Pojačavanje wi-fi signala

poruka: 54
|
čitano: 52.604
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pojačavanje wi-fi signala

Eto dragi ljudi problem je sljedeći htio bi bacit signal na prizemlje a router mi je na trećem katu.On hvata signal al onak socijala (0 crtica) jedva da se išta napravi i moraš bit na određenom dijelu stana {#}.Zanima me dali se da kupiti neka jača antena ili neki booster,eventualno(zadnja opcija kupiti jači router).Model je thomson tg 782i,od t-coma.Radio sam do sad kerefeke sa kantama itd pa me zanimaju sve opcije.

 

Unaprijed hvala

Live in your world.Play in ours
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pojačavanje wi-fi signala
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2011 18:32 (betmen).
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Pojačavanje wi-fi signala

Ako nema za kupit jaču antena koja se može namontirat onda mi je to zbilja zadnja opcija {#} .Ima još kakvih prijedloga?

Live in your world.Play in ours
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala
noob4 kaže...

Ako nema za kupit jaču antena koja se može namontirat onda mi je to zbilja zadnja opcija {#} .Ima još kakvih prijedloga?

na t-shrotovim routerima se ne moze mjenjat antena...

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
13 godina
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala
noob4 kaže...

Ako nema za kupit jaču antena koja se može namontirat onda mi je to zbilja zadnja opcija {#} .Ima još kakvih prijedloga?

jedan prijatelj je pokusava pa je odusta radi toga jer su ti modemi srot..na kraju je zicno provea sa jako jako dugim lan kabelom i rijesia problem...vidim da tebe ne zanima takva solucija...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
16 godina
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala
noob4 kaže...

Eto dragi ljudi problem je sljedeći htio bi bacit signal na prizemlje a router mi je na trećem katu.On hvata signal al onak socijala (0 crtica) jedva da se išta napravi i moraš bit na određenom dijelu stana {#}.Zanima me dali se da kupiti neka jača antena ili neki booster,eventualno(zadnja opcija kupiti jači router).Model je thomson tg 782i,od t-coma.Radio sam do sad kerefeke sa kantama itd pa me zanimaju sve opcije.

 

Unaprijed hvala

cime lovis signal ? ak lovis pci karticom, onda si stavi na nju neku omnicu od cca 8-10 dBi i stvar ti mora pomoc

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala
Batista kaže...

, onda si stavi na nju neku omnicu od cca 8-10 dBi i stvar ti mora pomoc

 Usb wireless d-link kartica,pci kartica je možda riješenje za taj komp ali kak da spojim max-tv i kako da spajam eventualno druge kompove na tom katu?

Live in your world.Play in ours
12 godina
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala

http://hr.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1263500510006

ovo kupiš staviš ga u repete mode nađeš svoj roter i zaštitiš lozinkom i cijela kuča ima mrežu nema kabela i sl.

30dBmbi trebalo bit dovoljno za sve zato ti ovaj model i preporučujem trebao bi oko 550kn koštat.

15 godina
offline
Pojačavanje wi-fi signala

@Batista - omnice su zlo koje treba izbjegavati.

 

@Korisnik - jesi razmislio o nekakvom repeater bridgeu? L2 repeater wifi signala?

Mentalist je moj idol...
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Pojačavanje wi-fi signala

najbolje rješenje dobri stari UTP :D

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala
tnakir kaže...

@Batista - omnice su zlo koje treba izbjegavati.

 

@Korisnik - jesi razmislio o nekakvom repeater bridgeu? L2 repeater wifi signala?

Mislim da ću probat ovo što kaže xerexy čini mi se kao zvijer koja bi trebala pokrit cijelu kuću

Live in your world.Play in ours
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2011 15:00 (noob4).
15 godina
offline
Pojačavanje wi-fi signala

Ako ga igdi nadjes za kupit u Hrvatskoj. Ako ga pak nadjes, uvezen je ilegalno jer ima preveliku snagu za b/g podrucje. Ukupna snaga (dakle izlaz + pojacanje antene) nesmije ici preko nekih 20-ak dB. Ne vjerujem da je ovo itko uvezao u RH.

Mentalist je moj idol...
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala

najbolja opcija je da kupiš TP-Linkov 150Mbps Wireless N Access Point TL-WA701ND, 219 kn, kupljeno u procesora, i postavis ga u Repeater mode

konfiguracija je vrlo jednostavna, jos mozes dodat jacu antenu, 2.4GHz 8dBi Indoor Desktop Omni-directional Antenna

obrati paznju na jace modele TL-WA801ND i TL-WA901ND

mozes koristiti i vise njih

primjer:

 

 

                                                 ((( TL-WA701ND)))                     ((( TL-WA701ND )))

 

 

 

 

 

 

 

  ((( TL-WA701ND )))                          ((( Wireles router koji ti je dao T-Com )))                  (((  TL-WA701ND )))

 

 

 

 

 

 

                                                              ((( TL-WA701ND )))   

 

 

Uvoznik je Kvark d.o.o

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2011 18:47 (McD).
12 godina
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala
tnakir kaže...

Ako ga igdi nadjes za kupit u Hrvatskoj. Ako ga pak nadjes, uvezen je ilegalno jer ima preveliku snagu za b/g podrucje. Ukupna snaga (dakle izlaz + pojacanje antene) nesmije ici preko nekih 20-ak dB. Ne vjerujem da je ovo itko uvezao u RH.

dakle opis je ovdije

http://www.bug.hr/molex/airlive-air3g/94874.aspx

 

a kupiti se može

http://www.instar-informatika.hr/airlive-air3g-30dbm-3g-broadband-ruter-sa-usb-20/OVL-AIR3G

 

za te pare neš nać bolje a ima i drugdije di se može kupit i to pokriva za razliku drugih di onda moraš antene pa ovo pa ono ovo priključiš i u 99% slučajeva radi.

15 godina
offline
Pojačavanje wi-fi signala

Kao sto rekoh, NIJE LEGALAN! Ili da nazovem HAKOM pa da pitam jel legalan i jel odobren jer ga nemogu pronac na njihovom popisu odobrene opreme?

 

http://www.hakom.hr/default.aspx?id=413

 

Ovo nije legalno isto kao sto nisu legalne one alfe sto vriste sa 1+W 

 

 

 

Mentalist je moj idol...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala

prijatelju nemoj se ljutit čovik je pita šta i kako ja sam mu preporučio pošto se prodaje u bar 50ak dučana u RH valjda je legalno ako nije ja u to ne ulazim uglavnom kod postavki možeš ti njemu smanjit jačinu na cca 70% pa bi valjda onda bilo ok a sad kako god bilo ima ga za kupit i predobro radi a za legalno ne znam uglavnom znam da ga ima ugrađenih dosta i nitko se još nije bunio, znači ja sam savjet dao a sad čovjek neka gleda kako če dalje nikoga ne vrijeđam niti proturječim HVALA!

16 godina
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala
tnakir kaže...

@Batista - omnice su zlo koje treba izbjegavati.

 

jesu, da, al za kucnu upotrebu mislim da su najprihvatljiviji izbor

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
12 godina
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala

hehe evo i odgovora ovaj uređaj je za europu ogrničen na 20 deci snage a u US 30 tako da eto zakonske norme koja je zadovoljena :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala
xerexy kaže...

hehe evo i odgovora ovaj uređaj je za europu ogrničen na 20 deci snage a u US 30 tako da eto zakonske norme koja je zadovoljena :)

Znači ne dobiva se 30db?Prokleti bili na božić 2010. {#}

 

Edit:

Još jedno pitanjce.Dali se gubi brzina (prohodnost) sa utp kablom na recimo nekih 30ak metara? I dali bi recimo na kraj tog kabla mogao ići neki spliter/hub za više utora? {#}

Live in your world.Play in ours
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2011 19:38 (noob4).
12 godina
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala
noob4 kaže...
xerexy kaže...

hehe evo i odgovora ovaj uređaj je za europu ogrničen na 20 deci snage a u US 30 tako da eto zakonske norme koja je zadovoljena :)

Znači ne dobiva se 30db?Prokleti bili na božić 2010. {#}

i s time češ pokrit 3 kata zgrade :P

15 godina
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala
noob4 kaže...
xerexy kaže...

hehe evo i odgovora ovaj uređaj je za europu ogrničen na 20 deci snage a u US 30 tako da eto zakonske norme koja je zadovoljena :)

Znači ne dobiva se 30db?Prokleti bili na božić 2010. {#}

 

Edit:

Još jedno pitanjce.Dali se gubi brzina (prohodnost) sa utp kablom na recimo nekih 30ak metara? I dali bi recimo na kraj tog kabla mogao ići neki spliter/hub za više utora? {#}

I WRT-ovi su lockani na 20-ak dB, ali se lako unlockaju i mozes dignut izlaznu snagu na 250 mW :) Vjerovatno se i ovo moze unlockat nekako (drugi firmware i slicno).

 

Dlink je svoje ispunio, limitirao je izlaznu snagu. Sto ce korisnik dalje raditi, to nije njihov problem (slicna stvar kao kod overclocka, samo sto overclock nije ilegalan).

 

30m UTP-a nije nikakav problem. Ako mislis postavljati vani stavi FTP (ima onu zicicu za uzemljenje) ili pak STP (ima metalni shield - manje smetnji, iako ti to nebi trebao biti problem). Na kraju kabela mozes stavit npr switch, bez problema.

 

 

Mentalist je moj idol...
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2011 22:30 (tnakir).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala
tnakir kaže...

Kao sto rekoh, NIJE LEGALAN! Ili da nazovem HAKOM pa da pitam jel legalan i jel odobren jer ga nemogu pronac na njihovom popisu odobrene opreme?

 

http://www.hakom.hr/default.aspx?id=413

 

Ovo nije legalno isto kao sto nisu legalne one alfe sto vriste sa 1+W 

 

 

 

One su ogranicene driverom... tako da imaju cca 500mW :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala

Ja mislin da ode nije problem jačina signala.

Ima signala ali ako se dade primjetiti onda ako je router na 3 katu a ti si u prizemlju i signal uhvatiš tek kad se pomakneš negdje sa strane onda je vjerovatno riječ o "sjeni signala".

Signal antene se ne može dobiti ako se nalaziš direktno ispod nje.

Zbog toga ti vjerovatno ne može pomoći ni da staviš 0.5W antenu već bi ti rješenje moglo biti da (ako se to fizički može) zarotiraš antene na routeru i na wireless kartici tako da stoje horizontalno, odnosno da se signal širi vertikalno.

Na taj način bi izbjegao područje signala neposredno ispod antene i koje je malo sj** :D

 

Nadan se da će ovo pomoći.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala
kupi si repetitor i stavi ga na prvi kat, i imat ces sasvim dovoljno jak signal i u prizemlju, a repetitor mozes spojit na ruter i mreznim kablom
13 godina
neaktivan
offline
Pojačavanje wi-fi signala

Evo da ne otvaram novu temu stavit ću ovo ovdije, ja se slabo razumijem u bežične mreže pa bih molio pomoć oko pojačavanja Wi-Fi signala, signal koji želim pojačati jedva doseže mjesto na kojemu se nalazi moj desktop pa me zanima kako se može pojačati taj signal bez da se ima fizički pristup ruteru koji je izvor tog signala i je li moguće pojačati taj signal pomoću starog rutera THOMSON TG782i ili moram kupiti neki poseban uređaj za to?

 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala
Cooler Master kaže...

Evo da ne otvaram novu temu stavit ću ovo ovdije, ja se slabo razumijem u bežične mreže pa bih molio pomoć oko pojačavanja Wi-Fi signala, signal koji želim pojačati jedva doseže mjesto na kojemu se nalazi moj desktop pa me zanima kako se može pojačati taj signal bez da se ima fizički pristup ruteru koji je izvor tog signala i je li moguće pojačati taj signal pomoću starog rutera THOMSON TG782i ili moram kupiti neki poseban uređaj za to?

Pokusaj sa ovim tutorialom.Nista te ne kosta.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala
Square Enix kaže...
Cooler Master kaže...

Evo da ne otvaram novu temu stavit ću ovo ovdije, ja se slabo razumijem u bežične mreže pa bih molio pomoć oko pojačavanja Wi-Fi signala, signal koji želim pojačati jedva doseže mjesto na kojemu se nalazi moj desktop pa me zanima kako se može pojačati taj signal bez da se ima fizički pristup ruteru koji je izvor tog signala i je li moguće pojačati taj signal pomoću starog rutera THOMSON TG782i ili moram kupiti neki poseban uređaj za to?

Pokusaj sa ovim tutorialom.Nista te ne kosta.

Napravio bih ja to već odavno, ali nemam fizički pristup ruteru koji odašilje signal koji ja hoću pojačati.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala
Cooler Master kaže...
Square Enix kaže...
Cooler Master kaže...

Evo da ne otvaram novu temu stavit ću ovo ovdije, ja se slabo razumijem u bežične mreže pa bih molio pomoć oko pojačavanja Wi-Fi signala, signal koji želim pojačati jedva doseže mjesto na kojemu se nalazi moj desktop pa me zanima kako se može pojačati taj signal bez da se ima fizički pristup ruteru koji je izvor tog signala i je li moguće pojačati taj signal pomoću starog rutera THOMSON TG782i ili moram kupiti neki poseban uređaj za to?

Pokusaj sa ovim tutorialom.Nista te ne kosta.

Napravio bih ja to već odavno, ali nemam fizički pristup ruteru koji odašilje signal koji ja hoću pojačati.

znaci spajas se susjedu ili obliznjem kaficu {#}

13 godina
offline
Re: Pojačavanje wi-fi signala
Cooler Master kaže...
Square Enix kaže...
Cooler Master kaže...

Evo da ne otvaram novu temu stavit ću ovo ovdije, ja se slabo razumijem u bežične mreže pa bih molio pomoć oko pojačavanja Wi-Fi signala, signal koji želim pojačati jedva doseže mjesto na kojemu se nalazi moj desktop pa me zanima kako se može pojačati taj signal bez da se ima fizički pristup ruteru koji je izvor tog signala i je li moguće pojačati taj signal pomoću starog rutera THOMSON TG782i ili moram kupiti neki poseban uređaj za to?

Pokusaj sa ovim tutorialom.Nista te ne kosta.

Napravio bih ja to već odavno, ali nemam fizički pristup ruteru koji odašilje signal koji ja hoću pojačati.

Zamoli susjeda da postaviš ovo sa tutorial-a! {#}

Maurer
13 godina
neaktivan
offline
Pojačavanje wi-fi signala

Kafića u blizini nema pa je vjerovatno susjedov, a baš ne vjerujem da bi taj susjed bio presretan da zna da mu se ljudi mogu slobodno spajati na Wi-Fi.

 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice