Neispravan CPU ili matična ploča

poruka: 10
|
čitano: 2.036
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Neispravan CPU ili matična ploča

Bok svima,

Znači ovako išao sam zamijeniti ploču ECS Deluxe Z97-PK jer je otišao pcie utor na njoj nakon što je krepala prastara grafička kartica 9800GT na njoj.

 

Ubacim ploču Asrock Z97 Anniversary edition koja je uredno radila dan prije i korištena svaki dan 0/24, prebacim sve sa stare ploče, znači 2x4 GB DDR3 1600 mhz rama, i5-4460, RX580 4 GB i sve složim, upalim komp instaliram drivere komp radi 2h i nakon toga se ugasi.

Zatim pokušam upaliti komp zavrte se fanovi i odmah stanu, odnosno ne podiže se ploča niti bios uopće, probao druge rame, drugi procesor, drugo napajanje i za svim dodatnim stvarima iskopčanima i opet isto.

 

Oke mislim si vratit ću staru ploču ne radi pcie utor, ali nek se koristi i dalje na integriranoj jer je očito krepala ploča i presložim sve i opet isti problem, i opet probam druge rame, drugi procesor, napajanje i ne radi isto i sad i stara ploča kao da je crkla na isti način.

 

Da li je moguće da je ploča popalila CPU pa isti taj CPU popalio staru ploču?

Ili je CPU jednostavno riknuo pa popalio ploču pa onda i staru ploču kad sam ga premjestio?

 

Slažem konfiguracije već preko 10 godina i još nisam imao ovakav slučaj nikad.

 

Da li je netko imao još sličnu situaciju?

Pretpostavljam da su obje ploče nepovratno mrtve?

 

Može li napajanje uzrokovati ovakvo što? Iako napajanje u kućištu je Antec 750w Gold+

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Neispravan CPU ili matična ploča

prije bih posumnjao na PSU nego na CPU.

13 godina
neaktivan
offline
Neispravan CPU ili matična ploča

Misliš da je moguće da je PSU popalio obje matične?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neispravan CPU ili matična ploča
Likonja kaže...

Misliš da je moguće da je PSU popalio obje matične?

 ha, može biti svašta

meni je zaglavljeni gumb za paljenje na kućištu spalio matičnu i proc, mislio sam samo da je matična, uzeo drugu, ispostavilo se da je proc spalio i tu drugu

napajanje je bilo ok, dan danas radi s novom pločom i novim procom, iako je poprilično stari super flower gold hx 550w

10 godina
offline
Neispravan CPU ili matična ploča

Neispravni ( zaglavljeni ) prekidač samo pali gasi PC svako 4 sec.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neispravan CPU ili matična ploča
AF139 kaže...

Neispravni ( zaglavljeni ) prekidač samo pali gasi PC svako 4 sec.

 jbga, meni je spalio matičnu i proc

usrano lc power kućište (slika dolje) s gumbima koji stoje ukoso, ali se pomiču okomito unutra i onda bi svako malo jedna strana zapela pa je nabrzaka iščeprkaš da klikne van

taj put je zaglavio unutra i počelo je nekakvo zujanje, komp se ugasio i više ga nisam mogao upalit niti u novom kućištu, crkla matična, crko procesor

13 godina
neaktivan
offline
Re: Neispravan CPU ili matična ploča

Znači kako sam i mislio, najpametnije mi je taj proc ne stavljat više u 3. ploču da ne bi i to popalio hahah.

Uzet neki novi combo mbo+cpu i mir.

 

Al da ovo tvoje je stvarno fenomen, nisam još čuo za to.

11 godina
offline
Re: Neispravan CPU ili matična ploča
Jbga, nije nit meni bilo jasno, ali točno se tako odigralo. To ne znači da je i kod tebe isti slučaj, dapače, šanse su minimalne
15 godina
offline
Re: Neispravan CPU ili matična ploča
Mozes jos isprobati za svaki slucaj napraviti Cmos na plocama.
Provjeri pinove na socketima da se nije koji savio pri montiranju cpua.
Usput provjeri ispravnost napajanja (imas tutoriale na YT). Koje drugo napajanje si koristio?
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neispravan CPU ili matična ploča

CMOS sam prvo probao i dalje isto.

 

Pinovi svi ravni pregledao jednog po jednog temeljito.

 

Pogledam to za ispravnost napajanja, da nije napajanje možda skurilo to sve skupa to bi isto mogla biti opcija, da ne kupim novo pa se opet skuri.

 

Drugo napajanje mi je koje koristim u primarnom PC-u, Corsair RM750x.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice