Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.098.354
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Možda će biti glupo pitanje. Da li je netko razmišljao o korištenju slušalica uz TV? Konkretno me zanima uz C8 i da li je moguće dobiti neki Dolby Atmos na slušalicama. Slušao sam ranije demo Dolby Atmosa na običnim slušalicama i nije bilo loše.
U svakom slučaju 3 konkretna pitanja su:
1. Postoje li posebne Dolby Atmos slušalice?
2. Može li C8 pustiti Dolby Atmos zvuk na slušalice?
3. Može li se uopće spojiti Bluetooth slušalice na C8?
Hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Možda će biti glupo pitanje. Da li je netko razmišljao o korištenju slušalica uz TV? Konkretno me zanima uz C8 i da li je moguće dobiti neki Dolby Atmos na slušalicama. Slušao sam ranije demo Dolby Atmosa na običnim slušalicama i nije bilo loše.
U svakom slučaju 3 konkretna pitanja su:
1. Postoje li posebne Dolby Atmos slušalice?
2. Može li C8 pustiti Dolby Atmos zvuk na slušalice?
3. Može li se uopće spojiti Bluetooth slušalice na C8?
Hvala

 To ti je sve mlacenje prazne slame, kao i atmos soundbarovi kao i 5.1/7.1 slusalice.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A zašto? Može neko pojašnjenje?
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. može mala pomoć.

Kupio sam 55˝ UHD Samsung Tv u Tehnopolisu i sad sam dobio e-mail od njih s uputama za produžiti jamstvo na 5 godina.

Problem mi je što mi njihove upute nalažu da se registriram na samsung5godinagarancija.ba a ne na samsung5godinajamstva.hr.

Sad ne znam da li uopće ima neke veze na koju stranicu se registriram ili moram baš na bosansku što mi je malo čudno pošto sam tv kupio u Hrvatskoj.

Marko Ištuk
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Radije uzmi nesto drugo...

 A zašto? Može neko pojašnjenje? 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U petak u avenue mall...svijet medija napokon vidio uživo xf 9005.... slika bila na demo....10 minuta gledao:)gornji i donji livi kantun....poradi vignetting...i teško se vidi:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...
CroDexter kaže...
Možda će biti glupo pitanje. Da li je netko razmišljao o korištenju slušalica uz TV? Konkretno me zanima uz C8 i da li je moguće dobiti neki Dolby Atmos na slušalicama. Slušao sam ranije demo Dolby Atmosa na običnim slušalicama i nije bilo loše.
U svakom slučaju 3 konkretna pitanja su:
1. Postoje li posebne Dolby Atmos slušalice?
2. Može li C8 pustiti Dolby Atmos zvuk na slušalice?
3. Može li se uopće spojiti Bluetooth slušalice na C8?
Hvala

 To ti je sve mlacenje prazne slame, kao i atmos soundbarovi kao i 5.1/7.1 slusalice.

Svjestan sam da to nije kao da se ima zvučnike po sobi ali mislim da tehnologija napreduje.

Ako je na 80% meni je dovoljno. Imam pojačalo ali trenutno mi se ne kupuju dodatni zvučnici.

Dugoročno razmišljam o soundbaru.

U svakom slučaju zanima me kako C8 stoji s tim stvarima.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

3. Može li se uopće spojiti Bluetooth slušalice na C8?
Hvala

 Da, razne uređaje pošto ima bluetooth. Isto tako ima i 3.5 mm ulaz za slušalice.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vrle kaže...
Mad Ant kaže...
Radije uzmi nesto drugo...

 A zašto? Može neko pojašnjenje? 

 Već kad vidiš da nema detalja o proizvodu na njihovom vlastitom sajtu, nego moraš na neki dućan (koji je pitajboga kako dobio podatke), te kada ni ne postoji na displayspecifications.com...

 

Po tim specifikacijama što sam pronašao je dvojezgreni CPU sa 1.5 RAM-a koji mora vrtiti Android 6.0, preslabi 8W zvučnici, predpostavljam IPS zbog 1200:1 kontrasta... košta cca 3500kn.

 

Evo za primjer IPS LG 55UK6200 za 3699 kn:

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55uk6200.aspx

 

ili VA LG 50UK6300 za 3399kn:

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-50uk6300.aspx

 

ili VA Samsung UE55NU7093 za 3699 kn:

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55nu7093-uhd.aspx

 

Sve redom 100% bolji i provjereni televizori.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
vrle kaže...
Mad Ant kaže...
Radije uzmi nesto drugo...

 A zašto? Može neko pojašnjenje? 

 Već kad vidiš da nema detalja o proizvodu na njihovom vlastitom sajtu, nego moraš na neki dućan (koji je pitajboga kako dobio podatke), te kada ni ne postoji na displayspecifications.com...

 

Po tim specifikacijama što sam pronašao je dvojezgreni CPU sa 1.5 RAM-a koji mora vrtiti Android 6.0, preslabi 8W zvučnici, predpostavljam IPS zbog 1200:1 kontrasta... košta cca 3500kn.

 

Evo za primjer IPS LG 55UK6200 za 3699 kn:

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55uk6200.aspx

 

ili VA LG 50UK6300 za 3399kn:

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-50uk6300.aspx

 

ili VA Samsung UE55NU7093 za 3699 kn:

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55nu7093-uhd.aspx

 

Sve redom 100% bolji i provjereni televizori.

 Hvala na info, pitao sam zato jer ne idem kupovati nego dobivam pod račun pa da vidim da li se isplati mijenjati. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Jeronimo kaže...

Za kupnju uređaja preko Edigitala ti sigurno ne ide ni 5 godina gar ni XboX

 Pogledaj na Samsung stranici pod promocije. Gdje god kupis u tom razdoblju, moraš dobiti navedeno

 Ne kod Edigitala, njihova roba dolazi sa Mađarskog lagera, tako da nijedna akcija ne vrijedi za uređaje kupljene kod njih. Sto posto.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir



...... bez obzira o kakvom TV-u se radi, bilo CRT, Plazma, LED ili OLED, nikada ne bih gledao TV sa ugaženim prostornim osvjetljenjem. Makar i prigušenim ..... Pogotovo ne kod ovih današnjih sadržaja u kojima postoje scene sa jako brzim kadrovima ..... Pouzdano je dokazano da takvi sadržaji, kod pojedinih ljudi, mogu da izazovu npr. napad epilepsije ......

Mada, malo tko o tome razmišlja u današnje vrijeme. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.11.2018 14:52 (Neške).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
Daddyss kaže...

Zanima me kako cistite ekran na oled tvima jel moze kombinacija destilirane vode i izopropilnog alkohola ili samo krpom od mikrofibre

 Samo suhom krpom.Niti slučajno tekućinom.

 

Baš tražim malo info oko čišćenja TV panela i nailazim da se samo suhom mikrofibrom ekran povremeno prijeđe ako je prašnjav a ako ima masnih fleka onda malo navlažena mikrofibra u destiliranoj vodi i lagano skidat masnoću kružnim pokretima bez prevelikog stiskanja, mislim da je to najbolje rješenje i bez agresivnih sredstava kao alkohola ili IPA-e koja ga isušuje.

 

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. Trebam preporuku za tv do max 3500 (vrlo vjerojatno ću na rate uzimat osim ak je neki jako dobar popust na gotovinu). Tv bi išao na zid u spavaću sobu i služio bi za gledanje filmova vikendom i eventualno tu i tamo PS4. 
Ovaj mi se čini ok za moje potrebe https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue49nu7172-3d-televizor-cijena-49-125-cm-curved-led-62020731 , ali nisam baš neki stručnjak pa da rađe pitam tu prije nego kupim.
Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

u petak, sam u Sancta Domenici upiknuo LG 50UK6950 - s American bodovima za 2999 kn...

 

Uglavnom, vrlo sam zadovoljan kupnjom i općenito telkom, Magic Remote i webOS su zakon... slika je dobra i na anteni i na Bnet STBu ali htio bih ju maksimalno podesiti...

 

ima li tko kakve postavke za taj TV (VA je ekran)...?

 

soba mi je cca 5 metara, gledam oko 2,2 m od TVa, slijeva mi je južni prozor i soba je dosta svijetla...

 

gleda se uglavnom IPTV, rijetko DVD (nemam BR), bude i PC/konzola ukopčan...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

u petak, sam u Sancta Domenici upiknuo LG 50UK6950 - s American bodovima za 2999 kn...

 

Uglavnom, vrlo sam zadovoljan kupnjom i općenito telkom, Magic Remote i webOS su zakon... slika je dobra i na anteni i na Bnet STBu ali htio bih ju maksimalno podesiti...

 

ima li tko kakve postavke za taj TV (VA je ekran)...?

 

soba mi je cca 5 metara, gledam oko 2,2 m od TVa, slijeva mi je južni prozor i soba je dosta svijetla...

 

gleda se uglavnom IPTV, rijetko DVD (nemam BR), bude i PC/konzola ukopčan...

 Out-of-the-box kalibrirani su "Cinema" i "Expert" modovi slike. Preporučam i staviti local dimming na low. S obzirom da ćeš gledati materijal sa dosta kompresije upali i MPEG noise rediction na low. Naravno sve to se može namiještati za svaki mod slike i svaki ulaz posebno, pa postoji i "apply to all inputs" opcija.

 

Da i ja tebe pitam ako si probao, kako izgleda crna boja u mračnom okruženju i kakovi su kutovi gledanja prije nego se slika počne mijenjati?

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.11.2018 21:49 (Mad Ant).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
 Out-of-the-box kalibrirani su "Cinema" i "Expert" modovi slike. Preporučam i staviti local dimming na low. S obzirom da ćeš gledati materijal sa dosta kompresije upali i MPEG noise rediction na low. Naravno sve to se može namiještati za svaki mod slike i svaki ulaz posebno, pa postoji i "apply to all inputs" opcija.

 

Da i ja tebe pitam ako si probao, kako izgleda crna boja u mračnom okruženju i kakovi su kutovi gledanja prije nego se slika počne mijenjati?

 

OK, podesio sam neke postavke s neta već, provjerit ću ovo za local dimming i MPEG noise reduction (iako većina veli da se potonje iskopča)

 

Crna boja je dosad OK, vidim kocke na nekim SD materijalima, ali recimo za sad Bnet daje i 3-4 HD kanala i gledao sam neki dokumentarac s dosta slike iz tunel pod majanskim piramidama i detalji se vide i u tamnim dijelovima slike, još nisam izvrtio neki HD materijal s diska..

 

Kutovi gledanja - odlični tek posve iskosa se lika malo "zadimi", isperu boje, ali ono sitno... za VA  zbilja OK, ali velim to je ekstrem, moji kutevi gledanja su cca 25° od okomice maksimalno...

 

sviđa mi se kako je odmah nanjušio NAS (Lenovo x2) i cucla sve s njega glatko iako je na WiFiu... ubuduće mislim i TV na žični LAN staviti...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.11.2018 23:04 (Stric_Jura).
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima!

 

Planiram kupiti tv od 75 inča za poveći dnevni boravak, a planirani budžet je 15-20 000 kn. Je li Samsungov model QE75Q6F dobar izbor ili da tražim drugi model ili drugog proizvođača?

Ne planiram pretjerano koristiti tv (nisam filmofil ili slično), no bilo bi dobro da je pouzdan pošto ga ne planiram mijenjati 7-10 godina.

 

Također bi molio preporuku za neki kvalitetni soundbar za max 5000 kn.

 

 

Unaprijed zahvaljujem!!!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Shoro kaže...

Pozdrav svima!

 

Planiram kupiti tv od 75 inča za poveći dnevni boravak, a planirani budžet je 15-20 000 kn. Je li Samsungov model QE75Q6F dobar izbor ili da tražim drugi model ili drugog proizvođača?

Ne planiram pretjerano koristiti tv (nisam filmofil ili slično), no bilo bi dobro da je pouzdan pošto ga ne planiram mijenjati 7-10 godina.

 

Također bi molio preporuku za neki kvalitetni soundbar za max 5000 kn.

 

 

Unaprijed zahvaljujem!!!

 

za te novce jedino i mozes uzeti q75q6

 

za soundbar guglaj denon. 

ako zelis poslusati odi tu 

https://sonusart.hr/multiroom/heos/denon-heos-home-cinema-soundbar-hs2.html

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Shoro kaže...

Pozdrav svima!

 

Planiram kupiti tv od 75 inča za poveći dnevni boravak, a planirani budžet je 15-20 000 kn. Je li Samsungov model QE75Q6F dobar izbor ili da tražim drugi model ili drugog proizvođača?

Ne planiram pretjerano koristiti tv (nisam filmofil ili slično), no bilo bi dobro da je pouzdan pošto ga ne planiram mijenjati 7-10 godina.

 

Također bi molio preporuku za neki kvalitetni soundbar za max 5000 kn.

 

 

Unaprijed zahvaljujem!!!

 Taman si fulao većinu popusta. Možda bude još dobrih prilika za novu godinu...

16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledam baš kako povećati memoriju od android TV-a sa 16GB na više pa nailazim na rješenje sa USB stickom a vjerujem da može i neki 2.5" hdd. Ima li smisla i kako se ta opcija pokazala u praksi ako ju netko koristi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Shoro kaže...

Pozdrav svima!

 

Planiram kupiti tv od 75 inča za poveći dnevni boravak, a planirani budžet je 15-20 000 kn. Je li Samsungov model QE75Q6F dobar izbor ili da tražim drugi model ili drugog proizvođača?

Ne planiram pretjerano koristiti tv (nisam filmofil ili slično), no bilo bi dobro da je pouzdan pošto ga ne planiram mijenjati 7-10 godina.

 

Također bi molio preporuku za neki kvalitetni soundbar za max 5000 kn.

 

 

Unaprijed zahvaljujem!!!

 

Imaš tu Sony 75XF9005 malo više a trebao bi biti dosta bolji TV od Samsunga Q6. Do pred koji dan je bio 20700 kn, danas gledam vec su digli cijenu za 1000 kn.

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-4k-uhd-tv-hdr-bravia-kd-75xf9005

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li netko postavke slike za LG55UK6200?

Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tasgor kaže...

Ima li netko postavke slike za LG55UK6200?

Unaprijed hvala!

 Evo ti za UK6300 koji je slican:

 

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uk6300/settings

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 12:57 (Mad Ant).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Shoro kaže...

Pozdrav svima!

 

Planiram kupiti tv od 75 inča za poveći dnevni boravak, a planirani budžet je 15-20 000 kn. Je li Samsungov model QE75Q6F dobar izbor ili da tražim drugi model ili drugog proizvođača?

Ne planiram pretjerano koristiti tv (nisam filmofil ili slično), no bilo bi dobro da je pouzdan pošto ga ne planiram mijenjati 7-10 godina.

 

Također bi molio preporuku za neki kvalitetni soundbar za max 5000 kn.

 

 

Unaprijed zahvaljujem!!!

 

Ovo ti je još danas akcija
https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-75xf8596-led-uhd-4k-android-smart-tv-t2-hevcs2/86480
Ovo je prošlogodišnji model
https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-75xe8596-led-uhd-4k-android-tv-t2-hevcs2/80258

 

To ako ti je cijena faktor.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 13:22 (CroDexter).
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-55xf9005-led-uhd-4k-android-smart-tv-t2-hevcs2/87028 ljudi jel ovo best buy za te pare? Hitno trebam odgovor akcija je jos samo danas...

ll
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ILoxD kaže...

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-55xf9005-led-uhd-4k-android-smart-tv-t2-hevcs2/87028 ljudi jel ovo best buy za te pare? Hitno trebam odgovor akcija je jos samo danas...

 Mislim da je OK cijena, ne sjećam se da li je padala niže za 55"...

 

"Za plaćanje gotovinom ili uplatnicom/virmanom ostvarite popust od 300,00 kn - u košarici upišite promo kod: gotovina te platite 7.699,00 kn "

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 15:40 (Mad Ant).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Shoro kaže...

Pozdrav svima!

 

Planiram kupiti tv od 75 inča za poveći dnevni boravak, a planirani budžet je 15-20 000 kn. Je li Samsungov model QE75Q6F dobar izbor ili da tražim drugi model ili drugog proizvođača?

Ne planiram pretjerano koristiti tv (nisam filmofil ili slično), no bilo bi dobro da je pouzdan pošto ga ne planiram mijenjati 7-10 godina.

 

Također bi molio preporuku za neki kvalitetni soundbar za max 5000 kn.

 

 

Unaprijed zahvaljujem!!!

Definitivno Sony 75XF9005, to je jedini 75" u okviru tog iznosa a da ima sve što tv može imati danas i najkompletniji 75" lcd tv. 

 

Kod nas najpovoljnija cijena je ona na mall.hr 21619 kn, ostali su dosta skuplji. Postoji uvijek opcija kupnje izvana, Njemačka, Nizozemska itd. Neki imaju i dostavu pa treba vidjeti detalje. To je veliki i teški paket s 75" tv-om pa je i cijena dostave skuplja. Onaj shop iz Njemačke Gamingoase.de za 75" naplaćuje 199€.

 

Vani su cijene su od 2300-2500€.

 

https://www.city-tv-hifi.de/tv-geraete/uhd-4k/ab-75-189-cm/1074-sony-kd-75xf9005

 

https://www.ebay.de/itm/Sony-75XF9005-189-cm-75-Zoll-2160p-UHD-LED-LCD-Internet-TV-Neu-/283258387784?nordt=true&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.m43663.l10137

 

7-10 godina je ogromno vremensko razdoblje u tehnogiji pa je teško predvidjeti što će biti aktualno tamo 2025-2028. Vrlo vjerojatno 16K-32K televizori i slično:)

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ILoxD kaže...

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-55xf9005-led-uhd-4k-android-smart-tv-t2-hevcs2/87028 ljudi jel ovo best buy za te pare? Hitno trebam odgovor akcija je jos samo danas...

Da, još samo danas 7699 s 5 godina garancije i dostupan u gotovo svim poslovnicama.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice