Ah ta škola...

poruka: 12.601
|
čitano: 1.625.584
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Kod nas nema 3 ili 4 testa tjedno u vremeniku. Ubit 3testa u tjednu imamo 2 puta. Al zato svaki tjedan 1 ili 2 testa.
AMD u <3 Intel u C===3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
AtomicBomb kaže...

Opet sam pokrenio raspravu :D

 

smatram da je svaka teorija lagana, ali što ja znam, npr.meni povijest, zemljopis, hrvatski i takvi predmeti u glavu ulaze brzo i lagano.

 

Bez obzira što mi nisu toliko zastupljeni u školi, imao sam osnovnu da to dosta dobro testiram.Bio sam i bolji od najboljih :D

 

dok sada ipak vidim razliku.Teže je učiti stručni strojarski/elektrotehnički predmet nego na primjer povijest.Ne podcjenjujem nikoga da se razumijemo.

Moraš shvatit da vi u strojarskim školama ili tim stručnim, gradivo iz povijesti šta mi rastegnemo na 4 godine vi rješite u 2, onda možeš razmislit opširnost našeg gradiva i vašeg:)

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Volvox kaže...

Nama razrednik ide sljedeće godine u penziju, vjerojatno najstariji čovjek u školi koji je također i najduže u školi, najbolji prijatelj sa ravnateljem i još je i školski pedagog, svi profesori ga se boje i poštuju:)

Samo mu kažemo, dajte nam odgodite ovaj test, test odgođen, tip je legenda, sve nam opravda:) Šteta šta ide sljedeće godine:/

imao sam i ja razrednika u osnovnoj, predavao nam je tjelesni, nikad nije bio u školi nego po kavama i čita slobodnu dalmaciju.i nama je uvijek pravda sve.na kraju godine nije mi se dalo pisat testove i 50 sati sam izostao i sve mi opravdao :D

Avenged Sevenfold foREVer!
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Opet ovisi i profi kolko trazi. Npr. mi ne mamo testova iz pov al zato ispitanje svaka 2 tjedna
AMD u <3 Intel u C===3
14 godina
offline
Ah ta škola...

Ovo se dogodi kad zujim pod matematikom i fizikom...

 

Veća slika

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2012 20:25 (cuspajz).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
GeneralPag1997 kaže...
Opet ovisi i profi kolko trazi. Npr. mi ne mamo testova iz pov al zato ispitanje svaka 2 tjedna

mi imamo 2 testa u polugodištu.imamo malo čudnog profesora odnosno ima čudne metode objašnjavanja.i npr ako ti je prvi test 5 a drugi 4 ocjena ti je 4 jer je ocjena u padu i tako obrnuto :D

Avenged Sevenfold foREVer!
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Cuspajz ja sam sad u toj situaciji s mat. Je ima ko da zna linearne funkcije? Nesto me buni.
AMD u <3 Intel u C===3
12 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Dok sam bio u srednjoj ubijao me hrvatski njega sam uvijek moro ucit duplo duze od ostali zato sto sve sto bi zapamtio bi odma izaslo iz glave jednostavno predmeti koji me ne zanimaju nedu mi u glavu !

A sad ova visa isti bog ko i srednja samo ponavljas gradivo evo sad sam prv godina ucimo  culonov zakon sto smo ucili u prvom razredu!

 

12 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Hacker002 kaže...

hhh tu se slažem takvih predmeta ja ni nemam {#}

 

aj kad sam već tu evo vidite kakve premdete ja imam..ukupno 16

 

 

EDIT: volvox vjeruje mi lakše bi mi bilo naučim 50 stranica povijesti nego 10 stranica nekih od ovih predmeta, jer ovo nemožeš samo naštrebat napamet i bok. Moraš to naučit i razumit jer ti je onda 10 puta lakše, a i to ti treba kroz cijelo školovanje.

  Rjetko se slažem sa Hackerom, ali evo ovdje se u potpunosti slažem! :D

 

Gjurki: Ne trkeljaj molim te ko boga. Radije bi naučio 200 strana definicija i cijelu povjest nego upravljanje i regulaciju, hidrauliku i termu i elektrotehniku u jednom tjednu.

 

Još kad im dođu magnetizam, maxwell-ove jednađžbe, elektricitet iz elektro zbuni te da neznaš gdje si, da ne spominjem regulacijske krugove i stotine regulatora koje treba sve shvatiti.

 

Hidraulika je jedno od područja koje je najteže za proučavanje danas u modernoj znanosti. I dosta mlada znanost (Mehanika Fluida) i još uvijek ne istražena. Doduše u srednjoj se rade samo osnove, ali recimo dovoljno opširne (Bernulijjeve Jednađžbe) da predstavljaju problem mogzu starom 15-16 godina.

 

Samo polako treba učlit i barem 5-6 sati dnevno svaki dan uključujući vikende da bi se prolazio sa 4 ili 5 u ovakvoj školi sa ovakvim predmetima koje je haker nabrojao. Doduše za 5 moraš ogulit kožu.

 

Pričam naravno o "pravim" profesorima koji traže doslovno da shvatiš sve iz te lekcije kako bi dobio ocjenu odličan.

16 godina
offline
Re: Ah ta škola...
cod4gamer kaže...

smijete imati 4 testa na tjedan.mi redovito kažemo profesoru ako on želi zakazat 5-i test da nam ga odgodi za sljedeći tjedan i odgode nam ga.probajte i vi.inače ovo jedino ne pali na kraju godine :/

To se pisat mora jbg..

Demzi94 kaže...

Koja si skola ??

Ja sam imo identicne predmete i sve sam ove strucne volio i dobro su mi isli jedino su me hebali hrv i eng !

tehnička, računalni tehničar za strojarstvo

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
GeneralPag1997 kaže...
Cuspajz ja sam sad u toj situaciji s mat. Je ima ko da zna linearne funkcije? Nesto me buni.

ako je za prvi srednje pucaj :D

Avenged Sevenfold foREVer!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
cod4gamer kaže...
GeneralPag1997 kaže...
Opet ovisi i profi kolko trazi. Npr. mi ne mamo testova iz pov al zato ispitanje svaka 2 tjedna

mi imamo 2 testa u polugodištu.imamo malo čudnog profesora odnosno ima čudne metode objašnjavanja.i npr ako ti je prvi test 5 a drugi 4 ocjena ti je 4 jer je ocjena u padu i tako obrnuto :D

To sam i ja primjetio kod starijih profesora, metoda nije ni loša kad malo promisliš, samo je glupo što zaključak o tome izvući sa tako malo ocijena ( mada ne sumnjam da su i ostale stvari u igri ).

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
thuglife kaže...
cod4gamer kaže...
GeneralPag1997 kaže...
Opet ovisi i profi kolko trazi. Npr. mi ne mamo testova iz pov al zato ispitanje svaka 2 tjedna

mi imamo 2 testa u polugodištu.imamo malo čudnog profesora odnosno ima čudne metode objašnjavanja.i npr ako ti je prvi test 5 a drugi 4 ocjena ti je 4 jer je ocjena u padu i tako obrnuto :D

To sam i ja primjetio kod starijih profesora, metoda nije ni loša kad malo promisliš, samo je glupo što zaključak o tome izvući sa tako malo ocijena ( mada ne sumnjam da su i ostale stvari u igri ).

da znam :/ inače ne uzima u obzir aktivnost na satu.nema kod njega javljanja jer on vodi sat(njegova metoda)al sve u svemu lik je kralj smijemo se sa njim. jedina zamjerka je što navija za barcu {#}

Avenged Sevenfold foREVer!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Ranko Kukumar kaže...

  Rjetko se slažem sa Hackerom, ali evo ovdje se u potpunosti slažem! :D

 

Gjurki: Ne trkeljaj molim te ko boga. Radije bi naučio 200 strana definicija i cijelu povjest nego upravljanje i regulaciju, hidrauliku i termu i elektrotehniku u jednom tjednu.

 

Još kad im dođu magnetizam, maxwell-ove jednađžbe, elektricitet iz elektro zbuni te da neznaš gdje si, da ne spominjem regulacijske krugove i stotine regulatora koje treba sve shvatiti.

 

Hidraulika je jedno od područja koje je najteže za proučavanje danas u modernoj znanosti. I dosta mlada znanost (Mehanika Fluida) i još uvijek ne istražena. Doduše u srednjoj se rade samo osnove, ali recimo dovoljno opširne (Bernulijjeve Jednađžbe) da predstavljaju problem mogzu starom 15-16 godina.

 

Samo polako treba učlit i barem 5-6 sati dnevno svaki dan uključujući vikende da bi se prolazio sa 4 ili 5 u ovakvoj školi sa ovakvim predmetima koje je haker nabrojao. Doduše za 5 moraš ogulit kožu.

 

Pričam naravno o "pravim" profesorima koji traže doslovno da shvatiš sve iz te lekcije kako bi dobio ocjenu odličan.

Vjeruj mi da nebi:) Tolko mrzim to štrebanje napamet a da u podsvijesti znam da mi to neće nikad trebat u životu da je to strašno, ovo učenje elektrotehnike i te hidraulike ima nekog smisla i trebat ce ti, ali ove gluposti iz povijest i geografije, mislim da ću ih spomenut sad i nikad više:)

I ako je on upisao tu školu, znači da ga to zanima, ja sam upisao gimnazija pa moram učit predmete koji me ne zanimaju ma ni 1%, ono iz je*enog glazbenog moram učit 60 strana gluposti koje će mi kroz jedno uho van kroz drugo unutra, i šta je najgore svaki profesor misli da će cjeli razred ić iz njegovog predmeta na maturu, pa makar se ja kunuo majkom da neću ić iz blesave biologije na maturu, ne je*e to ona, moram znat isto koliko i cura iz razreda koja ide na natjecanje i na maturu.

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2012 20:56 (Volvox).
14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Volvox kaže...

Vjeruj mi da nebi:) Tolko mrzim to štrebanje napamet a da u podsvijesti znam da mi to neće nikad trebat u životu da je to strašno, ovo učenje elektrotehnike i te hidraulike ima nekog smisla i trebat ce ti, ali ove gluposti iz povijest i geografije, mislim da ću ih spomenut sad i nikad više:)

Ma ima i ovde gluposti koje ti skoro nigdje neće trebati u praksi već se samo teorijski uče. Mislim da je svugdi tako.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Ranko Kukumar kaže...

  Rjetko se slažem sa Hackerom, ali evo ovdje se u potpunosti slažem! :D

 

Gjurki: Ne trkeljaj molim te ko boga. Radije bi naučio 200 strana definicija i cijelu povjest nego upravljanje i regulaciju, hidrauliku i termu i elektrotehniku u jednom tjednu.

 

Još kad im dođu magnetizam, maxwell-ove jednađžbe, elektricitet iz elektro zbuni te da neznaš gdje si, da ne spominjem regulacijske krugove i stotine regulatora koje treba sve shvatiti.

 

Hidraulika je jedno od područja koje je najteže za proučavanje danas u modernoj znanosti. I dosta mlada znanost (Mehanika Fluida) i još uvijek ne istražena. Doduše u srednjoj se rade samo osnove, ali recimo dovoljno opširne (Bernulijjeve Jednađžbe) da predstavljaju problem mogzu starom 15-16 godina.

 

Samo polako treba učlit i barem 5-6 sati dnevno svaki dan uključujući vikende da bi se prolazio sa 4 ili 5 u ovakvoj školi sa ovakvim predmetima koje je haker nabrojao. Doduše za 5 moraš ogulit kožu.

 

Pričam naravno o "pravim" profesorima koji traže doslovno da shvatiš sve iz te lekcije kako bi dobio ocjenu odličan.

Sorry Ranko cijenim te kao forumaša ali ovdje si sad stvarno pretjerao. Za ono što se radi u srednjoj školi iz fizike, matematike i svih stručnih predmete (elektrotehnika i strojarstvo) sigurno nije potrebno 5-6 sati SVAKI DAN lol. Dovoljno je slušati na satu (slušati,a ne biti fizički prisutan i razmišljati o tome što ćeš nakon nastave) + doma malo proraditi kompliciranije zadatke i proširiri naučeno u školi (to je max 2 sata, ne svaki dan) i imati ćeš 5 iz tih predmeta. Pa gdje bi završili kad bi srednjoškolac (koji u tim godinama mora imati društvo i slobodno vrijeme) toliko učio svaki dan. Naravno moraš imati neku "žicu" za takve stvari da bi mogao logički shvatiti. Onaj koji nema možda i mora toliko učiti, ali to je za mene nezamislivo. Ako ti to ne leži onda nećeš ići u takvu školu.  

Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje; Čovjek je rođen da radi, da trpi i da se bori; tko tako ne čini, mora propasti; Ljudska je zadaća odreći se nasilja. Nikola Tesla
12 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Neznam tko normalan može učit 5-6 sati na dan. U 2 dođem iz škole, dok pojedem i malo se odmorim dođe 3, od 3 do 4 i pol bi mogao učiti(to je sat i pol), od 5 do 7 na treningu, u 7 i pol dođem doma, dok pojedem i sve to već je 8. Od 8 do 9 i pol-10 učim. Nači sve skupa 3 i pol sata, i to sam još stisnuo. Ako želiš bit normalan i zdrav mladić moraš nešto trenirat ili se družit negdje i imat kontakt sa svijetom, a na to izdvojiš barem 2 sata na dan, još ako igraš igrice pa moraš njih negdje uvrstit itd. Tako da 5-6 sati je u praksi nemoguće učit, jedino ako si neki no lifer koji je samo pred knjigom.

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
12 godina
offline
Re: Ah ta škola...
ilija2010lukic kaže...

Sorry Ranko cijenim te kao forumaša ali ovdje si sad stvarno pretjerao. Za ono što se radi u srednjoj školi iz fizike, matematike i svih stručnih predmete (elektrotehnika i strojarstvo) sigurno nije potrebno 5-6 sati SVAKI DAN lol. Dovoljno je slušati na satu (slušati,a ne biti fizički prisutan i razmišljati o tome što ćeš nakon nastave) + doma malo proraditi kompliciranije zadatke i proširiri naučeno u školi (to je max 2 sata, ne svaki dan) i imati ćeš 5 iz tih predmeta. Pa gdje bi završili kad bi srednjoškolac (koji u tim godinama mora imati društvo i slobodno vrijeme) toliko učio svaki dan. Naravno moraš imati neku "žicu" za takve stvari da bi mogao logički shvatiti. Onaj koji nema možda i mora toliko učiti, ali to je za mene nezamislivo. Ako ti to ne leži onda nećeš ići u takvu školu.

  Bez 5-6 sati dnevno učenja nema ocjene odličan u takvoj školi i sa takvim predmetima.

 

To što profesori daju prepisati ili za ocjenu odličan traže jednu definiciju napamet nije mjerilo "odličnog" znanja iz tog predmeta i iz gradiva koje se radi - a vrlo dobro znam koje gradivo rade.

 

Matematika je ista kao u gimnazij matematičkoj, fizika također, hrpa drugih predmeta, iz prakse imaju hrpetinu programa za odraditi kod kuće (crtanja, proračuna - prosječno jedan programski zadatak mjesečno, dok ga uradiš barem ti treba 3 sata jer crtaš sve ručno, ne autocad-om i sl., plus proračuni).

 

Učenje nije bubanje napamet definicija, doduše je, ali takvo znanje je samo formalno. I takvo znanje nije za ocjenu odličan. Za ocjenu odličan se moraš maksimalno potruditi da te ja recimo pitam kada pričaš o elektrotehnici u detalje i da vidim jesi li shvatio ili nisi. Profesoru nije bitna definicija elektromagnetske indukcije, već mu je bitno kako je učenik to shvatio i prenio u stvarnost. A to je najbitnije.

 

I BTW - Povijest, Zemljopis i većina takvih predmeta dosta brzo ulazi u glavu jer su rašireni u stvarnom životu/medijima/društvu pa se lako dosta toga zapamti.

 

Za imati ocjenu odličan treba se potruditi maksimalno, takva je većina profesora, iako se uvjek nađe onaj kojemu promrmljaš i dobiješ 4-5 što NIJE mjerilo odličnog znanja iz tog predmeta.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Jonja kaže...

Mene nerivra recimo, moj prijatelj išao u opću triba 60 bodova (split) i sad on je sve uredno još uvijek odličan đak, al pola njegovog razreda su glupi ko toćak jer njihove škole imaju tako nizak standard pa u njihovoj školi 5.0= 4.0 u normalnoj školi ako ne i manje pa ih ima dosta loših, a puno se djece frustrira jer znaju da imaju više znanja od tih al opet nemogu u tu školu. Neide mi u glavu zašto nemamo i u osnovnim školama završni ispit iz svakog predmeta u svakoj školi isti i tako bi izašlo znanje na vidjelo..

to je bilo normalnije i pametnije nego drzavna matura u srednjim skolama... ionako sve osnovne skole imaju potpuno iste predmete i isti program, pa je usporedivo i znanje koje bi svi tribali imat... a zna se kako se u osnovnoj skoli pumpaju ocjene, i to bolesno! ako ce uvest malu maturu, to bi bilo jos najbolje, ali ko ce znat... cinjenica je da je drzavna ionako veliki fijasko...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Hacker002 kaže...
cod4gamer kaže...

smijete imati 4 testa na tjedan.mi redovito kažemo profesoru ako on želi zakazat 5-i test da nam ga odgodi za sljedeći tjedan i odgode nam ga.probajte i vi.inače ovo jedino ne pali na kraju godine :/

To se pisat mora jbg..

Demzi94 kaže...

Koja si skola ??

Ja sam imo identicne predmete i sve sam ove strucne volio i dobro su mi isli jedino su me hebali hrv i eng !

tehnička, računalni tehničar za strojarstvo

Znam to !nego koja skola (tj grad) {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Ranko Kukumar kaže...

 

Za imati ocjenu odličan treba se potruditi maksimalno, takva je većina profesora, iako se uvjek nađe onaj kojemu promrmljaš i dobiješ 4-5 što NIJE mjerilo odličnog znanja iz tog predmeta.

Da, kod nas se nemože 5 dobit samo tako, niti iz jednog predmeta. Nemožeš ko u osnovnoj naučit nešto savršeno pa dobit 5 odjednom i onda opet sa trojkama nastavljat.

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
16 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Demzi94 kaže...

Znam to !nego koja skola (tj grad) {#}

tehnička škola {#}

12 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Volvox kaže...

Da, kod nas se nemože 5 dobit samo tako, niti iz jednog predmeta. Nemožeš ko u osnovnoj naučit nešto savršeno pa dobit 5 odjednom i onda opet sa trojkama nastavljat.

  Zato ja i govorim.

 

BTW, za većinu tih predmeta knjiga se nema a na satu se radi dosta šturo i po koja sitna definicija iz koje ne možeš shvatiti ništa. Bez googlanja ćeš teško savladati dosta cjelina koje kasnije dolaze iz tih stvari.

 

I nisu tu zadatci problem, zadatci su najmanji problem. Problem je upravo teorija i njezino shvaćanje. To je bezveze štrebat, a teorije isto ima - dosta.

14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Ranko Kukumar kaže...

  Bez 5-6 sati dnevno učenja nema ocjene odličan u takvoj školi i sa takvim predmetima.

 

To što profesori daju prepisati ili za ocjenu odličan traže jednu definiciju napamet nije mjerilo "odličnog" znanja iz tog predmeta i iz gradiva koje se radi - a vrlo dobro znam koje gradivo rade.

 

Matematika je ista kao u gimnazij matematičkoj, fizika također, hrpa drugih predmeta, iz prakse imaju hrpetinu programa za odraditi kod kuće (crtanja, proračuna - prosječno jedan programski zadatak mjesečno, dok ga uradiš barem ti treba 3 sata jer crtaš sve ručno, ne autocad-om i sl., plus proračuni).

 

Učenje nije bubanje napamet definicija, doduše je, ali takvo znanje je samo formalno. I takvo znanje nije za ocjenu odličan. Za ocjenu odličan se moraš maksimalno potruditi da te ja recimo pitam kada pričaš o elektrotehnici u detalje i da vidim jesi li shvatio ili nisi. Profesoru nije bitna definicija elektromagnetske indukcije, već mu je bitno kako je učenik to shvatio i prenio u stvarnost. A to je najbitnije.

 

I BTW - Povijest, Zemljopis i većina takvih predmeta dosta brzo ulazi u glavu jer su rašireni u stvarnom životu/medijima/društvu pa se lako dosta toga zapamti.

 

Za imati ocjenu odličan treba se potruditi maksimalno, takva je većina profesora, iako se uvjek nađe onaj kojemu promrmljaš i dobiješ 4-5 što NIJE mjerilo odličnog znanja iz tog predmeta.

Ispada kao da su tehničke škole teže od gimnazija {#}

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
cuspajz kaže...

Ispada kao da su tehničke škole teže od gimnazija {#}

Pa mogu bit, sve zavisi od škole. Ali u više slučajeva gimnazija je teža, baš zbog opširnijeg gradiva. Ali isto tako ima gimnazija koje su ultra lagane,a tehničkih škola koje su ultra teške.

 

BTW: šta mislite o lektirama u srednjim školama? Bi se trebale mjenjat? Ja nisam pročitao niti jednu od u 1. i 2. razredu srednje škole. Jednostavno nemogu se natjerat, kad vidim onaj starodubrovačkotalinjasnkomađarskoengleskonjemački na staročakavskokajkavskom narječju, digne mi se kosa na glavi.

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2012 21:32 (Volvox).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
cuspajz kaže...
Ranko Kukumar kaže...

  Bez 5-6 sati dnevno učenja nema ocjene odličan u takvoj školi i sa takvim predmetima.

 

To što profesori daju prepisati ili za ocjenu odličan traže jednu definiciju napamet nije mjerilo "odličnog" znanja iz tog predmeta i iz gradiva koje se radi - a vrlo dobro znam koje gradivo rade.

 

Matematika je ista kao u gimnazij matematičkoj, fizika također, hrpa drugih predmeta, iz prakse imaju hrpetinu programa za odraditi kod kuće (crtanja, proračuna - prosječno jedan programski zadatak mjesečno, dok ga uradiš barem ti treba 3 sata jer crtaš sve ručno, ne autocad-om i sl., plus proračuni).

 

Učenje nije bubanje napamet definicija, doduše je, ali takvo znanje je samo formalno. I takvo znanje nije za ocjenu odličan. Za ocjenu odličan se moraš maksimalno potruditi da te ja recimo pitam kada pričaš o elektrotehnici u detalje i da vidim jesi li shvatio ili nisi. Profesoru nije bitna definicija elektromagnetske indukcije, već mu je bitno kako je učenik to shvatio i prenio u stvarnost. A to je najbitnije.

 

I BTW - Povijest, Zemljopis i većina takvih predmeta dosta brzo ulazi u glavu jer su rašireni u stvarnom životu/medijima/društvu pa se lako dosta toga zapamti.

 

Za imati ocjenu odličan treba se potruditi maksimalno, takva je većina profesora, iako se uvjek nađe onaj kojemu promrmljaš i dobiješ 4-5 što NIJE mjerilo odličnog znanja iz tog predmeta.

Ispada kao da su tehničke škole teže od gimnazija {#}

 

 

Budeš vidio na elektrotehničkom faksu koliko je teška elektrotehnika, ako se ikad nađeš tamo.Imaj na umu da je sve to obrađeno u srednjoj školi, jedino je matematika zahtjevnija.

 

Nitko nije rekao da je teža, već da se predmeti iz te struke uče teže nego zemljopis, povijest itd.

Jer je potrebno neko shvaćanje i znanje, dok je ovo dovoljno nabubati.

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
cuspajz kaže...

Ispada kao da su tehničke škole teže od gimnazija {#}

tko se u strukovnu skolu upisa bez interesa za ono sto bi triba tamo ucit, normalno da mu je jos teze... samo je zauzea misto nekome koga ta strukovna skola doista i zanima...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
wifi kaže...
cuspajz kaže...

Ispada kao da su tehničke škole teže od gimnazija {#}

tko se u strukovnu skolu upisa bez interesa za ono sto bi triba tamo ucit, normalno da mu je jos teze... samo je zauzea misto nekome koga ta strukovna skola doista i zanima...

Zbog toga i o eletrotehničkim školama generalno prevladava loše mišljenje, jer se tamo upisuju oni koji nemaju bodova za gimnaziju, a to ih uopće ne zanima i najčešće takvi padaju razred tamo i onda ljudi misle, pih ona elektro škola sve neke propalice tamo itd, a kad spomeneš gimnaziju svi zatrepere okicama, iako bi nakon 2 mjeseca gimnazije rekli sebi "I dont want to live on this planet anymore" pošto se takve gluposti uče, da meni suze nekad znaju krenut.

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
12 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Upravo to.

Ali ne brinite, uvijek se u tim školama nađu učenici koje to zanima.

I takve učenike u tim školama nitko ne spominje.Glavno da se spominju ovi jedinaši, dok nitko ne spominje učenike koji i u elektrotehničkim školama tokom srednješkolskog obrazovanja stječu zaista opširna znaja iz svoje struke.Oni koji se provlače kroz srednju tek tako da idu, niti će ikad znati išta o svojoj struci, niti će ikad raditi u njoj.

 

Dandanas, kod mene, u drugom srednje tehničke škole, postoje učenici koji ne znaju omov zakon.Dovoljno je reći koliko su vezani za svoju struku.

 

 

A evo ja upravo napisao 1000 riječi o jednofaznom i trofaznom indukcijskom brojilu.Iz glave.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Volvox kaže...

Zbog toga i o eletrotehničkim školama generalno prevladava loše mišljenje, jer se tamo upisuju oni koji nemaju bodova za gimnaziju, a to ih uopće ne zanima i najčešće takvi padaju razred tamo i onda ljudi misle, pih ona elektro škola sve neke propalice tamo itd, a kad spomeneš gimnaziju svi zatrepere okicama, iako bi nakon 2 mjeseca gimnazije rekli sebi "I dont want to live on this planet anymore" pošto se takve gluposti uče, da meni suze nekad znaju krenut.

to mi nikako nije jasno... zasto?

niti je gimnazija za svakoga, niti je elektrotehnicka za svakoga... ne shvacam nekoga tko upisuje elektrotehnicku samo zato jer nije uspia gimnaziju, a to ga ne zanima niti najmanje... mislim, lako ce se "izvlacit" na opce predmete, ali kad netko kaze da mu je struka "dosadna", da ga to "ne zanima", onda kvragu sve, pa sta radi onda u toj skoli? uzea je misto nekome "nazivno losijih ocjena", a koga to doista zanima, a onaj koga zanima sigurno nece dangubit po cile dane i pucat na ocjene, vec ce gledat iz te skole izvuc sto moze vise koristi, ipak je struka ta koja ga je privukla i koja ga zanima...

kako ce to izgledat slijedece godine kad u nasoj skoli pocinje novi, reka bi ubitacni program "tehnicara za racunalstvo", ne zelim ni zamisljat, vjerojatno ce bit svega kad se upisu prvi razredi, pokolj...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice