Vaše konfiguracije izdvojena tema

poruka: 972
|
čitano: 543.985
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Vaše konfiguracije

Pozz,

imam želju zamijeniti stari Hard Disk za neki novi SSD jer mi se komp dosta usporio. Laik sam u svemu tome pa me zanima kako da to napravim. Da li su svi SSD-ovi kompatibilni sa mojom matičnom (vidi po 'Vidi moj PC')? Da je sam dobio išta sa SSD-om što se tiče brzine ako ostavim HDD spojen i da se WIN pokrecu sa njega a SSD koristim kao pohranu? Imam 2 HDDa, ovaj od 500 GB za windowse a ovaj od 1TB za pohranu. Kako presnimit Windowse na novi SSD? Nemam nigdje instalaciju od njih, dobio sam windowse sa kompom kada sam ga kupio. Office isto moram nanovo kupovat? Kupio sam ih preko Keys4Us i funkcioniraju odlično.

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaše konfiguracije

Evo ovaj je dobar. Windows obavezno se instalira na SSD jer takav potez podiže ukupnu fluidnost rada na računalu. Najbolje ti je sve ponovno instalirati. Dakle bez ikakvog kloniranja postojećeg diska. Kod za aktivaciju Windowsa se lako i jeftino kupi na eBayu primjerice.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 7:12 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Vaše konfiguracije

Hvala!

Ako ponovno sve instaliram, da li ću moći zadržati stare podatke? ili da ostavim stari disk uštekan pa samo prekopiram dokumente na novi ssd? 

1 ssa u kompu je dovoljan? od recimo 1 TB

13 godina
offline
Re: Vaše konfiguracije
Stane256 kaže...

Hvala!

Ako ponovno sve instaliram, da li ću moći zadržati stare podatke? ili da ostavim stari disk uštekan pa samo prekopiram dokumente na novi ssd? 

1 ssa u kompu je dovoljan? od recimo 1 TB

 Sve prekopiras sa starog na novi bez gubitka podataka ili bilo cega.

 

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 8:13 (Zizo).
13 godina
offline
Vaše konfiguracije

Premjestio na pravu temu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2024 11:06 (Aruce).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaše konfiguracije

Imas Asus Prime b550m-A WIFI oko 110e, RAM imas 2x8gb za 50-60e Corsair vengeance 3200mhz cl16.

4 godine
offline
Vaše konfiguracije

Pozdrav Treba mi pomoc
trebam li prodavati ovu konfiguraciju i uzimat sve novo mislim pricekati 5x seriju od nvidie novi cpu
trenutno imam ovo
Cpu 5800x3d
Napajanje 750 gold 
Ram 3200 32gb
Gpu 4070
Pitam to zbog toga sto grafu vracam na amazon pa cu dobit povrat novca..i sad se dvoumim da uzmem samo jos malo jacu grafu..ili da sve prodam pa cekam da izadu nove pa da uzmem sve novo..ne znam hocu li moci na ovome igrati igrice koje izlaze naredne 2-3 godine.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaše konfiguracije

Novo jedino ako imaš 1080p 144 Hz monitor (ili na još više Hz) bi imalo koliko-toliko smisla. Ako si na većoj rezoluciji ili pak posebno na 4K pri 60 Hz, onda nema smisla.

Taj procesor dovoljno dobro opskrbi sve grafičke do RTX 4090. A i nju na 4K rezoluciji.

4 godine
offline
Re: Vaše konfiguracije

ne igram na 2k rezoluciji Samsung odyssey g7 240hz
onda mislis da je bolje da recimo uzmem samo 4080 nego da sve novo uzimam da cekam nove serije...trebao bi moci sljedeci par godina igrati na medium -full teksturama

15 godina
offline
Re: Vaše konfiguracije

Tako je. Samo grafičku uzmi. Držati će to sve na max. grafičke postavke u narednih nekoliko godina i biti će fluidno ujedno.

13 godina
offline
Vaše konfiguracije

Hvala puno ekipi tu na pomoći, toliko sam ispitivao da su me već optužili da samo pišem, a ništa ne kupujem, ali evo komp je tu.

 

Ryzen 5 5600 - Bug kolega oglas, 90 EUR

RX 6700XT - Bug kolega oglas, 265 EUR

Lian LI 205m mesh - Instar - 70 EUR

Kingston M.2 1TB - IQ centar - 65 EUR

G.SKILL 2x16GB 3200 CLI 16 - Hardsoft - 55 EUR

MSI PRO B550M VDH WIFI - Protis - 125 EUR

XPG Core Reactor 650w - Neotvoreno s garancijom s njuskala - 90 EUR

BIonix F120 - ADM - 10 EUR

 

I od prije imam GIgabyte G24F 2, tako da ovo na 1080p radi bez da se oznoji, i na 2k bi sigurno bez problema deralo.

 

Ovo je na slici malo viška kablova išao sam volan uštekat

 

 

 

 
4 1 hvala 0
12 godina
offline
Vaše konfiguracije

Kako te ne bi optužli kada si bio dosadan i lažeš.

 

Kažeš kupio si Asus Prime 750w za 93e i da je u dolasku, ja čekam slike i ti sada tu imaš 650w xpg sa njuškala za 90e. Tko je tu lud?

Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice