Preporuke za konfiguraciju

poruka: 12
|
čitano: 1.580
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Preporuke za konfiguraciju

Dakle, tenutnom kompjuteru predviđam skoru budućnost na otpadu. Pošto su mi pričali da na ovom forumu ima dobrih duša koje laiku mogu preporučit kvalitetnu konfiguraciju u skladu s financijskim mogućnostima, evo mene da gnjavim. Para se ima cca 2000-2500 kuna, a komp mi treba za obradu teksta, filmove, muziku, photoshop, corel, te za povremeno pokrenut koju noviju igru. Cilj mi je opremit komp tako da s njim naredne 2-3 godine nemam zajebancije oko nadogradnje, ako je to moguće.

Prije nego me otjerate da švrljam po drugim temama, napominjem da uskoro očekujem dijete i preuređujem stan pa sam kratak s vremenom i svaka mi je pomoć dobrodošla.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Preporuke za konfiguraciju

Evo jedna.

Neznam dali ce sve uvjete ispuniti..

Kad se skupi para dodat jos rama.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2010 23:09 (Pro Noob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Preporuke za konfiguraciju

Bojim se da sa 2000-2500kn nebus izdrzal 2-3 godine, ali ovo kaj je sastavio pro noob nije uopce lose u tom cijenovnom rangu tako da kaj se mene tice mozes to uzet

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Preporuke za konfiguraciju
Pro Noob kaže...

Evo jedna.

Neznam dali ce sve uvjete ispuniti..

Kad se skupi para dodat jos rama.

To je ok da samo to Fortron Blue Storm 400W napajanje mu ne treba bas jer kosta dost vise a nije nist jace zapravo od obicnog Fortrona. Kaj se tice maticne za AMD konfu je pozeljno itekak uzet njihov Chipset a ne Nvidia koji ima ta maticna pa onda ovak dole bi to izgledalo. Visak love sa napajanja ide na bolji i znatno tisi hladnjak za procesor jer onaj obican je bucan  i los zapravo. Kaj se tice kucista ovo od Gigabyte koje sam ja ubacil ima vec na sebi straznji ispusni ventilator od 12 cm kaj je vrlo bitno za ventiaciju i hlađenje kompa itekak. Normalno to sve uzme u ADM oni mu  sloze komp za badave od komponenti koje je kod njh kupil i ima besplatnu dostavu prek 2000 kn i to je to za 2613 kn  ne moze boljeCool

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2010 0:22 (rambox).
15 godina
neaktivan
offline
Preporuke za konfiguraciju

ma dobre su ove 2 konfe ako ne misliš igrat ajde pokoja igra tu i tam a da nisu zahtjevne ko gta 4 nema problema makar bi i vrtilo i gta 4 ali na niskim postavkama

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuke za konfiguraciju

evo ti jedna alternativa tim konfama...

integrirana grafa koja je dovolja za povremeno igranje igrica, ne čuje se nemaš brige oko nje...ja ju imam, znam o čemu se radi..za svakodnevne aplikacije ti ne treba ništa jače od nje..

ove konfe gore nisu loše, ali ono što se meni ne sviđda je ddr2, zato jer je već na zalasku ta memorija, a ti si rekao da ti treba konfa na što duže vrijeme...

i još taman savršeno stane u 2500 kn, ostat će ti 2 lipe..Smijeh

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2010 16:01 (stipica_zd).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Preporuke za konfiguraciju

To ima integriranu grafu... moze ko privremeno rjesenje dok ne nabavi diskretnu, ali mislim da s tom integrirkom ne bu zadovoljan, pogotovo ne dugorocno...

 

svejedno, mislim da bi trebao skupit nekak barem 3, 3.5k kunica za nekaj postenije, pogotovo ako mislis da ti traje dulje vremena.... u ove pare ne stane nis jace od dvojezgrenog proca sa tak grafom za trenutne potrebe, a kamo li za godinu - dvije kad ce 4jezgreni procovi bit najnormalnija stvar

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Preporuke za konfiguraciju

Hvala svima na savjetima.

Onako na prvu loptu mi se čini najrazumnije uzet matičnu koja podržava ddr3, ako hoću da mi konfiguracija traje čim dulje, uz povremenu nadogradnju - bilo ram-a, bilo da nabavim novu grafičku i sl. Ili se varam?

Dakle, ako imate volje, molim preporuke za matičnu kompatibilnu s ddr3.

Za zadranina stipicu - sviđa mi se prijedlog, samo me zanima jel ću moći s tom integriranom grafičkom pokrenut fifu 2012 recimo?:)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuke za konfiguraciju

Tek sam sad spazio tvoj post. Nije problem ažurirat grafičku za godinu dvije, ionako ne planiram baš igrat igre, ovo je više za nećaka kad dođe, da ne ostane zakinut u odnosu na vršnjake:) Znači, bitno mi je da sad fino radi, a da mi kroz 2 godine kompjuter nije za otpis. Da mogu s tadašnjim verzijama standardnih aplikacija radit, a da ne poludim zbog sporosti.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuke za konfiguraciju
novajlija1 kaže...

Hvala svima na savjetima.

Onako na prvu loptu mi se čini najrazumnije uzet matičnu koja podržava ddr3, ako hoću da mi konfiguracija traje čim dulje, uz povremenu nadogradnju - bilo ram-a, bilo da nabavim novu grafičku i sl. Ili se varam?

Dakle, ako imate volje, molim preporuke za matičnu kompatibilnu s ddr3.

Za zadranina stipicu - sviđa mi se prijedlog, samo me zanima jel ću moći s tom integriranom grafičkom pokrenut fifu 2012 recimo?:)

do tada ćeš već ili kupiti novu grafu ili nešto drugo...

nemoguće je odgovoriti na to pitanje.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuke za konfiguraciju

Ma jasna stvar...pa nije valjda tako teško prepoznat zajebanciju

 

15 godina
offline
Preporuke za konfiguraciju

ma gle, to sto ti je stipica slozio nije lose, dapace koliko si mu para dao na raspolaganje odlicno je...

stvar je u tome da ja ne bih htio da ti to kupis i razocaras se kad isprobas, mislim da je bolje ti rec odma sto kupujes,

uostalom i sam si svjestan...

ako ces moc, za neko vrijeme ubaci novu grafu i imat ces pristojan komp, ovako je ok za aplikacije, povremeni gaming...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice