Kako se spojiti sa Access Point-om?

poruka: 15
|
čitano: 31.683
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kako se spojiti sa Access Point-om?

Pozdrav dobri ljudi :)

 

Imam nekih problema pri spajanju Access Point-a sa laptopom , točnije TP LINK 150 Mbps Wireless Lite N Access Point.

Model je TL-WA701ND.

 

Ovako, probao sam na sve načine upisivati IP adresu, zatim default gateway, preferred i alternate DNS server, ali nikako da mi Internet proradi.

Evo što sam upisao:

TCP/IP postavke LAN kartice TCP/IP postavke LAN kartice
 


Onda sam u postavkama Access Pointa stavio drugačiju IP adresu, ali isti gateway kao i na laptopu ( u manualu piše da treba biti isti subnet kao i IP ).

 

 

  

 U Wireless izborniku stavio sam način rada Acceess Point:

 


I nakon toga spremio postavke (AP se restarta nakon svakog spremanja postavki), i piše da sam spojen, 100 Mbps veza, ali Internet i dalje ne radi.

 

Mreža na koju se spajam je nezaštićena, javna i dostupna svima, možda je problem jer su krize TCP/IP postavke?

Kada se spojim wireless karticom sa laptopom (very low signal, zato i koristim AP), IP adresa je ova:

 

IP adresa open wireless mreže IP adresa open wireless mreže
 

Pomoć bi mi dobro došla, cijelo jutro se evo već mučim s tim, ne znam ni sam što još više pokušati.

 

Molim vas za brzu pomoć, i hvala na svakom pokušaju.

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2011 12:17 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako se spojiti sa Access Point-om?

Ako sam te dobro shvatia, pokusavas se s AP-om spojit na udaljeni (otvoreni) wireless, a to s ovim nacinom sigurno neces moc. Ukoliko ti AP podrzava Client mod ili Universal Repeater onda ce ti to i uspit.

 
0 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako se spojiti sa Access Point-om?
wifi kaže...

Ako sam te dobro shvatia, pokusavas se s AP-om spojit na udaljeni (otvoreni) wireless, a to s ovim nacinom sigurno neces moc. Ukoliko ti AP podrzava Client mod ili Universal Repeater onda ce ti to i uspit.

 Točno, znači postoji udaljeni wireless, koji je otvoren i dostupan svima, i pokušavam spojiti laptop na njega.

 

E sad, ne znam koji mode treba za to, jer želim da se laptop spoji sa LAN kabelom, i da tako prima signal. Je li uz to moguće napraviti da se i mobitelom mogu spojiti sa WiFi-om?

 

Ovako, podržava sljedeće operation modove:

 

Access Point Mode

Multi-SSID

Client Mode

Repeater Mode

Universal Repeater Mode

Bridge with AP Mode

 

Ali kako se spojiti, to je problem.  :)

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
15 godina
offline
Re: Kako se spojiti sa Access Point-om?
stavi client mode i mora raditi jer se tako i ja spajam
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis..™
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako se spojiti sa Access Point-om?
DmL kaže...
wifi kaže...

Ako sam te dobro shvatia, pokusavas se s AP-om spojit na udaljeni (otvoreni) wireless, a to s ovim nacinom sigurno neces moc. Ukoliko ti AP podrzava Client mod ili Universal Repeater onda ce ti to i uspit.

 Točno, znači postoji udaljeni wireless, koji je otvoren i dostupan svima, i pokušavam spojiti laptop na njega.

 

E sad, ne znam koji mode treba za to, jer želim da se laptop spoji sa LAN kabelom, i da tako prima signal. Je li uz to moguće napraviti da se i mobitelom mogu spojiti sa WiFi-om?

 

Ovako, podržava sljedeće operation modove:

 

Access Point Mode

Multi-SSID

Client Mode

Repeater Mode

Universal Repeater Mode

Bridge with AP Mode

 

Ali kako se spojiti, to je problem.  :)

Ukoliko želiš koristiti samo LAN na strani laptopa, onda trebaš postaviti AP u Client Mode, a ukoliko želiš da se mobitelom, ili čak i tim laptopom spajaš bežično na AP, onda ćeš izabrati Universal Repeater Mode.

Kako ćeš samo podešavanje izvršit, najbolje da pogledaš u samim uputama AP-a. Ono na što te moram upozorit je da je Client mod puno stabilniji i pouzdaniji od Universal Repeater moda, pa tako računaj što ti je potrebno.

14 godina
neaktivan
offline
Kako se spojiti sa Access Point-om?

Evo ga, stavio sam Universal Repeater Mode, i spojio se wireless preko laptopa.

 

Client Mode mi ne radi, možda treba drugačije namjestit postavke...

 

Ali ovako je dobro, evo speed test rezultata, kao da sam tamo :)

 

 

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako se spojiti sa Access Point-om?

Ipak sam se predomislio, i spojio PC sa LAN kabelom sa AP-om.

Stavio ga u Client Mode, ali ne radi mi Internet.

 

Ako ga stavim u Universal Repeater Mode, i spojim LAN kabelom, radi.

 

Ali WiFi je nesto spominjao da je u Client Mode-u stabilniji i bolji nacin rada, tako da ja zelim to konfigurirati.

 

Ali ne znam sto napraviti da radi u Client Mode-u?

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako se spojiti sa Access Point-om?

U ovom slucaju, moras bit siguran da si na klijentskom racunalu (koje ti je na AP spojeno LAN kabelom) ukljuceno automatsko kupljenje IP adrese i DNS servera. Prije toga prepisi one svoje postavke na papir, i mozes ih stavit pod alternate opciju.

Mislim da bi to trebalo bit dovoljno da ti proradi.

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako se spojiti sa Access Point-om?
wifi kaže...

U ovom slucaju, moras bit siguran da si na klijentskom racunalu (koje ti je na AP spojeno LAN kabelom) ukljuceno automatsko kupljenje IP adrese i DNS servera. Prije toga prepisi one svoje postavke na papir, i mozes ih stavit pod alternate opciju.

Mislim da bi to trebalo bit dovoljno da ti proradi.

Je, to bi bilo to. :)

Znači samo sam stavio obtain an IP address automatically i obtain DNS server address automatically.

 

Hvala ti care!  {#}

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
16 godina
neaktivan
offline
Kako se spojiti sa Access Point-om?

Da, to bi bilo to...

U alternativnu konfiguraciju mozes stavit one postojece postavke, just in case...

 

Pozz...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako se spojiti sa Access Point-om?

Pozz tek sam se registrovao na ovaj forum, i da ne bih trazio dalje po temama pitat cu ovdje .Posjedujem laptop na kojem imam WLAN internet i posjedujem wireless na njemu uz to imam instaliran WIN 7 i kupio sam tablet pa bih volio da od laptopa napravim AP tj da mi salje wireless po stanu , da mogu koristiti internet na tabletu ! Ne znam koja je najbolja opcija , sve i svasta sam probao ne bih znao ni sam vise sta da radim pa ako mi moze neko pomoci bio bih mu zahvalan puno ! Uz sve to imam i neki AP AIR LIVE 802.11G WLAN USB OvisLink ! svasta sam probavao ali jos uvijek ne uspjevam , ako moze pomoc bio bih zahvalan !!!  

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako se spojiti sa Access Point-om?
Skini connectify
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako se spojiti sa Access Point-om?
thejura kaže...
Skini connectify

probao sam i ne radi uopste ..... jel ima neko drugo rijesenje ?

10 godina
neaktivan
offline
Kako se spojiti sa Access Point-om?

Da ne otvaram novu temu, na ovoj bih vas zamolio za pomoć. Imam NetGear WG602 V2 acces point koji sam spojio na modem, konfigurisao sma stvari poput šifre, naziva uređaja i sl.

Međutim na acces point se mogu konektovati samo sa jednog računara, na drugom računaru i mobitelu ne može da odredi IP adresu.

Ne znam je li trebam podešavati i DHCP koji sam stavio na "Enable" ili neke druge stvari.

 

Ako neko zna rješenje mog problema bio bih mu zahvalan, lijep pozdrav.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako se spojiti sa Access Point-om?

Ni slucajno DHCP on na AP-u, DHCP odrađuje router.

E8400~4.2Ghz+Sycthe Katana III,Gigabyte EP45C-DS3,OCZ HPC Reaper X 2*2GB Ram PC8000 1000Mhz,Sapphire HD4850 512DDR3,OCZ PowerSuply StealthXStream 500W HDD hitachi 500gb 7200rpm
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice