Temperatura grafičke preniska

poruka: 28
|
čitano: 4.424
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Temperatura grafičke preniska

RX 590 nitro u full load oko 30-40c , vent na 40%, tako pokazuje msi afterburner , hwinfo, i gpu temp program, da li je to moguce? kada malo duze radi na full load dode do 48c

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 17:47 (njuskac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Temperatura grafičke preniska
njuskac kaže...

RX 590 nitro u full load oko 30-40c , vent na 40%, tako pokazuje msi afterburner , hwinfo, i gpu temp program, da li je to moguce? kada malo duze radi na full load dode do 48c

 kak ti može temperatura biti preniska?!  48 je izvrstan rezultat. odi se za kaznu išibat imelom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Temperatura grafičke preniska

nije meni preniska nego da li je sve u redu sa senzorom koji mjeri temperaturu?gledam na natu u full loadu oko 80c ,a meni 35 https://www.anandtech.com/show/13570/the-amd-radeon-rx-590-review/15

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Temperatura grafičke preniska
njuskac kaže...

da li je sve u redu sa senzorom koji mjeri temperaturu?

 Vjerojatno nije 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Temperatura grafičke preniska

Dobro i kako da budem siguran u to?prije par dana kupio graficku u ducanu u njemackoj,ne bi placao sad postarinu nazad uzalud..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Temperatura grafičke preniska
Pa siguran možeš biti jer nema nikakve šanse da ta grijalica sa svojim hlađenjem ne prelazi 50 stupnjeva u full loadu.

Ako baš želiš biti nevjerni toma, optereti je pa provjeri dobrom starom prst-prognozom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke preniska

Si probao sa GPU Tweakom II isto da vidiš temp.?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temperatura grafičke preniska
darkborg kaže...
Pa siguran možeš biti jer nema nikakve šanse da ta grijalica sa svojim hlađenjem ne prelazi 50 stupnjeva u full loadu.

Ako baš želiš biti nevjerni toma, optereti je pa provjeri dobrom starom prst-prognozom.

Stavio benchmark , grafička na 90-100% ,nakon desetak minuta temperatura dode do 48c , stavim prst na cijev i onako topla je ,taman oko 45-50c.. mogu drzat prst koliko hocu.. gpu ventilator je na 45-50 %.. kada spustim ventilator na 30% temperatura polako prelazi 50c

temperaturu mjerim sa msi afterburner, asus gpu tweak ii, gpu temp i hw info.. i svi pokazuju isto.. dakle da je senzor u kvaru i grafička radi 10 minuta na 100% ja ne bih mogao stavit prst na cijev jer bi bila oko 75-80c?

9 godina
offline
Temperatura grafičke preniska

Ovo jedino ima smisla ako držiš PC u škrinji 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Temperatura grafičke preniska

kuciste mi je otvoreno i u prostoriji ne grijem trenutno. dakle u prostoriji je oko 5C.. mada sam neki dan grijao pa je temperatura grafičke bila slicna

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke preniska

5 C ? Šta je kučište vani na dvorištu ?

10 godina
offline
Re: Temperatura grafičke preniska
crash11 kaže...

5 C ? Šta je kučište vani na dvorištu ?

 gdje sam napisao da je u dvoristu? napisao sam da ne grijem u prostoriji,znaci ako je vani nula onda je u prostoriji oko 5c

8 godina
offline
Re: Temperatura grafičke preniska
Odgovor je u pitanju....

Dakle,prvo, graficka radi u uvjetima gdje je ambijetalna temperatura barem 20C niza od neke "uobicajene"...

Tom matematikom, tvojih niskih 50C na ambijentalnih 5C je vrlo slicno 70C na ambijentalnih 25C...

Ok nije to bas 1:1 matematika,ali poanta stoji....

Nadalje, neznam za rx590, no sapphire rx580 do nekih 50C uopce ne pali ventilatore, a na 70C ti isti ventilatori rade na 27% brzine....

Znaci kad uzmes u obzir da ventilatori konstantno rade trecinom brzine u kombinaciji s izuzetno niskom ambijetalnom temperaturom, rekao bih da su ta ocitanja tocna, odnosno da se graficka grije itekako (kako i treba), samo zbog rada ventilatora i hladnog zraka te temperature budu nize od referentnih, jer oni ipak testiranja vrse na temperaturi daleko visoj od 5C.
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temperatura grafičke preniska
Damir22 kaže...
Odgovor je u pitanju....

Dakle,prvo, graficka radi u uvjetima gdje je ambijetalna temperatura barem 20C niza od neke "uobicajene"...

Tom matematikom, tvojih niskih 50C na ambijentalnih 5C je vrlo slicno 70C na ambijentalnih 25C...

Ok nije to bas 1:1 matematika,ali poanta stoji....

Nadalje, neznam za rx590, no sapphire rx580 do nekih 50C uopce ne pali ventilatore, a na 70C ti isti ventilatori rade na 27% brzine....

Znaci kad uzmes u obzir da ventilatori konstantno rade trecinom brzine u kombinaciji s izuzetno niskom ambijetalnom temperaturom, rekao bih da su ta ocitanja tocna, odnosno da se graficka grije itekako (kako i treba), samo zbog rada ventilatora i hladnog zraka te temperature budu nize od referentnih, jer oni ipak testiranja vrse na temperaturi daleko visoj od 5C.

 kada igram neku nezahtjevnu igru i grafiča nije stalno na 100% ,onda je temperatura grafičke oko 35c.. dok je recimo rtx 2060 na istih 5c u prostoriji na 70c.

14 godina
protjeran
offline
Re: Temperatura grafičke preniska
njuskac kaže...

kuciste mi je otvoreno i u prostoriji ne grijem trenutno. dakle u prostoriji je oko 5C.. mada sam neki dan grijao pa je temperatura grafičke bila slicna

Dobro momak koji k... pokreces temu i sve nas tu zajebavas?

9 godina
offline
Re: Temperatura grafičke preniska
njuskac kaže...

 kada igram neku nezahtjevnu igru i grafiča nije stalno na 100% ,onda je temperatura grafičke oko 35c.. dok je recimo rtx 2060 na istih 5c u prostoriji na 70c.

 Nemaš pametnijeg posla u prosincu nego igrati igre? Idi timari sobove, ili slaži poklone u saonice... mani se igranja... imaš za to cijelu godinu.

10 godina
offline
Re: Temperatura grafičke preniska
miki_the_pirat kaže...
njuskac kaže...

 kada igram neku nezahtjevnu igru i grafiča nije stalno na 100% ,onda je temperatura grafičke oko 35c.. dok je recimo rtx 2060 na istih 5c u prostoriji na 70c.

 Nemaš pametnijeg posla u prosincu nego igrati igre? Idi timari sobove, ili slaži poklone u saonice... mani se igranja... imaš za to cijelu godinu.

 imam posla, cuvam  troje djece vecinu dana..  sinu slazem komp i cudno mi je bila da graficka ima toliko nisku temperaturu

9 godina
offline
Re: Temperatura grafičke preniska

Za*ebavam... aludirao sam na to da si djed Božićnjak ili pomoćnik mu... obzirom na temperature... al se nije primilo, očito

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 17:32 (miki_the_pirat).
10 godina
offline
Re: Temperatura grafičke preniska
ansha kaže...
njuskac kaže...

kuciste mi je otvoreno i u prostoriji ne grijem trenutno. dakle u prostoriji je oko 5C.. mada sam neki dan grijao pa je temperatura grafičke bila slicna

Dobro momak koji k... pokreces temu i sve nas tu zajebavas?

 u uredu di imam trenutno to racunalo ne grijem.. sta je tu cudno? cinilo mi se tesko moguce da moze bit temperatura te grafička 35c pa da ju vratim na garanciju ako senzor ne valja jer citam po netu vecina ima oko 75c..

14 godina
protjeran
offline
Re: Temperatura grafičke preniska
njuskac kaže...
ansha kaže...
njuskac kaže...

kuciste mi je otvoreno i u prostoriji ne grijem trenutno. dakle u prostoriji je oko 5C.. mada sam neki dan grijao pa je temperatura grafičke bila slicna

Dobro momak koji k... pokreces temu i sve nas tu zajebavas?

 u uredu di imam trenutno to racunalo ne grijem.. sta je tu cudno? cinilo mi se tesko moguce da moze bit temperatura te grafička 35c pa da ju vratim na garanciju ako senzor ne valja jer citam po netu vecina ima oko 75c..

Prvo, "malo" je neuobicajeno da ljudi komp drze u prostoriji gdje je 5°C, a posebno je neuobicajeno da to nisi spomenuo u prvom postu.

Drugo, kako je temp. 35°C kad si rekao da ide i do 48°C? Dakle max temperatura ti je posve u skladu s ocekivanjem s obzirom na ambijentalnu temperaturu. 

Senzor je ispravan...

10 godina
offline
Temperatura grafičke preniska

Kao sto sam napisao ,kada igram nezahtjevnu igru i graficka ne radi konstantno na 100% temperatura je oko 35c, kada radi benchmark deset minuta na 100% temperatura dode do 45-48c. U istoj toj prostoriji imam i rtx 2060 gigabyte  kojoj je temperatura oko 70c i i zato mi je bilo jako cudno da je rx 590 toliko hladna,mislio sam da je neispravna tj da je senzor neispravan i da sto prije reklamiram.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Temperatura grafičke preniska
Stavi hladjenje na default, a to je da sama odredjuje brzinu vrtnje ventilatora, ugrij prostoriju na 25C ili vise....pa je onda testiraj....

Ako i dalje pokazuje takve temperature, reklamiraj...
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Temperatura grafičke preniska
njuskac kaže...

 u uredu di imam trenutno to racunalo ne grijem.. sta je tu cudno?

 čudno je raditi na računalu u prostoriji u kojoj je pet stupnjeva, osim ako nisi jeti

5 godina
offline
Re: Temperatura grafičke preniska
picajzla0707 kaže...
njuskac kaže...

 u uredu di imam trenutno to racunalo ne grijem.. sta je tu cudno?

 čudno je raditi na računalu u prostoriji u kojoj je pet stupnjeva, osim ako nisi jeti

 Hahaha. Imao sam ja jednog poznanika. Mislim da je cak tu na forumu (ali ne zelim da prozivam/imenujem), a koji je drzao komp.  u slicnim uvjetima. Dodjemo tamo, a ono rukavice na ruke. Njemu monitor "preljevao" boje...

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Temperatura grafičke preniska
picajzla0707 kaže...
njuskac kaže...

 u uredu di imam trenutno to racunalo ne grijem.. sta je tu cudno?

 čudno je raditi na računalu u prostoriji u kojoj je pet stupnjeva, osim ako nisi jeti

ili ak si "klinac" zarazen igricama

16 godina
odjavljen
offline
Temperatura grafičke preniska

Ovdje ce biti kartona ako ne izvolite svoje kompjutere drzati u humanim uvjetima

Freak Show Inc.
 
9 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Temperatura grafičke preniska
njuskac kaže...

RX 590 nitro u full load oko 30-40c , vent na 40%, tako pokazuje msi afterburner , hwinfo, i gpu temp program, da li je to moguce? kada malo duze radi na full load dode do 48c

 Temperature variraju i o rezoluciji u kojima testiraš grafu..

5 godina
offline
Re: Temperatura grafičke preniska
David00000 kaže...
picajzla0707 kaže...
njuskac kaže...

 u uredu di imam trenutno to racunalo ne grijem.. sta je tu cudno?

 čudno je raditi na računalu u prostoriji u kojoj je pet stupnjeva, osim ako nisi jeti

ili ak si "klinac" zarazen igricama

 Ili ako nisi u vikendici, staroj, kamenoj, koju je teško zagrijat. U mene nije preko 15 stupnjeva i nakon cijelog dana igranja RDR2, grafa se uspila zagrijat do jedva 53 stupnja. 2060 OC... Zima je super vrijeme za klokiranje i igranje.  

Live long and prosper.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice