Nova konfiguracija - smrzavanje

poruka: 5
|
čitano: 1.261
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Nova konfiguracija - smrzavanje

Pozdrav. Uzeo sam novu ploču, procesor, memoriju i ssd. Imam ih nekih tjedan dva i imao sam nekoliko smrzavanja. Jedino što sam mijenjao jest da sam u BIOS-u digao frekvenciju memorije na 3200MHz pa to vidim kao mogući uzrok. Sada sam spustio na 2933MHz što se za moju ploču navodi kao najviša koja nije OC. Memorija i procesor podržavaju 3200MHz. Mislio sam da neće biti problema sa stabilnošću jer je konfiguracija solidna. A možda i nije do toga, Windows event viewer mi javlja da mi je armory crate servis zablokirao... šta god to bilo, nešto što se s driverima instaliralo kad sam sve od ploče instalirao... Uglavnom to je sad išlo bye bye pa ćemo vidjeti. Prešao sam s Intela pa ne znam boljke AMD-a i da li je to normalno. Flashao sam i BIOS na najnoviji maloprije u nadi da će i to pomoći. Sad ću vidjeti. Bitna mi je stabilnost ali blesavo mi je držat RAM-e na 2400MHz na koliko ih po defaultu stavi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nova konfiguracija - smrzavanje
Sad si nekako mislim da bi mogli biti driveri od grafičke, jučer sam update napravio... Sad mi često smrzava. Oporavio se od jednog takvog smrzavanja i otvorio bug report za amd.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Nova konfiguracija - smrzavanje

A kako ti radi kada je memorija na 2400 ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nova konfiguracija - smrzavanje
Nisam ga držao na 2400, samo dok sam OS instalirao. Probat ću i to. Ali evo sinoć sam uninstall drivera od grafičke napravio i stavio one starije sa stranice od matične i nije ni jednom smrzao. Probao malo gta 5 i cod 2, jedan stress test sa aidom i stabilno je. Nadam se da je samo do drivera bilo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nova konfiguracija - smrzavanje

Da, nije mi otkad sam drivere uklonio i instalirao te od ploče ni jednom smrzao više. Rami su na 2933MHz i tako ću ostaviti. Stabilno je stabilno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice