godina svi vrlo dobrih primanja kad ima kažem da sam kupio tv za 12.000 kn s povratom od 1.500 križaju se i na sve moje konstatacije kvalitete slike samo mi govore ti si lud.E sad razika je nebo i zemlja led i oled.Neki dan gledam nedjeljom u 2 kod sina u sobi na philips 2018 g led tada serija 7 i dodjem u dnevnu sobu na usranu nedjelju u 2 Plilips 65OLED706 i razika je zbilja ogromna da bi i moja nona to vidjela, sad druga je stvar što 90% ljudi boli pipa za tu razliku....

Imam IPTV koji godinama gledam na tvvimateu , pa ljudi kad im kreneš samo objašnjavati kako da na kojem softwareom gledaju i kome da plate ....to je kao da si ih poslao na mars

 

Znači saznao si da ti prijatelji nemaju baš znanja o TV-ima, niti ih zanimaju. Biti će im, ili im već je, veselo sa modernim izvorima sadržaja i tehnikom

 

Naravno da bi svi mi htjeli da je sve što puštamo na TV-u normalizirano u smislu video kvalitete/rezolucije i zvuka, da nikada ne treba ništa dirati... ali realnost je suprotna.

 

Na kraju bi i tvoji prijatelji morali priznati vrlo očitu razliku da im usporedno pustiš 4K HDR na njihov TV za 4-5K kn i OLED, ali ne u bircu na terasi po danu... BTW i moji su takovi, ali kada sam ih posjeo pred par HDR demoa i par bitaka iz 4K HDR verzija filmova (65" C1 i 5.1 kućno kino), navečer u potpunom mraku, bila je teža zuja i muk

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2022 13:54 (Mad Ant).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znaci zakljucak je da na oledu za svaki drugi film moras drkat po postavkama iz razloga jer je crna zapravo nerealno crna, ili fale sjene, pa je presvijetlo pa pretamno, prodali vam macka u vreci, kakvu crnu ce vam uvaliti za 5g?😂
Moj PC  
2 6 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

Znači saznao si da ti prijatelji nemaju baš znanja o TV-ima, niti ih zanimaju. Biti će im, ili im već je, veselo sa modernim izvorima sadržaja i tehnikom

 

Naravno da bi svi mi htjeli da je sve što puštamo na TV-u normalizirano u smislu video kvalitete/rezolucije i zvuka, da nikada ne treba ništa dirati... ali realnost je suprotna.

 

Na kraju bi i tvoji prijatelji morali priznati vrlo očitu razliku da im usporedno pustiš 4K HDR na njihov TV za 4-5K kn i OLED, ali ne u bircu na terasi po danu... BTW i moji su takovi, ali kada sam ih posjeo pred par HDR demoa i par bitaka iz 4K HDR verzija filmova (65" C1 i 5.1 kućno kino), navečer u potpunom mraku, bila je teža zuja i muk

 i ja sam danas saznao da mi polusestra nema baš znanja o kuhinji, (ona ima 55, ja 50 i eto tek danas saznam to) jer eto ona ne cijeni razliku između jadranske lignje i one panonske iz lidla, ne kuži razliku između pečenog odreska od svinjetine iz spara za 10 kuna ili junećeg bifteka od 100 kuna, njoj to sve isto, kuži malo razliku, al joj se zapravo jebe za to i ne pada joj na pamet uzet biftek za 100 kuna

isto je tako i ona saznala da ja nemam pojma o modi, jer mi je sasvim svejedno kupio traperice u kika za 80 kuna ili one od 200+ kuna u nekom butiku

 

što hoću reći, koliko god ti želio da realnost bude drukčija, odnosno da svi budu kao i ti nabrijani na nešto što je tebi bitno, činjenica je da većinu za to boli kujac 

i sad još samo reci, od tih tvojih prijatelja koji su zazujali i zamučali, koliko ih je od tada kad si ih 'prosvijetlio' kupilo kvalitetniji televizor radi tog prosvjetljenja?

 

EDIT

da se razumijemo, oled je jedna od prvih 'nebitnih' stvari koje planiram uzet jer osobno itekako cijenim kvalitetu slike na televizoru

ali pored hrpe ostalih manje nebitnih stvari to je jedna od zadnjih na koju mislim dok ne dođe prilika

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2022 14:15 (picajzla0707).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
Znaci zakljucak je da na oledu za svaki drugi film moras drkat po postavkama iz razloga jer je crna zapravo nerealno crna, ili fale sjene, pa je presvijetlo pa pretamno, prodali vam macka u vreci, kakvu crnu ce vam uvaliti za 5g?😂

 Zasto bi za svaki film drkao bilo sta. Podesio jednom i ne diram vise..... Pa vise sam stvari morao podesavati na LEDu jer tamo nista ne izgleda kako treba....

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da je OLED = OLED, bez obzira na proizvođača? Odnosno OLED će uvijek biti OLED sa svojim sjajnim karakteristikama i ponekom manom, dok proizvođač uvjetuje (ili bi trebao uvjetovati) unutarnju kvalitetu TV-a, operativni sustav i pouzdanost.

 

Dakle OLED LG ili OLED Grundig = kvaliteta slike bi trebala biti jednaka.

 

 

 

Ako sam krivo shvatio, neka me se razuvjeri.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Mislim da je OLED = OLED, bez obzira na proizvođača? Odnosno OLED će uvijek biti OLED sa svojim sjajnim karakteristikama i ponekom manom, dok proizvođač uvjetuje (ili bi trebao uvjetovati) unutarnju kvalitetu TV-a, operativni sustav i pouzdanost.

 

Dakle OLED LG ili OLED Grundig = kvaliteta slike bi trebala biti jednaka.

 

 

 

Ako sam krivo shvatio, neka me se razuvjeri.

 Pa ne bas. Nije tv samo ekran..... Pogotovo ako gledas sadrzaj koji nije 4k...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
Znaci zakljucak je da na oledu za svaki drugi film moras drkat po postavkama iz razloga jer je crna zapravo nerealno crna, ili fale sjene, pa je presvijetlo pa pretamno, prodali vam macka u vreci, kakvu crnu ce vam uvaliti za 5g?😂

 Imam LG C1. Nikakve postavke više ne mijenjam. Gledam sve filmove u HDR formatu u Fillmmaker modu koji je podešen kad je kupljen TV ili eventualno Cinema Home modu. I svaki film izgleda fantastično. Nikakva dodatna podešavanja ti ne trebaju. 

 

Razlika je zapravo u tome što takve TV-e većinom kupuju entuzijasti koji su cijeli u tom svijetu pa stalno imaju potrebu za ekstra podešavanjem. Iako realno ne treba.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
Mad Ant kaže...

Znači saznao si da ti prijatelji nemaju baš znanja o TV-ima, niti ih zanimaju. Biti će im, ili im već je, veselo sa modernim izvorima sadržaja i tehnikom

 

Naravno da bi svi mi htjeli da je sve što puštamo na TV-u normalizirano u smislu video kvalitete/rezolucije i zvuka, da nikada ne treba ništa dirati... ali realnost je suprotna.

 

Na kraju bi i tvoji prijatelji morali priznati vrlo očitu razliku da im usporedno pustiš 4K HDR na njihov TV za 4-5K kn i OLED, ali ne u bircu na terasi po danu... BTW i moji su takovi, ali kada sam ih posjeo pred par HDR demoa i par bitaka iz 4K HDR verzija filmova (65" C1 i 5.1 kućno kino), navečer u potpunom mraku, bila je teža zuja i muk

 i ja sam danas saznao da mi polusestra nema baš znanja o kuhinji, (ona ima 55, ja 50 i eto tek danas saznam to) jer eto ona ne cijeni razliku između jadranske lignje i one panonske iz lidla, ne kuži razliku između pečenog odreska od svinjetine iz spara za 10 kuna ili junećeg bifteka od 100 kuna, njoj to sve isto, kuži malo razliku, al joj se zapravo jebe za to i ne pada joj na pamet uzet biftek za 100 kuna

isto je tako i ona saznala da ja nemam pojma o modi, jer mi je sasvim svejedno kupio traperice u kika za 80 kuna ili one od 200+ kuna u nekom butiku

 

što hoću reći, koliko god ti želio da realnost bude drukčija, odnosno da svi budu kao i ti nabrijani na nešto što je tebi bitno, činjenica je da većinu za to boli kujac 

i sad još samo reci, od tih tvojih prijatelja koji su zazujali i zamučali, koliko ih je od tada kad si ih 'prosvijetlio' kupilo kvalitetniji televizor radi tog prosvjetljenja?

 

EDIT

da se razumijemo, oled je jedna od prvih 'nebitnih' stvari koje planiram uzet jer osobno itekako cijenim kvalitetu slike na televizoru

ali pored hrpe ostalih manje nebitnih stvari to je jedna od zadnjih na koju mislim dok ne dođe prilika

 

Usporedbe ti nemaju veze s vezom. Jedino sada znamo da ti polusestra ne zna prepoznati bolju hranu, a ti ne poznas modu...

 

Ali i onda to ne mijenja cinjenicu da je neka hrana bolja, kao i neka moda "modernija"... neš ti usporedbi...

 

Isto tako, to sto ja volim/vidim nesto bolje ili ne, ne mijenja cinjenicu da su neki TV-i bolji...

 

Iliti na kraju, necije neznanje i BMK faktor ne mijenjaju stvarnost.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2022 14:35 (Mad Ant).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
antimadridista kaže...
Boris grozni kaže...
Znaci zakljucak je da na oledu za svaki drugi film moras drkat po postavkama iz razloga jer je crna zapravo nerealno crna, ili fale sjene, pa je presvijetlo pa pretamno, prodali vam macka u vreci, kakvu crnu ce vam uvaliti za 5g?😂

 Imam LG C1. Nikakve postavke više ne mijenjam. Gledam sve filmove u HDR formatu u Fillmmaker modu koji je podešen kad je kupljen TV ili eventualno Cinema Home modu. I svaki film izgleda fantastično. Nikakva dodatna podešavanja ti ne trebaju. 

 

Razlika je zapravo u tome što takve TV-e većinom kupuju entuzijasti koji su cijeli u tom svijetu pa stalno imaju potrebu za ekstra podešavanjem. Iako realno ne treba.

 Ne smatram se entuzijastom ali imam svoj neki ukus kad je u pitanju slika... Ali podesio jednom i to je to. Trajalo 10 minuta sve ukupno. Vise sam vremena izgubio dok sam podesio nazive HDMI ulaza i universal remote kao i postavljanje nosaca i LED trake iza ali kad je sve podeseno to je to. 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Mislim da je OLED = OLED, bez obzira na proizvođača? Odnosno OLED će uvijek biti OLED sa svojim sjajnim karakteristikama i ponekom manom, dok proizvođač uvjetuje (ili bi trebao uvjetovati) unutarnju kvalitetu TV-a, operativni sustav i pouzdanost.

 

Dakle OLED LG ili OLED Grundig = kvaliteta slike bi trebala biti jednaka.

 

 

 

Ako sam krivo shvatio, neka me se razuvjeri.

 Ne baš. Postoje razlike, primjerice koliko svaki panel ima peak brightness. Motion smoothing, preciznost boja itd. Nije svaki OLED panel isti, isto kao što nije svaki LED panel isti. Jedino što svi imaju tu karakteristiku da se pikseli mogu pojedinačno paliti i gasiti pa je crna boja čisto crna, a ne siva. Ostalo sve može zavisiti od modela do modela. Imaš OLED-a već od 1k eura pa sve do 3-4k. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
Covjek vidi duplo manje tonova boja nego sto ga je u stanju prikazati i najgori 8bitni panel, pa ti sad prosipaj žuč o kontrastima i bojama koje vidis na oledu i sl. Crna je crnija slazem se no i nerealno crna no ostalo ionako nevidis osim uredaja koji to moze izmjeriti.

O cemu ti pricas, pa je si ti pao sa marsa? A kao bavis se profesionalno fotografijom, a neznas neke osnovne stvari.

 

Na attachanoj slici je prikazana aproksimacija color gamuta koji se koristi u foto/video industriji. Ovaj cijeli palac predstavlja aproksimaciju raspona covjekovog vidnog polja (zanimljivo je da vidimo najvise zelene nijanse, valjda zbog evolucije u specificnom okruzenju).

 

Dakle, slika se sastoji od vidnog polja covjeka, BT 2020 raspona (UHD raspon), DCI-P3 (SRBG standard) i Rec 709 raspon (klasican SDR).

 

Vecina tv-a iz low segmenta, kakav je tvoj grunding ne moze prikazati niti cijeli Rec 709 raspon. Po mojoj procjeni tvoj bi negdje bio na 80-85% rec 709 gamuta. Visi segment uspjeva prikazati 100% Rec 709 (95-99% ovisno o preciznosti gdje zbog saturacije promasi 709 trokut) pa do 90-95% Dci-P3 i 65-75% bt 2020.

 

UHD tv se smatra onim koji prikazuje barem ~67% bt 2020 gamuta.

 

Ovaj novi QD-OLED od samsunga djeluje impresivno i prikazuje 90% BT 2020 gamuta!

 

Dakle, situacija je obrnuta od onoga sto si rekao, vecina panela pokusava doseci volumen tonova ljudskog oka i najbolji paneli na svijetu jos nizu ni blizu toga, tj. jedva uspjevaju obuhvatiti znacaj dio uhd spektra.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
Znaci zakljucak je da na oledu za svaki drugi film moras drkat po postavkama iz razloga jer je crna zapravo nerealno crna, ili fale sjene, pa je presvijetlo pa pretamno, prodali vam macka u vreci, kakvu crnu ce vam uvaliti za 5g?😂

 Ne moras.

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma jok a zadnjih 5 stranica samo o tome, i u drugoj temi o tv, nevalja ovo pa nevalja ono, ovom precrno, drugim presvijetlo, ima sjena pa u drugom filmu nema, namjesti ovo pa ono, meni je ovako bolje drugom onako bla bla🤔🥱panel ak je donekle kalibriran nema tebi sta ne pasati oko boja a drugome ne.
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

...necije neznanje i BMK faktor ne mijenjaju stvarnost.

 ne mijenjaju, slažem se, isto kao što se slažem da je bolje jednostavno bolje, a oled je ikome zdravog vida daleko bolji 

samo trebaš shvatiti da većinu ljudi boli ona stvar jel tv bolji ili ne ukoliko treba platit značajniju razliku

 

odnosno, možeš ti pokazivat i tupit razlike do sutra ako je netko odlučio izdvojit 3-4-5 soma kuna, 9 ili više neće sigurno, niti će ga to mučit ikad više

isto tako ja mogu sestri pokazivat koliko je bolji biftek od jeftinog šnicla, pa ga ona sebi neće kupit nikad

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako su tebe uvjerili da je crna na oledu nesto totalno realno onda su vjerovatno u tome i uspijeli, ti se drzi toga ja cu svoga i super.
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...

 ne mijenjaju, slažem se, isto kao što se slažem da je bolje jednostavno bolje, a oled je ikome zdravog vida daleko bolji 

samo trebaš shvatiti da većinu ljudi boli ona stvar jel tv bolji ili ne ukoliko treba platit značajniju razliku

 

odnosno, možeš ti pokazivat i tupit razlike do sutra ako je netko odlučio izdvojit 3-4-5 soma kuna, 9 ili više neće sigurno, niti će ga to mučit ikad više

isto tako ja mogu sestri pokazivat koliko je bolji biftek od jeftinog šnicla, pa ga ona sebi neće kupit nikad

 

E da, drugo je kada netko dođe ovdje pitati za preporuku TV-a, kaže da ga boli tuki većinom, onda želi raspravljati sa ekipom o detaljima za koje ga kao zabole, počne komentirati nečija očekivanja/želje/navike, te na kraju "vi ste svi smiješni/glupi, sve to ništa ne znači, lolz".

 

 

Drugim riječima ide se raspravljati o ukusima, o kojima se ne raspravlja ako smo kulturni. Ako te boli tuki onda znači da samo trollaš.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2022 17:16 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ma slažem se, ovaj lik je smiješan

više sam se uhvatio tvoje prve rečenice kako 'će im biti ili već je veselo s tehnikom', jer većinu ljudi boli racku za tehniku i kvalitetu televizora dok je unutar cijene koju su si zadali, a televizori se rade uvijek da su dovoljno lagani za korištenje i onima koje tehnika najmanje zanima

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
Ako su tebe uvjerili da je crna na oledu nesto totalno realno onda su vjerovatno u tome i uspijeli, ti se drzi toga ja cu svoga i super.

 Kako crna boja može biti nerealna? Pogledaj slova na časopisu, zamrači sobu i stani u ormar, pogledaj svoju sijenu, ako imaš crni mobitel pogledaj stražnju stranu, razlij crnu tintu po stolu, kupi i pogledaj crnog mačka u lagano osvijetljenoj sobi, pogledaj u oči plišanog medvjedića, napravi i odreži kolač od maka... 

 

Ako ti je tn ekran na laptopu za 2000 kn dovoljan, onda si daltonist.

 

Ili samog sebe zavaravaš ili ne vidiš dobro. 

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
Ako su tebe uvjerili da je crna na oledu nesto totalno realno onda su vjerovatno u tome i uspijeli, ti se drzi toga ja cu svoga i super.

Pa crna boja generalno nije boja vec odsustvo boje, tj. spektra svjetlosti. Ako postoji svjetlo postoji i potpuno odsustvo svjetla dakle 0 crna. Oled isto nije skroz 0 vec 0.0005 ili tako nesto tako da ako bi potpuno crna bio nekakav potpuno zatvoren hermeticki prostor bez trunke svjetla oled ipak nije to, vec puno realnija crna. :)

 

Pricas gluposti btw, a ja se pocinjem lagano zajebavati.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...

ma slažem se, ovaj lik je smiješan

više sam se uhvatio tvoje prve rečenice kako 'će im biti ili već je veselo s tehnikom', jer većinu ljudi boli racku za tehniku i kvalitetu televizora dok je unutar cijene koju su si zadali, a televizori se rade uvijek da su dovoljno lagani za korištenje i onima koje tehnika najmanje zanima

 To sam više mislio u smislu da ako ih sve oko TV-a uopće ne zanima, bit će im veselo sa: gro streaming servisa, spajanje ulaza/izlaza zbog raznih uređaja (HDD, stick...), HDMI peripetije sa soundbarovima i slično, da različite rezolucije i bitrate ni ne spominjem (a di su još opcije u samom OS-u), jerbo neće ništa od toga htjeti/znati namjestiti (pa makar i nabrzinu) i najvjerovatnije će ostaviti na nekim postavkama koje će možda izgledati solidno lošije većinu vremena (Vivid mod recimo), ili jednostavno nešto neće raditi uopće.

 

Nažalost puno je takovih, pa naletiš kod njih doma na IPS DirectLED, backlight i brightness(!) na 100% navečer (što je očajno isprano i crna ne postoji), ali "ne, nemoj mi dirat ništa, ovako je super"... nije super, nego pokušavaju fejkati bolji TV i sami sebe uvjerili da je očigledno loša slika jako dobra.

 

Jer nije da ih stvarno zabole, ići će oni štrumfati po opcijama, naravno potpuno krivo bez znanja. Najsmiješnije je što bi imali čisto OK sliku sa ugrađenim modovima u novijim TV-ima, što im na kraju na forumu i kažu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2022 17:40 (Mad Ant).
2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako su tebe uvjerili da je crna na oledu nesto totalno realno onda su vjerovatno u tome i uspijeli, ti se drzi toga ja cu svoga i super.

 

 

U redu je i tvoj način razmišljanja, odn. da su manje važne tehničke karakteristike uređaja od samog sadržaja. Ljudi pak teže savršenstvu, pa kao i u audio tehnici žele da uređaji pokrivaju cijelo područje naših osjeta (ako je moguće i više). Tako smo sigurni da nismo zakinuti za informaciju. Crna na oledu ne mora nikad biti prikazana, ali znamo da može. Problem je što to košta, pa tražimo neku ravnotežu. Ne treba zato stati razvoj i naše želje.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

Nažalost puno je takovih, pa naletiš kod njih doma na IPS DirectLED, backlight i brightness(!) na 100% navečer (što je očajno isprano i crna ne postoji), ali "ne, nemoj mi dirat ništa, ovako je super"... nije super, nego pokušavaju fejkati bolji TV i sami sebe uvjerili da je očigledno loša slika jako dobra.

ma znam takve, samo što vjerojatno ne fejkaju nego su se vjerojatno navikli na takve postavke od početka i sve drugo im ne valja

imam nekoliko takvih frendova i vrlo teško im je objasnit, jer ih jednostavno ne zanima, a ono što su si postavili njima paše i mo'š se slikat

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gast0n kaže...
 

U redu je i tvoj način razmišljanja, odn. da su manje važne tehničke karakteristike uređaja od samog sadržaja. Ljudi pak teže savršenstvu, pa kao i u audio tehnici žele da uređaji pokrivaju cijelo područje naših osjeta (ako je moguće i više). Tako smo sigurni da nismo zakinuti za informaciju. Crna na oledu ne mora nikad biti prikazana, ali znamo da može. Problem je što to košta, pa tražimo neku ravnotežu. Ne treba zato stati razvoj i naše želje.

 

Upravo to, nekima od nas ta spoznaja da nije moguće da vidimo bloom/bleed, disanje titlova i slično, znači potpuno micanje bilo kakove "anksioznosti" oko toga, vrijedi potpuno tih novaca.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
Znaci zakljucak je da na oledu za svaki drugi film moras drkat po postavkama iz razloga jer je crna zapravo nerealno crna, ili fale sjene, pa je presvijetlo pa pretamno, prodali vam macka u vreci, kakvu crnu ce vam uvaliti za 5g?😂

 Al sto ga ti lupetas vise nije normalno.

Prvo kad ga podrsis jednom , ne moras vise nista.

Moze se pidesiti posebno za dvaki ulaz/izvor.

Moj je podesennjednom i nikad vise nisam imao potrebu ista dirati.

 

Drugo, znaci ti tvrdis i ds najgori 8 bit panel moze prikazati puni radpon boja , cak i vise, nego sto ljudsko oko vidi ?

Uz to mislis da je ljudsko oko jednako osjetljivo na nijanse i gradaciju na svijetlom i tamnom dijelu spektra ? Stvarno mislis da to sve mozes pokrit 8bit panelom ?

 

Ti se zaista bavis fotografijom ?

 

 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I kad se vec prica o crnoj na oledu, nije tu samo bitan prikaz crne, bitno je ono sto proizlazi i toga, veliki kontrast, najbitniji parametar kvalitete prikaza, iz kontrasta sve ide dalje, on je baza, bez njega nema ni pravilnog prikaza boja, boje nisu pravilno zasicene pogotovo kod tamnijih nijansi. Bez dobrog kontrasta se ne moze ispravno prikazati slika koja sadrzi i jako svijetle i jako tamne elemente.

I to je razlog zasto oled ima tako dobru sliku, ima odlican kontrast.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel velika razlika između LED i QLED? Ne mogu se odluičiti sta uzeti , 190CM LED ili 165cm QLED

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sstrmi kaže...

Jel velika razlika između LED i QLED? Ne mogu se odluičiti sta uzeti , 190CM LED ili 165cm QLED

 Ovisi koji su modeli u pitanju. Qled je marketinški trik tako da to nema nekog značaja. 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Točno tako a uz to ide i kvalitetan set komponenti, između ostaloga i procesor koji se nigdje ne spominje a koji je zadužen za sav prikaz na ekranu i sve to zaokružuje tv u cjelinu. I onda ta cjelina ima cijenu. Zato je Sony iznad Samsunga a Samsung iznad Philipsa i Grundiga. 

 

I tu nije mjerodavan HD ili 4k, treba pustit sd programe ili iptv i tek tada se vidi koliko je neki tv očajno loš.

 

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice