Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.004
|
čitano: 14.545.203
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nessy kaže...

Jučer smo kupili sony kd43xe7077 i kod prikaza crne boje na ekranu uočili smo na bočnoj lijevoj strani(kad gledaš u TV) bijelu sjenu koja se proteže nekih 10ak cm od dna prema vrhu. Nekad je manje vidljiva ali sad kad znamo da je tamo čini nam se da je non stop prisutna i bode u oči. Da li netko zna o čemu bi mogla bit riječ i dal da ju vraćamo u trgovinu?

Tipični backlight bleeding. Ja tek trebam vidjeti edge led telku kojoj negdje nešto ne probija, odn. koja ne clouda ukoliko nije uključen local dimming, a taj Sony ne podržava local dimming AFAIK. Ako ćeš eventualno mijenjati telku (i ako će ti htjeti mijenjati zbog toga), sretno s novim primjerkom za koji sam 99,9% siguran da će patiti od iste ili slične stvari samo vjerojatno na nekom drugom mjestu. I moj 6 godina stari LG edge led ima isti problem kad mu se ugasi local dimming + clouda ko blesav, i vrhunski Dellov wide gamut monitor, i drugi Dell malo manjih dimenzija koji sam čak i mijenjao zbog toga jer je baš bilo na nezgodnom jestu (taskbar). Možeš probati malo zatezati ili otpuštati šrafe oplate iza na tom i oko tog mjesta ili probati malo lagano šakom pritisnuti ekran/okvir na tom mjestu da vidiš hoće li biti što bolje ili gore . Eto, to su ti čari led lcd-a, bilo je kud i kamo bolje i uniformnije prije ledica kad su se u lcd-ima paneli osvijetljavali katodnim lampama (CCFL).

Deckard
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala vam i za Q6FN / NU8002 usporedbu.

Ovo sa 10 bit vs 8 bit panel trebalo bi biti dosta za čekati prvog?

Vura isto Izgleda puno bolje, bilo bi zbilja ironično da TV-i dođu dan poslije završetka promocije, tj 15.
Vjerojatno dovoljno za odustati.


Potiho se nadam nekoj vikend akciji, SK9500 / XF9005 recimo, iako sumnjam kraj ovih S9 i Note akcija.
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kad bi kod nas bila ova cijena recimo za BF...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Armor kaže...
Hvala vam i za Q6FN / NU8002 usporedbu.

Ovo sa 10 bit vs 8 bit panel trebalo bi biti dosta za čekati prvog?

Vura isto Izgleda puno bolje, bilo bi zbilja ironično da TV-i dođu dan poslije završetka promocije, tj 15.
Vjerojatno dovoljno za odustati.


Potiho se nadam nekoj vikend akciji, SK9500 / XF9005 recimo, iako sumnjam kraj ovih S9 i Note akcija.

 Sta je najbolje po ducanima ih imaju, bio sam jucer u poslovnici (Point ZG) i bio je Q6FN ... cijena prava sitnica, 11500 kn :D

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Armor kaže...
Hvala vam i za Q6FN / NU8002 usporedbu.

Ovo sa 10 bit vs 8 bit panel trebalo bi biti dosta za čekati prvog?

Vura isto Izgleda puno bolje, bilo bi zbilja ironično da TV-i dođu dan poslije završetka promocije, tj 15.
Vjerojatno dovoljno za odustati.


Potiho se nadam nekoj vikend akciji, SK9500 / XF9005 recimo, iako sumnjam kraj ovih S9 i Note akcija.

 Bio sam jučer u poslovnici, naručio q6, i malo se skompao sa djelatnikom. Rekao je za vikend samo galaxy i note, a za xf9005 tek sljedeće godine 5.,6. mjesec. Za LG nisam pitao.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...

 Sta je najbolje po ducanima ih imaju, bio sam jucer u poslovnici (Point ZG) i bio je Q6FN ... cijena prava sitnica, 11500 kn :D

 Ovdje se govori o 55Q6FN49Q6FN za 5.430 kuna odnosno 4.350 kn  kada se odbije sat koji vrijedi najmanje 1.500 kn. Televizori su se rasprodali prvi dan akcije. 11.500kn (10.350 kn sa popustom za newsletter), odnosno 8.850 kn realno kada se odbije sat dođe 65Q6FN. I to je isto super povoljno. Za koliko bi ti kupio 65" top LED televizor. Cijena vani je još viša. Na idealo 1.580-2.100€.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 10:23 (Leon4rdo).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...
Minneyar kaže...

 Sta je najbolje po ducanima ih imaju, bio sam jucer u poslovnici (Point ZG) i bio je Q6FN ... cijena prava sitnica, 11500 kn :D

 Ovdje se govori o 55Q6FN49Q6FN za 5.430 kuna odnosno 4.350 kn  kada se odbije sat koji vrijedi najmanje 1.500 kn. Televizori su se rasprodali prvi dan akcije. 11.500kn (10.350 kn sa popustom za newsletter), odnosno 8.850 kn realno kada se odbije sat dođe 65Q6FN. I to je isto super povoljno. Za koliko bi ti kupio 65" top LED televizor. Cijena vani je još viša. Na idealo 1.580-2.100€.

 Da znam, i ja pricam o tom TV. I kupio sam 55Q6FN prosli vikend na akciji za 6930 kn :) Smijesno mi je da je sad u ducanu cijena 11500 kn... a na webu kazu da uopce nije raspoloziv

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vjerojatno si gledao etiketu od 65" verzije koju nisu sklonili.

 
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz ekipa, troumim se između 3 TV od 55'', može li savjet za koji da se odlučim, ili da uzmem najpovoljniji? TV je za dnevni boravak, utakmice, serije, filmovi ništa fensi.

 

1. Samsung 55nu7172

2. LED TV LG 55UK6950

3. Philips 55PUS7303

 

Ako može kakav dobar savjet bio bih zahvalan, može i neki drugi TV u tom cijenovnom rangu (cca 5000kn)

 

1 Samsung 55nu7172
10 LED TV LG 55UK6950
4 Philips 55PUS7303
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Od ta tri svakako LG.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
4 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam da li je slučajnost, ali nakon što sam poslao mail SD kada će LG biti na akciji, došla akcija na SD stranicama...

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sad sam tek skuzio da 49UK7550 ima nano cell...

 

Ultra HD Nano Cell™ TV 4K s tehnologijom Active HDR, operativnim sustavom webOS 4.0 i Magic Remote daljinskim upravljačem

 

ima netko iskustva s tim tv-om?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

samo da se ubacim, nicim izazvan, sa pitanjcem...

 

Ima li uopce smisla nabavljati 4k televizor s obzirom na dostupnost 4k sadrzaja? Ne znam za Netflix i slicno, ali na torrentima ima manje 4k ripova neg ja imam kose na glavi...plus sto su mi novi filmovi, izuzev vizualnih efekata, uglavnom smece.

 

Podrazumijeva se da je visa reza uvijek bolja sto se tice ostrine slike, pogotovo na vise incha, ali ne znam kako izgleda razvuceni 1080p film i bi li to bilo bolje da je nativna na teveu 1080p?

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 12:26 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samo sam čekao ovakav komentar hahahaha. Gle možda lik cio život fura Philiphs telke i zadovoljan je. A nije nikad imao nešto drugo. Pa daje subjektivnu preporuku 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, ne želim pametovati ali i ja isto gledam tu kategoriju televizora i da moram danas kupiti tv, nakon svih proučavanja testova recenzija kupio bi Hisense h55u7a, a može se kupiti za 4700 - 5000 kn.

.

Ovo je američka varijanta tog tv-a s androidom, ali u suštini su isti: https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/h9e-plus

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kdokma kaže...

Pozdrav, ne želim pametovati ali i ja isto gledam tu kategoriju televizora i da moram danas kupiti tv, nakon svih proučavanja testova recenzija kupio bi Hisense h55u7a, a može se kupiti za 4700 - 5000 kn.

.

Ovo je američka varijanta tog tv-a s androidom, ali u suštini su isti: https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/h9e-plus

 Možeš ga slobodno uzet veoma dobar model, ali zna biti problema sa Softwerom..

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

Ne znam da li je slučajnost, ali nakon što sam poslao mail SD kada će LG biti na akciji, došla akcija na SD stranicama...

 Na odredene modele,ne na one glavne...i 15%..nista do bf....

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gorstak79 kaže...

samo da se ubacim, nicim izazvan, sa pitanjcem...

 

Ima li uopce smisla nabavljati 4k televizor s obzirom na dostupnost 4k sadrzaja? Ne znam za Netflix i slicno, ali na torrentima ima manje 4k ripova neg ja imam kose na glavi...plus sto su mi novi filmovi, izuzev vizualnih efekata, uglavnom smece.

 

Podrazumijeva se da je visa reza uvijek bolja sto se tice ostrine slike, pogotovo na vise incha, ali ne znam kako izgleda razvuceni 1080p film i bi li to bilo bolje da je nativna na teveu 1080p?

 Nema smisla uzimat više FullHD televizore:) Ako češ uzet koji dobar 4k televizor sa dobrim slikovnim procesorom, nemaš brige, da bi slika izgledala lošije nego na FullHD televizoru:)) Pa i SD sliku češ imat dobru..

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Crt True Colors kaže...


To je identičan Tv...q6 ima nešto širi raspon boja za HDR.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q6fn-vs-samsung-nu8000/623/586#usage*

Q6 ima 10bit panel a NU8002 ima 8bit+FRC. Gledajući jednog pored drugog u dućanu nafrljene i u "torch" modu, boje na Q6FN mi izgledaju življe, onako baš qledovski.

 

To 8bit+FRC ne znači ništa ako je dobra gradient!

NU8000 ima bolji gradient od vecine 10 bitni TV-a
NU8000 8bit+FRC  color depht (8.2 -Rtings)
Q6 10bit color depth  (7.6 -Rtings)

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pojeo bi se živ što nisam vidio ovu akciju za 55Q6F...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ta akcija je vec bila u SD nedavno, ocito nisu prodali planirano pa se produzuje na ovaj vikend :)

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Misliš na QLED televizore? Šta to nije bilo za 2017. modele? ili su i sad modeli iz 2017.??

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

 Na odredene modele,ne na one glavne...i 15%..nista do bf....

 još nisi kupio tivi ?

mislim, koliko se sjećam tvoga prvog posta da je to bilo prije 2 mj.

svaka čast, tako i treba.

ja sam impulsivan i maks kad kupujem je 3 dana.

svaka ti se podala.

to ti je pametno.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 13:10 (Anđeo bez falinge).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ekipa, trebo bi tv do nekih 3000kn(jedino kes kupovina) naso sam ovaj pa me zanima dal da uzmem njega il ima nekaj bolje..

Primarno mi treba za filmove i ps4..

Sto sam Boze tako proklet, jucer lag, danas opet.. // R.I.P. EP LoL/WoT/PoE nick: Strongtoni
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 13:13 (Don Strongtoni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Cropinky kaže...

poz ljudi, trebala bi mi pomoć u vezi kupnje novog TV-a.

Dijagonala da bude manja od 110cm

tv ce uglavnom bit spojen na kompjuter na kojen cu pustat serije filmove i sto vec ne. Mozda i zaigran nesto.

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-led-tv-prijemnik-40mu6402?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click&tab=reviewsšto je crt true co9lors predložio mi izgleda super, no ima li nešto malo veće  u <3.5k kn cijenovnom rangu - ILI da samo zgrabim ovoga jer koliko mi čini da je cijena inače 4600kn?

 Ja bi ti svakako preporučio taj bolji model Philipsa:)

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-43pus6703-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-67325891

 

Ili još bolji model.

https://www.makspro.hr/led-tv-philips-43pus7303.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 Ja bi ti preporučio NeŠto..

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
karlito13 kaže...

 Na odredene modele,ne na one glavne...i 15%..nista do bf....

 još nisi kupio tivi ?

mislim, koliko se sjećam tvoga prvog posta da je to bilo prije 2 mj.

svaka čast, tako i treba.

ja sam impulsivan i maks kad kupujem je 3 dana.

svaka ti se podala.

to ti je pametno.

 Nisam,imam doma 4 tv..nisu nesto ali daju sliku...tako da nije hića....htio bi nesto posteno,ja sam strpljiv mogu cekat...nadam se da bu na kraju dobro ispalo....:))uzo bi ja mozda ovo Q6 ali ne mogu te nogice provarit...

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 13:24 (karlito13).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

Samo sam čekao ovakav komentar hahahaha. Gle možda lik cio život fura Philiphs telke i zadovoljan je. A nije nikad imao nešto drugo. Pa daje subjektivnu preporuku 

Ono što mene fascinira u tome je što netko traži televizor. Garfield ga ugnjavi što u postu što na privatne poruke. Dođe u dućan i vidi da televizor ima lošiju sliku od turskog Vestela koji je 30-40% jeftiniji i uzme Philipsa zato jer mu 1 (slovima: jedan) tip upitnih psihičkih referenci hoće uvaliti bilo što i za bilo koju cijenu u rasponu od 0-20.000 kn. Dobro što taj nezna da je Philips sada kineska firma koja u televizore trpa komponente koje se uopće ne klasificiraju, nije nigdje pročitao da su VA paneli koji se koriste u televizorima iz 2018 zapravo proizvedeni 2016 i nađeni kao skladišni ostaci koje nitko nije htio staviti u svoje televizore, nezna nikoga tko radi u nekom TV servisu, nema vremena (???) da pročita niti jednu recenziju televizora ili iskustva korisnika na stranici bilo koje trgovine.... ali kako možeš vjerovati nekome na webu za koga neznaš da li je on klinac od 7 godina ili 90 godišnja baka koja se dočepala PC terminala na Vrapču a ne vlastitom razumu. Uzet ćeš televizor koji (govorim o 7303/7503) vidljivo ima lošiju sliku od 90% svih televizora u trgovini, i to nakon što te na to nagovorio lik koji je jedino poznat po tome da je više od stotinu puta suspendiran i izbačen sa raznih foruma na području bivše države? Kako, zašto i kako, kako zašto i kako, zašto kako zašto i kako!!!

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 14:33 (Leon4rdo).
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sto se tice same sugestije, zbilja nema smisla ako televizor ima losiju sliku od ostalih. 

Sto se tice barem hrvatskog weba, s kojim sam dobro upoznat, to je govno, od korisnika do moderature. Ako je izbacivan sa foruma, skidam mu kapu.

Sto se tice psihickog stanja, nemam uvid u njegov bolnicki karton i nisam pedercina da tako pricam o covjeku, ma koliko se ja slagao ili ne s njegovim misljenjem.

Sto se samog philips brenda tice, nemam blage o njemu, i mozda bih i uzeo nekog philipsa da mi cijenom i performansama i mogucnostima odgovara, pa ako ne valja, zamijenio za nesto drugo.

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice