PC Crashed 2 times, log u prilogu

poruka: 12
|
čitano: 3.659
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
PC Crashed 2 times, log u prilogu

Bok ekipa,

 

problem je sljedeći. Igrao sam Teamfightactics jučer (nimalo zahtjevna igra) i usred igre ekran se zaplavio s bijelim pravokutnikom u sredini i na tome ostao zujeći pritom iz zvučnika.

Nije onaj klasični bluescreen već evo tako kako sam rekao, nigdje ne bijaše slova. Nakon 2 minute sam ga restartirao jer očito se sam nije planirao gasiti. Dost dugo mu je trebalo

da se pokrene i ja nism ponovo igrao tu igru već sam radio druge stvari i evo danas sam krenuo igrati opet istu igru i ovaj put nisam ni došao do same igre već se gasio dok je tražio

online protivnike. Ovoga puta se sam gasio/restartao.

 

Ovo sam uspio iskopati:

 

Id               : 41
LevelDisplayName : Critical
TimeCreated      : 30. 4. 2023. 19:05:58
Message          : The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the syste
                   m stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

Id               : 6008
LevelDisplayName : Error
TimeCreated      : 30. 4. 2023. 19:06:14
Message          : The previous system shutdown at 6:30:08 PM on ‎4/‎30/‎2023 was unexpected.

Id               : 41
LevelDisplayName : Critical
TimeCreated      : 29. 4. 2023. 21:31:16
Message          : The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the syste
                   m stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

Id               : 6008
LevelDisplayName : Error
TimeCreated      : 29. 4. 2023. 21:31:39
Message          : The previous system shutdown at 8:45:01 PM on ‎4/‎29/‎2023 was unexpected.

Id               : 6006
LevelDisplayName : Information
TimeCreated      : 12. 4. 2023. 12:10:22
Message          : The Event log service was stopped.

Id               : 1074
LevelDisplayName : Information
TimeCreated      : 12. 4. 2023. 12:08:32
Message          : The process C:\Windows\System32\RuntimeBroker.exe (DESKTOP-K40UQ2I) has initiated the restart of com
                   puter DESKTOP-K40UQ2I on behalf of user DESKTOP-K40UQ2I\Nikola for the following reason: Other (Unpl
                   anned)
                    Reason Code: 0x0
                    Shutdown Type: restart
                    Comment:

 

 

Grafa mi ne izgleda prevruća. SSD nemam. Imam 2 harda od tere. I5 4440, RX580 8gb rama, w10, corsair 600w.

Pc jest nešto stariji. Složio sam ga rane 2014. i jedino što sam zamjenio bila je grafička 2020. i dodao jedan HD.

Znate li možda u kojoj komponenti je problem jer za moje potrebe konfiguracija je sasvim u redu i želio bih samo

zamjeniti pokvarenu komponentu.

 

Idem das napraviti benchmark test da vidim oće se opet gasiti.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
PC Crashed 2 times, log u prilogu

Evo Benchmark prošao fino, nije se ugasio.

PC je splav ali gotovo sve komponente rade iznad prosjeka. Ovo su najslabije karike:

 

Najslabija je grafa Performing below potential (66th percentile)  i HD  Performing below expectations (26th percentile) na kojem je sustav.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.4.2023 20:28 (THCninja).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: PC Crashed 2 times, log u prilogu
THCninja kaže...

Bok ekipa,

 

problem je sljedeći. Igrao sam Teamfightactics jučer (nimalo zahtjevna igra) i usred igre ekran se zaplavio s bijelim pravokutnikom u sredini i na tome ostao zujeći pritom iz zvučnika.

Nije onaj klasični bluescreen već evo tako kako sam rekao, nigdje ne bijaše slova. Nakon 2 minute sam ga restartirao jer očito se sam nije planirao gasiti. Dost dugo mu je trebalo

da se pokrene i ja nism ponovo igrao tu igru već sam radio druge stvari i evo danas sam krenuo igrati opet istu igru i ovaj put nisam ni došao do same igre već se gasio dok je tražio

online protivnike. Ovoga puta se sam gasio/restartao.

 

Ovo sam uspio iskopati:

 

Id               : 41
LevelDisplayName : Critical
TimeCreated      : 30. 4. 2023. 19:05:58
Message          : The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the syste
                   m stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

Id               : 6008
LevelDisplayName : Error
TimeCreated      : 30. 4. 2023. 19:06:14
Message          : The previous system shutdown at 6:30:08 PM on ‎4/‎30/‎2023 was unexpected.

Id               : 41
LevelDisplayName : Critical
TimeCreated      : 29. 4. 2023. 21:31:16
Message          : The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the syste
                   m stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

Id               : 6008
LevelDisplayName : Error
TimeCreated      : 29. 4. 2023. 21:31:39
Message          : The previous system shutdown at 8:45:01 PM on ‎4/‎29/‎2023 was unexpected.

Id               : 6006
LevelDisplayName : Information
TimeCreated      : 12. 4. 2023. 12:10:22
Message          : The Event log service was stopped.

Id               : 1074
LevelDisplayName : Information
TimeCreated      : 12. 4. 2023. 12:08:32
Message          : The process C:\Windows\System32\RuntimeBroker.exe (DESKTOP-K40UQ2I) has initiated the restart of com
                   puter DESKTOP-K40UQ2I on behalf of user DESKTOP-K40UQ2I\Nikola for the following reason: Other (Unpl
                   anned)
                    Reason Code: 0x0
                    Shutdown Type: restart
                    Comment:

 

 

Grafa mi ne izgleda prevruća. SSD nemam. Imam 2 harda od tere. I5 4440, RX580 8gb rama, w10, corsair 600w.

Pc jest nešto stariji. Složio sam ga rane 2014. i jedino što sam zamjenio bila je grafička 2020. i dodao jedan HD.

Znate li možda u kojoj komponenti je problem jer za moje potrebe konfiguracija je sasvim u redu i želio bih samo

zamjeniti pokvarenu komponentu.

 

Idem das napraviti benchmark test da vidim oće se opet gasiti.

 Pozdrav

C:\Windows\Minidump

i uploadaj zippani log iz tog vremena, da analiziramo sta se tocno dogodilo pa nadjemo rjesenje

 

Btw.ne postoje problemi, samo rjesenja :P

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
16 godina
offline
PC Crashed 2 times, log u prilogu

Imaš Radeonku, a pitaš se zašto ti se komp ruši? 

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
3 2 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: PC Crashed 2 times, log u prilogu

Evo link na zip file.

 

https://we.tl/t-XyLWX4aWLO?utm_campaign=TRN_TDL_05&utm_source=sendgrid&utm_medium=email&trk=TRN_TDL_05

 

U njemu su dump file i windows log.

 

Ako treba još šta samo reci.

 

Edit, vremena kad se to dogodilo su navedewna u prvom postu:

 

30. 4. 2023. 19:05:58   i  29. 4. 2023. 21:31:39

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2023 10:32 (THCninja).
9 godina
offline
Re: PC Crashed 2 times, log u prilogu
THCninja kaže...

Evo link na zip file.

 

https://we.tl/t-XyLWX4aWLO?utm_campaign=TRN_TDL_05&utm_source=sendgrid&utm_medium=email&trk=TRN_TDL_05

 

U njemu su dump file i windows log.

 

Ako treba još šta samo reci.

 

Edit, vremena kad se to dogodilo su navedewna u prvom postu:

 

30. 4. 2023. 19:05:58   i  29. 4. 2023. 21:31:39

 U biosu iskljuci fast boot, i probaj onda igrat tft,ranked ili bilo sta tako sta vec igras :) Pa javi kako je proslo

 

Btw. jel Asus maticna?

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
10 godina
neaktivan
offline
Re: PC Crashed 2 times, log u prilogu

Je. Asus H87M-E

 

Idem probat. Hvala ti

10 godina
neaktivan
offline
PC Crashed 2 times, log u prilogu

So far, so good.  Ne razumijem kakve veze fast boot ima sa time. Niti zašto se odjednom to počelo događati jer se ne sjećam kada sam zadnji put mjenjao nešto u biosu.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: PC Crashed 2 times, log u prilogu
THCninja kaže...

So far, so good.  Ne razumijem kakve veze fast boot ima sa time. Niti zašto se odjednom to počelo događati jer se ne sjećam kada sam zadnji put mjenjao nešto u biosu.

Fast boot samo ime kaze, ali funkcionira drugacije, stavlja pojedine komponente u standby a ne ugasi ih, da bi bio "brz

i boot" ali ako imas ssd, mjeri vrijeme boota kad je fastboot ukljucen ili iskljucen, i identicno je.. Po crashlogu vidim jedini problem sa fastboot, sad konkretno sta uzrokuje, morali bi vise trazit (u nekim slucajevima se isti error desava i zbog xmp ili oc )

 

Svakako ako se bude jos problem javljo, pisi, pa vidimo dalje sta i kako.

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
9 godina
offline
Re: PC Crashed 2 times, log u prilogu
THCninja kaže...

So far, so good.  Ne razumijem kakve veze fast boot ima sa time. Niti zašto se odjednom to počelo događati jer se ne sjećam kada sam zadnji put mjenjao nešto u biosu.

 Da nabrzinu odgovorim i ovo..Predpostavljam da je bio vec upaljen, ali ako nisi dugo rusio windowse Temp folder i registry su puni "smeca" i predpostavljam da bi to moglo uzrokovat problem..Ali svakako moze bit i nesta drugo...

Uvjek mozes i u regedit provjerit "Crashlog" pod -> HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\CrashControl\ tamo je malo "detljnije"

 

Kako god, sjecam se da je dosta ljudi na pocetku te ere(pogotovo 3770K) imalo problem sa fastboot i kernel errorima, i da su forumi bili puni toga, jer fastboot kako se pokazalo tad je bio koristan smo ako pc stavljas u hibernaciju ili sleep, kad ga gasis na "Shutdown", boot time je isti sa ili bez i sje**e te s errorima haha

 

 

 

 

 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
10 godina
neaktivan
offline
PC Crashed 2 times, log u prilogu

Još jednom hvala na pomoći. Da kucnem u drvo, odigrao sam par igara i sve radi.

 

I hvala na ovom pojašnjenju. Očistio sam sad CCleanerom cca 20gb smeća

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.5.2023 16:12 (THCninja).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: PC Crashed 2 times, log u prilogu
THCninja kaže...

Još jednom hvala na pomoći. Da kucnem u drvo, odigrao sam par igara i sve radi.

 

I hvala na ovom pojašnjenju. Očistio sam sad CCleanerom cca 20gb smeća

 Nema na cemu tu smo da pomognemo..Inace u C://Users/xxxx/AppData/3 pod foldera/temp u svakom/ ->mozes obriasat jer su prepuni svega "Beskorisnog", vecinom su tamo konfiguracije igara, user tokeni itd..Ako koristis teamspeak npr. bit ce ti ko fresh install nakon brisanja temp fajlova..To svima po volji, ja ga opcenito svake godine obrisem, da ono sto sam igro/koristio, a vise ne ,da se obrisu config/temp fajlovi, a user tokene imam backupane na drugom disku..i to tako funkcionira kod mene

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice