Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.089.820
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Arto kaže...

Zna li tko u čemu je razlika između samsungovih 50TU8072 i 50TU8502, izuzev stalka?

 Dual led osvjetljenje, bolji kontrast... brži je malo navodno...

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala svima na odgovorima. Lomio sam TU8072 i LG7400, prelomio na Samsunga jer sam ih išao pogledati uživo, a sad mi je samo glavobolja isplati li se 8502 u odnosu na 8072 za ccs. 800kn više, jer ih nemam gdje pogledati. Osjeti li se taj dual led i kontrast značajno? MultiView i stalak su mi nebitni.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 17:44 (Arto).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima! Molio bih Vas pomoc pri kupnji televizora. Ponuda je ogromna i više ne znam sto da gledam. Planirani budget mi je oko 6000 kn. Trazim 4k, smart tv, velicine do 50" sa android sustavom, no to nije presudno. Za oko mi je zapeo Ultra HD LED TV SONY KD49XH8596BAEP. Ima li itko kakva iskustva sa njim? Sto se po Vama najbolje može dobiti za te novce. Samsung? Lg?Unaprijed puno hvala na pomoci.
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Arthur: 3000 kn za LG 43UN7403 je preskupo. Prije tjedan dana sam isti uzeo za 2280 kn na Ekupi. Bolje čekaj Crni petak.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi možete li mi molim vas savjetovati što bi bilo bolje napraviti.

Dakle kupio sam stan i u boravku je daljina od kutne garniture do zida gdje bih stavio tv točno 5m.

Cijelo vrijeme sam planirao kupiti neki 65" TV, ali nekako me sada strah da će mi s vremenom postati premali za tu daljinu.

Buđetom sam dosta ograničen i preko 6000kn nebih mogao nikako ići, pa se priča svela na 65" Samsung TU8502 ili na 75" Samsung 75RU7172 (osim ako ne bude nekih ludih popusta za BF pa se ubode nešto bolje).

Osobno više naginjem na TU8502 zbog bolje crne boje i svih ostalih prednosti, ali opet s druge strane bojim se da ću se cijelo vrijeme žderati što nisam kupio 75"  a i bojim se da na 5m neću ni primjetiti tu nešto bolju sliku od TU8502 u odnosu na RU7172?

 

EDIT. Zaboravio sam napomenuti TV bi najviše služio za filmove, serije i sport povremeno.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 21:26 (Trle96).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dragi ljudi pomagajte ako možete, prvo moram reć da ću se ubit, istražujem televizore skoro 2 mjeseca, prošao sam kroz sve bitne Digital Trends videe, pregledao sam sve od Rtings-a i došao sam do dna rupe u TV svijetu sa HDTVTest recenzijama, znači kontam da sam pregledao cirka 50 videa sa recenzijama televizora, usporedbama modela, usporedbama tehnologija (LED+QLED vs OLED), kalibracija i čega sve ne i pročitao maltene ne sve tekstualne recenzije na stručnijim portalima o navedenim modelima i više ni sam ne znam šta da kažem.

Budžet je do 10 kn, preferencija je 55" jer udaljenost od TV-a 2 metra. (nemam ništa protiv većih modela ali zaključio sam da sa veličinom od 55" mogu kupit top modele ispod 10 tisuća kn)

Nisam pobornik nijedne tehnologije i nijednog brenda, samo želim što bolji TV za svoju situaciju.

Kauč je nasuprot tv na udaljenosti od 2 a bočni zid koji je udaljen od tv oko pola metra ima balkonska vrata i prozor te u sunčanim danima u periodu od 10 do 5-6 sati sunce udara bočno u TV i stvara dosta jak odsjaj.

Prošle godine sam kupio LG 55UM70 koji je imao IPS matricu i kontrast mu je bio blagoreći užasan isto kao i brightness, bilo što na tv-u je bilo ne gledljivo u dnevnom periodu a po noći je imao problema zbog slabe svjetline i lošeg kontrasta. Uspio sam ga prodati prije mjesec dana za praktički istu cijenu za koju sam ga kupio prošle godine i sada bi prešao na nešto ozbiljno.

Sadržaj koji gledam na TV-u je većinom 4K kvalitete (filmovi i serije) te IPTV većinom samo za sport, uz navedeno TV se koristi i za igranje PS4 a za komp planiram uzeti 3080 ili AMD iste snage kad se cijene stabiliziraju i potencijalno će i komp biti spojen na TV za igranje nekih opuštenijih igara (sport, avanture i jednim manjim dijelom FPS ali ništa ozbiljno da je bitan najbrži odaziv ikad).

S obzirom da živim sam, može se reći da imam kontrolirane uvjete za gledanje, ako je potrebno mogu u po bjela dana spustiti sve roletne i "napraviti mrak" odnosno situaciju sa idealnim uvjetima za gledanje. Isto tako samo ja koristim tv što znači da u slučaju OLED-a neće radit cijeli dan na istom kanalu jer TV praktički ni ne gledam, nema nekog divljeg korištenja od 10 sati dnevno (vjerojatno ni 5 sati) te sam svjestan limita OLED-a po pitanju burnin-a.

Sve ovo pišem iz razloga da ovo posluži nekom ko je možda u sličnoj situaciji te da mu pomogne pri odluci i da mu potencijalna buduća rasprava pomogne pri odluci kao što bi i meni mogla pomoći.
U svom istraživanju dolje navedene modele sam zabilježio kao potencijalno najbolje kupovine, također ću napisati o svakom modelu ponešto što sam zaključio iz recenzija te sam izlistao i najniže cijene za navedenu modele u HR u ovom trenutku (01-11-2020), pa hajde da krenemo.



Samsung Q80T - QLED model sa solidnim FALD-om, dobre boje, jako mali input lag, ima 1x HMDI 2.1 što znači da bi trebao podržavati 4K 120Hz bez problema. Puno bolji od Samsunga Q70 koji nema FALD a nešto lošiji od Q90 koji ima veći broj FALD zona te zbog toga reproducira bolju sliku te je općenito nešto tehnički kvalitetniji ali ne puno.
Minus mu je napomena sa Rtingsa koja kaže da je američki model Q80T drugačiji od EU modela te da EU model nema layer za ultra široki kut gledanja i da ima lošiji FALD te da je u EU model Q85T zapravo jednak modelu Q80 iz amerike. Također u osnovnom modu ima nabrijane boje i potrebno je napraviti korekcije u postavkama slike da bi se dobio točniji prikaz boja. Nažalost u game modu gdje dodatno smanjuje input lag ipak utječe na sliku, FALD radi dosta slabije i gube se detalji u slici koje ima kada je u normalnom modu.
Usporediv je sa Sony XH90 koji ima sličan broj FALD zona, ima 2x HDMI 2.1 (Sony bi tek trebao dobiti update firmware-a koji će omogućiti 4K 120 Hz ali kažu da je taj update već dostupan u nekim regijama ali po zadnjim testovima ispada da ne obrađuje dobro 4K 120Hz signale te da slika bude nešto lošija da bi mogao održati 120Hz), ima manji brightness ali ima nešto kvalitetniju obradu slike sa bolje kontroliranim detaljima na slici te ima bolji game mod od Samsunga Q80T.
Generalno bi trebao biti bolja opcija za one koji žele "točniju" sliku u usporedbi sa Samsungom Q80T.



Sony XH90 - Sony model sa solidnim FALD-om, izvanredne boje i obrada slike, iznad prosječan lag input (nije brz kao Samsung Q80T ali nije ni prosjek), 2x HDMI 2.1 što znači da bi trebao podržavati 4K 120 Hz, u game modu primjenjuje optimizacije koje smanjuju input lag a na sliku utječu u zanemarivoj mjeri, doslovno mrvicu. Puno bolji od "nižih" Sony serija koje nemaju FALD a nešto lošiji od Sony XH95 modela koji ima više FALD zona, drugi chipset i generalno bolju sliku ali nema HDMI 2.1 priključke. Tek trebao dobiti update firmware-a koji će omogućiti 4K 120 Hz ali kažu da je taj update već dostupan u nekim regijama ali po zadnjim testovima ispada da ne obrađuje dobro 4K 120Hz signale te da slika bude nešto lošija da bi mogao održati 120Hz). Osim navedenog i nema previše minusa jedino što mu se zamjera manji brightness naspram Sony HX95 modela te potencijalni problemi oko HDMI 2.1 priključka. Usporediv je sa Samsung Q80T modelom a iznad možete pročitati usporedbu sa strane Samsunga.



Sony HX95 - Sony model sa dobrim FALD-om, izvanredne boje i obrada slike, iznad prosječan lag input (nije brz kao Samsung Q80T ali nije ni prosjek), u game modu primjenjuje optimizacije koje smanjuju input lag a na sliku utječu u zanemarivoj mjeri, doslovno mrvicu. Najkvalitetniji model iz Sony LED serije, bolji od njega su tek Sony OLED modeli. Po kvaliteti slike je bolji od Sonya XH90 (ima više FALD zona i nešto bolju obradu slike) te je u istoj toj mjeri bolji i od Samsunga Q80T.
Minusi su mu što nema HDMI 2.1 što znači da neće podržavati 4K 120Hz (podržava 4K 60Hz) te što u hrvatskoj model od 55" ima cijenu blizu 10 tisuća kn a u tom rangu se može kupiti LG OLED.



LG CX (LG BX) - Ovdje ću osvrnuti na CX model a na kraju ću navesti razlike između BX model koji je jako sličan.
LG CX je OLED televizor te bi po kvaliteti slike trebao biti bolji od LED (QLED) modela jer ima mogućnost da svaki pixel kontrolira zasebno. Zbog toga možete prikazati crnu boju kakva bi trebala biti jer ima sposobno da za prikaz crne ugasi pixel i tako pokazuje "pravu" crnu naspram LED "svijetlo crne". Osim toga generalno bi trebao imati bolje i točnije boje naspram LED modela. Osim toga za igranje je neusporedivo bolji od LED modela jer može gotovo "instant" izmijeniti pixel te zbog toga ima puno brži odaziv od LED modela te ne utječe na sliku u gaming modu, razlika je doslovno "za dlaku". Ima 4x HDMI 2.1 priključka te podržava doslovno sve prednosti HDMI 2.1 priključka kao VRR, LLM, 4K 120Hz, Freesync i certificirani Gsync (nema pravi Gsync modul ali podržava većinu funkcija). U vrhu je ponude u svijetu televizora te se smatra kao najbolji all-round tv, većina reviewa to kaže a i Rtings ga je ocijenio kao najbolji model koji su testirali. (za Sony OLED modele kažu da imaju malo bolju sliku ali nemaju gaming funkcije, spominju se i Vizio i Panasonic koji imaju malo bolju sliku ali imaju problema sa kvalitetom proizvodnje te su kod nas u HR teško dostupni)
Minus mu je potencijalno lošiji prikaz detalja u najtamnijim scenama gdje ima puno nijansi crne jer tu za svaki pixel mora odlučiti hoće biti isključen za prikaz "pravo crne" boje ili će biti "svjetlo crni" pixel. Također ima manji brightness od top LED i OLED modela (Samsung Q80 i Q90, Sony HX90 i HX95, Sony OLED 2020 serije i ostali top televizori koji su često 2 put skuplji od njega) ali opet dovoljan za dobar HDR efekt te u mračnoj sobi smanjeni brightness ne dolazi do izražaja. Također ima i Auto Brightness Limiter koji mu smanjuje svjetlinu kada je na ekranu prikazana velika bijela površina, preko 40-50% ekrana a takva se situacija rijetko dešava u filmovima i serijama. I kao najveći minus se ističe OLED burnin, zbog načina na koji OLED funkcionira postoji opasnost da pri gledanju sadržaja sa istim elementima (logo tv kanala, logo aplikacije, sučelje u igrici, itd) ti elementi ostanu kao obris na slici te su u manjoj ili većoj formi vidljivi zauvijek na tv-u. Ovo ne bi trebao biti problem ako ne gledate konstantno sadržaj sa istim elementima, ne ostavljate tv zauvijek upaljen i na istom kanalu, igrate 5 sati dnevno pola godine igru koja ima sučelje na istom mjestu i slične situacije. Najveći problem je što se burnin može dogoditi a ne spada pod standardnu garanciju i vjerojatno nećete dobiti zamjenu za TV. S druge strane opet kažu da je šansa od burnina mala (iako uvijek postoji) ako se tv koristi za raznoliki sadržaj pa čak i u nekoj količini od par sati dnevno, npr. 3 sata igrate igricu sa sučeljem na istom mjestu, poslje toga 1-2 sata gledate tv sadržaj, netflix, youtube ili nešto slično. Uglavnom bitno je da sadržaj varira i da tv ne prikazuje istu sliku u nekom abnormalno dugom vremenskom periodu.


Razlika između CX i BX je što BX model ima 2x HDMI 2.1 priključka naspram 4 na CX modelu te ima ima nešto nešto lošiji chipset od CX model i zbog toga ima mrvicu lošiju obradu slike. U pozadini imaju praktički iste panele tako da sama kvaliteta boja, brightness i slične stvari trebaju biti jako blizu CX modelu.


To je to što se tiče usporedbe samih modela a sad ću malo o usporedbi LED (QLED) modela sa OLED modelima.
Najveća prednost OLED-a je kontrast odnosno to što može prikazati "pravu crnu" boju tako što isključi pixele koji trebaju prikazati crnu boju. Također smatra se da OLED modeli imaju točnije boje naspram LED modela te su po pitanju gaminga ne usporedivi jer OLED ima instant odaziv i jako niski input lag (treba uzeti u obzir da ne podržavaju svi LED i OLED modeli HDMI 2.1 te kao takvi nemaju 4K 120Hz, VRR, Freesync i ostale funkcije). Općenito se na OLED gleda kao kvalitetniju tehnologiju za prikaz slike na TV-ima (naravno da ima varijacije u kvaliteti i od jednog do drugog OLED modela).

Prednosti LED(QLED) tehnologije naspram OLED-a je veći brightness na top modelima koji su zbog toga bolji odabir za svijetlu sobu, top modeli bolje apsorbiraju refleksije i nema opasnosti od burnina (najveći minus OLED tehnologije). U pojedinim situacijama top modeli imaju kvalitetniji prikaz detalja u jako tamnim scenama iako ovo dosta ovisi od modela do modela. I kao zadnja prednost se može navesti generalno niža cijena za LED modele naspram OLED modela.

I na kraju svega mala napomena da je sve izvučeno iz mog istraživanja u prethodna 2 mjeseca, ima tu još puno stvari koje bi se mogle spomenuti te puno sitnih detalja od modela do modela. Isto tako sve napisano može biti krivo jer je zaključeno iz istraživanja putem interneta, niti sam ja TV stručnjak i profesionalni kalibrator niti sam imao navedene modele niti sam ja radio testove ali nisam ni netko ko nema pojma o ovome, istražio sam sve do zadnjih detalja te sam napravio navedene zaključke, radim u IT sektoru, znam razliku između IPS, VA i TN matrice te ih mogu prepoznati uživo, znam šta je Freesync i Gsync, strastveni sam gamer i tech entuzijast, tako da mislim da ipak ovi zaključi imaju nekog smisla ali se ne bi trebali uzimati doslovno a pogotovo ne bi nitko trebao reći "onaj lik na forumu je napisao da je to tako". Također vjerujem da u tekstu ima masa gramatičkih grešaka ali vjerujem da će te skužiti sve što sam htio reći.

Dolje sam složio listu top modela koji me zanimaju pa vas molim da slobodno prokomentirate što bi vi izabrali s obzirom na situaciji i nakon svega pročitano.



Mall.hr
Samsung QE55Q80T - 6900 kn
(Note that the EU version of the Q80T is different. It doesn't have the ultra viewing angle layer, and it has a worse local dimming feature. The Q85T, which is exclusive to the EU, appears to be the closest model to the one we've tested.)
Sony KD-55XH9077 - 6700 kn

Extreme Digital
LG 55BX - 8350 kn
LG 55CX - 9800 kn

Sancta Domenica
Samsung QE55Q80T + 5g. garancije - 6900 kn
(Note that the EU version of the Q80T is different. It doesn't have the ultra viewing angle layer, and it has a worse local dimming feature. The Q85T, which is exclusive to the EU, appears to be the closest model to the one we've tested.)
Sony Bravia KD-55XH9077 + 1g. PS+ pretplate - 6900 kn
Sony Bravia KD-65XH9096 + 1g. PS+ pretplate - 9000 kn
Sony Bravia KD-55XH9505 + 1g. PS+ pretplate - 9900 kn
LG 55BX + Bluetooth slušalice LG HBS-FN4 cca 500 kn - 8800 kn
LG 55CX + Bluetooth slušalice LG HBS-FN4 cca 500 kn - 9800 kn

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 4:12 (Ivsa).
Moj PC  
8 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prvi put kupujem led lcd tv i sve je super i sve zbrčkano. Potrošila bih oko 5000kn i ne znam želim li nano, qled uhd, samsung, lg, sony tcl, android ili neki drugi opetativni sustav Uzela bih oko 125 _140 cm. Gledam serije, skinute filmove itd. Možda da kažem da imam osjetljiv vid i da bi mi nekad dobro došao zoom in 🤓. Htjela bih kupit nešto što ide prema nečemu novom-znam da je to tisuće kuna više ali eto. 2008 kupila sam hp s 'dvije glave' proširila memoriju i još uvijek je odličan, a tad sam ga platila 5200. Hoću reći voljela bih i neki prijedlog za neki tv koji ima ono nešto kvalitetno ne mora biti razvikana marka kako je huawei bio prije 5g smatran lošim kinezom koji evo postao to što jest. Svaki prijedlog je dobrodošao za tih oko 5000 i prijedlog za tv koji ima ono nešto kud teh tv teži. Hvala.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kupi C9 najbolji tv ali ne u Extreme Digital kupi ga u nekoj renomiranoj tvrtki kod nas recimo Ronis
Ako nema C9 onda CX ali mi je sranje sto su izbacili DTS
SAMSUNG NOTE 10+
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 6:56 (pasko).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ivsa 

Danas ti je najbolje uzeti LG CX za 9629Kn u Elipsu, što će biti sutra ili za Black Friday ne znam.

Popust od dodatnih 10% možeš ostvariti i ako kupuješ online ne moraš ići u trgovinu.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ivsa, ako ti pomaze slicnu dilemu sam imao nedavno sony xh90 vs samsung q80t vs LG Oled i na kraju sam izabrao Oled B9 ispod 9.000 kn jer nisam primjetio neke bitne razlike izmedju njega i CX

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivsa kaže...

Dragi ljudi pomagajte ako možete, ......

 Ako ti u računicu upada OLED i ne gledaš TV u scenarijima koji bi mogli oštetiti panel, biraj njega.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Još jedan input za Samsungov daljinski. One remote.
Koristim glasovne naredbe ali to i nije najbolje.
Imam Iskon TV, i ne moram više koristiti njihov daljinski.
Znači nemam više dva daljinska, nego sve preko jednog novog.
Meni jako zgodno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Eliss kaže...
Prvi put kupujem led lcd tv i sve je super i sve zbrčkano. Potrošila bih oko 5000kn i ne znam želim li nano, qled uhd, samsung, lg, sony tcl, android ili neki drugi opetativni sustav Uzela bih oko 125 _140 cm. Gledam serije, skinute filmove itd. Možda da kažem da imam osjetljiv vid i da bi mi nekad dobro došao zoom in 🤓. Htjela bih kupit nešto što ide prema nečemu novom-znam da je to tisuće kuna više ali eto. 2008 kupila sam hp s 'dvije glave' proširila memoriju i još uvijek je odličan, a tad sam ga platila 5200. Hoću reći voljela bih i neki prijedlog za neki tv koji ima ono nešto kvalitetno ne mora biti razvikana marka kako je huawei bio prije 5g smatran lošim kinezom koji evo postao to što jest. Svaki prijedlog je dobrodošao za tih oko 5000 i prijedlog za tv koji ima ono nešto kud teh tv teži. Hvala.

5000kn je bas nespretna cifra. Solidne entry level 55ice krecu od nekih 3000-3500kn (Samsung tu7000 i tu8000 serija, ili nesto jeftinije tipa Hisense a7500f) i sve skuplje od toga ne daje neke dramaticne pomake na bolje sve do prvih ozbiljnijih FALD modela (koji su trenutno >6500kn). Ako je tv za normalno gledanje televizijskog programa bez nekih posebnih prohtjeva ili gledanja nasuprot direktnom suncu, ja osobno bi se zadrzao na tim osnovnim modelima (uzeo sam roditeljima tu8000, prezadovoljni). Ako se zeli nesto vise, onda je po meni sljedeca stepenica prije spomenutih 6500+ kn. Strpi se jos koji tjedan da ulete Black friday ponude, sigurno ce biti boljih ponuda nego sto su trenutno ;)

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Eliss kaže...
Prvi put kupujem led lcd tv i sve je super i sve zbrčkano. Potrošila bih oko 5000kn i ne znam želim li nano, qled uhd, samsung, lg, sony tcl, android ili neki drugi opetativni sustav Uzela bih oko 125 _140 cm. Gledam serije, skinute filmove itd. Možda da kažem da imam osjetljiv vid i da bi mi nekad dobro došao zoom in 🤓. Htjela bih kupit nešto što ide prema nečemu novom-znam da je to tisuće kuna više ali eto. 2008 kupila sam hp s 'dvije glave' proširila memoriju i još uvijek je odličan, a tad sam ga platila 5200. Hoću reći voljela bih i neki prijedlog za neki tv koji ima ono nešto kvalitetno ne mora biti razvikana marka kako je huawei bio prije 5g smatran lošim kinezom koji evo postao to što jest. Svaki prijedlog je dobrodošao za tih oko 5000 i prijedlog za tv koji ima ono nešto kud teh tv teži. Hvala.

 LG 49NANO863NA

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim eksperte za preporuku tv-a od 70"-75".

 

Imao sam Sony 55xf9005 s kojim sam bio zadovoljan, ali eto, druga soba traži veći...

Znači, nešto iz te linije ili njegov nasljednik ili ..?

Može i neki... LG 

Gleda se kabelska tv, youtube i igra plejka.

 

Hvala!

Look let's just bug out and call it even, okay?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, 

tražim tv od 55' inch , cijena oko 5500 kn, ostalo vama prepuštam.

pretežito bi tv koristio za netflix,ostali streaming, yt i filmovi, a povremeno i gaming( sony 4/5)

zasad su me dojmili samsung q60(koji mi je i favorit zasada)  i sony xg800.

lijep pozdrav i hvala puno.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, tražim TV koji će se primarno koristit za gaming(Playstation 5) i gledanje TV programa, nekad i youtube.  Veličina oko 110cm u dijagonali.  Važno da je 4k i da ima nizak input lag. Budžet je 3000kn(+-500kn). Unaprijed hvala!

EDIT: Jos nesto ako je moguce, treba bi stand za TV bit onaj centralni, a ne one 2 noge ka sta LG cesto ima jer komoda na kojoj bi stajao nije siroka

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 21:07 (Bartaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Već sam pisala, odgovora nema, mada shvaćam da je teško nekome preporučiti konkretan TV. Stoga donosim listu favorita pa me zanima što biste vi odabrali od svega ovoga.

 

HISENSE H65U8B (6000 kn)

HISENSE H65U8QF (7000 kn)

SAMSUNG 65TU8502 (6000 kn)

 

ili se rastegnuti/pričekati da malo padne cijena Samsungu QE65Q70T? (trenutno je 8000 na mall.hr, na SD treba maestro, nemam karticu)

 

Odlučila sam se za veću dijagonalu, iako shvaćam da bih imala bolju sliku u povoljnijem cjenovnom rangu s 55'', ali... 

 

I naravno, budući da opremamo komplet stan (čitaj: ne posjedujemo ništa), voljela bih proći relativno jeftino.

Isto tako, Philips je divan (ambilight me oduševljava), ali ne pronalazim mnogo recenzija, kao da ne proizvode televizore. Postoji dobar razlog ili jednostavno nisu popularni?

 

 

Primam i alternativne prijedloge za što bolju kvalitetu i što manju cijenu. 

0 HISENSE H65U8B (6000 kn)
3 HISENSE H65U8QF (7000 kn
1 SAMSUNG 65TU8502 (6000 kn)
10 SAMSUNG QE65Q70T (8000 kn)
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 21:45 (TV54585).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TV54585 kaže...

 

ili se rastegnuti/pričekati da malo padne cijena Samsungu QE65Q70T? (trenutno je 8000 na mall.hr, na SD treba maestro, nemam karticu

 

 

Prošle godine negdje sredinom studenog QE65Q70R pao je na tada odličnu cijenu 8700 pa bi se sličan ili isti scenarij mogao ponoviti tijekom ovog mjeseca za QE65Q80T koji je dosta bolji od navedenih. Sad je, kao i Q70R 365 dana ranije, cca 10-11000 ali malo pratit svaki dan pa se možda ukaže prilika s nekim konkretnijim popustom:) I gledat da je u nekom od onih 5,6 shopova u kojima vrijedi samsungovih 5g garancije na QLED 2020.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pasko kaže...
Kupi C9 najbolji tv ali ne u Extreme Digital kupi ga u nekoj renomiranoj tvrtki kod nas recimo Ronis
Ako nema C9 onda CX ali mi je sranje sto su izbacili DTS


Zbog čega C9 naspram CX, također C9 je dosta teško pronaći po cijeni nižoj od CX.
Koje su prednosti DTS-a i što on donosi?

summus kaže...

Ivsa 

Danas ti je najbolje uzeti LG CX za 9629Kn u Elipsu, što će biti sutra ili za Black Friday ne znam.

Popust od dodatnih 10% možeš ostvariti i ako kupuješ online ne moraš ići u trgovinu.

 
U elipsu je ta cijena sa Visa karticom koja mi nije dostupna, također u Sancti je 100 kuna više ali dobiju se sluške koje imaju cijenu od 500 kn, da ih prodam za 250 kn imam povoljniju kupovinu.
Također danas je zadnji dan akcije u Sancti, još uvijek se dvoumim hoće li u sljedećem periodu kad full krene Black Friday biti još nešto povoljnije ponude, nekako si razmišljam da bi trebalo a i u najgorem slučaju kontam da bi Sancta morala ponoviti bar još jednom ovu akciju ako za BF ne bude nižih cijena.

djhuby kaže...

Ivsa, ako ti pomaze slicnu dilemu sam imao nedavno sony xh90 vs samsung q80t vs LG Oled i na kraju sam izabrao Oled B9 ispod 9.000 kn jer nisam primjetio neke bitne razlike izmedju njega i CX

 
To me i muči, znam da su CX(C9) ili BX(B9) OLED-i i trebali bi bit pri vrhu ponude ali razlika u cijeni između CX i Q80T i XH90 je 3000 kuna, dali je razlika baš tolika, za taj novac se može uzeti Xiaomi 34" 144Hz 3440x1440px monitor ili neka mid ka top grafička kartica.
Imam budžet od 10 tisuća ali možda je stvarno ne potrebno ići na LG OLED-e za razliku od 3000 kn.
Idealno bi bilo kad bi mogao testirati neki od FALD-ova i LG OLED svaki 2 tjedna pa zaključit sam za sebe.

CyberDemonVZ kaže...
Ivsa kaže...

Dragi ljudi pomagajte ako možete, ......

 Ako ti u računicu upada OLED i ne gledaš TV u scenarijima koji bi mogli oštetiti panel, biraj njega.

 
Uvjeti su skroz kontrolirani, većinom će se na TV-u gledati filmovi i serije i jedini ga ja koristim ali muči me ovo što sam napisao iznad, jel razlika tolika da se isplati dati 3000 kuna više naspram FLAD modela?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znam da ti ovo neće pomoći ali ja osobno ne bih dao preko 6000 kn za TV koji je "obični" LED bez obzira na veličinu jer prvo gledam kvalitetu slike.
Što se tiče ponuđenih opcija glasao sam za Hisense U8GQ jer je jedini model na listi sa FALD-om i vjerujem da je bolji TV od ostalih iako ima potencijalne probleme s kojima ćeš se morati boriti, jako je loš u upscalingu sadržaja na veće rezolucije te ima jako loš motion procesing, te je zbog toga u nekim situacijama čak i ne gledljiv. (ovdje imaš detaljan test od po meni najstručnijeg review-ara na youtube - 

 - ukratko ne preporučava ovaj model zbog problema sa motion procesingom ali ostale stvari je dosta nahvalio)

Što se tiče pitanja oko Philips modela tu je važano kao i sa ostalim reći o kojem se točno modelu radi jer i oni imaju svakakvih modela ali ako se ne varam nemaju modele sa FALD-om.

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ivsa, Samsung q80T je bila cijena 7.700 kn a Oled B9 8.600 kn tako da je mala razlika i zato smo se odlucili na Oled

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
juice21 kaže...

Pozdrav,

Upravo sam naručio 


Samsung UE50TU8502 Crystal UHD SMART LED za 3200 kn u ED.

Odustao sam od 55" hisensea A7500F i u7b, jer mi možda ta dijagonala ipak malo prevelika, a i smatram da je samsungov model bolji.

Što vi mislite?

 

Na kraju sam stornirao narudžbu u Extreme digitalu i naručio Samsung UE50TU8072 u Elipsu za 2774 kn .

 

Extreme digital, cijena za UE50TU8502 je bila 3204 kn s dostavom.

 

Mislim da je ovo bolji izbor, što vi mislite:

 

 

 

 

4 Bolji je izbor
5 Opet si se zeznuo
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jučer uzeo taj isti Samsung (50TU8072). Zadovoljan kupnjom. Na kraju su imali izložen i 8502, meni razlika nije bila dovoljna da se prebacim (lagano korištenje zemaljske tv, emby, youtube) s obzirom na razliku u cijeni. S tim da ED može imati i drastično nižu cijenu, a svejedno ne bih tamo kupio radi prethodnih iskustava.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Arto kaže...

Jučer uzeo taj isti Samsung (50TU8072). Zadovoljan kupnjom. Na kraju su imali izložen i 8502, meni razlika nije bila dovoljna da se prebacim (lagano korištenje zemaljske tv, emby, youtube) s obzirom na razliku u cijeni. S tim da ED može imati i drastično nižu cijenu, a svejedno ne bih tamo kupio radi prethodnih iskustava.

Tek kad malo uđeš u promatranje cijena na tržištu, vidiš koje su to igre. Sad te malo spustim, pa te sad malo dignem, pa kakti akcije i popusti. Sprdnja.

Puno ljudi ima loša iskustva s ED, a također sam ih i sam osobno imao, ali u trenutku prve kupnje, to je bila nekako najbolja opcija, pa sam se odlučio za to.

Sad jedva čekam da stigne :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TV54585 kaže...

Već sam pisala, odgovora nema, mada shvaćam da je teško nekome preporučiti konkretan TV. Stoga donosim listu favorita pa me zanima što biste vi odabrali od svega ovoga.

 

HISENSE H65U8B (6000 kn)

HISENSE H65U8QF (7000 kn)

SAMSUNG 65TU8502 (6000 kn)

 

ili se rastegnuti/pričekati da malo padne cijena Samsungu QE65Q70T? (trenutno je 8000 na mall.hr, na SD treba maestro, nemam karticu)

 

Odlučila sam se za veću dijagonalu, iako shvaćam da bih imala bolju sliku u povoljnijem cjenovnom rangu s 55'', ali... 

 

I naravno, budući da opremamo komplet stan (čitaj: ne posjedujemo ništa), voljela bih proći relativno jeftino.

Isto tako, Philips je divan (ambilight me oduševljava), ali ne pronalazim mnogo recenzija, kao da ne proizvode televizore. Postoji dobar razlog ili jednostavno nisu popularni?

 

 

Primam i alternativne prijedloge za što bolju kvalitetu i što manju cijenu. 

 

Strpi se jos koji tjedan do BFa, vrlo vjerojatno ce svi navedeni ovdje biti solidno jeftiniji. Trenutno nema niti jedan zanimljiv tv u ovom rasponu cijena. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja razmišljam o ovome: SAMSUNG UE43TU8072UXXH (2.474 kn - 5 g garancije), 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Arthur kaže...

Moj stari TV polako odlazi i trebao bih kuoiti novi, pa bih molio savjete iskusnih.
U regalu imam mjesta širine točno 100cm, dakle dolazi u obzir 43", jer za veći ekran nemam mjesta.
Tv se gleda sa 2-2,5 m, oči su uglavnom u ravnini s ekranom i vodoravno i okomito, cca 5-6 sat dnevno
Gledam MAXtv, eventualno bih Youtube i sl, a rijetko koja igrica (imam inače i android box), htio bih da bude UHD, naravno DVBT2, a imam i mogućnost spajanja satelita
Gledajući ponude, do 3 tkn izbor mi se sveo na otprilike ove:
1. Samsung UE43TU7172UXXH - Elipso 2.474 kn - 5 g garancije
2. TCL 43P715 - emmezetta 2720 kn
3. Xiaomi 4S43 - wow shop 2.490 kn
4. Hisense a7100 - Elipso 2.199 kn
5. LG LG 43UN74003LB - Elipso 2.999 kn - ima magic remote
6 LG LG 43UN73003LC - Elispo 2.799 kn - magic remote

Ukoliko imate puno bolju opciju mogu se pružiti još 1tkn.
Hvala za svaki savjet ili novu opciju.

 Ja razmišljam o ovome: SAMSUNG UE43TU8072UXXH (2.474 kn - 5 g garancije),

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

 

pls ako moze nekakvo iskustvo/pomoc oko odabira telke. Naime, jutros sam skuzio da TV u spavacoj nema DVBT2, sto mi je dobra prilika da prebacim ovaj iz dnevnog u spavacu, a u za dnevni uzmem nesto novo.

 

Nemam bas nekakve kriterije, treba mi - 4k (zbog PS5) i siroki kut gledanja. Trenutno u dnevnom imam 47LB731V, zapravo sam zadovoljan prvenstveno zbog magic remotea i webosa (meni mozda najbolji OS na TVima), i IPS panela.

 

Budzet je do 8k kn. Obzirom da sam bio zadovoljan sa LG-em, zapao mi je za oko https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49nano863.html (ili 55", no mozda je ipak prevelik jer imam cca 2.5M udaljenosti do telke). Cijenim iskustva, misljenja ili kontra-prijedloge.

 

Dodatno - da li mislite da ce za BF biti znacajniji drop cijene, isplati li se cekati?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice