Ionik W1051 (800kn za Windows 10 tablet s 2/32Gb)

poruka: 106
|
čitano: 40.482
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ionik W1051 (800kn za Windows 10 tablet s 2/32
Ag008 kaže...
Zarko007 kaže...

ponovno sam instalirao win10, ali nikako ne mogu dobiti touch da radi kako treba. Kopirao sam onaj file u windows/system32/drivrers ali opet ništa. Ima još netko ideju što napraviti? U control panelu ne pokazuje nikakav problem

 I sve si drivere vratio s double driverom?

 

Btw meni od zadnjeg updatea Windowsa od 13.9. ne radi više SD slot.

Tj. pisanje je svega 0.8Mbps, prije je bilo 10/10Mbps. Probao sa starim driverima Intel SD host controller ali nije uspjelo.

 Na kraju ipak proradio, 1-2 deinstalirao drivere, resetirao driveri se sami posložili i radi :)

15 godina
offline
Re: Ionik W1051 (800kn za Windows 10 tablet s 2/32
Zarko007 kaže...
..

 Na kraju ipak proradio, 1-2 deinstalirao drivere, resetirao driveri se sami posložili i radi :)

- više komada mi je prošlo kroz ruke, ništa problema za drivere-touch i sl. bez potrebe za kopiranjem drivera .. sam sys sve odradi (treba ponekad malo vremena da povuče-skine.. ako se u tom međuvremenu prčka tad se lako desi ovakav problem).

- jedini problem, međuverzija win, zimska, na staije 240lts je zbrljavila wifi-driver-nešto-power.. ali je u proljeće 1704 ispravila.. (dolaze sa starom winver), tako da od 4-5mj. treba imati novi win za upgrade ili ostaviti originalan, sve radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio multipad 7.0 ultra+ pmt3677_wi

Znam da sam fulao temu al gdje god postavim, niko ništa.

Pokušao sam ovo, nije mi prvi put da hard resetujem neki tablet il telefon. 
Jednostavno neće da se upali sa bilo kojom kombinacijom tipki. 
Koliko god ga palio gasio i pritiskao kombinacije, samo sa power tipkom da znak zivota. 

16 godina
offline
Re: Ionik W1051 (800kn za Windows 10 tablet s 2/32

KAKO RIJEŠITI PROBLEM SA ČITANJEM SD KARTICA

http://forum.chuwi.com/thread-4423-1-1.html


Ako vam ovaj tablet ne želi čitati SD kartice trebate proći samo ovih nekoliko koraka.
1. Izvadite SD karticu iz tableta, na drugom računalu, uz SD čitač formatirajte karticu u NTFS-4096
2. skinite sdbus.inf_amd64_509acf961ce0c619.zip
3. Otvorite Upravitelj uređaja, za SD hosts- Intel SD host controller ažurirajte drivere na staru verziju 6.3.9600.16408 ->ponovite tri puta (driveri su nepotpisani, možda će trebati reboot 
4. Priključite USB memoriju u utor tableta
5. Resetirajte uređaj (ne gasiti pa paliti već baš Restart) dok je USB memorija u njemu
6. Kada se upali, sada umetnite SD karticu u utor tableta
7. Čestitam, možete koristiti tu memoriju

Sada je opet 10/10Mbps ali radi, čak i 32GB!

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.11.2017 21:20 (Ag008).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ionik W1051 (800kn za Windows 10 tablet s 2/32
Zarko007 kaže...
Ag008 kaže...
Zarko007 kaže...

ponovno sam instalirao win10, ali nikako ne mogu dobiti touch da radi kako treba. Kopirao sam onaj file u windows/system32/drivrers ali opet ništa. Ima još netko ideju što napraviti? U control panelu ne pokazuje nikakav problem

 I sve si drivere vratio s double driverom?

 

Btw meni od zadnjeg updatea Windowsa od 13.9. ne radi više SD slot.

Tj. pisanje je svega 0.8Mbps, prije je bilo 10/10Mbps. Probao sa starim driverima Intel SD host controller ali nije uspjelo.

 Na kraju ipak proradio, 1-2 deinstalirao drivere, resetirao driveri se sami posložili i radi :)

 Meni nikako, probao sam sve navedeno, touch jednostavno ne radi ispravno, možda zato jer su driveri od W1051, ima li netko drivere za W11651?

15 godina
offline
Re: Ionik W1051 (800kn za Windows 10 tablet s 2/32

-ne trebaš kemijati s driverima, clean install i sve radi outofbox. Ako ne radi, imaš kvar ili pogrešne postavke BIOSa (win-andorid, bezbrojne opcije bez detaljne dokumentacije, ideš redom ili reset..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Ionik W1051 (800kn za Windows 10 tablet s 2/32Gb)

Ima tko da koristi još ovaj tablet? Ja ga izvuko iz centimetra prašine, zadnji updejti gore i vuče se ko nokia 3310 s windows 10. Ništa nisam instalirao osim chrome gore. Krenuo sam restorati previous version of windows pa javim rezultate. Jel normalno da je užasno spor, ili sam zeznuo s updejtima?

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ionik W1051 (800kn za Windows 10 tablet s 2/32

Koristimo ga, nije usporio, ali zbog malo sistemske memorije ne moze instalirati update winsa...

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
Re: Ionik W1051 (800kn za Windows 10 tablet s 2/32

 Imam problem s tabletom.

Naime, tablet radi normalno, odlazi u stand-by, puni se, sve normalno. Čak se može ugasiti i upaliti preko "Isključi računalo" tj tada ide vjerojatno u fast boot mode.

Sve je u redu dok Windows ne nađe ažuriranje (bilo koje) odnosno tablet ide u Restart mode. Hladni restert ne podnosi.

Znači ugasi se i nemoguće ga je upaliti tada više.

Ne dolazi do BIOS zaslona, ničega. No, kada spojim usb, vidim da ga čita tj svjetli. Kada držim duže power, usb se ugasi odnosno opet upali ako držim, ali nema slike niti se išta događa.

Nekada sam znao popraviti tj upaliti ga opet ako iz 100x pokušaja Restart dugmeta (smještenog kraj microsd utora), ali sada ništa ne pomaže.

Na njemu je Winbond 25Q64FWIG bios čip

https://i.imgur.com/Z7QetUZ.png

 

Mislio sam reset biosa (nekako fizički kratkim spojem napraviti), iako ne znam bi li pomoglo. Ima tko savjet?

https://itcafe.hu/dl/upc/2016-01/500119_b.jpg

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
15 godina
offline
Re: Ionik W1051 (800kn za Windows 10 tablet s 2/32

button za paljenje-gašenje je malo pipljav.. + ponekad treba napajanje i malo 'osjećaja' za upaliti. (ne držati duže +4sec jer tad je forsirani shutdown).

-problemi kod updatea su vjerojatno zbog premalo slobodnog mjesta... + upgrade je izuzetno spor-zahtijevan za cpu jer se rekompajlira isntaller za konkretno računalo i kompresira u esd a to traje (kao da zipiraš gigiabajte..), zato je bolje skinuti installer-iso tj napraviti stikić i tako upgradeati, ali i dalje trebaš 2x mjesta jer se radi automatiski backup za rollback.. ili sve pobrišeš i napraviš clean install.

+ ne koristiti npr hyber-sleep jer tad 'troši' još par GB za hiber/swap tj to vjerojatno zauzme više nego win+apps i nikad dovoljno mjesta (+7gb za upgrade + backup postojećeg)..

+ pregazilo ga vrijeme, malo rama i mal/spor storage (ugrađen).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Ionik W1051 (800kn za Windows 10 tablet s 2/32

Power button mu radi ok.

To vidim jer USB lampa mi se uključi i isključi kada držim power 5s, znači da ne što događa unutra ali ne diže windows i bios.

Još malo istražujem i ovaj pin na chipu izgleda radi samo kao i fizički reset gumb, ne miče podatke iz biosa.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
15 godina
offline
Re: Ionik W1051 (800kn za Windows 10 tablet s 2/32

-ne, ne radi ok.. :) tj vidiš da je to +4 sec.. i to ti je upravo problem, jer kao da nema kontakt dok ga dužim držanjem opet gasiš i nema paljenja.. kao da je loš kontakt tj soft dio koji ga treba upaliti. Treba klikati-ne držati.. i upalit će normalno. (više komada mi prošlo kroz ruke pa je recimo iskostvo s tom serijom, ne zbog jednog slučaja koji bi bio ''slučajnost''.. identičan lenovo čija je ovo kopija nema taj problem..).

-reset ne radi ništa (što nisi pripremio) ... tj da je to kalsičan andorid-mob/tablet.. tad bi bilo povezano, ovako kao s recovery modom oem laptopa samo ako je tako pripremljen install-boot-recovery.. a ako ga nisi tako pripremio, tad nema što resetirati tj nije to nešto u ROM-epromu ...

-da imaš recovery particiju dovoljno bi bilo npr obrisati win-particiju.. ali sve to možeš bootanjem sa stikića, install-repair i sl..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Ionik W1051 (800kn za Windows 10 tablet s 2/32

Grijao sam matičnu 5min sa fenom te se nakon toga upalio. Sada radi ok, puni se, 20% ima.

Dok je bio "u banani" uređaj se punio s 0.4A, čim se zagrijao, počeo se puniti s 2.1A.

 

ihush prije, kada mi je uređaj bio ok, ako se nešto zaglavilo u windowsima ili se "smrznuo" reset tipka je radila kao i na običnom kompu, uređaj se ponovno upalio, sada na ništa nije reagirao (osim što pali napajanje usb-u), sumnjam da je do tipke.

 

 

Matična ima oznaku EM H8811 v2.1 (s time da sam guglanjem vidio da je to pločica samo, postoje razne kombinacije s drugom memorijom)

U njemu je eMMc 32Gb: ForeSee NCEMBSF9-32G 

RAM: Samsung K4B4G1646E-BYK0 (4 chipa)

Power chip: AXP288c

BIOS chip: Winbond 25Q64FWIG

i još 2 Realtek chipa, jedan za Audio, drugi za BL/Wifi

 

https://imgur.com/a/TWovkyb

 

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
15 godina
offline
Re: Ionik W1051 (800kn za Windows 10 tablet s 2/32

-ne razumijemo se.. :) nema reset buttona kao PC (power-reset..) imaš samo power + glasnoća, dok se na takvim uređajima (mobietl-tablet) reset odnosi na obično malu rupicu za resetiranje.. kao i drugi uređaji tipa router-dvbt i sl. .. taj reset pregazi stanje, kao reinstall, pc- reset ne napravi ništa, tj ako se pc smrzne to je paljenje-gašenje-reset.. ništa pametnog reset ne napravi, dok se u win može napraviti reset tj reinstall osa.. pa ovisno na koji rest misliš. Tipka nije reset, nema je, to je power i ako držiš +4 sec to je forsirano gašenje kao isklapčanje struje. (samo kad se ništa drugo ne može, kao i loto hoće li nakon toga upaliti ili je crko-kvar itd.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Ionik W1051 (800kn za Windows 10 tablet s 2/32Gb)

Netko ima ovo čudo da još radi i da ga prodaje? Ispravnog, naravno.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ionik W1051 (800kn za Windows 10 tablet s 2/32

Ja imam za dijelove jednog s razbijenim ekranom ako nekog zanima. Odnosno sve radi osim touchscreena.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice