Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.138.776
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

uspio

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dalja46 kaže...

Imaš ovaj samsung 65" uz kod EKUPI10 i još minus 10% na maestro ili koju drugu karticu pa te izađe 4347kn.

Ali ja bi pozurio sa kupnjom jer je ograničeno na prvih 1000 kupaca... 

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/SAMSUNG-LED-TV-65TU8072%2C-UHD%2C-SMART/p/EK000321977

Koliko ja vidim - taj s linka sa svim popustima ispadne 5.670...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
davidovski kaže...

Može neki savjet za Tv do cca 4k kn Max. Tražim od 55" eventualno nešto malo veće. Prvo sam gledao hisense u8b, istina da je 5k i 65" ali bila je dobra cijena, ni nažalost nema ga više. Ne znam ni sam više šta da tražim i gledam tako da je svaki savjet dobrodošao. Nije ništa ni hitno pa možda i bolje pričekat noću godinu ako budu bolje akcije?

 Hisense 55u7qf.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zašto ne 55TU8502?

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
justbob kaže...
dalja46 kaže...

Imaš ovaj samsung 65" uz kod EKUPI10 i još minus 10% na maestro ili koju drugu karticu pa te izađe 4347kn.

Ali ja bi pozurio sa kupnjom jer je ograničeno na prvih 1000 kupaca... 

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/SAMSUNG-LED-TV-65TU8072%2C-UHD%2C-SMART/p/EK000321977

Koliko ja vidim - taj s linka sa svim popustima ispadne 5.670...

 Da, promjenili su cijenu. Očekivano. Bila je predobra ponuda.

Nazalost nemam screnšotano, bila je cijena oko 54xx pocetna. 

13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Plex/Emby. Instaliraš na komp server i gledaš na ostalim uređajima u kući sav sadržaj. S tim da Plex imaš kao app na toj njihovoj trgovini aplikacijama, a Emby moraš sideloadati sa sticka (za što treba otprilike 1 minuta). Ja koristim Emby jer u free verziji ima mogućnost gledanja na svim android uređajima tako da zbilja mogu gledati na apsolutno svemu.

 

Osim toga na tv-u, neovisno o Plex/Embyu, ako je u istoj mreži kao i to računalo, možeš pristupati dijeljenim mrežnim resursima pa možeš shareati taj disk na mrežu ako ti se to više sviđa.

 

Preferiram Plex/Emby više radi mogućnosti automatskog skidanja titlova, skupljanja metapodataka i cjelokupnog UI-ja, gledanja na Android uređajima itd.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 7:51 (Arto).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/XIAOMI-LED-TV-MI-4S-55/p/EK000328066

Ovaj Xiaomi za 2800?

Može li se gore staviti Popcorntime posto ima malu memoriju?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sad je cijena veća sa 20posto popusta nego je bila. Bila je 5367kn
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tajo1960 kaže...

Pitanje za Samsung / Tizen znalce:

 

Može li tv (ikako) zapisati na ubodeni prijenosni SSD neki materijal (film) koji bi bio poslan preko kućne mreže na isti?

 

Recimo, 4k film skinem sa torrenta na stolni PC, pa moram odštekavati prijenosni SSD iz tv-a u PC, prebaciti film, pa opet vraćati u tv.

 

Postoji li lakša, brža, bezbolnija metoda direkt PC -> tv (Samsung sa Tizenom, 4k tv)?

 

Hvala svima na odgovoru.

 Serviio. Lako, brzo, bezbolno, jednostvano i sve provjereno radi 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
justbob kaže...
Domdom32 kaže...
justbob kaže...

Za drugi dio posta nemam pojma, ali koliko sam ja skužio čitajući zadnjih mjesec dana, mislim da je generalno koncenzus da Q60T ne vrijedi razlike, kolika god ona bila.

Malo tko spominje da Q60T ima i dulju garanciju zbog promocije, ali ako pretpostavimo da su "isti" Q60T i TU8500, vrijedi li nekom ta cjenovna razlika produljene garancije?

 

Možeš prilikom kupnje nadokupiti tri godine garancije za bilo koji televizor pa bi bilo dobro provjeriti kolika bi bila razlika u cijeni.

Ta nadoplata bi lako mogla TU8500 cjenovno izjednačiti s Q60T.

Ne znam na koju zapravo si garanciju mislio, ali velika većina je zapravo osiguranje preko neke osiguravajuće tvrtke, koje se samo reklamira kao garancija/jamstvo i u kojem se traži da prvo kupac plati popravak, pa onda kreće natezanje oko toga što će i hoće li se priznati i u kojem postotku. Ne znam, možda mi nešto promiče i ima neko bolje osiguranje od tih koje sam spomenuo...

 Znam, samo kažem da si pogleda što mu je jeftinije. Može uzeti u obzir i TU8000 koji je jeftiniji. A tih jamstva ima svakakvih, od toga kaj kažeš do onih koja pokrivaju sve, uključujući lom ekrana.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
justbob kaže...

Zašto ne 55TU8502?

 Ako je dobra cijena, dapace. Mene osobno zulja ne-skroz-crna u mraku, ali moji starci prezadovoljni.

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
uzeo za BF 50tu8500, prezadovoljan, neces fulat sa tim modelom
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa

Trazim best buy Tv za gledanje sa cca 3 metra (zid na kojem je naslonjem kauc udaljen je 3.4m od zida ispred kojeg ce biti tv)

Nekako sam se fokusirao na 58"... 65" mi izgleda prevelik, a 55" izgleda "moze to i vece"...

Pa mi je izbor pao na Philips 58PUS8505 12.. cijena 4750...

Sto kazete za taj tv?



Ima li sto bolje u rangu oko 5000kn? Moze malo vise ako je nesto bas bitno bolje...

Gledao bih tv iskljucivo ravno, kutevi nisu bitni
Volio bih android, al nije presudno
Ambilight od Philipsa je plus u odnosu na druge, no takodjer nije presudno

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
justbob kaže...

Zašto ne 55TU8502?

 Ako je dobra cijena, dapace. Mene osobno zulja ne-skroz-crna u mraku, ali moji starci prezadovoljni.

 Elipso ima dobru cijenu, ali ima još svega par komada koliko sam skužio...

3 godine
neaktivan
offline
Koji od ova dva

Ekipa, ako se netko malo bolje razumije, koja je razlika između ova 2 LG-a? Ja ne nalazim nista pametno na netu. Dost mi hitno pa bih bio zahvalan ako netko zna.

 

LG 55UN70003LA

 

LG 55UN71003LB

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Roni06 kaže...

Pozdrav ekipa

Trazim best buy Tv za gledanje sa cca 3 metra (zid na kojem je naslonjem kauc udaljen je 3.4m od zida ispred kojeg ce biti tv)

Nekako sam se fokusirao na 58"... 65" mi izgleda prevelik, a 55" izgleda "moze to i vece"...

Pa mi je izbor pao na Philips 58PUS8505 12.. cijena 4750...

Sto kazete za taj tv?



Ima li sto bolje u rangu oko 5000kn? Moze malo vise ako je nesto bas bitno bolje...

Gledao bih tv iskljucivo ravno, kutevi nisu bitni
Volio bih android, al nije presudno
Ambilight od Philipsa je plus u odnosu na druge, no takodjer nije presudno

 Kupi 65" , bit ce ti sigurno vrlo brzo zao ako uzmes manji.

Izbjegavaj te nestandardne velicine.

to phillips kinesko smece zaobidi u sirokom luku.

Uzmi neki samsung 65" koji se uklapa u financije, bude sad oko nove godine opet akcija dobrih

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 17:35 (Pixel).
15 godina
offline
Re: Koji od ova dva
milat kaže...

Ekipa, ako se netko malo bolje razumije, koja je razlika između ova 2 LG-a? Ja ne nalazim nista pametno na netu. Dost mi hitno pa bih bio zahvalan ako netko zna.

 

LG 55UN70003LA

 

LG 55UN71003LB

 Obicno to bude samo razlika u izgledu tipa drugacije nogice i sl.

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, htio bi montirati na zid samsung 65", vesa 400x300, TV ima 21 kg. Ima ko mozda kakva iskustva s ovim nosacem ili preporucuje neki drugi do 400, 500 kn? Bitno mi je da se tv moze odmaknut od zida 30, 40 cm i horizontalno zakretat do 30°, 40° i da se naravno ne savije panel ili nest slicno. Hvala na odgovoru.

 

https://www.nabava.net/nosaci-za-televizore/sbox-plb-3646-cijena-37-70-76882891

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Roni06 kaže...

Pozdrav ekipa

Trazim best buy Tv za gledanje sa cca 3 metra (zid na kojem je naslonjem kauc udaljen je 3.4m od zida ispred kojeg ce biti tv)

Nekako sam se fokusirao na 58"... 65" mi izgleda prevelik, a 55" izgleda "moze to i vece"...

Pa mi je izbor pao na Philips 58PUS8505 12.. cijena 4750...

Sto kazete za taj tv?



Ima li sto bolje u rangu oko 5000kn? Moze malo vise ako je nesto bas bitno bolje...

Gledao bih tv iskljucivo ravno, kutevi nisu bitni
Volio bih android, al nije presudno
Ambilight od Philipsa je plus u odnosu na druge, no takodjer nije presudno

 Kupi 65" , bit ce ti sigurno vrlo brzo zao ako uzmes manji.

Izbjegavaj te nestandardne velicine.

to phillips kinesko smece zaobidi u sirokom luku.

Uzmi neki samsung 65" koji se uklapa u financije, bude sad oko nove godine opet akcija dobrih

 

Ma daj, Philips kinesko smece?

Nikad cuo... ali dobro, zato forumi i sluze :)

 

Nego... imas neke konkretne preporuke za seriju i modele u 65"?

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo da se pridružim za "Philips" , u 4 god. 2 puta mjenjao pozadinsko osvjetljenje i nakon toga po ure radio i nestalo slike ( ima tona i pozadinsko , reagira na daljinski). Neznam bi li ga uopće više popravljao . Na naljepnici piše da je sastavljen u Poljskoj ....

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 19:19 (AF139).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko često je bio korišten TV?

 

Phillips je prodan kinezima ko i Grundig, Blaupunkt, Telefunken, Sharp, Tohiba. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Roni06 kaže...
Pixel kaže...
Roni06 kaže...

Pozdrav ekipa

Trazim best buy Tv za gledanje sa cca 3 metra (zid na kojem je naslonjem kauc udaljen je 3.4m od zida ispred kojeg ce biti tv)

Nekako sam se fokusirao na 58"... 65" mi izgleda prevelik, a 55" izgleda "moze to i vece"...

Pa mi je izbor pao na Philips 58PUS8505 12.. cijena 4750...

Sto kazete za taj tv?



Ima li sto bolje u rangu oko 5000kn? Moze malo vise ako je nesto bas bitno bolje...

Gledao bih tv iskljucivo ravno, kutevi nisu bitni
Volio bih android, al nije presudno
Ambilight od Philipsa je plus u odnosu na druge, no takodjer nije presudno

 Kupi 65" , bit ce ti sigurno vrlo brzo zao ako uzmes manji.

Izbjegavaj te nestandardne velicine.

to phillips kinesko smece zaobidi u sirokom luku.

Uzmi neki samsung 65" koji se uklapa u financije, bude sad oko nove godine opet akcija dobrih

 

Ma daj, Philips kinesko smece?

Nikad cuo... ali dobro, zato forumi i sluze :)

 

Nego... imas neke konkretne preporuke za seriju i modele u 65"?

 vidim ima sad na akcijama samsung 65"  TU8000 serija za 5100 kn

Ako ti nije preskup pogledaj i tu8500

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imam i ja jednog Philipsa. 55PUS7150. Ni najgorem neprijatelju ga ne bih pozelio, a nije bas bio jeftin prije 5 godina.
Kolega ima 55PUS7600, isto uzas, a bio TV godine po EISA-i. Znaci bjez' sto dalje od Philipsa.
 
1 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sony.vs.sam kaže...

Pozdrav, htio bi montirati na zid samsung 65", vesa 400x300, TV ima 21 kg. Ima ko mozda kakva iskustva s ovim nosacem ili preporucuje neki drugi do 400, 500 kn? Bitno mi je da se tv moze odmaknut od zida 30, 40 cm i horizontalno zakretat do 30°, 40° i da se naravno ne savije panel ili nest slicno. Hvala na odgovoru.

 

https://www.nabava.net/nosaci-za-televizore/sbox-plb-3646-cijena-37-70-76882891

http://www.s-box.biz/hr

tu lijepo vidiš šta, gdje, kako, koliko... imam na njihovom nosaču monitor i tv... sve radi kako piše

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sony.vs.sam kaže...

Pozdrav, htio bi montirati na zid samsung 65", vesa 400x300, TV ima 21 kg. Ima ko mozda kakva iskustva s ovim nosacem ili preporucuje neki drugi do 400, 500 kn? Bitno mi je da se tv moze odmaknut od zida 30, 40 cm i horizontalno zakretat do 30°, 40° i da se naravno ne savije panel ili nest slicno. Hvala na odgovoru.

 

https://www.nabava.net/nosaci-za-televizore/sbox-plb-3646-cijena-37-70-76882891

 Nabavio sam isti ali ga jos nisam stigao montirati.. Izgleda dosta kvalitetno..

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung UE65TU8502 UHD... 5800kn... sto mislite o tom tv-u?

 

Isplati li se dati 1200kn vise za QE65Q60TA QLED?

 

 

Gdje uopce usporedjujete tv... Jos nisam pronasao web koji ima dvije televizije koje sam htio usporedit... 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja uspoređujem na kitele site-u. Čini se ok.

Usput, kakvo je mišljenje i iskustva sa tcl uređajima?

Ovaj mi djeluje dosta dobro za tu lovu, a vidim i ok ocjene.

https://www.kitele.com/en/tv-tcl-65p815

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekipa pozdrav
U procesu sam kupnje novoga televizora,i posebno mi je interesantan samsung qe55q80/82t,pa ako netko zna gdje da nadjem najpovoljniju ponudu(zakasnio u elipso za 6500)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako si blizu Zadra ja sam danas vidio 55q80 u elipsu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Roni06 kaže...

Samsung UE65TU8502 UHD... 5800kn... sto mislite o tom tv-u?

 

Isplati li se dati 1200kn vise za QE65Q60TA QLED?

 

 

Gdje uopce usporedjujete tv... Jos nisam pronasao web koji ima dvije televizije koje sam htio usporedit... 

rtings.com 

prosjecnom korisniku se ne isplati dati toliko vise za q60

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice