Problem sa signalom

poruka: 18
|
čitano: 2.383
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Problem sa signalom ?

Pozdrav !

 

Ako je pitanje na krivom mjestu , molim admina da ga prebaci.....

 

Kupljen TV Hisense OLED 65A85K i sada bih na njemu htio gledati "posuđeni" sadržaj.  Stvari su na vanjskom HDD-u spojenom na komp(u drugoj prostoriji) , komp je spojen žičano na ruter isto kao i TV.

Skinuo , instalirao i pokrenuo PLEX  -  1080p sadržaj radi bez problema no 4K se smrzne i ne miće. Probao se spojiti WiFi na 5GHz  no ista stvar - 4K materijal se opet smrzne. 

Zanima me gdje bi mogao biti problem - možda u nekim postavkama PLEX-a , Rutera (ZTE MF297D Cat12)  ili TV-a ?

Probao sam gledati 4K sadržaj sa istog HDD-a preko kućne mreže kada je laptop spojen na TV sa HDMI kablom no slika nije "tako dobra" kao kad sam isti materijal gledao sa USB direktno uključenog u TV. 

 

Ako bi mi netko  htio pomoći , mogu staviti neke slike sučelja TV-a ,  Rutera  ili samog Plex-a pa da eventualno da kakav prijedlog....

 

Ako treba još kakva informacija - recite....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa signalom ?
freerock0 kaže...

Pozdrav !

 

Ako je pitanje na krivom mjestu , molim admina da ga prebaci.....

 

Kupljen TV Hisense OLED 65A85K i sada bih na njemu htio gledati "posuđeni" sadržaj.  Stvari su na vanjskom HDD-u spojenom na komp(u drugoj prostoriji) , komp je spojen žičano na ruter isto kao i TV.

Skinuo , instalirao i pokrenuo PLEX  -  1080p sadržaj radi bez problema no 4K se smrzne i ne miće. Probao se spojiti WiFi na 5GHz  no ista stvar - 4K materijal se opet smrzne. 

Zanima me gdje bi mogao biti problem - možda u nekim postavkama PLEX-a , Rutera (ZTE MF297D Cat12)  ili TV-a ?

Probao sam gledati 4K sadržaj sa istog HDD-a preko kućne mreže kada je laptop spojen na TV sa HDMI kablom no slika nije "tako dobra" kao kad sam isti materijal gledao sa USB direktno uključenog u TV. 

 

Ako bi mi netko  htio pomoći , mogu staviti neke slike sučelja TV-a ,  Rutera  ili samog Plex-a pa da eventualno da kakav prijedlog....

 

Ako treba još kakva informacija - recite....

Samo da dodam kako sam 4K sadržaje pokrenuo iz  "media" i sav materijal "radi".

Instalirao sam i Serviio koji također radi pokrenuz iz  "media".

Pročitao cijelu temu "4K HDR filmovi...serije... dokumentarci"  te masu materijala ma "Reddit" ali dosta toga ne kužim jer nije moje područje.

Ako sam dobro shvatio, problem je što sam TV radi neku svoju konverziju pa se sve zblokira jer ne prepoznaje format ?

Evo koje formate podržava TV (skroz na kraju).

 

Ako netko može pomoći ili samo komentirati .....

13 godina
offline
Re: Problem sa signalom
Za početak probaj isključiti transkodiranje unutar postavki serviia ( po defaultu je uključen) pa vidi kako se ponaša...
Isto važi i za plex
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2024 19:28 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem sa signalom

Ovo je već bilo iskljućeno na Plex i Serviio no ipak nije radilo..

 

 OVO

 

Možda neke druge postavke na Plex-u ili Ruteru treba uključiti/isključiti ?

 

Evo nekoliko screenshot na kojima bi mogli vidjeti eventualne podatke(sitna slova ali nadam se da se vidi potrebno) i moguće razloge zbog čega ne rade.

Funkcije  "forced direct play" ili "disabled direct play" su uključene/isključene no svejedno 4K materijal ne radi.

 

Galerija

 

Evo još nekih slika informacija te eventualnih postavki koje bi možda trebalo uključiti/isključiti....

 

Galerija postavki

 

 

Ako trebate još kakav screenshot samo recite...

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2024 20:54 (freerock0).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem sa signalom

Pozdrav !

Danas probao Serviio i rade svi filmovi 4K 2160 pokrenut iz "media".

Mislio sam da će sučelje biti nešto sično prikazu Plex aplikaciji na TV-u ali se ono svodi na običan popis.

Evo nekoliko slika pa ako može komentar da li to tako treba biti.

 

Pregled

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2024 13:35 (freerock0).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa signalom
Pa jeste , plex je dosta pregledniji ... kod mene nema problema ni na jednom ni na drugom, ništa nisam specijalno mijenjao u opcijama ( samo directplay je isključen)
Stvarno ne znam što pravi problem na plexu, dok ne nadođeš/mo koristi serviio
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem sa signalom

Znači tako "mora" izgledati Serviio ?

 

Može još samo pitanje u vezi strimanja sa laptopa - pretpostavljam da on ne može reproducirati 4K (3840x2160)  sa HDD-a moje mreže jer kada provjerim izvor piše 1980x1080.

Možete li pogledati informacije pa prokomentirati ?

 

1

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2024 10:52 (freerock0).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem sa signalom
Šta nije malo slab procesor za 4 K ?
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa signalom
Kad kažeš stream s laptopa,vj misliš na HDMI konekciju s tv-om ili ? Disk je sigurno više nego dovoljno brz , tu je vj problem do kabela ili nešto slično jer za 4k hdr tim putem svaka karika u lancu reprodukcije mora biti minimalno hdmi 2.0a standarda tj 2.0a port na 'oba kraja", tj i na tvu i na laptopu/kompu, kao i kabel inače mrka kapa..
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2024 11:53 (error_666).
15 godina
offline
Re: Problem sa signalom
ZdravkoZ kaže...
Šta nije malo slab procesor za 4 K ?

 

 

Ne kužim se u takve stvari pa pitam . Možda treba nešto uključiti/isključiti u postavkama ili su komponente laptopa "prestare/preslabe" da vrte 4K materijal ?

 

error_666 kaže...
Kad kažeš stream s laptopa,vj misliš na HDMI konekciju s tv-om ili ? Disk je sigurno više nego dovoljno brz , tu je vj problem do kabela ili nešto slično jer za 4k hdr tim putem svaka karika u lancu reprodukcije mora biti minimalno hdmi 2.0a standarda tj 2.0a port na 'oba kraja", tj i na tvu i na laptopu/kompu, kao i kabel inače mrka kapa..

 Da , laptop je povezan sa TV-om sa HDMI 2,1  4K kabelom i reproducira se sadržaj sa HDD-a u drugoj prostoriji.

Ne znam dal laptop može "gurati" to pa sam zato i stavio one slike.

15 godina
offline
Problem sa signalom

Može li netko provjeriti da li navedena grafička podržava 4K signal koji bi se slao na TV te u slučaju da može , dal bi trebalo nešto negdje izmjeniti u postavkama kako bi to radilo .

 

Ne kužim se u te stvari pa mi je svaka pomoć dobrodošla...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa signalom
freerock0 kaže...
..

 Da , laptop je povezan sa TV-om sa HDMI 2,1  4K kabelom i reproducira se sadržaj sa HDD-a u drugoj prostoriji.

..

-metri kabla, kao da to nema veze.. -ima, tj s razlogom su kablovi do par metara, tek kao izuzetak su duži, a to što postoje ne znači da sve radi-ok.. pad signala, dovoljno za probleme.

-probaš 'direktno' kraćim kablom i vidiš-znaš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Problem sa signalom
Mutne su slike, ne vidim ...samo napiši koja je graficka pa da riješimo misteriju.
15 godina
offline
Re: Problem sa signalom
ihush kaže...
freerock0 kaže...
..

 Da , laptop je povezan sa TV-om sa HDMI 2,1  4K kabelom i reproducira se sadržaj sa HDD-a u drugoj prostoriji.

..

-metri kabla, kao da to nema veze.. -ima, tj s razlogom su kablovi do par metara, tek kao izuzetak su duži, a to što postoje ne znači da sve radi-ok.. pad signala, dovoljno za probleme.

-probaš 'direktno' kraćim kablom i vidiš-znaš.

 Probao kabel dužine  1,5m  te  3m no isti rezultat - i dalje pod izvor piše  1980x1080.

 

 

error_666 kaže...
Mutne su slike, ne vidim ...samo napiši koja je graficka pa da riješimo misteriju.

 Grafička je  " INTEL HD Graphics 620 "  a  CPU "Intel Core i5 7200U @2,5GHz.

15 godina
offline
Re: Problem sa signalom

-to je stvar standarda, hdmi v1.4.. za više trebaš 2.0b+.. tj ima mogućnosti no kako-kad, možda novije verzije čipova.. ili ovako, imaš kabel ali ne i gpu-grafičku koja zadovoljava spec. .. ne za 4k+refresh i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2024 18:56 (ihush).
15 godina
offline
Problem sa signalom

Kabel je OK pa znači da je laptop "preslab" za 4K ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa signalom
Sorry, bio sam u gužvi pa nisam stigao odgovoriti.... kako kolega već reče, ne može 4k... kabel je dobar al nemaš adekvatan hdmi port na grafičkoj jbg... ostaje ti serviio kao alternativa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem sa signalom

OK, hvala svima na pomoći !

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice