Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.095.143
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Luka123 kaže...

 Slika je katastrofa inače, htio sam kupiti im novu gdje je brightness i kontrast dobar a što se tiče mrlja..

 

 

Kaby kaže...

Puno tih grundig 43'' (5523, 6620, 6621) je imalo 5god jamstva pa provjeri, piše ti na jamstvenom listu.. ako ne onda je trošak oko 100€ a to je najbolje pitati u ovl. servisu, po mogućnosti original pozadinsku rasvjetu da stave jer zamjenske ne traju ni približno dugo. I većinom ti modeli imaju LGjev panel kojem se da slika čisto ok poštelati..

 Da, potpis. Prčkao sam po par tih grundiga, većinom je LG panel unutra i slika je čisto ok. Naravno ne mogu popeglati lošu sliku maxtv-a :D

Kaby kaže...
ansha kaže...

Evo ti prvo slikica da vidis da te ipak jebe intuicija ovaj put..

Ruku na srce, ta generacija sonya sa wistronovim panelom je stvarno srednja žalost za tu klasu uređaja.. jedan Philips 43PUS6501 koji je izašao mislim iste ili godinu nakon sa 4K 100Hz LGijevim panelom je 2 koplja iznad. 

 Koliko se sjećam po reviewovima su ti tv-i bili prilično hvaljeni (Sony), barem 50 i 55" modeli

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
milat kaže...

Isao sam po ducanima po 48 inča, skuzio da mi se više sviđa 55 inča. Molim da mi netko pomogne, imam dosta nedoumica na koje bas ne nalazim odgovore.

Do sada sam imao TV od 43 inca koji mi je bio ok.

 

Da li mi je bolje uzeti 48 inca ili 55 inca s obzirom na sljedece:

1. TV cu 90% vremena gledati s kreveta, znaci na udaljenosti od 3.5 m do 3.8 m( planiram u svakom slučaju uzeti onaj nosac kojim se tv moze odmicati i primicati zidu). Ostalih 10% vremena na udaljenosti cca 4 - 4,5 m.

 

2. Koristim uglavnom netflix i youtube, drugo me i ne zanima. Imam sporu internet vezu 1-2 mbps, do sada je to na ovom starom TV ok islo( bio je spojen s laptopom preko HDMI kabla)

 

3. Skidam uglavnom filmove s torrenta i to one "lošije kvalitete", tipa velicine 500 mb do max 2 GB.

 

Ono sto me zanima, ako kupim veci TV( tipa 55"),da li ce film takve losije kvalitete izgledati još losije na njemu nego na manjem TV-u ili to nije povezano? 

 

Da li mi je 55 inca prevelik TV za ove udaljenosti koje sam naveo? 

 

Nije mi problem dati više para za taj veci ekran, problem je ako ce mi to komplicirat situaciju obzirom na filmove slabije kvalitete (vjerojatno cu poceti skidati nesto veću kvalitetu, ali zelim imati i ovu opciju). 

 

I ne znam kako netflix funkcionira, da li ( isto kao i youtube), na sporijoj vezi automatski smanjuje kvalitetu filma i da li bi to mogao biti jos veci problem na vecem ekranu? 

 

Nadam se da vam je iz svega napisanog jasno da nisam heavy user, povremeno pogledam netflix, pustim pjesmu na youtube i pogledam skinuti dvdrip film. 

 

TV kupujem zato jer mi je ovaj krepao, ne zato jer imam neke vece potrebe, ali kad vec kupujem radije cu uzeti veći ako to nece utjecati na gore navedene stvari.

Nemam mogućnosti za brzi internet zbog "infrastrukture" ( da citiram svakog agenta svakog providera s kojim sam se do sada borio). 

Hvala na odgovorima

 

 

 Uzmi 55", i to je malo za tu udaljenost. Nećeš valjda kupovati tv i uređivati stan prema brzini interneta :D

 

Netflix automatski smanjuje kvalitetu filma, makar mislim da u postavkama Netflixa možeš podesiti fiksnu kvalitetu pa onda napravi malo veći buffer...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ima netko tko prati situaciju na tržištu pa nek mi malo objasni. Koji je razlog da uopće nema Panasonic TVa na tržištu? Nešto slabo ima na Mallu i na Edigitial. Konkretno me zanima OLED serija 980.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Našao sam par modela, troumim se između Samsunga, LG-a i Sharpa. Sharp je u opciji jer gotovo svaki nudi minimalno 5 godina garancije, dok Samsung i Lg samo po dvije godine garancije. Uopće nisam pametan da li da zbog garancije uzmem Sharp ( istina, i cijena je nešto niža, ali zanemarivo). Evo modela koje sam našao pa ako mi možeš savjetovati nešto od toga (ili neku alternativu do to cijene) bio bih tih zahvalan. Ciijene se vrte od 2800 do 3300 kada se uračunaju popusti. Ako još netko ima savjet ili prijedlog, molim da napiše, već mi je malo kriza buljiti u laptop :D

 

Od Samsunga sam našao ovo:

 

https://www.abrakadabra.com/Katalog-TV%2C-mobiteli-i-elektronika-Televizori-i-dodaci/LED-TV-50TU7172%2C-UHD%2C-SMART/p/Y00FD9I?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://tehno-mag.hr/proizvod/samsung-tv-ue55tu7092uxxh/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

 

Od LG-a ovo:

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-55un70003-televizor?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.abrakadabra.com/Katalog-TV%2C-mobiteli-i-elektronika-Televizori-i-dodaci/55UT640S%2C-139cm%2C-T2-C-S2%2C-UHD%2C-Smart%2C-WiFi/p/J00FIGE?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Od Sharpa ovo:

 

https://www.ronis.hr/tv-sharp-lc-55ui7552e-led-uhd-smart-tv-hdr-active-motion-400-dvb-t2cs2-140-cm/290658/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-TV%2C-mobiteli-i-elektronika-Televizori-i-dodaci/Android-Smart-Ultra-HD-TV-55BL5EA/p/100F2UO

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oled grunding 65" pokupio, sad montaza
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel se isplati ovaj TV za 4.000 kn? Ima frend u ducanu

 

https://toshiba-tv.com/rs-en/58ua2063dg

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krajcerr kaže...
oled grunding 65" pokupio, sad montaza

 Javi dojmove

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krajcerr kaže...
oled grunding 65" pokupio, sad montaza

 To je ponuda ne godine, nego zadnjih bar 5 godina, za sretnike kaj imaju diners.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima možda tko da je provjeril u SD kolko mu je garancija? Za Grunding

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
2godine + ja sam dokupio 5god. kasko za 600kn
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
list kaže...
bok. gledam filmove i serije vecinom s torrenta. Čitam da samsung tv-i imaju problema jer nemaju neke codece za zvuk.. TIpa DTS. Nikad dosad nisam trebao kontrolirati fileove jer su radili svi bez problema na laptopu. Ima li netko sa samsung tv-om tko gleda vecinom fileove sa torrenta, je li to stvarno problem, ili je prenapuhan? ne zelim konvertirati svaki drugi file sljedecih 10 godina..
Drugo pitanje, ako kupujem tv recimo sa sancta domenica ili bilo kojeg drugog intenet shopa, postoji li mogunocst povrata bez ikakvog razloga u roku 14 dana, posto citam da je to neko pravilo za EU? mislim, cijeli svijet tako funkcionira, kad citam reviewe stranaca po amazonu i sl.. ljudi kupe, ne svidi im se, i vrate.

 Ja sam uzeo Samsung prije koji mjesec.

Ja gledam filmove s računala. Na PC i na TV snimiš program koji se zove Plex. Na kompu podesiš koje direktorije čita.

I onda na TVu vidiš filmove, serije... koji se nalaze u tim direktorijima.

Ako postoji format koji TV ne prepoznaje, onda Plex radi konverziju "u letu".

Progrma ima opciju Direct stream, il tak se nekako zove. Sve što TV prepozna šalje original (recimo slika), a što ne (recimo audio) konvertira i pošalje u formatu koji TV prepozna.

 

I zaključak, uopće nemam pojma koji film je u kojem formatu, sve što sam do sad isprobao, preko 50-tak filmova, crtića, serija, sve je radilo. 4k, HDR, od datoteka od 5 mega, do filmova od 100GB...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ok, znaci nije 5.g. iako im na onoj negdje trećoj slici piše 2+3

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djhuby kaže...

 Koliko sam skuzio los mu je OS i samo 481 nitsa

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krajcerr kaže...
oled grunding 65" pokupio, sad montaza

 Ja ga uzeo online, al koje sam srece jos cu popusit na foru "jao, nema vise na skladistu" :D 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djhuby kaže...
djhuby kaže...

 Koliko sam skuzio los mu je OS i samo 481 nitsa

 OS nula bodova. Amazon fire stick 4k ili xiaomi mi box s, nema druge...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
da da,samsung ima problema u nativnom playeru sa nekim sadržajem.
tako npr kad imaju 2 audiodateke u fileu samsung pusti onu koju podržava i ne možeš prebaciti uopće na ono što želiš.
takodje Plex na samsung aplikaciji isti problem.
neki dan hoću pustit dokumentarac i onda zbog DTS zvuka neće čak ni HDR prikaz slike.
imam firetv stick 4k i preko njega sve odlično radi tako da mi to svakako ne predstavlja problem.
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad su skinuli cijenu na 5.500,00 s Dinersom za ovaj Grundig

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
djhuby kaže...
djhuby kaže...

 Koliko sam skuzio los mu je OS i samo 481 nitsa

 OS nula bodova. Amazon fire stick 4k ili xiaomi mi box s, nema druge...

Nema Netflix-a, OMG . Naravno da se to riješiti sa gore navedenim uređajima, ali za OLED koji košta inače preko 1.500 € i da nema Netflix  ali ajde ovako za pola cijene već ima smisla.

Naravno sa 481 nita ništa od kvalitetnog gledanja HDR sadržaja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 10:38 (MasterOfDisaster).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima ih vec i na njuski

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nije im bila navala pa reduciraju cijenu u međuvremenu.
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nansale kaže...
Nije im bila navala pa reduciraju cijenu u međuvremenu.

Poslano im je par prijetnji prijava Mingou jer su digli cijenu s 10999 koja je stala prije koji dan...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djhuby kaže...

Ima ih vec i na njuski

 

Ti oglasi nisu od danas...

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sta da im ja sad recem koji sam ga u 9.00 platio 6250kn, a dva sata kasnije je 5500kn.

sta ???!?!
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koja klošarska trgovina je postala ta SD..
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krajcerr kaže...
sta da im ja sad recem koji sam ga u 9.00 platio 6250kn, a dva sata kasnije je 5500kn.

sta ???!?!

 Nazovi ih i reci da ti vrate razliku jer ih budeš prijavio inspektoratu za nepoštenu trgovačku praksu..

fino im objasni da imaš dokaze o prijašnjoj cijeni te dizanju iste neposredno pred "popust"

(G)jokaCRO ingame
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 11:41 (red_bull).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Odgovor s FB...artikl ima cijenu u akciji 10.999kn - 50% https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-grundig-65gob9990.html jutros smo imali privremeni problem sa kašnjenjem sinkronizacije Web i ERP sustava pa je neko vrijeme bila prikazana kriva viša cijena, što je korigirano. sve pristigle narudžbe će biti provedene po ispravnoj cijeni 10.999 - 50%. Ako ste zainteresirani za kupnju, zamolili bi Vas da požurite sa narudžbom jer se količine brzo tope, te s obzirom na atraktivnost ponude, gotovo je sigurno da će artikl biti uskoro rasprodan do isteka zaliha, nakon čega ga više neće biti moguće naručivati. ispričavamo se radi jutrošnjeg krivog prikaza i hvala na komentaru. lp
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krajcerr kaže...
2godine + ja sam dokupio 5god. kasko za 600kn

 Se može to i kasnije uzet?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...
andrtejkr kaže...
djhuby kaže...
djhuby kaže...

 Koliko sam skuzio los mu je OS i samo 481 nitsa

 OS nula bodova. Amazon fire stick 4k ili xiaomi mi box s, nema druge...

Nema Netflix-a, OMG . Naravno da se to riješiti sa gore navedenim uređajima, ali za OLED koji košta inače preko 1.500 € i da nema Netflix  ali ajde ovako za pola cijene već ima smisla.

Naravno sa 481 nita ništa od kvalitetnog gledanja HDR sadržaja.

 Opskurni uredjaj u svakom slucaju. Cak je tesko iskopati iz koje je godine uopce :D

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Visu imam, jel se isplati zamijenit 8 godina staru Panasonic plasmu sa ovim Grundigom?

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice