Ah ta škola...

poruka: 12.601
|
čitano: 1.619.672
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
AtomicBomb kaže...

Upravo to.

Ali ne brinite, uvijek se u tim školama nađu učenici koje to zanima.

I takve učenike u tim školama nitko ne spominje.Glavno da se spominju ovi jedinaši, dok nitko ne spominje učenike koji i u elektrotehničkim školama tokom srednješkolskog obrazovanja stječu zaista opširna znaja iz svoje struke.Oni koji se provlače kroz srednju tek tako da idu, niti će ikad znati išta o svojoj struci, niti će ikad raditi u njoj.

 

Dandanas, kod mene, u drugom srednje tehničke škole, postoje učenici koji ne znaju omov zakon.Dovoljno je reći koliko su vezani za svoju struku.

da, to je istina, i to je zalosno... uvik su problemi, izostanci, jedinice na dnevnom redu, a takvi to ne zasluzuju... nit zasluzuju postovanje, niti vrime, niti truda... tribalo bi se puno vise vrimena posvetit nadarenima, zainteresiranima, pa nek profitiraju maksimalno, neka budu i jesu ponos skole u koju idu... nije ona luda "ko zna zna, ko ne zna dva", puno bi se lakse rijesilo tu nezainteresiranost kada se nikoga nebi prisiljavalo da bude tamo gdje ocito NE ZELI... ovako vise pate i gube oni koji imaju motivacije i zelje za radom, nego lincine...

 

apropo takvih "ispada"... sto reci kada pojedini dobiju kao rezultat da im ČIP ima 2000, 8000 ili sl. nožica (i to samo za adrese), sto reci kada se za poznate arhitekture mikroprocesora navode Iphone, Samsung, i sl... ili kad je za pretvorbu iz binarnog u hex potreban kalkulator...

12 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

mene jako zanima moja struka, zasada čak još nisam upoznao srž svega toga, jer sam tek drugi srednje

 

ali imam iz elteh materijala četvorku, iz mjerenja četvorku, peticu iz fizike i matematike, te četvorku iz elektrotehnike.Računalstvo naravno 5.

 

Mislim da su to dosta dobre ocjene, ostatak se ne trudim previše, al nemam dvice niti jedinice.

 

Hrvatski i engleski standarno.

 

Smatram da dobro znam :D

 

Problem je što mi uvijek nijanse fale do odlične ocjene, a znam da mogu puno više i bolje.

Problem zbog koje nastaju te nijanse je taj što sam veliki kampanjac.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2012 22:00 (AtomicBomb).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...

Da nitko ti nista ne moze ako te zanima ono sto ucis i sto si upisao... Nema boljeg osjecaja kad znas da si pogodio pravu skolu.
Ja sam upisao mat. gim. jer me logicki matematika jako zanima, a i informatika pa sam uzeo inf. smjer, ja sretan :)
Imao sam 63 boda i razmisljao sam o strukovnoj skoli, racunalstvo i ne bi me bilo sram upisati jednu takvu skolu. Nazalost moram reci sram jer je danas jednostavno tako, skole se rangiraju po bodovnom pragu i nema tu pomoci. Pokusati nekom objasniti da to nema veze s jačinom škole je isto kao i objasniti nekom cajkašu da su cajke sranje....

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2012 22:26 (TheRunner).
12 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...
Dugo nisam vidio svoj rodni kraj proljece je sada mene obuze sjeta Ja ti pisem pismo stari prijatelju moj daj mi reci sto ima novo sve mi reci sto znas I dal jos svirate nocu pored rijeke sad je doslo
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ah ta škola...
TheRunner kaže...

Da nitko ti nista ne moze ako te zanima ono sto ucis i sto si upisao... Nema boljeg osjecaja kad znas da si pogodio pravu skolu.
Ja sam upisao mat. gim. jer me logicki matematika jako zanima, a i informatika pa sam uzeo inf. smjer, ja sretan :)
Imao sam 63 boda i razmisljao sam o strukovnoj skoli, racunalstvo i ne bi me bilo sram upisati jednu takvu skolu. Nazalost moram reci sram jer je danas jednostavno tako, skole se rangiraju po bodovnom pragu i nema tu pomoci. Pokusati nekom objasniti da to nema veze s jačinom škole je isto kao i objasniti nekom cajkašu da su cajke sranje....

Nemoj lagat, rekao si mi da te zanima samo foto modeliranje

Katawa Shoujo - GOTY 2012
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
TheRunner kaže...

Da nitko ti nista ne moze ako te zanima ono sto ucis i sto si upisao... Nema boljeg osjecaja kad znas da si pogodio pravu skolu.
Ja sam upisao mat. gim. jer me logicki matematika jako zanima, a i informatika pa sam uzeo inf. smjer, ja sretan :)
Imao sam 63 boda i razmisljao sam o strukovnoj skoli, racunalstvo i ne bi me bilo sram upisati jednu takvu skolu. Nazalost moram reci sram jer je danas jednostavno tako, skole se rangiraju po bodovnom pragu i nema tu pomoci. Pokusati nekom objasniti da to nema veze s jačinom škole je isto kao i objasniti nekom cajkašu da su cajke sranje....

Upravo to, ja sam isto imao 63 kada sam upisivao srednju školu i odabrao sam ono što me zanima - Tehnička Škola. I nema me što biti sram, ja sam odlučio i gotovo,to je ono što želim. Nisam mogao nikako shvatiti one koji su mi govorili : "Zašto si upisao takvu školu kad si mogao gimnaziju sa tolikim bodovima!?". Zašto bi ja sad upisivao nešto što me uopče ne zanima (ja ne bi mogao smisliti biologiju,kemiju,latinski i slične predmete) ako ja znam šta želim i siguran sam u to. I isto ne kužim zašto je gimnazija svima tako uzvišena, a strukovne škole spadaju u kategoriju " za one koje nisu mogli u gimnu". Just my 2 cents.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Da živim u nekom drugom gradu vjerojatno bih u strukovnu ili prirodoslovno matematičku, a ovako moram u opću(strukovna je kod mene shit, al stvarno). Izdržat ću malo povijesti i biologije. U nije mi žao što idem u gimnaziju, jer nikad nebi saznao neke stvari za koje nisam ni znao da će me zanimati(npr psihologija).
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...

I mene je začudilo kako je psihologija poprilično zanimljiva. Očekivao sam još jedan u nizu gimnazijskih štreberskih predmeta što i je, ali je bar zanimljiva :D.

Život je samo smrtonosna spolno prenosiva bolest. Igram Starcraft 2(Plankton), Battlefield 3(CRO-Plankton), League of Legends-east(Plankton996)
14 godina
protjeran
offline
Re: Ah ta škola...
Keops kaže...

I mene je začudilo kako je psihologija poprilično zanimljiva. Očekivao sam još jedan u nizu gimnazijskih štreberskih predmeta što i je, ali je bar zanimljiva :D.

  Najbolji predmet u gimnaziji.

 

Pogotovo ako je profesor dosadan, a vi jedini imate živce da pratite 45-minutne lekcije.

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Od nas profesorica ne traži puno, jedan od predmeta koji lako učim. Još mi je središnji živčani sustav bio najnezanimljivijii, previše pojmova. Draže mi je baš kad o psihi učimo, optičke varke i slično.
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
15 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

psihologija tek u 3. r...

treba dočekati to, gledam u općoj je u 2. i 3.

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
16 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Ne zna covik bil se smija ili plaka (od smija)... i osnove informatike se ponavljaju 5.3.

Nazalost, nitko ne garantira da i ovaj put zadaci nece bit poznati, bar pojedincima...

15 godina
offline
Ah ta škola...

Znam da smo daleko od kraja godina,al samo da pitam.Smije li profesor zaključiti ocjenu na kraju godine samo na osnovi ocjena iz drugog polugodišta,da uopće ne gleda ocjene iz prvog polugodišta.

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
emerik kaže...

Znam da smo daleko od kraja godina,al samo da pitam.Smije li profesor zaključiti ocjenu na kraju godine samo na osnovi ocjena iz drugog polugodišta,da uopće ne gleda ocjene iz prvog polugodišta.

 

U to nisam upućen, al svakako bi mi odgovaralo kod pojedinih predmeta da uzme u obzir i prvo polugodište.

15 godina
offline
Ah ta škola...

Bilo bi glupo da ne gleda prvo polugodište.Šta sam onda uopće prvo polugodište dobivao ocjenu?

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
emerik kaže...

Znam da smo daleko od kraja godina,al samo da pitam.Smije li profesor zaključiti ocjenu na kraju godine samo na osnovi ocjena iz drugog polugodišta,da uopće ne gleda ocjene iz prvog polugodišta.

U slučaju negativnih da jer moraš imati sve dijelove gradiva pozitivne. Neovisno da li ti imaš 100 petica u 1. ti nisi zadovoljio nešto u drugomi ideš na popravni/odgovaraš za prolaz s x ocjenom

 

U slučaju svih pozitivnih bi trebao gledati prvo polugodište, ali ono nekima nije toliko ili uopće važno jer puno manje traje od 2 polugodišta. A opet neki smatraju da je neko gradivo iz 1. polugodišta važnije pa gledaju njega. Uglavnom ovisi od profesora do profesora

 

 

 

Barem je tako prije bilo - sada nemam pojma

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2012 16:39 (Paolo2612).
15 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Ma nije meni zbog jedinica :D
Gnjavi me profa iz njemackog,u 1. polugodistu imam pet,a sad mi je dala par cetvorki i jos je rekla da gleda samo drugo polugodiste.
AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
wifi kaže...
cuspajz kaže...

Ispada kao da su tehničke škole teže od gimnazija {#}

tko se u strukovnu skolu upisa bez interesa za ono sto bi triba tamo ucit, normalno da mu je jos teze... samo je zauzea misto nekome koga ta strukovna skola doista i zanima...

Ovo je prvenstveno odgovor na: "  Bez 5-6 sati dnevno učenja nema ocjene odličan u takvoj školi i sa takvim predmetima."

 

Moj brat koji ide u klasiču gimnaziju u Osijeku (najteža gimnazija u Osijeku, fiziku mu predaja neki lik sa Oxforda...) nikad ne uči 6 sati dnevno pa prolazi s 5.

To bi onda značilo da ko dođe u kuć u 15 sati i do 16 jede i malo se odmori mora učit do 23 sata, mislim kake su to gluposti... pa toliko ne uče na Harvardu

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2012 17:59 (cuspajz).
12 godina
offline
Re: Ah ta škola...
cuspajz kaže...

  Bože dragi, jadan ti sa takvom pameti.

 

a) Za ovu školu koju ja govorim je teža od gimnazije.

 

b) Čovjek ne jede sat vremena, to su gluposti, pojest se može za pun omanje vremena.

 

c) Profesor sa Oxforda, što još neću pročitati, možda da dr.sc predaje.

 

d) Strukovne (pojedine) nisu ništa lakše od gimnazija.

 

e) Većina predmeta ovih nabrojanih su osjetno teže od gimanzijskih (Zemljopis, Povijest, Glazbeno, Likovni, itd.). Jedino što je u gimnaziji teže je Filozofija i još par predmeta.

 

f) 5 sati učenja preleti za čas. Dođeš doma u 14h, sat vremena imaš odmora (do 15h) za što možeš se presvuć, ručat, pogledat vjesti na internetu i prolistat svoje stranice (forum/facebook, whatever). Od 15h-17h učiš, od 17-18h imaš sat vremena odmora gdje možeš opet prolistati po internetu/izaći na kavu sa frendovima/čuti se sa curom/dečkom. Od 18h-20h ponovno učiš, što je 4h, opet možeš napraviti stanku pola sata odmora, i opet odraditi još pola-sata do sat i eto te na magičnih 5 sati.

 

I imaš 2 dana vikendom potpuno slobodna, ili možeš ovim danima smanjiti učenje pa raspodjeliti po vikendima pa bi te manje izišlo.

 

I učiti sa takvim rasporedom nije uopće problem kada se stigne navika. Dnevno imaš 7 sati, i svaki dan moraš ponoviti tih 7 predmeta (odnosno nekada 5 ili 6 ako imaš duple sate i sl) i lekciju koju si radio naučiti.

14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
cuspajz kaže...
wifi kaže...
cuspajz kaže...

Ispada kao da su tehničke škole teže od gimnazija {#}

tko se u strukovnu skolu upisa bez interesa za ono sto bi triba tamo ucit, normalno da mu je jos teze... samo je zauzea misto nekome koga ta strukovna skola doista i zanima...

Ovo je prvenstveno odgovor na: "  Bez 5-6 sati dnevno učenja nema ocjene odličan u takvoj školi i sa takvim predmetima."

 

Moj brat koji ide u klasiču gimnaziju u Osijeku (najteža gimnazija u Osijeku, fiziku mu predaja neki lik sa Oxforda...) nikad ne uči 6 sati dnevno pa prolazi s 5.

To bi onda značilo da ko dođe u kuć u 15 sati i do 16 jede i malo se odmori mora učit do 23 sata, mislim kake su to gluposti... pa toliko ne uče na Harvardu

Ja 6 sati nisam učio od početka godine sve zajedno, pa sam prošao s 4.3(1. razred opće gimnazije u Crikvenici, možda nisam u školi još dovoljno dugo :D). U osnovnoj školi nikada nisam učio(za testove samo na malom odmoru i njemači 10ak min) i prolazio sam s 5.0 u školi koja je na glasu kao puno teža u odnosu na drugu u gradu.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Ranko Kukumar kaže...

 

e) Većina predmeta ovih nabrojanih su osjetno teže od gimanzijskih (Zemljopis, Povijest, Glazbeno, Likovni, itd.). Jedino što je u gimnaziji teže je Filozofija i još par predmeta.

 

U svemu se slažem osim u ovome. Ja bih radije rekao da su podjednako teški jer se i ovi gimnazijski mogu zakomplicirati ako se profesori potrude.

 

Npr. likova umjetnost tj. povijest umjetnosti. Gradivo je vrlo opširno i puno svakavih detalja. 90% gradiva koje moram znati ne piše u knjizi, a profesorica na satu stvarno brzo objašnjava tako i uz najbrže pisanje jedva uspijem pola pohvatati, a oko četvrtinu zapisati. Profesorica naravno čekuje i da znamo stvari koje ona nije spomenula. Učenje se uglavnom svodi na traženje po internetu i dodatnoj literaturi. Naravno gradivno se ne može baš naučiti napamet jer se za sve očekuje razmijevanje. Za kontrolni dobijemo fotografiju neke umjetnine(građevine, slike,sklupture..) i onda u 20 min pišemo koje likovne elemente prepoznajemo na njoj, što znamo o njoj. Sve ovisi kakva te fotografija zapadne.

 

I ovi ostali humanstički i kulturni predmeti se mogu zakomplicirati isto kao i tehnički predmeti.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Ranko Kukumar kaže...

f) 5 sati učenja preleti za čas. Dođeš doma u 14h, sat vremena imaš odmora (do 15h)

Nastava mi završava u 13:55. Koliko sam čuo nisu još izmislili stroj za teleportiranje,pa ne znam na koju bi foru trebo doći od škole do kuće za 5 minuta...

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
captain_soap_McTawish kaže...


U svemu se slažem osim u ovome. Ja bih radije rekao da su podjednako teški jer se i ovi gimnazijski mogu zakomplicirati ako se profesori potrude.

 

Npr. likova umjetnost tj. povijest umjetnosti. Gradivo je vrlo opširno i puno svakavih detalja. 90% gradiva koje moram znati ne piše u knjizi, a profesorica na satu stvarno brzo objašnjava tako i uz najbrže pisanje jedva uspijem pola pohvatati, a oko četvrtinu zapisati. Profesorica naravno čekuje i da znamo stvari koje ona nije spomenula. Učenje se uglavnom svodi na traženje po internetu i dodatnoj literaturi. Naravno gradivno se ne može baš naučiti napamet jer se za sve očekuje razmijevanje. Za kontrolni dobijemo fotografiju neke umjetnine(građevine, slike,sklupture..) i onda u 20 min pišemo koje likovne elemente prepoznajemo na njoj, što znamo o njoj. Sve ovisi kakva te fotografija zapadne.

 

I ovi ostali humanstički i kulturni predmeti se mogu zakomplicirati isto kao i tehnički predmeti.

Zna Jagoda zapilat s tim likovnim, ali isto na kraju zna dat ocjenu više. Likovne raščlambe su najveće sra*je koje san ja vidija u svom školovanju.

12 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Likovni nije samo težak zbog te povijesti. Ja ga npr imam dvije godine i kao nešto radimo, a nitko nema pojma šta pa eto sranja kad nam da test u kojem moramo analizirati djelo....

14 godina
offline
Ah ta škola...

Sada mi treba mala pomoć iz fizike. tj. oko zadataka sa županijskoga natjecanja 2009,2.podskupina,2. zadatak.

2. zadatak (10 bodova)
Zlatni debeli prsten mase mAu ima unutrašnji polumjer RAu = 3.000 cm i nalazi se na sobnoj temperaturi
(tAu = 25 oC). Na njega je stavljena aluminijska kuglica zagrijana na temperaturu tAl = 100 oC, polumjera
RAl = 3.004 cm (na navedenoj temperaturi) i mase mAl = 300 g. Sistem je ostavljen da se termicki
uravnoteži (pretpostavite da se toplina pri tome ne prenosi na okolinu). Neposredno pred dolazak u
termicku ravnotežu, kuglica prode kroz prsten. Kolika je masa prstena? Specificni toplinski kapacitet
zlata je cAu = 229 J kg-1 K-1, a aluminija cAl = 897 J kg-1 K-1. Koeficijent linearne ekspanzije zlata je aAu =
1.4·10-5 K-1, a aluminija aAl = 2.3·10-5 K-1.

 

U početku sam zaključio kao i u rješenjima da moram pronaći temperaturu na kojoj će se postići termička ravnoteža i postavio sam ovu jednadžbu:

RAU(1+alphaAU(T'-TAU))=RAl(1-alphaAl(TAl-T'))

U služebnome rješenju stoji

Sada mi nije jasno zašto ne smijem raditi onako kako sam radio. Ako netko neka posta.

 

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2012 19:06 (captain_soap_McTawish).
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Kao da zivimo na razlicitim planetima. Kod mene umjetnost je pussy smoke. Profa sve zdiktira lijepo i po tome pita. Knjigu koristimo samo radi primjera. Testova nema.
AMD u <3 Intel u C===3
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
captain_soap_McTawish kaže...

Sada mi treba mala pomoć iz fizike. tj. oko zadataka sa županijskoga natjecanja 2009,2.podskupina,2. zadatak.

2. zadatak (10 bodova)
Zlatni debeli prsten mase mAu ima unutrašnji polumjer RAu = 3.000 cm i nalazi se na sobnoj temperaturi
(tAu = 25 oC). Na njega je stavljena aluminijska kuglica zagrijana na temperaturu tAl = 100 oC, polumjera
RAl = 3.004 cm (na navedenoj temperaturi) i mase mAl = 300 g. Sistem je ostavljen da se termicki
uravnoteži (pretpostavite da se toplina pri tome ne prenosi na okolinu). Neposredno pred dolazak u
termicku ravnotežu, kuglica prode kroz prsten. Kolika je masa prstena? Specificni toplinski kapacitet
zlata je cAu = 229 J kg-1 K-1, a aluminija cAl = 897 J kg-1 K-1. Koeficijent linearne ekspanzije zlata je aAu =
1.4·10-5 K-1, a aluminija aAl = 2.3·10-5 K-1.

 

U početku sam zaključio kao i u rješenjima da moram pronaći temperaturu na kojoj će se postići termička ravnoteža i postavio sam ovu jednadžbu:

RAU(1+alphaAU(T'-TAU))=RAl(1-alphaAl(TAl-T'))

U služebnome rješenju stoji

Sada mi nije jasno zašto ne smijem raditi onako kako sam radio. Ako netko neka posta.

 

Razlika je u tome da oni imaju +alfaAl(TAl-T'), a ti -alfaAl(TAl-T'). To je tako jer ti si stavio R'Al, a oni RAl s lijeve strane one osnovne jednadžbe kod termičkog širenja. Znači, oni su imali:


RAl =R'Al(1+alfaAl(TAl-T'))

 

RAl je veći od R'Al, a da bi to bilo istina, oni su stavili + u zagradi poslije jedinice (TAl-T'>0). Ti si stavio minus jer se u tvom postupku polumjer smanjuje.

 

Kad su išli izjednačavati R'Al, izraz s desne strane jednadžbe im je ispao ovako:

 

R'Al =RAl/(1+alfaAl(TAl-T'))

 

Mislim da su oba postupka točna. Nemojte me uzimati za riječ pošto se takvim zadacima nisam bavio od prošlogodišnjeg natjecanja. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

BTW Sretno sutra na natjecanju, ja isto idem (treći razred). :D

And then, something happened. I let go. Lost in oblivion. Dark and silent and complete. I found freedom. Losing all hope was freedom.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2012 19:33 (Horagio).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
cuspajz kaže...
Ranko Kukumar kaže...

f) 5 sati učenja preleti za čas. Dođeš doma u 14h, sat vremena imaš odmora (do 15h)

Nastava mi završava u 13:55. Koliko sam čuo nisu još izmislili stroj za teleportiranje,pa ne znam na koju bi foru trebo doći od škole do kuće za 5 minuta...

 

Ja dođem :D.

Život je samo smrtonosna spolno prenosiva bolest. Igram Starcraft 2(Plankton), Battlefield 3(CRO-Plankton), League of Legends-east(Plankton996)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
captain_soap_McTawish kaže...
Ranko Kukumar kaže...

 

e) Većina predmeta ovih nabrojanih su osjetno teže od gimanzijskih (Zemljopis, Povijest, Glazbeno, Likovni, itd.). Jedino što je u gimnaziji teže je Filozofija i još par predmeta.

 

U svemu se slažem osim u ovome. Ja bih radije rekao da su podjednako teški jer se i ovi gimnazijski mogu zakomplicirati ako se profesori potrude.

 

Npr. likova umjetnost tj. povijest umjetnosti. Gradivo je vrlo opširno i puno svakavih detalja. 90% gradiva koje moram znati ne piše u knjizi, a profesorica na satu stvarno brzo objašnjava tako i uz najbrže pisanje jedva uspijem pola pohvatati, a oko četvrtinu zapisati. Profesorica naravno čekuje i da znamo stvari koje ona nije spomenula. Učenje se uglavnom svodi na traženje po internetu i dodatnoj literaturi. Naravno gradivno se ne može baš naučiti napamet jer se za sve očekuje razmijevanje. Za kontrolni dobijemo fotografiju neke umjetnine(građevine, slike,sklupture..) i onda u 20 min pišemo koje likovne elemente prepoznajemo na njoj, što znamo o njoj. Sve ovisi kakva te fotografija zapadne.

 

I ovi ostali humanstički i kulturni predmeti se mogu zakomplicirati isto kao i tehnički predmeti.

 

 

A gle, ne možeš uspoređivati neuspredivo.To nije ista kategorija da bi se mogla uspoređivati.

TI predmeti za koje ti govoriš spadaju u rang hrvatskog jezika.Tu se uče takve stvari.Povijest, umjetnost, i tako dalje.

 

Dok, naprimjer teorija o poluvodičima, nanotehnologiji, komponentama, materijalima, instrumentima sa zakretnim svitkom i permanentnim magnetom je ipak za moj pojam malo teža.

 

Ne teža u doslovnom smislu riječi, nego teža na način da se ta teorija mora shvatiti i razumijeti, a ova teorija iz likovnog itd. se može nabubati napamet.

 

 

Još jedanput napominjem, tehničke i društvene predmete se NE MOŽE uspoređivati.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
AtomicBomb kaže...

Ne teža u doslovnom smislu riječi, nego teža na način da se ta teorija mora shvatiti i razumijeti, a ova teorija iz likovnog itd. se može nabubati napamet.

 

Nekome je lakše shvatiti nego nabubati napamet.

 

Život je samo smrtonosna spolno prenosiva bolest. Igram Starcraft 2(Plankton), Battlefield 3(CRO-Plankton), League of Legends-east(Plankton996)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice