Problem pri paljenju PC-a

poruka: 14
|
čitano: 5.580
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem pri paljenju PC-a

Pozdrav, 

Danas prilikom instalacije još jednog led ventilatora na kućište je nešto pošlo krivo do te mjere da komp ne mogu više upaliti. Kad stisnem power button, komp se upali, ne izbacuje sliku na ekran, te pada u loop i resetira se nakon 15sek.

Ono što sam probao: rastavio ga, poiskljucivao sve, izvadio bateriju iz ploče, taj novi ventilator samljeo u dijelove i bacio u smeće.

Dali možda netko ima ideju koji dio je krepao.

Konfiguracija je

Intel i5 7500
8GB RAM DDR4
Radeon Radeon RX480
PSU CORSAIR Cx550M

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem pri paljenju PC-a

kreni eliminacijom komponenti, ostavi samo one bitne za prikazat sliku, pokušaj sa ramovima na različitim mjestima i tak, koja ti je MBO da nije gigabyte, i dali si dosta puta za redom resetirao komp ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem pri paljenju PC-a

Najbolje da počneš sa napajanjem. Za početak isključi kabal iz električne mreže i ostavi ga pola sata-sat tako a zatim pokušaj ga uključiti. Ako ne bude išlo pokušaj sa drugim napajanjem. Provjeri da se na matičnoj ploči (ili ispod nje) ne nalazi komadić žice ili kakvog drugog metala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri paljenju PC-a
jigsaw5063 kaže...

kreni eliminacijom komponenti, ostavi samo one bitne za prikazat sliku, pokušaj sa ramovima na različitim mjestima i tak, koja ti je MBO da nije gigabyte, i dali si dosta puta za redom resetirao komp ?

 probao sam i to... I dalje ništa. Probao sam sve ikomponente isključiti, bateriju i mbo sam izvadio.  I nakon sat vremena opet ubadao ali ništa. Mbo je Asus Prime b250 plus

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 20:46 (xilC).
12 godina
offline
Re: Problem pri paljenju PC-a

Prilikom instalacije dodatnoga ventilatora,moze samo "otići" napajanje,ostale komponente nemaju veze sa njim i u napajanju treba traziti krivca.

Probaj promjeniti napajanje!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri paljenju PC-a

aha kod mene je gigabyte i ima bug gdje nakon nekoliko puta resetiranja kompa na dugme tada bios  nije u funkciji i problem bude isti kao kod tebe, pa sam mislio da nije slučajno 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 21:09 (jigsaw5063).
13 godina
online
Re: Problem pri paljenju PC-a
xilC kaže...

Pozdrav, 

Ne vjerujem da je do napajanja, probaj RAM staviti u drugi utor, probaj računalo upaliti bez grafičke kartice, ekran spoji na integriranu grafičku karticu, odnosno

na matičnu ploču, po meni je 99% ploča otišla.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri paljenju PC-a
Valentin17 kaže...
xilC kaže...

Pozdrav, 

Ne vjerujem da je do napajanja, probaj RAM staviti u drugi utor, probaj računalo upaliti bez grafičke kartice, ekran spoji na integriranu grafičku karticu, odnosno

na matičnu ploču, po meni je 99% ploča otišla.

 Jesam, probao sam setati modul po ploci i paliti PC sa integriranom grafickom ali nista. Svi se ventilatori vrte, i na procesoru i na kucistu i grafickoj ali slike nema, samo loop.

14 godina
neaktivan
offline
Problem pri paljenju PC-a

Da ne otvaram drugu temu..,,radi se o gigabyte maticnoj..Pc se upali,ne cuje se beep i onda se sam resetira nakon 10ak sekundi i tako se nastavi paliti i gasiti, ne daje monitoru signal za paljenje ali svi vent i na grafickoj i na proc uredno startaju,...neznam sta da napravim, do cega bi moglo biti, sta da provjerim, dali je crkla maticna ili neki od izlaza na napajanju... bubam bzvz..

 

Rijesio sam, hvala svejedno!!

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 9:02 (hitmanr).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem pri paljenju PC-a
hitmanr kaže...

Da ne otvaram drugu temu..,,radi se o gigabyte maticnoj..Pc se upali,ne cuje se beep i onda se sam resetira nakon 10ak sekundi i tako se nastavi paliti i gasiti, ne daje monitoru signal za paljenje ali svi vent i na grafickoj i na proc uredno startaju,...neznam sta da napravim, do cega bi moglo biti, sta da provjerim, dali je crkla maticna ili neki od izlaza na napajanju... bubam bzvz..

 

Rijesio sam, hvala svejedno!!

 Meni se to desilo kada je otkazao slot za memoriju.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
neaktivan
offline
Problem pri paljenju PC-a

Opet isti problem. Jel to znaci da treba mijenjat maticnu?

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 14:01 (hitmanr).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri paljenju PC-a
xilC kaže...

Pozdrav, 

Danas prilikom instalacije još jednog led ventilatora na kućište je nešto pošlo krivo do te mjere da komp ne mogu više upaliti. Kad stisnem power button, komp se upali, ne izbacuje sliku na ekran, te pada u loop i resetira se nakon 15sek.

Ono što sam probao: rastavio ga, poiskljucivao sve, izvadio bateriju iz ploče, taj novi ventilator samljeo u dijelove i bacio u smeće.

Dali možda netko ima ideju koji dio je krepao.

Konfiguracija je

Intel i5 7500
8GB RAM DDR4
Radeon Radeon RX480
PSU CORSAIR Cx550M

 Probaj DDR4 izvadit. Možda ti se RAM zblesirao.

8 godina
neaktivan
offline
Problem pri paljenju PC-a

Pozdrav. Imam problem, kad uštekam usb u port, komp mi se ugasi i pise "windows error recovery" ali onda se upali i radi normalno windows (stavio sam sliku dolje), onda odem danas do ducana, kupim novo kuciste s ugradenim led lampicama (Gamemax Vega 909), jedva preslozim poslozim kablove da lici na nesta iz starog kucista, upalim, ne rade led lampice, slabo se ventilator vrti, vjer na maticnoj krivo spojio power hdd led itd, promjenima i radi, ima dugmetic mjenjas fino boje (plava,zarko crvena, zelena, bijela itd) i sad krece problem. Posto sam kupio dodatni ventilator i zasarafio ga naprijed ( Spectre Pro led ) , spojim ga i on se vrti ali ne svijetli, dobijem uz njega dodatni kabalcic i spojim ga na tu plocicu sto sam dobio a kucistem za led, kad sam upalio zapali se taj kabal, pocelo se pusit, sva sreca brzo sam izgasio komp i taj kabal. Sad ove led lampe od kucista i dalje svijetle, ali ta boja vise nije zarko crvena vec neka blijeda, pa tako i zelena itd... ali radi i ne smrdi vise i ne gori kad sam ono iskopcao. Uslikao sam da vidite, vidi se malo smede na slici gdje je pocelo gorit, sad me zanima jel steti ti sad sta dalje, sta napraviti uzeti tu novu plocicu (ako se uopce moze samo ona takva), koliko mi je to sad ostetilo mozda napajanje ili nemam pojma... i sto me jos muci, kad ugasim komp i idem na napajanju prekidac izgasit (prekidac naponski) cuje se onako "bzzt" struja, sta bi to moglo znacit, a komp uredno radi, lampice power rade, usb audio sve stima...hvala unaprijed na pomoci

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri paljenju PC-a

Jedna od metoda....

Isključi pc iz struje (ili ugasi komp preko prekidača na napajanju) klikni tipku za paljenje kompa (normalno da se neće upaliti jer je izgaše) i tako isprazni kondenzatore u napajanju,

uključi napajanje i klikni tipku za paljenje kompa.....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice