Ponovo problem sa PC

poruka: 4
|
čitano: 1.110
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Ponovo problem sa PC

Dakle prije par dana sam objavio da se računar gasi kroz par sekundi nakon što ga upalim..

Računar se stabilizaro nakon što sam izvadio CMOS bateriju i vratio je nazad, upali se sve norm itd itd.

Problem nastaje ovdje, upali se radi od prilike 1:30 do 2 sata i ugasi se, uvijek tako.

Onda ga moram izvadit iz struje i ponovo ukljucit i onda ce radit 2 sata..

Mislio sam da je do pregrijavanja ali imam 4 kulera i svi rade bukvalno svaka komponenta je hladna, na procesoru ima nešto male paste nije suh ali ima malo paste da li moze biti do toga problem, i dalje postoji pasta nije ono suha kao istrosena bas.

Također sam mislio da je do napajanja jer ga nisam dugo cistio mislio sam da ga ne hladi kako treba bilo je prasine u kuleru dosta, rasklopio sam ocistio vrnuo ga nazad sada duva kao lud hladi ledi hahahaha.

Šta bi mogao da bude problem ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ponovo problem sa PC

Jesi li pogledao elektrolitske kondenzatore na MBO i u PS da li su napuhani ili je ispod njih procurio elektrolit ?

15 godina
offline
Ponovo problem sa PC

ne bih se (dugo) čudio da je na tvoje računalo bačen tzv. pali-gasi urok, jedan od najstarijih (još iz drevnog egipta, 2. dinastija). najpametnije je posavjetovati se s računalnim šamanima. čim prije, inače će sve pregorjeti i više neće biti žmigavac. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ponovo problem sa PC
deity kaže...

Dakle prije par dana sam objavio da se računar gasi kroz par sekundi nakon što ga upalim..

Računar se stabilizaro nakon što sam izvadio CMOS bateriju i vratio je nazad, upali se sve norm itd itd.

Problem nastaje ovdje, upali se radi od prilike 1:30 do 2 sata i ugasi se, uvijek tako.

Onda ga moram izvadit iz struje i ponovo ukljucit i onda ce radit 2 sata..

Mislio sam da je do pregrijavanja ali imam 4 kulera i svi rade bukvalno svaka komponenta je hladna, na procesoru ima nešto male paste nije suh ali ima malo paste da li moze biti do toga problem, i dalje postoji pasta nije ono suha kao istrosena bas.

Također sam mislio da je do napajanja jer ga nisam dugo cistio mislio sam da ga ne hladi kako treba bilo je prasine u kuleru dosta, rasklopio sam ocistio vrnuo ga nazad sada duva kao lud hladi ledi hahahaha.

Šta bi mogao da bude problem ?

 Problem koji ja već vidim je to da si skidao hladnjak s procesora, nisi očistio staru pastu, nisi stavio novu pastu, nego si hladnjak vratio nazad na procesor s tom starom, poluosušenom pastom. That's a no-no. To se ne radi, sad opet moraš skinit hlađenje s procesora, ovaj put dobro pobriši staru pastu, ako imaš alkohol, s alkoholom, ako nemaš, onda suhim WC papirom. Nanesi malo nove paste na sredinu procesora i dobro vrati hlađenje nazad. Ako si dobro stavio hladnjak, to malo paste sa sredine procesora će se samo razlit po cijelom procesoru.

 

Kad ti se upali PC, otvori nešto za pratit temperature i prati kako se kreću temperature, možda nešto naraste visoko, pa ti gasi računalo. Jesi li siguran da svi ventilatori dobro rade? Očisti svu prašinu i pazi da ništa ne blokira vrtnju ventilatora.

 

Kad to napraviš, onda se može dalje testirat, prvo treba testirat memoriju i grafiku, a nekako bi trebalo i napajanje. 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 14:42 (Filox).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice