Razvoj web-stranica - Rasprava izdvojena tema

poruka: 3.136
|
čitano: 587.065
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Sum_of_all_fears kaže...

Novi problem - sad kada ubacim style="border-bottom: solid 3px #000" dobijem crtu ispod ćelije ali ostaju ostale crte tj border = 1. Ako to stavim na 0, nema nikakvih crta. Nema ni ovih definiranih sa border-bottom.

 

[edit] - riješeno sa ovime:

 

<style type="text/css">
table.bottomBorder { border-collapse:collapse; }
table.bottomBorder td, table.bottomBorder th { border-bottom:1px solid black;padding:5px; }
</style>

<table class="bottomBorder">
<tr>
<th>Table header</th><th>Table header</th>
</tr>
<tr>
<td>Table cell 1</td><td>Table cell 2</td>
</tr>
</table>

a jesi ga skompliciro table.donjiRub tr > td, table.donjiRub tr > td {border:none; border-bottom: solid thin #000 @important;}

border:none uklanja border, baorder-botom ga overajda za donji rub.

15 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

 

Ajme, brale, uštedi si i živce i vrijeme i nauči raditi sa eksternim datotekama.

 

Jednostavno staviš u vanjsku datoteku (kako se to radi snađi se sam, ja kad stavim html tag, mene ovo govno od editora blokira s porukom da imam nedopušteni formatting)

 

table{

 border-collapse: collapse;

}

 

td{

 bottom-border: 1px solid black;

 padding: 5px;

}

 

I to na kraju izgleda ovakoc

 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2012 21:37 (Bukva).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Izgleda da ću morati (iako je cijeli HTML report definiran na jednom mjestu u jednoj klasi) jer za 2 tjedna će se netko sjetiti da hoće drugi font, pa ovo, pa ono...

 

Može preporuka kakvog dobrog WYSIWYG editora? Ovaj SeaMonkey je ludilo, u Notepadu bi izgubio manje živaca.

 

[edit] - besplatan, malen i brz. Ne trebaju mi cijeli web design paketi, samo editor jer mi web nije područje rada.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2012 11:48 (Sum_of_all_fears).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

60 dana trial Expression Web-a? Samo je pitanje da li ti je potreban.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

I što nakon isteka triala? 3 dana nakon toga, šef će tražit izmjenu dizajna reporta ili će tražiti novi report. Onda opet u SeaMonkey.

 

Neki drugi prijedlog? Najrađe bi sve radio u Wordu ali on pljune toliko neuredan HTML kod da je to stravično. Može i neki editor za Linux, nije problem. Samo da je besplatan i kvalitetan. SeaMonkey je free i open source ali ima malo mogućnosti i trapav je za korištenje.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Sum_of_all_fears kaže...

I što nakon isteka triala? 3 dana nakon toga, šef će tražit izmjenu dizajna reporta ili će tražiti novi report. Onda opet u SeaMonkey.

 

Neki drugi prijedlog? Najrađe bi sve radio u Wordu ali on pljune toliko neuredan HTML kod da je to stravično. Može i neki editor za Linux, nije problem. Samo da je besplatan i kvalitetan. SeaMonkey je free i open source ali ima malo mogućnosti i trapav je za korištenje.

Ekipa s UBUNTU zajednice se kune u KompoZer, druga alternativa ti je čisti editor, tu ti nastupa gedit ako si na Linuxu, ili Sublime Text editor, koji radi i na MAC, WIN, i Linux platformi, ja ga osobno koristim i moram priznati da je dosada najbolji text editor koji sam koristio. 

 

Ovdje ti ekipa izbjegava WYSIWYG editore, tako da ti preporučam da ideš na varijantu generiranja .PDF-a u letu, naravno ukoliko je moguće izbjeći konverziju HTML to PDF, nego da direktno report ide u .PDF.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Kada si spomenuo Word digla mi se kosa na glavi.  Mogao si i FrontPage izvući. {#}

Ako hoćeš uredan HTML i što veću kontrolu nad reportom najbolje bi ti bilo da naučiš HTML+CSS. Živo te zaboli za sve editore i šefa onda. Ali dobro, ako ti se neda učiti, onda recimo CK editor?

 

Čekaj, a zašto ne koristiš reporte za WinForme?

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2012 12:17 (royalhero).
16 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

@Bypass... istina... kad se povuce paralela jQuery-a i CSS frameworka skuzim da sam u krivu.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
tnakir kaže...

@Bypass... istina... kad se povuce paralela jQuery-a i CSS frameworka skuzim da sam u krivu.

Jesi, Tnakire, došao pameti {#}

16 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
alankish kaže...
tnakir kaže...

@Bypass... istina... kad se povuce paralela jQuery-a i CSS frameworka skuzim da sam u krivu.

Jesi, Tnakire, došao pameti {#}

Vidi... na serverima u firmi imamo nekoliko desetaka tisuca webova.

U 99% slucajeva klinci i wannabe web developeri siluju joomle, wordpresse i sve ove stvari sa kojima na brzaka mozes doci do sajta.

Oni nakeve sto imaju bez da razumiju kako to radi, bez da optimiziraju, bez da imaju zrno ukusa.

Zbog toga imam averziju prema tim "gotovim" rijesenjima ;)

Rvat katolik!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
tnakir kaže...
alankish kaže...
tnakir kaže...

@Bypass... istina... kad se povuce paralela jQuery-a i CSS frameworka skuzim da sam u krivu.

Jesi, Tnakire, došao pameti {#}

Vidi... na serverima u firmi imamo nekoliko desetaka tisuca webova.

U 99% slucajeva klinci i wannabe web developeri siluju joomle, wordpresse i sve ove stvari sa kojima na brzaka mozes doci do sajta.

Oni nakeve sto imaju bez da razumiju kako to radi, bez da optimiziraju, bez da imaju zrno ukusa.

Zbog toga imam averziju prema tim "gotovim" rijesenjima ;)

Razumijem ja tebe, isto tako možeš zeti stavi_neko_ime CSS framework, i iskoristiti samo dijelove koji ti trebaju, recimo reset.css, stilove za tipografiju, itd.. još kad k tome upregneš recimo LESS onda nemoraš više niti u datoteci na 100 mjesta mijenjati recimo color value, nego samo promijeniš  vrijednosta varijable. Ja sam isto imao averziju prema gotovim riješenjima, tako da sam svojedobno forsirao pisanje vlastitih pluginova u JS, dok nisam otkrio jQuery :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

@tnakir

Da li držite i Windows Hostinge?

16 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
royalhero kaže...

@tnakir

Da li držite i Windows Hostinge?

Da

Rvat katolik!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
tnakir kaže...

Da

Hvala!

Pretpostavljam da je tamo dosta manje, ako ih ima, CMS-ova, poput Kentico-a ili Umbraco-a?

16 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
royalhero kaže...

Hvala!

Pretpostavljam da je tamo dosta manje, ako ih ima, CMS-ova, poput Kentico-a ili Umbraco-a?

Vecinom ekipa koristi DNN. Iako malo ljudi koristi gotove .Net CMS-ove, vecinom nailazimo na custom made CMS-ove. I da, ljudi koji pisu svoje .Net cms-ove skoro pa nikad ne zovu na support. Uvijek im sve radi :)))))

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2012 12:46 (tnakir).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
alankish kaže...

Ekipa s UBUNTU zajednice se kune u KompoZer, druga alternativa ti je čisti editor, tu ti nastupa gedit ako si na Linuxu, ili Sublime Text editor, koji radi i na MAC, WIN, i Linux platformi, ja ga osobno koristim i moram priznati da je dosada najbolji text editor koji sam koristio. 

 

Ovdje ti ekipa izbjegava WYSIWYG editore, tako da ti preporučam da ideš na varijantu generiranja .PDF-a u letu, naravno ukoliko je moguće izbjeći konverziju HTML to PDF, nego da direktno report ide u .PDF.

Hvala na preporuci, budem pogledao. Za editor bi uzeo Notepad++. Iskreno, nemam vremena učiti HTML u detalje kao ostalo. Imam sad jedan projekt u .net, idući je u Javi i za HTML i CSS nema vremena. Za potrebe ovog projekta mi je dovoljan HTML kod kopiran iz nekog WYSIWYG editora - to su obične tablice sa imenom firme, kupca i totalima. Ništa posebno ili zahtjevno, tek toliko da radi i da se na osnovi tog reporta može izgenerirati PDF po potrebi (rijetko kada) - obično otvore taj HTML dokument i isprintaju ga.

 

Zašto ne direktno u PDF? Pa, realno, nema potrebe. Ovi reportovi se printaju 2-3 puta dnevno ali ih se radi jako puno. HTML je poprilično brzo gotov i zauzima 2-3KB po reportu a PDF istog tog reporta ima 23KB. Da, danas u vrijeme terabajtnih diskova ovi moji gledaju na svaki KB ali što ćeš. Ovakav način im odgovara - oni zadovoljni, ja zadovoljan. Kad im bude trebao direktno u PDF, dobit će ga. Za sada nema potrebe za time.

 

P.S. - jesi vidio što sam ti napisao za onaj printer ako se sjećaš? ;)

royalhero kaže...

Kada si spomenuo Word digla mi se kosa na glavi.  Mogao si i FrontPage izvući. {#}

Ako hoćeš uredan HTML i što veću kontrolu nad reportom najbolje bi ti bilo da naučiš HTML+CSS. Živo te zaboli za sve editore i šefa onda. Ali dobro, ako ti se neda učiti, onda recimo CK editor?

 

Čekaj, a zašto ne koristiš reporte za WinForme?

Čovjek koristi što ima na kompu {#}

 

Ti reporti ne idu nikuda na internet nego se u 90% slučajeva samo spreme na HDD a ostali se printaju pa nije bitno jel HTML kod uredan. Ovo što je trenutno složeno izgleda sasvim ok (šef sav happy) i ne zahtjeva puno vremena. HTMLa i CSSa se uhvatim kojom drugom prilikom, gore sam objasnio. Nema se vremena.

 

Reporte ne koristim jer sam imao nekih problema sa VSom - imam 2008 Express pa Reporta nema po defaultu nego ih treba dodati. Dok sam doznao za to, već je moj ReportMaker bio gotov i nije mi se dalo više natezati sa time oko tako jednostavne stvari. Kad bude potrebno, ubacit će se.

 

Za potrebe dokumenta koji izgleda "header + kupac info + tablica + footer" ne treba ništa posebno - obični HTML napisan kroz StringBuilder radi sasvim ok i vrlo je brz.

 

A sad da se vratimo na moje pitanje - WYSIWYG editor. Free. Jednostavan. Kvalitetan. Koji? Znam da ih ne volite ali spasit ćete čovjeka - da dan ima malo više od 24h, možda bi se našlo vremena za učenje HTMLa.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Sum_of_all_fears kaže...

P.S. - jesi vidio što sam ti napisao za onaj printer ako se sjećaš? ;)

Hm, pukni link, sjećam se, ali de se ne pogubim po bespućima BOL-a, jer se nemogu sjetiti naziva teme.

 

 

 

 

Sad idem malo u OT, reporte generiraš iz baze? Zašto onda sve spremaš, po potrebi ga samo izvučeš u .PDF i onda ti nije potreban HTML report, drugi slučaj je trebaš za svaki "zapis" report, no o tome nemožemo raspravljati jer mi nije poznat business layer odnosno logika tvoje aplikacije.

 

Znamo da je dan prekratak {#}

 

Pokušaj KompoZer, besplatno ga skinešovdje.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

http://www.bug.hr/forum/topic/periferija/preporuka-uredskog-printera-cb-mrezni/154900.aspx

 

Report se generira dok se radi ponuda tj. kad korisnik završi izradu ponude, HTML se generira i spremi u zadani folder (i ako to želi, odma otvara u zadanom browseru). Reporti se spremaju jer ih kasnije uploada na google docs ili kamo već (svaki). Printa ga po potrebi, exporta u PDF po potrebi (ako šalje na mail) ali uvijek se spremaju.

 

KompoZer skinut i već radim u njemu. Jako je sličan SeaMonkeyu ali je brži, čini mi se da ima više opcija i nekako mi se više sviđa. Hvala ;)

 

[edit] - report se može ponovno izgenerirati iz baze ili može naći stari preko Windows Searcha (folder se indeksira pa nađe za čas). I još ima kopiju na google docs. Zbog toda više odgovaraju mali fajlovi jer ima puno slanja vamo-tamo (to nije moja ideja :D)

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2012 13:25 (Sum_of_all_fears).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
tnakir kaže...

. I da, ljudi koji pisu svoje .Net cms-ove skoro pa nikad ne zovu na support. Uvijek im sve radi :)))))

.NET, dovoljno si rekao. {#}

 

Mada mi se ni Umbraco ni Kentico ne sviđaju. Sjeća li se iko Community server-a?, koliko znam kupio ih je Teligent i ne ide im baš najbolje?

15 godina
odjavljen
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Well, f*ck. Ipak moram loadati externi .css file. Zašto? Zato jer unutar String.Format() {} (vitičaste zagrade) znače poziciju za varijablu. Za one kojima .net nije u opisu posla:

 

String.Format("Ime korisnika je {0} a prezime {1}", korisnik.ime, korisnik.prezime);

 

Ovo gore ispiše sljedeći tekst: "Ime korisnika je Ivan a prezime Horvat." Zašto je to sada problem. Pa npr. table.bottomBorder {border-collapse: collapse;} ima vitičaste zagrade! Umjesto da ubaci ovaj css kod u string, on pokuša ubaciti argumente tj. varijable unutar zagrada i eto FormatExceptiona.

 

Dakle - inline css + String.Format u .net = problemi.

 

Malo sam offtopic ali ovo je malo upozorenje ako netko pokuša nešto slično. Trebalo mi je 20min da skopčam zašto dobivam FormatException.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Sum_of_all_fears kaže...

Koliko znam, viticaste zagrade u C# se mogu izbjeci tako da pises dvostruku zagradu tj, ako hoces da ti { bude dio stringa onda pises {{.

 

Nisam siguran no mislim da ako ispred stringa stavis @, onda jedino moras izbjegavati navodnike, pa mislim da bi onda mogao normalno pisati jednu zagradu.

I would love to change the world, but they won't give me the source code
15 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Doduše nikada nisam koristio ništa drugo osim eksternog, ali kao prvo što parser ne bi trebao skužiti sam da se radi o CSSu preko <style> taga i drugo što inline nema sintaksu tipa

 

<table style="border-collapse: collapse;">

<tr>

<td style="borde-bottom: 1px solid black; padding: 5px;">

 

?

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
captain_soap_McTawish kaže...
Nisam siguran no mislim da ako ispred stringa stavis @, onda jedino moras izbjegavati navodnike, pa mislim da bi onda mogao normalno pisati jednu zagradu.

Da, @ ispred stringa govori kompajleru da u tom stringu se nalaze karakteri koji se inače ne nalaze, kao npr. \.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
tnakir kaže...
alankish kaže...
tnakir kaže...

@Bypass... istina... kad se povuce paralela jQuery-a i CSS frameworka skuzim da sam u krivu.

Jesi, Tnakire, došao pameti {#}

Vidi... na serverima u firmi imamo nekoliko desetaka tisuca webova.

U 99% slucajeva klinci i wannabe web developeri siluju joomle, wordpresse i sve ove stvari sa kojima na brzaka mozes doci do sajta.

Oni nakeve sto imaju bez da razumiju kako to radi, bez da optimiziraju, bez da imaju zrno ukusa.

Zbog toga imam averziju prema tim "gotovim" rijesenjima ;)

Nije problem Joomla ili WP ili neko drugo riješenje problem je što ekipaa kako kažeš siluje ta riješenja i misli da su korištenjem tih riješnja napravili supre web, a neshvačaju da su to samo alti koji ti pomažu u urazvoju web stranice.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
captain_soap_McTawish kaže...

Koliko znam, viticaste zagrade u C# se mogu izbjeci tako da pises dvostruku zagradu tj, ako hoces da ti { bude dio stringa onda pises {{.

 

Nisam siguran no mislim da ako ispred stringa stavis @, onda jedino moras izbjegavati navodnike, pa mislim da bi onda mogao normalno pisati jednu zagradu.

Da, umjesto navodnika (koji označavaju kraj stringa) moraš pisati ' (apostrof?).

Bukva kaže...

Doduše nikada nisam koristio ništa drugo osim eksternog, ali kao prvo što parser ne bi trebao skužiti sam da se radi o CSSu preko <style> taga i drugo što inline nema sintaksu tipa

Ja sam ubacio ovo unutar <head> tagova

 

<style type="text/css">
table.bottomBorder { border-collapse:collapse; }
table.bottomBorder td, table.bottomBorder th { border-bottom:1px solid black;padding:5px; }
</style>

 

I u <table> dodao class='bottomBorder'. Naravno, compiler je popi*dio na ove gore vitičaste zagrade. A zašto nije skužio da je to CSS, nemam pojma. Valjda je String.Format jako osjetljiv na to što se događa ili je taj feature ubačen u VS2010. Ja radim na 2008.

royalhero kaže...

Da, @ ispred stringa govori kompajleru da u tom stringu se nalaze karakteri koji se inače ne nalaze, kao npr. \.

Navikao sam na izbjegavanje "zabranjenih" znakova (nekad mi zatreba /r/n) pa @ ne koristim.

 

No dobro, barem me VS natjerao da barem pogledam kako CSS i HTML funkcioniraju i već sad vidim da je to vrlo korisno. Hvala M$ {#}

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Sum_of_all_fears kaže...

Ja sam ubacio ovo unutar <head> tagova

 

<style type="text/css">
table.bottomBorder { border-collapse:collapse; }
table.bottomBorder td, table.bottomBorder th { border-bottom:1px solid black;padding:5px; }
</style>

 

I u <table> dodao class='bottomBorder'. Naravno, compiler je popi*dio na ove gore vitičaste zagrade. A zašto nije skužio da je to CSS, nemam pojma. Valjda je String.Format jako osjetljiv na to što se događa ili je taj feature ubačen u VS2010. Ja radim na 2008.

To nije inline CSS. već internal CSS.

Inače, apsolutno nemam pojma zašto nije to prepoznao kao odvojenu CSS skriptu. Još jedan razlog da pređeš na eksterni CSS.

 

Eh, a kad bi mu netko još počeo tupiti da se <table> tag treba izbjegavati... {#} Eto ti kaosa {#}

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
NoorMomento kaže...

Nije problem Joomla ili WP ili neko drugo riješenje problem je što ekipaa kako kažeš siluje ta riješenja i misli da su korištenjem tih riješnja napravili supre web, a neshvačaju da su to samo alti koji ti pomažu u urazvoju web stranice.

Ma znam, ali s obzirom na moje iskustvo sa kretenima, Joomle i Wordpresse (iako njih u manjoj mjeri) povezujem sa tim kretenima, a ne korisnim alatima.

 

@Bukva... zasto ne koristiti tablice?

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2012 15:17 (tnakir).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Bukva kaže...

 

Eh, a kad bi mu netko još počeo tupiti da se <table> tag treba izbjegavati... {#} Eto ti kaosa {#}

Heh, slažem se ali to je čisto "konstruktivne" prirode, u ovom slučaju je riječ samo o tabličnom prikazu podataka, but good point {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Bukva kaže...

To nije inline CSS. već internal CSS.

Inače, apsolutno nemam pojma zašto nije to prepoznao kao odvojenu CSS skriptu. Još jedan razlog da pređeš na eksterni CSS.

 

Eh, a kad bi mu netko još počeo tupiti da se <table> tag treba izbjegavati... {#} Eto ti kaosa 

ziher je problem u colasu jer znam da su sa njime imali prije browseri proble i taj dio se radio preko html elementa, a ne preko CSS {#}, ako ti smeta piši na razini tablice

 

<table border="0"/>

<tr style="border-bottom: solid 1px #000;">

<td styyle="border-bottom:solid 1px #666;"></td>

<td styyle="border-bottom:solid 1px #666;"></td>

</tr>

<tr style="border-bottom: solid 1px #000;">

<td styyle="border-bottom:solid 1px #666;"></td>

<td styyle="border-bottom:solid 1px #666;"></td>

</tr>

</table>

 

css će uvjek overajdati naredbe HTML elementa.

15 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
tnakir kaže...

 

@Bukva... zasto ne koristiti tablice?

Zato jer je cijela poanta u CSSu da se razdijeli sadržaj (HTML) od prezentacije (CSS). U početku kad je internet bio mlad, to je sve bilo strpanu unutar HTML, no danas, koristiti HTML za oblikovanje sadržaja je promašeno zbog

  • iole veća tablica donijet će tonu nested tagova koji će samo usporiti browser
  • tablice je daleko teže održavati - zamisli da ti se dogodi da klijent promjeni imidž i umjesto da sve riješiš preko CSS selektora, ti moraš u kodu ići od tablice do tablice i mjenjati što trebaš
  • kada browser čita <table>, onda prvo mora čekati da mu se kompletan sadržaj preda, a tek onda krenuti sa renderiranjem, što nije nikako pogodno kada je brzina problem (mobitelom i Mala Kapela pr.)
  • <table> se ne može cachirati (sam layout), CSS može
  • općenito algoritmi za interpretiranje <table> su teški i spori
  • općenito lakše je čitati kroz sadržaj + CSS, nego kroz tablcu prilikom održavanja
  • preplitanje elementa koji zahtjevaju različite profesionalnce (dizajn&UX vs frontend&sadržaj)
  • CSS jednostavno skalira puno bolje (drugačije rezolucije, veličine ekrana, ljudi s oštećenjima vida)

 

Inače, naići ćeš na koje kakve gurue koji govore da table za grid/layout treba izbjegavati, a za tabularni prikaz je ok (ovo zapravo jest tabularni prikaz podataka), međutim zbog ovoga gore navedenog, osobno zagovaram kompletno izbacivanje <table>. Nešto slično kao i GOTO u desktopu.

 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2012 15:45 (Bukva).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice