Novi projekt - Izrada web stranica za mikro tvrtke

poruka: 10
|
čitano: 3.748
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
18 mjeseci
neaktivan
offline
Novi projekt - Izrada web stranica za mikro tvrtke

Pozdrav svima, startao sam novi brend za izradu web stranica - Izrada web stranica za 1000 kn | Bez dodatnih troškova

Pa me zanima kako vam se čini ideja?

Ciljana publika su mikro i mala poslovanja koja nemaju velike budžete za izradu web stranica.

A u današnjem vremenu većina ljudi koj žele nešto kupiti, prvo traži web od tvrtke da provjere dali je cijela priča sigurna, da nebi na kraju ostali prevareni.

Webovi su landing page (jednostranična web stranica), a proces je slijedeći:

Potencijalni klijenti odaberu dizajn, kažu ako bi htjeli nešto u dizajnu promijeniti - Napravimo web po dizajnu - Dodamo fotke i tekstove klijenata - Šaljemo sve klijentu na pregled - Nakon odobrenja objavljujemo stranicu.

 

Super jednostavno.

Radimo i velike webove - web shopove za veće tvrtke, ali želimo i najmanjim poduzetnicima pružiti mogućnost da zauzmu svoj kutak na internetu.

8 Dobra ideja
0 Loša ideja
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi projekt - Izrada web stranica za mikro tvrtke

Sretno!

 

Nažalost sa klijentima nikad nije tako jednostavno i teško je brzo i lako naći rješenje, pogotovo kada neznaju što oni žele (klasična spika: "e meni treba sajt, ali ono da valja") i onda kad im sve napraviš će reći da to nije to, oni bi drukčije, a zašto je slika kvadratna, ja bi da je okrugla, a di je ovo, di je ono. Jer obično svatko želi nešto ekstra što vjerojatno standardni template neće pokriti, a onda brzo može doći do neisplativosti ako je dogovorena startna cijena. I naravno pitanje održavanja i konstatnih izmjena...

 

Ali na prvu mi se sajt čini fora, dosta template-a za odabrati. Samo mi nije jasno što se sve dobije u paketu? Na templateima izgleda kao da su landing pagevi za webshop, jel to znači da radite i cijeli shop? Na što bi mikro i malo poduzeće linkalo na "shop now" ako im je ovo prvi site? A onda pričamo o listi proizvoda, košarici, paymentu, jako puno drugih izazova (govorim iz iskustva jer smo i mi pred dvije godine nešto slično probali i jako brzo odustali😅)

Stoja
Moj PC  
1 0 hvala 1
18 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Novi projekt - Izrada web stranica za mikro tv

Hvala ti na mišljenju! 

Zato je cilj web napraviti što jedostavnijim, samo landing page - bez pod stranica pa nije problem nešto izmjeniti ako se klijentu ne svidi...

Na većini template-ova je visit now, vjerovatno nam je negdje promaknulo, ali nekakav smisao maloprodajnih template-ova bi bio da potencijalni kupac kroz kontakt formu pošalje upit za proizvod.
Pa bi tako klijent mogao dogovoriti prodaju istog proizvoda.

+ Čini mi se kao jako dobra stvar za obučavanje zaposlenika početnika, jer ako netko nešto zbrlja nije velik problem popraviti cijeli web.

 

Još jednom, hvala ti punoo na mišljenju! 

15 godina
offline
Re: Novi projekt - Izrada web stranica za mikro tv

-piješ li kavu u kafiću? (bilo koje piće..) .. nije to nešto što ne može osoba sama, jeftinije, no to je tako sa svakim poslom tj osoba koja nešto konkretno radi ne može usput i sto sitnica koje treba pa to plaća .. tj fokusiraj se na dio priče da si ti ta osoba koja ih rasterećuje brige, ne blebetanje o designeu, nego čista-srž.. i ovo je dobra niša-grana ako uspiješ prikupiti dovoljno klijenata. (ista osnova kao recimo vanjski knjigovodstveni servis i ista realnost, ne zanima klijenta kako to radi, nema vremena-volje-entuzijazma, ne radi sam svoje vizitke, ne kuha kavu, tj ako radi sve ostalo tad ne radi svoj posao i tad nije klijent...). :)

 

ponovo, fokusiraj se na to da ti radiš ono što druga strana plaća, uslugu, kao konobar-kava.. ne ga vući za rukav i ne objašnjavati-nuditi, imaš meni, cijenu, naruči-plati, što više 'kerefeka' to ćeš imati više problema, tj u svim poslovima gdje dogovaraš s klijentom izvedbu imaš problem trakavice ili želje-očekivanja i ugovoreno + cijena.. svi bi đabe, dok za svaku osobu nešto drugo može biti lijepo-ružno, izbor boje, fonta, glazbe, netko želi ikea minimalizam, netko kič.. konobar svima proda kavu po istoj cijeni i ne raspravlja o mljevenju zrna, temperaturi kuhanja itd.. jer klijent plaća da to ne radi, dok ćakulanje uz kavu nije poslovni pregovor nego tad dio posla kao što je to recimo 'šankerica' kojoj svi otvore dušu itd.

-čim više stvari ponudiš na izbor time si otežaš život i stvoriš izvor problema, tj klasični glupi juzer će klikati i izabrati nešto pogrešno no ti ćeš biti kriv, jer i za to te plaća ako plaća.. a ako ne plaća tad si gubio vrijeme na ugovaranju-ponudama, kao slična-usporediva zanimanja npr stolar-zidar i sl. koji bi mogli po čitave dane dogovarati poslove no nikad nešto sklopiti-naplatiti.. tj ili radiš posao ili ćakulaš.. KISSovski, ponašaj se kao konobar s kavom, naravno pristojno-osmjeh jer i to je dio proizvoda-posla i često su ljudi zadovoljniji s manje izbora, tj i sami su u nedoumici što izabrati tj ovisno o važnosti-cijeni.. često su sretniji kad im ponudiš manje, manji osjećaj krivnje-pogreške, što god da nudiš, sladoled, kvake za balkonska vrata, aute, juzer bira i greška tj izbor je njegov itd..

 

-btw, ako ti netko kaže da si prejeftin/preskup ili da je to nešto što može sam-svatko.. odgovor opet kao kava-konobar, pri čemu kava može biti 5-50kn i više ovisi o lokaciji nego o kavi koju svatko može skuhati..

 + navedi da je to cijena s PDVom, tj u bizu svi gledaju veleprodajne cijene (bez) i mozak drugačije radi kad vidi te dvije različite (zapravo iste) cifre, tj s ili bez pdva.. jer računaju trošak-odbitak R1 itd. (800kn+pdv..).

 

-sretno.

 

edit: .. i pohvala za jednostavnu reklamu-sliku.. + dodatak, navedi da je uključen i hosting-server-usluga + godišnja cijena, ljudi vole sve vidjeti tj to su stvari koje možemo rutinski podrazumijevati ali juzer-klijent nije informatičar, nije webaš i sl. i može se očekivati da o tome ne zna ništa ili ako je nešto sam potražio (potražit će..) tad će vidjeti upravo to, mjesečno-godišnje cijene, vađenje domene itd. kao i to da mu svi host servisi nude nešto slično tj prvo pitanje zašto bi tvoje bilo jeftino za 1000kn ako vidi za 300kn (mjesec vs godina) .. a to znači da će tad tek dobiti prve info o troškovima-detaljima o kojima treba brinuti, tj onaj dio koji možeš preuzeti na sebe i osloboditi ga tog .. tj na prvu će otići dalje, kad se vrati drugi put (kad otkrije što sve treba) tad je tvoj :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2022 15:11 (ihush).
15 godina
offline
Re: Novi projekt - Izrada web stranica za mikro tv
IgorTot kaže...

Hvala ti na mišljenju! 

Zato je cilj web napraviti što jedostavnijim, samo landing page - bez pod stranica pa nije problem nešto izmjeniti ako se klijentu ne svidi...

Na većini template-ova je visit now, vjerovatno nam je negdje promaknulo, ali nekakav smisao maloprodajnih template-ova bi bio da potencijalni kupac kroz kontakt formu pošalje upit za proizvod.
Pa bi tako klijent mogao dogovoriti prodaju istog proizvoda.

+ Čini mi se kao jako dobra stvar za obučavanje zaposlenika početnika, jer ako netko nešto zbrlja nije velik problem popraviti cijeli web.

 

Još jednom, hvala ti punoo na mišljenju! 

 Evo primjer na slici , dizajn 11 - vidi se na da ima link na kontakt i na meni. Sada se već postavlja pitanje kako izgleda taj meni, dizajn, sadržaj i slično. Često puta restorani nemaju svoje fotke, ili su jako loše, i onda poslije kukaju kako im je sajt ružan (a platili su ga) i onda svakih x dana mjenjaju fotke, meni, tekst, i slične stvari. Želim reći da za 1000kn može brzo postati neisplativo ako te netko cijelu godinu stalno pinga sa nekim promjenama (imamo takve klijente koji svaki druga dan mjenjaju radna vremena svojih poslovnica). Čisto govorim za razmisliti kako se ograditi i ograničiti da ne počnu iskorištavati uslugu (a hoće sigurno)

 

Mi smo isto tako imali ideju jeftinog webshopa, gdje su imali vlastiti admin da dodaju i uređuju proizvode, imali košaricu, gotov dizajn, ali je više ispao problem tih klijenata koji neznaju što žele, ili uopće ne žele se time baviti (komentar nekih je doslovno bio: aha znači ja sada moram svako malo provjeriti mail da bi vidjela jesam li dobila narudžbu, nemam ja vremena za to...)

Stoja
15 godina
offline
Re: Novi projekt - Izrada web stranica za mikro tv
Stoja kaže...
.. ali je više ispao problem tih klijenata koji neznaju što žele, ili uopće ne žele se time baviti .

 -to je ekšli realnost.. normalno, tj nitko tko se nekim poslom ne bavi nema odgovarajuća znanja pa tako ni sam izbor nije 'kvalitetan' tj kako ćeš znati odgovara li ti neki sladoled od jagode-banana-limuna-čokolade... ako ne probaš, a na kraju priče, plaćaju da se netko drugi time bavi, za to plaćaju, ne za izgled-stranicu nego posao. (plaćanje izgleda bi bili čisto plaćanje nekog design-autora recimo izrade umjetničke pozadine-theme kao unikatno... ne plaća čak ni funkcionalnost tj to daje platforma-software-internet, link je link, klikneš-radi, meni je meni .. imaš izbor, klik-next.. to je svaki web-site editor, on je taj koji to radi, kao što žarulja svijetli na struju a plaća je potrošač, struju kao i žarulju ne to što svjetli nego što troši..).

 

-klijent se time ne želi baviti, zato plaća.. no problem je 'samo' u početku dok se stvar ugovori-pokrene (kao i kasnije po isteku termina, nastavak-plaćanje..) i najgora opisana situacija stalnih ažuriranja-održavanja tj oni koji imaju potrebu da stalno nešto mijenjaju u sadržaju nisu ciljana skupina ovog projekta-posla.. tj kao razlika kupnje auta ili vožnje taxijem-busom.. zato ljudi kupe auto tj u toj usporedbi target su bus-taxi klijenti, tj oni kojima je stranica nešto kao vizitka-kontakt, ne nešto što svaki dan treba nove slike-sadržaje, ne forum-portal, ne ... svaki biz ima svoju usku nišu i ne treba svaštariti mada to laicima izgleda 'kao sve je to isto'.. tj je i nije, auti su auti, no za svaki brand imamo odgovarajući servis, svako gorivo je gorivo no pogrešno će uništiti motor itd.. 'sve je isto' samo dok smo laici, tad su svi sladoledi ili čipsevi isti.. no na kraju klijent uzme sladoled od čokolade ili čips okusom paprike + brand jer želi taj ukus, ne onaj drugi mada je 'isti'..

-sladoled je samo sladoled, čips je samo čips.. pogledajte ponudu u prosječnoj većoj trgovini, barem desetak do stotinjak artikala u ponudi... to je za svaki biz-granu-nišu tako.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
18 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Novi projekt - Izrada web stranica za mikro tv

ihush Hvala ti puno na mišljenju! Sve jasno, takav je zapravo i cilj, da se klijent ne mora brinuti za apsolutno ništa, u 100 kn dobiva gotov web.

Jako dobri primjeri za cijene, jesi li možda pratio Chris Do-a ili The Futur grupu? Kupio sam i prošao dosta njihovih tečaja pa po njihovim sustavima pravio cijene za glavni brend.

Ali na glavnom berndu radimo samo s većim klijentima za koje cijena nije problem kad im garantiramo da će postići cilj koji su zacrtali + već su radili s nama prije i postigli su ono što smo garantirali.

Tako da s njima prakticiramo value based pricing / consulting percentage pricing.

 

Hvala ti za pohvalu i savjet, definitivno ću to ubaciti u dizajn reklame. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2022 20:15 (IgorTot).
18 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Novi projekt - Izrada web stranica za mikro tv
Stoja kaže...
IgorTot kaže...

Hvala ti na mišljenju! 

Zato je cilj web napraviti što jedostavnijim, samo landing page - bez pod stranica pa nije problem nešto izmjeniti ako se klijentu ne svidi...

Na većini template-ova je visit now, vjerovatno nam je negdje promaknulo, ali nekakav smisao maloprodajnih template-ova bi bio da potencijalni kupac kroz kontakt formu pošalje upit za proizvod.
Pa bi tako klijent mogao dogovoriti prodaju istog proizvoda.

+ Čini mi se kao jako dobra stvar za obučavanje zaposlenika početnika, jer ako netko nešto zbrlja nije velik problem popraviti cijeli web.

 

Još jednom, hvala ti punoo na mišljenju! 

 Evo primjer na slici , dizajn 11 - vidi se na da ima link na kontakt i na meni. Sada se već postavlja pitanje kako izgleda taj meni, dizajn, sadržaj i slično. Često puta restorani nemaju svoje fotke, ili su jako loše, i onda poslije kukaju kako im je sajt ružan (a platili su ga) i onda svakih x dana mjenjaju fotke, meni, tekst, i slične stvari. Želim reći da za 1000kn može brzo postati neisplativo ako te netko cijelu godinu stalno pinga sa nekim promjenama (imamo takve klijente koji svaki druga dan mjenjaju radna vremena svojih poslovnica). Čisto govorim za razmisliti kako se ograditi i ograničiti da ne počnu iskorištavati uslugu (a hoće sigurno)

 

Mi smo isto tako imali ideju jeftinog webshopa, gdje su imali vlastiti admin da dodaju i uređuju proizvode, imali košaricu, gotov dizajn, ali je više ispao problem tih klijenata koji neznaju što žele, ili uopće ne žele se time baviti (komentar nekih je doslovno bio: aha znači ja sada moram svako malo provjeriti mail da bi vidjela jesam li dobila narudžbu, nemam ja vremena za to...)

 

Kužim, na kojem god template-u ima meni, bili bi anchori za skrolanje po stranici jer je u pitanju landing page.

Hvala ti na upozorenju. Ali zato trebaš limitirati održavanja na određenu količinu sati. Kada ispucaju sate jednostavno kupe dodatne sate pa neka mijenjaju koliko god žele. Ili složiš cijenu za osnovne backend postavke pa mogu mijenjati cijenu. Ja uvijek volim biti fleksibilan pa smislimo nekoliko solucija ukoliko je moguće.

Što se tiče jeftinih web shopova, ako hoćeš, možeš li mi poslati pitch za ponudu u poruci? Stvarno ne znam, možda ste ciljali krivu skupinu klijenata ili nešto, ali kod nas čak prolaze i polu web shop-ovi na kojima iz stranice proizvoda šalješ upit za proizvod.

18 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Novi projekt - Izrada web stranica za mikro tv
ihush kaže...
Stoja kaže...
.. ali je više ispao problem tih klijenata koji neznaju što žele, ili uopće ne žele se time baviti .

 -to je ekšli realnost.. normalno, tj nitko tko se nekim poslom ne bavi nema odgovarajuća znanja pa tako ni sam izbor nije 'kvalitetan' tj kako ćeš znati odgovara li ti neki sladoled od jagode-banana-limuna-čokolade... ako ne probaš, a na kraju priče, plaćaju da se netko drugi time bavi, za to plaćaju, ne za izgled-stranicu nego posao. (plaćanje izgleda bi bili čisto plaćanje nekog design-autora recimo izrade umjetničke pozadine-theme kao unikatno... ne plaća čak ni funkcionalnost tj to daje platforma-software-internet, link je link, klikneš-radi, meni je meni .. imaš izbor, klik-next.. to je svaki web-site editor, on je taj koji to radi, kao što žarulja svijetli na struju a plaća je potrošač, struju kao i žarulju ne to što svjetli nego što troši..).

 

-klijent se time ne želi baviti, zato plaća.. no problem je 'samo' u početku dok se stvar ugovori-pokrene (kao i kasnije po isteku termina, nastavak-plaćanje..) i najgora opisana situacija stalnih ažuriranja-održavanja tj oni koji imaju potrebu da stalno nešto mijenjaju u sadržaju nisu ciljana skupina ovog projekta-posla.. tj kao razlika kupnje auta ili vožnje taxijem-busom.. zato ljudi kupe auto tj u toj usporedbi target su bus-taxi klijenti, tj oni kojima je stranica nešto kao vizitka-kontakt, ne nešto što svaki dan treba nove slike-sadržaje, ne forum-portal, ne ... svaki biz ima svoju usku nišu i ne treba svaštariti mada to laicima izgleda 'kao sve je to isto'.. tj je i nije, auti su auti, no za svaki brand imamo odgovarajući servis, svako gorivo je gorivo no pogrešno će uništiti motor itd.. 'sve je isto' samo dok smo laici, tad su svi sladoledi ili čipsevi isti.. no na kraju klijent uzme sladoled od čokolade ili čips okusom paprike + brand jer želi taj ukus, ne onaj drugi mada je 'isti'..

-sladoled je samo sladoled, čips je samo čips.. pogledajte ponudu u prosječnoj većoj trgovini, barem desetak do stotinjak artikala u ponudi... to je za svaki biz-granu-nišu tako.

 Svaka čast! Moram priznati da si ovo jako jednostavno sročio i objasnio. Što se kaže: shvatilo bi i dijete.
Imaš odlične usporedbe, ne bi me iznenadilo da si nekada radio u salesu?

15 godina
offline
Re: Novi projekt - Izrada web stranica za mikro tv

.. od poslova jedino nisam bio 'astronaut' (kao lajka, daljnja familija jer ja sam ovčar, njemački!) :) .. no pošto exyu nije imala svemirski program to je ostalo neispunjeno na todo listi a sad mi nije više zanimljivo kad musk traži paradajziće za poslati na mars.. tj rekao bi šanse jednake lajkinim.

 

-imaš neku ideju, primiš se posla i nešto ćeš napraviti.. recimo da potrebne predispozicije vjerojatno imaš, no uspjeh često ne ovisi o tebi nego o drugoj strani i okolini.

-sales? nisam trgovački tip, no i to je dio CVa u životu malog itejca, kao svako znanje-praksa dobro dođe, više gledati stvari očima druge strane, navikama juzera itd. dok dev-programeri to obično nemaju i fali im nešto kao linker-konverter za klijent stranu dok to prosječna šankerica sa sisama odrađuje s lakoćom i hendla opake birtijaše s lakoćom.

 

-snaći ćeš se već nekako.. sretno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice