Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.962
|
čitano: 3.243.952
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...
gil kaže...

Bilo bi to u redu kad nebi izjavio tipa otišle mi gume ili izgubio sam snagu i onda napravi najbrži krug, to smeta. Čemu to?

 On je imao trenutni gubitak snage u Spa prekjučer, ako se na to referiraš, a razlog je bio engine management što su mu potvrdili iz pit boxa i rekli da se ne treba brinit oko toga.

 Ja to njegovo prenamaganje tumacim kao vrhunsku iglu na jebackom gramofonu,svaku brazdu i promjenu na ploci osjeti,to je odlika najboljih pilota F1,imam dojam da si on nasteli bolid,naravno u suradnji sa timom samo tako i tu je razlika njega i ostalih,pogotovo Bottasa!

AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...

 

Ja iskreno priznajem, trenutno jedino za Vettela se nadam da ce ostat u F1. On mi je iz mrskog od 10' do 14', postao najdrazi vozac jer vidim koliko se trudi, a biva odbacen kao da je mulac bez iskustva. I zao mi je da nakon 18' nismo 19' dobili borbu oba Ferrarija vs Mercedes jer bi to bio show jednak 10' i 12' finalima.

 Suosjećam s Vettelom. Degutantan je odnos Ferrarija s njim, s četverostrukim prvakom. Pa čoviku su skinili ime s jakete, a još vozi za njih. Istina je da se zadnjih godina malo pogubio, ali nemoguće da je zaboravija vozit. I ja se nadam da će ostat u F1, ali gdje? Njemu ne pristaju midfield timovi s kojima ga sad povezuju. Mercedes je zauzet, Red Bull ga ne želi, McLaren je zauzet. Možda Renault?

 On i Toto imaju dobre veze, a Totovo ulaganje u Aston vidim kao osiguravanje mjesta za Vettela, ipak su oboje njemci i mislim da bi tu moglo biti svacega. Iako Vettelu bezvoljnost trenutno mogu protumacit i zbog odlaska iz F1. Svaku pauzu od F1 ne tumacim kao nesto dobro i mislim da ako ju uzme, to je to za njega, dok Perez npr. nije nista toliko znacajno bolji od Strolla.

 

Nadam se Astonu jos uvijek, Toto i Vettel skupa je dosta zanimljiva kombinacija jer bi Vettel mogao imati nekoga tko vjeruje u njega kao sto je Horner vjerovao, a to znaci puno u ovom trenutku.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 11:45 (ivanoile).
14 godina
offline
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Vettel opet gluposti radi kao i Ferrari. Imaju brzinu da obojica prođuu q2 al ne.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
10 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...

Vettel opet gluposti radi kao i Ferrari. Imaju brzinu da obojica prođuu q2 al ne.

 ne znam sto je tu vettel kriv, pa glupave alfe i russel su se išle gurat umjesto da su malo pričekali

6 godina
online
Kutak za ljubitelje Formule 1

Jedva čekam da se netko sudari u ovakvim kvalifikacijama. Umalo Raikonnen i Ocon. Komedija. 

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Del_Boy97 kaže...
x18x05x kaže...

Vettel opet gluposti radi kao i Ferrari. Imaju brzinu da obojica prođuu q2 al ne.

 ne znam sto je tu vettel kriv, pa glupave alfe i russel su se išle gurat umjesto da su malo pričekali

 Problem je što znaju da im treba zavjetrina i mogli su prije izać na stazu da se ne gužvaju sa drugima. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Katastrofa očekivana od Ferrarija. 

Bottas i Hamilton ruše rekorde staze.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Tijekom ovog tjedna binotto je izjavio da će možda trebati godine ferrariu da počnu pobjeđivati i LeClerc je izjavio da mu nije problem čekati nekoliko godina za pobjede. S obzirom na vožnje Leclerca i Sainza nekako mi je žao da će biti u ferrariu kroz te godine. Ako će biti samo godine, ako im neće trebati i duže

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

ajde zakljucak: mrzim hamiltona

 

(AJMO TD I TU)

 

i da, toliko mi se vise sere od ove smijurije, da sam zaboravio pogledati Q danas...

10 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
formula1live kaže...

Tijekom ovog tjedna binotto je izjavio da će možda trebati godine ferrariu da počnu pobjeđivati i LeClerc je izjavio da mu nije problem čekati nekoliko godina za pobjede. S obzirom na vožnje Leclerca i Sainza nekako mi je žao da će biti u ferrariu kroz te godine. Ako će biti samo godine, ako im neće trebati i duže

 hahahaahahaha ma oni nisu ozbiljni

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
formula1live kaže...

Tijekom ovog tjedna binotto je izjavio da će možda trebati godine ferrariu da počnu pobjeđivati i LeClerc je izjavio da mu nije problem čekati nekoliko godina za pobjede. S obzirom na vožnje Leclerca i Sainza nekako mi je žao da će biti u ferrariu kroz te godine. Ako će biti samo godine, ako im neće trebati i duže

 Ne znam kad je Ferrari dobro reagirao na promjenu pravila u zadnjih 15ak godina. Tako da ne vjerujem ni 2022 da ce im to biti od neke pomoci, uglavnom vjerujem da ce biti klasicna Ferrari prica:

 

Inovativna ekipa - Ferrari kopira - Ferrari razvije svoja rjesenja - Nova pravila

Di2 & EPS FTW!
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...
RuskeGTT kaže...

ajde zakljucak: mrzim hamiltona

 

(AJMO TD I TU)

 

i da, toliko mi se vise sere od ove smijurije, da sam zaboravio pogledati Q danas...

 Ne razumin. Što ti je učinija?

 Biće da je schumijev fan a hami će porušit sve rekorde...

10 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ivanoile kaže...
formula1live kaže...

Tijekom ovog tjedna binotto je izjavio da će možda trebati godine ferrariu da počnu pobjeđivati i LeClerc je izjavio da mu nije problem čekati nekoliko godina za pobjede. S obzirom na vožnje Leclerca i Sainza nekako mi je žao da će biti u ferrariu kroz te godine. Ako će biti samo godine, ako im neće trebati i duže

 Ne znam kad je Ferrari dobro reagirao na promjenu pravila u zadnjih 15ak godina. Tako da ne vjerujem ni 2022 da ce im to biti od neke pomoci, uglavnom vjerujem da ce biti klasicna Ferrari prica:

 

Inovativna ekipa - Ferrari kopira - Ferrari razvije svoja rjesenja - Nova pravila

 nije to baš fer prema ferrariju, imali su oni svojih inovativnih rješenja koje su druge ekipe kopirale poput kerefeka sa podom i barge boardovima

 

kad sve sagledaš, f1 se i svodi na inovacije i kopiranje istih

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...
RuskeGTT kaže...

ajde zakljucak: mrzim hamiltona

 

(AJMO TD I TU)

 

i da, toliko mi se vise sere od ove smijurije, da sam zaboravio pogledati Q danas...

 Ne razumin. Što ti je učinija?

 ucinio mi f1 dosadnu, da mi jebeni twingo cup od 70ks u 1 krugu zanimljiviji nego cijela sezona f1

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ova sezona F1 je dosadna, al će zato 3. sezona Drive to Survive biti zanimljiva.

6 godina
online
Kutak za ljubitelje Formule 1

Puno ljudi sada ismijava Saintza što ide u Ferrari što meni nije jasno. Kada je prihvatio poziv nije se znalo u kojem je stanju Ferrari. Uostalom, siguran sam da nema vozača koji bi odbio poziv Ferrarija. McLaren je trenutno dobar, ali nema garancije da će iduće sezone biti bolji. Tako da je meni njegov rizik opravdan. I želim mu sve najbolje jer je stvarno dobar vozač, a i fan sam njegovog oca. 

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...

 Znači, velikan ti učinio F1 dosadnom. Bolje bi bilo po tome da njega nema pa da imaš zanimljive trke. Mislim da krivo gledaš na F1. Nije bit F1 samo borba s protivnicima. Ako te ne zanima način kako, u ovom slučaju Hamilton, odveze krug, napada rubnike, šalta nižu, pa višu, koči prije ulaska u zavoj, kako brine o gumama, kako majstorski vozi po kiši, kako mu se odradi pit-stop...onda ipak gledaš na ovaj sport isključivo s one, komercijalne strane. Normalno da kad se svemu ovome što sam nabrojao nadoda još i borba s protvnikom, sve postaje još zanimljivije. Ali sve okay. Netko, večina gleda na F1 onako, pomalo površno, a drugi idu ipak malo dublje. Usporedio bih to s audiofilstvom. Nekome je bitna samo pozadinska glazba, može svirati bilo što, dok drugima je bitan i žanr i kako su predočeni niski i visoki dijelovi zvučnog spektra, dubina i širina slike, kvalitet komponenti... Nisam bio ljubitelj Schumachera, Senne jesam, i nije mi smetalo što bi dotični učinili sezonu unaprijed određenom. Uživao sam u praćenju njih i njihovih sposobnosti koje su bezbroj puta iskazali na stazi.

 

Slažem se s apsolutno svime. Odradio sam jednu sezonu u jednom internacionalnom timu, i kad vidiš koliko se stvari mora posložiti da se odradi vikend, i onda to raditi svaki vikend je čudo.

Koliko god vi smatrali čuvanje guma "dosadnim", to je najteži dio utrkivanja. Moraš tražiti drugačije putanje da ne zahvaćaš rubnjake, ranije kočenje, ranije dodavanje gasa (paziti kod dodavanja da ne dodaš previše, jer možeš uništiti u jednom potezu što si radio zadnjih 10 krugova), paziti na razmak, i uz sve to ocjeniti u kojim djelovima staze ipak ići na nož, da ne izgubis previse vremena u krugu. I onda kad to sve staviš na "f1 level", vjerovatno je još 3 puta teže.

Strategije za vrijeme utrke, koliko 1 krug može značiti, dobar-loš pitstop, odabir gume (u f1 nema tih problema toliko, ali u nizim kategorijama, ista verzija gume može biti potpuno različita), u kakvom je stanju bolid, i milion drugih stvari.

 

Nebi vjerovali koliko je čist bolid brži od prljavog.

 

Istina da večina ljudi ne gleda formulu zbog takvih stvari, ali to ne znači da je F1 uništena zbog Mercedesa. Mercedes jednostavno pokazuje drugim timovima kako biti na visokom nivou konstantno.

Redbull s očitim deficitom ima 1-2 sec ispred svih ostalih svaku utrku, samo zbog nestvarno brzih pitstopova.

Mclaren pokazuje da nekad i vrhunska infrastruktura, mora imati generalnu čistku, da bi se napredovalo. Kako jedna osoba s toksičnim razmisljanjem (pa makar on bio jedan odnajvečih vozača našeg doba), može negativno utjecati na tim, i naravno suprotno, kako dva mlada lava, s pozitivnim pristupom mogu promjeniti sve.

Dosta vas tu mrzi Racing point zbog kopiranja bolida, ali da samo znate koliko je to težak proces. Sve da dobijete kompletan CAD materijal, neke stvari ne mogu biti iste, i vi jednostavno ne razumijete taj bolid. Ne razumijete zasto je taj dio takav, zasto je ovo riješenje izabrano a ne drugo i taj reverse engineering je nekad puno teži nego sam nešto složit. Pogledajte samo DAS sustav kod mercedesa, pa imamo milion slika i objasnjenja po netu kako radi, i opet nitko neće pokusati kopirati Mercedes. Iz jednostavnog razloga sto je Mercedes dvije godine razvijao sustav, i nitko osim nih ne zna kako to utječe na ostatak rigidnosti (mislim da je to riječ :-D ) bolida. Očigledno da im daje prednost, ali nitkome se ne radi nešto što će skoro biti zabranjeno.

 

Malo sam se sad raspisao previše, ali eto, i meni je dosadno svaki put čitati o "uništenoj F1". Formula 1 je uvijek bila najbolje od najboljeg, i nikad nije bila najzanimljiviji sport za gledati.

To što s vremena na vrijeme ima jedna dvije dobre sezone, na kraju se uvijek vrati "ostali hvataju jednog".

Hoćete zanimljivo svaku utrku, gledajte CUP utrke, stalnu vožnju na nož, gledajte WRC ; i tako dalje...

 

Uglavnom, danas očekujem opet maxa na 3 mjestu, i velkoj borbi RP, ML i Renaulta. Mogla bi biti jako zanimljiva utrka.Od starta ne očekujem puno, ali moglo bi biti svega početkom drugog kruga zbog zavjetrine...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
rooswelt1991 kaže...

Slažem se s apsolutno svime. Odradio sam jednu sezonu u jednom internacionalnom timu, i kad vidiš koliko se stvari mora posložiti da se odradi vikend, i onda to raditi svaki vikend je čudo.

Koliko god vi smatrali čuvanje guma "dosadnim", to je najteži dio utrkivanja. ...

 Procitao sam sve, ali ovo boldano me probija. J**** ti cuvanje necega (guma, goriva, ....) u utrkivanju. Ili cemo gledati utrkivanje ili cemo gledati management. Posto se F1 sve vise pretvara u drugo, zato je dosadna. Ako vozaci ne smiju napadati tokom cijele trke zato sto ce si unistiti gume u 2 kruga ili ce potrositi previse goriva pa nece moci zavrsiti utrku o kakvom onda utrkivanju pricamo???

 

Svaka cast nekim vozacima sto imaju dobre bolide pa im je to cuvanje stvari lakse, ali to u samom startu ubija bilo kakvu zelju vozacima sa slabijim bolidima za utrkivanje jer ako ce previse stiskati, izgubit ce gume ili ce izgubiti previse goriva sto je apsurdno. Da se vrati refueling unutar trke i mozda da im se ponudi 1 set guma vise tokom vikenda, vjerujem da bi se vise napadalo, islo cesce u bokseve sto zbog promjene guma sto zbog dopunjavanja goriva, te isto tako vjerujem da bi se puno vise napadalo i vozilo puno agresivnije.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Grozni_Zabac kaže...
rooswelt1991 kaže...

Slažem se s apsolutno svime. Odradio sam jednu sezonu u jednom internacionalnom timu, i kad vidiš koliko se stvari mora posložiti da se odradi vikend, i onda to raditi svaki vikend je čudo.

Koliko god vi smatrali čuvanje guma "dosadnim", to je najteži dio utrkivanja. ...

 Procitao sam sve, ali ovo boldano me probija. J**** ti cuvanje necega (guma, goriva, ....) u utrkivanju. Ili cemo gledati utrkivanje ili cemo gledati management. Posto se F1 sve vise pretvara u drugo, zato je dosadna. Ako vozaci ne smiju napadati tokom cijele trke zato sto ce si unistiti gume u 2 kruga ili ce potrositi previse goriva pa nece moci zavrsiti utrku o kakvom onda utrkivanju pricamo???

 

Svaka cast nekim vozacima sto imaju dobre bolide pa im je to cuvanje stvari lakse, ali to u samom startu ubija bilo kakvu zelju vozacima sa slabijim bolidima za utrkivanje jer ako ce previse stiskati, izgubit ce gume ili ce izgubiti previse goriva sto je apsurdno. Da se vrati refueling unutar trke i mozda da im se ponudi 1 set guma vise tokom vikenda, vjerujem da bi se vise napadalo, islo cesce u bokseve sto zbog promjene guma sto zbog dopunjavanja goriva, te isto tako vjerujem da bi se puno vise napadalo i vozilo puno agresivnije.

 Pa to je UTRKA. Managment cijele utrke s onim što ti je dozvoljeno. AKo netko misli da može bolje s stalnom voznjom na nož, i jednim zaustvlljanjem više, nek proba.

Što se tiče dolijevanja goriva, apsolutno se slažem 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
rooswelt1991 kaže...

 Pa to je UTRKA. Managment cijele utrke s onim što ti je dozvoljeno. AKo netko misli da može bolje s stalnom voznjom na nož, i jednim zaustvlljanjem više, nek proba.

Što se tiče dolijevanja goriva, apsolutno se slažem 

Ne, to je sve osim utrke. Doslovno se sve svodi na neke kalkulacije koje se rade tokom vikeda koliko ce koji vozac moci napraviti vrijeme, pa se racuna da budes tek toliko brzi od toga, a opet daleko od nekog limita s kojim ces previse trositi gume i/ili gorivo. Kad cujem radio call (radi target taj i taj da sacuvas gume jer je ovaj iza tebe usporio malo) dobijem proljev instantno. Ako su neki proracuni rekli da ce tim XY imati prosjecno vrijeme xyz, onda ti budi xyz + 0.05s brzi i na konju si (karikirano, da ne bi netko krivo shvatio).

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Grozni_Zabac kaže...
rooswelt1991 kaže...

 Pa to je UTRKA. Managment cijele utrke s onim što ti je dozvoljeno. AKo netko misli da može bolje s stalnom voznjom na nož, i jednim zaustvlljanjem više, nek proba.

Što se tiče dolijevanja goriva, apsolutno se slažem 

Ne, to je sve osim utrke. Doslovno se sve svodi na neke kalkulacije koje se rade tokom vikeda koliko ce koji vozac moci napraviti vrijeme, pa se racuna da budes tek toliko brzi od toga, a opet daleko od nekog limita s kojim ces previse trositi gume i/ili gorivo. Kad cujem radio call (radi target taj i taj da sacuvas gume jer je ovaj iza tebe usporio malo) dobijem proljev instantno. Ako su neki proracuni rekli da ce tim XY imati prosjecno vrijeme xyz, onda ti budi xyz + 0.05s brzi i na konju si (karikirano, da ne bi netko krivo shvatio).

 Ali to se uvijek događalo. Kalkulacije su uvijek bile dio utrkivanja. Prije je to bila težina bolida, odabir dobavljača guma, količina goriva, KERS, pa čak i "srebrene strijele".

U svakom sportu taktiziranje je dio sporta. U nogometu nitko ne voli kad ekipa parkira bus, ali Murinho s portom i Interom osvojio sve.

Grčka osvojila europsko prvenstvo 2004. Pa i boks gdje puštaš da se protivnik izmori i onda ga dokrajčiš.

Svi su ivjek za akciju i samo akciju, ali nekad to nije sve od sporta.

 

Gume su sad takve kakve jesu jer nema drugih varijabli, ali možda već za 2 godine, nešto drugo će biti faktor na koji moraš utjecati.

U početku ove hibridne ere, problem je bilo gorivo, jel se sječaš kako su neki usporavali zbog manjka goriva?

 

Kao što sam rekao, situacija je takva kakve je, i za mene nije tako strašno kako neki to prestavljaju.

Možda je Mercedes prvi, i to je neka konstanta, ali iza njih se odvija pravi show.

Taktičke odluke timova u sredini, i koliko se genijalnih-katostrofalnih odluka događa svaki vikend, i koliko svaka od tih odluka utječe na druge je fascinantno za gledati.

Plus tu je još i Max, koji istorištava svaku priliku koja mu se pruži. Russel isto radi čuda. Kimi svaku 5 utrku odradi neko malo čudo.

Mclaren boyse ne treba ni posebno prestavljati. I tako dalje  da ne nabraj sve timove.

 

Uglavnom, nije tako loše, meni su recimo sezone sa Vettelom bile puno dosadnije, ili recimo ona sezona Browna i "dubble deckera"...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
rooswelt1991 kaže...

 

Sve ti to stoji ali sigurno nisam pocel pratiti F1 prije 25 godina jer sam razmisljal o CAD programima,CNC strojevima i izracunima nego o spektaklu i utrkivanju.

 

F1 bi trebala biti sam vrh auto-moto sporta kako tehnoloski tako i po spektaklu i utrkivanju, od spektakla nisi "S", a ova  F1 je sterilna i dosadna, nema riskiranja,nema voženja na samoj granici tj nema postenog utrkivanja.

 

Pre smijesno mi je da se nitko ne usudi odvoziti doslovno 3 kruga na granici da mu gume ne explodiraju ili da ne ostane bez goriva, svaka "faza" do sad je imala svoje i bilo je dosadno na momente ali ovo je zanimljivo ko frisko pofarbani zid,

gledam F1 jer zelim gledati utrkivanje,a ne iskljucivo management guma.

 

Toliko mladih i dobrih vozaca, ogroman broj talenta željnih utrkivanja a mi gledamo management guma, sorry ali meni to nije F1 kralj motosporta nego snoozefest.

twice the pride double the fall
12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

F2 je daleko zanimljivija za gledat nego ovo kaj sad imamo od F1.

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Bottas je još jedanput pokazao (po ko zna koji put) da nikada od njega top vozač. Mercedes ima sreće što su ostali toliko sporiji pa uspijevaju osvojiti konstruktorski naslov. Isto tako mi izgleda da bi Gasly trebao biti u RedBullu umjesto Albona, nekako mi izgleda da se ne može nositi s pritiskom da je Verstappen toliko dobar. 

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Prvi 5 krugova super, sad procesija. Očekivao sam više napada od 3 do 10 mjesta.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
6 godina
online
Kutak za ljubitelje Formule 1

Čekao sam da vidim jel' u pitanju tehnički problem, s ozirom da nije, mogu sada reći - Bottasa može biti sramota. 

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Vandit kaže...

Čekao sam da vidim jel' u pitanju tehnički problem, s ozirom da nije, mogu sada reći - Bottasa može biti sramota. 

 Loš start i izgubio se.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ferrariju je bolje da ne idu na utrke. Ostanu doma i usavršavaju bolid za 2022.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ove kazne i trenutni poredak bi trebalil napraviti do kraja utrku zanimljivom. 

 

Ovo je katastrofa za ferrari, na domaćoj stazi obojica vani

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice