Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.329
|
čitano: 14.127.445
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Oled je oled,
uz jos android stick ima da se gejma i netflixa uz sarvrsene crne.

Molim tko je uzeo nak javi utiske
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 12:24 (fromilid).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrcHC

to se moze ugovoriti samo kod kupovine
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Isprobao Grunding Oled 65" nabrzaka, vise manje sve znate o tv-u

nema netflix ...bla bla bla
slika je savrsena, izrada tv-a se vidi da je premium klase, daljinski je bluetooth povezivanje, robusan i kvalitetan isto kao i tv

Stremao sam 4k video sa mobitela (screen share) , radi odlicno bez trzanja i slicno , a slika 🤪🤪🤪🤪

ono sto valja napomenuti je i zvucni sustav koji tv ima sa wooferom, radi odlicno, ima basa dovoljno za gledanje filmova bez soundbara, makar kada odlucim malo pojacati sve skupa, palim onkyo komponente preko hdmi-a spojene

ugl. ja sam prezadovoljan, za moje potrebe odlican
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 12:30 (Krajcerr).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krajcerr kaže...
HrcHC

to se moze ugovoriti samo kod kupovine

 ah, onda cu ipak imati 2.g. pošto sam ga vec uzeo.

 

Tnx za osvrt TVa, možeš još reći dal ima Chromecast? Znači da mi pokrene youtube sa moba, po mogučnosti da se TV upali ako je ugašeni

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krajcerr kaže...
Isprobao Grunding Oled 65" nabrzaka, vise manje sve znate o tv-u

nema netflix ...bla bla bla
slika je savrsena, izrada tv-a se vidi da je premium klase, daljinski je bluetooth povezivanje, robusan i kvalitetan isto kao i tv

Stremao sam 4k video sa mobitela (screen share) , radi odlicno bez trzanja i slicno , a slika 🤪🤪🤪🤪

ono sto valja napomenuti je i zvucni sustav koji tv ima sa wooferom, radi odlicno, ima basa dovoljno za gledanje filmova bez soundbara, makar kada odlucim malo pojacati sve skupa, palim onkyo komponente preko hdmi-a spojene

ugl. ja sam prezadovoljan, za moje potrebe odlican

 Ja sam uzeo, ali prvo sam im zaprijetio sa MINGO  na fejsu zbog dizanja cijene, da bi nakon toga spustili na 10999kn i pravdali se greskom sustava, ko ga je platio 6250kn neka se žali, dobit ce povrat

Na pcekspertu imate postavke kalibracije jednog clana pa moze se postaviti tako

Ja imam mibox pa mi smart funkcije su nevazne a i spojen ce biti na pojacalo tak da me ni to ne ebe

Javim utiske kada stigne, do sada imao 49" zakrivljeni samsung

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dart_tom kaže...
Krajcerr kaže...
Isprobao Grunding Oled 65" nabrzaka, vise manje sve znate o tv-u

nema netflix ...bla bla bla
slika je savrsena, izrada tv-a se vidi da je premium klase, daljinski je bluetooth povezivanje, robusan i kvalitetan isto kao i tv

Stremao sam 4k video sa mobitela (screen share) , radi odlicno bez trzanja i slicno , a slika 🤪🤪🤪🤪

ono sto valja napomenuti je i zvucni sustav koji tv ima sa wooferom, radi odlicno, ima basa dovoljno za gledanje filmova bez soundbara, makar kada odlucim malo pojacati sve skupa, palim onkyo komponente preko hdmi-a spojene

ugl. ja sam prezadovoljan, za moje potrebe odlican

 Ja sam uzeo, ali prvo sam im zaprijetio sa MINGO  na fejsu zbog dizanja cijene, da bi nakon toga spustili na 10999kn i pravdali se greskom sustava, ko ga je platio 6250kn neka se žali, dobit ce povrat

Na pcekspertu imate postavke kalibracije jednog clana pa moze se postaviti tako

Ja imam mibox pa mi smart funkcije su nevazne a i spojen ce biti na pojacalo tak da me ni to ne ebe

Javim utiske kada stigne, do sada imao 49" zakrivljeni samsung

 Jel mozes linkat na te postavke na pcexpertu? I ja im poslao mail da ocekujem povrat razlike, pa cemo vidjeti... 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa jbt za 5500kn 65inča i oled super kupnja.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
dart_tom kaže...
Krajcerr kaže...
Isprobao Grunding Oled 65" nabrzaka, vise manje sve znate o tv-u

nema netflix ...bla bla bla
slika je savrsena, izrada tv-a se vidi da je premium klase, daljinski je bluetooth povezivanje, robusan i kvalitetan isto kao i tv

Stremao sam 4k video sa mobitela (screen share) , radi odlicno bez trzanja i slicno , a slika 🤪🤪🤪🤪

ono sto valja napomenuti je i zvucni sustav koji tv ima sa wooferom, radi odlicno, ima basa dovoljno za gledanje filmova bez soundbara, makar kada odlucim malo pojacati sve skupa, palim onkyo komponente preko hdmi-a spojene

ugl. ja sam prezadovoljan, za moje potrebe odlican

 Ja sam uzeo, ali prvo sam im zaprijetio sa MINGO  na fejsu zbog dizanja cijene, da bi nakon toga spustili na 10999kn i pravdali se greskom sustava, ko ga je platio 6250kn neka se žali, dobit ce povrat

Na pcekspertu imate postavke kalibracije jednog clana pa moze se postaviti tako

Ja imam mibox pa mi smart funkcije su nevazne a i spojen ce biti na pojacalo tak da me ni to ne ebe

Javim utiske kada stigne, do sada imao 49" zakrivljeni samsung

 Jel mozes linkat na te postavke na pcexpertu? I ja im poslao mail da ocekujem povrat razlike, pa cemo vidjeti... 

 EVO

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krajcerr kaže...
Isprobao Grunding Oled 65" nabrzaka, vise manje sve znate o tv-u

nema netflix ...bla bla bla
slika je savrsena, izrada tv-a se vidi da je premium klase, daljinski je bluetooth povezivanje, robusan i kvalitetan isto kao i tv

Stremao sam 4k video sa mobitela (screen share) , radi odlicno bez trzanja i slicno , a slika 🤪🤪🤪🤪

ono sto valja napomenuti je i zvucni sustav koji tv ima sa wooferom, radi odlicno, ima basa dovoljno za gledanje filmova bez soundbara, makar kada odlucim malo pojacati sve skupa, palim onkyo komponente preko hdmi-a spojene

ugl. ja sam prezadovoljan, za moje potrebe odlican

Činjenica da nema žutoga, to je malo čudan i teško shvatljiv promašaj fučkaj ga sad.Dalje se nema kaj reči, smotani Turci su po svoje zapakiral LG OLED panel+malo bolji zvučnici pa eto hajfaj uživaj.

 

LG Magic Remote je Bluetooth daljinski, pa eto očekivano da su i Turci u paket ubacili barem daljinski sa plavozubim povezivanjem. 

AMD,........is that Epyc or what?
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jebeno oled za 5500, jos 2.1 zvucnici integrirani 60+30w
steta sto nisam imao diners na vrijeme
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 14:02 (fromilid).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To je lg panel, a ovo ostalo ne mogu Turci zajebati, to svi znaju spojiti.

 

Za 5500-6000 je luda cijema, da su stavili cijenu 8-9k, vjerojatno bi isto brzo prodali 65 inča.

 

I 481 nita je više nego dovoljno za oled.

 

Valjda dolaze novi ps5 pa treba isprazniti skladište. Vidimo drugdje se kradu palete istih, pa im nije svejedno.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dajte jos utisaka tog grundiga tko je nabavio, koji daje nadu da se moze doc do oleda u budicnosti i po cijeni za obicne smrtnike.

Vidim po njusci ih ima po 8milja vec, lol
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cestitke svima koji su kupili, ovo je bila jako dobra ponuda za sve koji traze bas OLED.

Ponuda OLEDA ce iduce godine biti veca, bit ce jos vise brendova koji ce nuditi OLED, sto je odlicno za kupce jer ce povecanje konkurencije sniziti cijene. Primjerice, Vestel ih najavljuje u suradnji s Toshibom.

Nadam se samo da vlasnici ovog Grundiga ne slusaju savjete na drugim forumima gdje se savjetuje namjestiti OLED Light na 95% ili 100%. Ako tako naprave, nece dugo uzivati u ovom oledu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OLED light mode nariktao na ECO, brightness na 52, po uputama korisnika sa pcexpert foruma.
Slika dobra
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 16:26 (Krajcerr).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nkdz kaže...

Ponuda OLEDA ce iduce godine biti veca, bit ce jos vise brendova koji ce nuditi OLED, sto je odlicno za kupce jer ce povecanje konkurencije sniziti cijene. Primjerice, Vestel ih najavljuje u suradnji s Toshibom.


 

Toshiba odnosno Vestel već par godina ima olede ali cijene su preblizu ili čak skuplje u odnosu na LG B seriju pa im je prodaja slaba. S obzirom na novu oled tvornicu koju je LG Display otvorio i već je u punom pogonu onda se može očekivat puno više panela i drugih brandova, s nižim cijenama, da.

 

Šteta što turci nisu lansirali i 77" grundig, taj bi isto sada imao neku neodoljivu akcijsku cijenu poput ovog 65":)

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.alles.hr/grundig-oled-tv-55gob9990bp

✅Plaćanje internet bankarstvom ili općom uplatnicom.✅Plaćanje pouzećem (prilikom dostave).✅Plaćanje karticama online: Maestro, Visa, Visa Electron, Visa Premium, MasterCard, Diners.✅Obročno plaćanje.Jbg. nije 65.Jel to ok kupnja,5999 kn?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav..trebam vase misljenje..imam priliku uzeti samsung 50uk8502..gledao bih ga sa cca 2m..zanima me dal to nije prevelik ekran za tu udaljenost..trenutno koristim lg 43" isto uhd 4k pa po vasem misljenju dal da ostavim ipak taj zbog te udaljenosti ili uzmem samsung 50"..nikako da odlucim..hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

mali utisci na Sony 55xh9077 nakon kratkog koristenja,

slika sasvim ok (ovisno kako koji program preko bneta) nefliks odlicna, android fluidan otvara sve brzo 

ali na uglovim se primjeti sjena,pogotovo na jednolicnoj pozadini, nije strasno ali oko stalno bjezi.

Da li je i kod vas koji imate xh90.. tako??  

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...

 Koliko se sjećam po reviewovima su ti tv-i bili prilično hvaljeni (Sony), barem 50 i 55" modeli

Ma da u to doba čisto ok, pogotovo sa software-ske strane, ali slika mi kod njih nikad nije bila "na razini", boje neuvjerljive a slika općenito nekako "prezrnasta"(zrnastija od nekih drugih 1080p 43jki)..plus što su imali dosta problema sa izgaranjem panela(doslovno) i tcon-ovima.

ansha: Pomelo te
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Je li tko dobio od samsunga produzeno jamstvo 2+3. Cekam vec nekih 10 dana i jos nista nema?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
9111963 kaže...

https://www.alles.hr/grundig-oled-tv-55gob9990bp

✅Plaćanje internet bankarstvom ili općom uplatnicom.✅Plaćanje pouzećem (prilikom dostave).✅Plaćanje karticama online: Maestro, Visa, Visa Electron, Visa Premium, MasterCard, Diners.✅Obročno plaćanje.Jbg. nije 65.Jel to ok kupnja,5999 kn?

 I mene ovaj model zanima, ako netko ima iskustva.

 

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja sam dobio samo potvrdu da su zaprimili i da kroz 30 dana bi trebalo

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
YTuMamaTambien kaže...

mali utisci na Sony 55xh9077 nakon kratkog koristenja,

slika sasvim ok (ovisno kako koji program preko bneta) nefliks odlicna, android fluidan otvara sve brzo 

ali na uglovim se primjeti sjena,pogotovo na jednolicnoj pozadini, nije strasno ali oko stalno bjezi.

Da li je i kod vas koji imate xh90.. tako??  

 Mislim da to 'normalna' stvar kod Sonya s VA panelom, tak je bilo na mom 55XE8577

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
YTuMamaTambien kaže...

mali utisci na Sony 55xh9077 nakon kratkog koristenja,

slika sasvim ok (ovisno kako koji program preko bneta) nefliks odlicna, android fluidan otvara sve brzo 

ali na uglovim se primjeti sjena,pogotovo na jednolicnoj pozadini, nije strasno ali oko stalno bjezi.

Da li je i kod vas koji imate xh90.. tako??  

To je normalno i pojavljuje se i na skupljim modelima, Q90T ima puno vecih problema sa DSE-om i slicnim nesavrsenostima panela...

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji je po vama bolji tv?

 - LED TV SHARP 40BL2EA

 - Xiaomi Mi TV 4S 43

 

Bitno mi je da je android, 40-43", 4k. Isto tako mi nije jasno u vezi ovog Sharpa, nigdje pa čak ni na službenoj str ne mogu iskopati koliko ima RAM/ROM?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sharp ima 1/8 GB

 

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
D0oOMInIK kaže...

Koji je po vama bolji tv?

 - LED TV SHARP 40BL2EA

 - Xiaomi Mi TV 4S 43

 

Bitno mi je da je android, 40-43", 4k. Isto tako mi nije jasno u vezi ovog Sharpa, nigdje pa čak ni na službenoj str ne mogu iskopati koliko ima RAM/ROM?

 Sharp ima četri godine garancije, a Šajomi ima samo dvije godine standardne garancije.

 

Uloženo-dobiveno Sharp plati pa gledaj, a Šajomi televizori nisu niti približno dobra kupnja kao njihovi Šajomi mobovi.

 

https://www.sharpconsumer.com/tv/40bl2ea/

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/13461c6a

AMD,........is that Epyc or what?
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav.

 

Jucer mi je stigao Sony xh9077, tv je ok , ali je izostao onaj vau efekt. Prije imao Samsung h6400 fullhd. Sad problem pa pitam vlasnike istog tv-a. Zanima me kako vam radi kodi, meni prilikom paljenja izbaciva gresku remote communication server failed to start, zatim rezoluciju kodija ne mogu ni digni ni spustit sa 1080, na nvidia shieldu sve radi vrhunski. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Više nisam pametan što bih uzeo od TV-a dijagonale 65" do 10k kn

Bio sam u elipsu i u uži izbor su mi ušli:

SONY KD65XG9505BAEP - 8,900kn

LG 65NANO913NA - 9,800kn

SAMSUNG QE65Q80TATXXH - 9,500kn

 

Ono što nisam skužio je da li su Samsung i LG televizori ili nebalansirani jer su im boje bile kričave za poludit, skroz neprirodne. Također slika im je izgledala previše kao umjeto nazubljena, kao da su nabili sharpnes opciju do kraja. Slično ali za nijansu manje je imao i puno skuplji LG OLED model od 15k kn. S druge strane Sony je imao predivnu sliku, boje su izgledale vrlo živo i realno. Također Sony je imao vrlo trenutan prikaz slike na način da nisam imao dojam da se slika stvara ili zamućuje kad je na slici bilo više detalja, što je pak bio slučaj sa Samsungom. Možda je stvar do demo videa jer Samsung s 8k nije imao takvih problema. Prodavač je rekao da ne mogu testirati svoj neki video što mi je debilizam samo takav jer ispada da samsung ima daleko najlošiju sliku a ni da toliko hvaljeni OLED nije ništa posebno te da na kraju Sony koji jedini nema svoje ekrane ima najispoliraniju sliku od svih

Mišljenje stručnjaka?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Narucen u elipsa 55' Q80T za 6500!

Iako sam se nadao da ce ga spustit oko 6k, ali dolje od ovoga sigurno nece ici. Javim dojmove

 
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice